PDA

Zobacz pełną wersję : D300 (zdalne wyzwalanie)



Olomir
28-11-2007, 23:43
Witam
Czekam na swojego D300. Z racji używania D50 i pilota ML-3 do zdjęć ptaków ze statywu, zastanawiam się co powinienem kupić. Proszę o poradę.

hotsauce
29-11-2007, 00:10
Laptopa ? ;)

Jacek_Z
29-11-2007, 00:11
to co z 10-stykowym wyjściem (pilot i odbiornik radiowy, lub IR, lub wężyk - najtaniej ale i najkrócej)
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39373
Ten phottix może być fajny (wg producenta do 100 m! )
szukaj odpowiedzi w innym dziale - pozostałe akcesoria. Są i inne wątki na ten temat.

ideał - (drogi) WT-4 i zdjęcia z uzyciem live view i laptopa

jameski
29-11-2007, 09:55
WT-4 było wczoraj na prezentacji. właściwie poza zoomowaniem to wszystkie inne rzeczy mozna ustawiac z poziomu komputera. zasięg 200m i obsługa do 5 aparatów. Swietna sprawa.

rabijki
29-11-2007, 10:02
a czy mozna jednoczesnie obluzyc rozne modele nikona?

barkowx
29-11-2007, 10:03
a pilot z d50(ML-3) będzie działał z D300?

Calme
29-11-2007, 10:19
chyba chodzilo Ci o ML-L3 ? :)

barkowx
29-11-2007, 12:15
ML-3L:-D to będzie działał czy nie?

Piotr_
29-11-2007, 12:36
Niestety nie.

Calme
29-11-2007, 12:52
Niestety nie.
Przetestowales ?
To w takim razie jaki bedzie potrzebny ?

jameski
29-11-2007, 13:10
D300 odpalisz zdalnie tylko przez gniazdo 10 stykowe. Moze być wezyk z pilotem lub bez.
Ja mam coś takiego RF-N3 http://smdv.co.kr/eng/index.htm
pasowało do D200 i bedzie pasować do D300.

Calme
29-11-2007, 13:13
D300 odpalisz zdalnie tylko przez gniazdo 10 stykowe. Moze być wezyk z pilotem lub bez.
Ja mam coś takiego RF-N3 http://smdv.co.kr/eng/index.htm
pasowało do D200 i bedzie pasować do D300.
Dzieki za namiar

Piotr_
29-11-2007, 13:15
Przetestowales ?
To w takim razie jaki bedzie potrzebny ?

Sprawdziłem instrukcję :)

Podobnie jak D200 nie ma odbiornika podczerwieni :( Trzeba kupić ML-3 ale cena jest powalająca.

Calme
29-11-2007, 13:17
Sprawdziłem instrukcję :)

Podobnie jak D200 nie ma odbiornika podczerwieni :( Trzeba kupić ML-3 ale cena jest powalająca.
Ja jednak chyba kupie wezyk - sa tez zamienniki z tego co widze do niego.

Piotr_
29-11-2007, 13:25
Ja jednak chyba kupie wezyk - sa tez zamienniki z tego co widze do niego.

Ja do D200 używam wężyk z allegro dokładnie taki (http://www.allegro.pl/item276652293_wezyk_pro_do_nikona_d200_d2h_d1_f5_1 00_90_801.html). I szczerze polecam sprzedawcę. Zresztą jego produkty używa kilka osób z forum. Można ustalić sobie długość przewodu lub zamówić przedłużki.

Jacek_Z
29-11-2007, 13:30
a czytaliście wątek, który podlinkowałem?
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39373
to jest o tym samym i dokładnie wyjaśnione, co, jak, za ile.

marcinek13
04-01-2008, 14:16
A czy przez MC-30 (albo zamienik) można podnosić lustro? Chodzi mi o standardowe działanie w trybie "Mup": pierwsze naciśniećie migawki podnosi lustro, drugie zwalnia migawkę?

Piotr_
05-01-2008, 23:02
A czy przez MC-30 (albo zamienik) można podnosić lustro? Chodzi mi o standardowe działanie w trybie "Mup": pierwsze naciśniećie migawki podnosi lustro, drugie zwalnia migawkę?

Nie wiem jak MC-30 ale mój zamiennik działa :-D