PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyborem elementów



Radek Radziszewski
27-11-2007, 10:37
Witam

Mam kilka pytań a ponieważ odpowiedzi jednoznacznej nie odnalazłem wolę się upewnić.

Cel: Fotografia portretowa + Identyfikacyjna
Miejsca bardzo mało - oświetlenie oddalone o około 2 metry od modela.
--------------------------------------------------------------------
1. Softboksy czy białe parasolki ? - ściany i sufity białe - tło białe lub czarne zależy mi na bardzo miękkim oświetleniu
2. 2x100Ws - czy to nie będzie za mocne ? (mała odległość od modela) do tego coś do podświetlania tła prawdopodobnie jakaś żarówka błyskowa 32ws.
3. Jeśli softboksy to jaki rozmiar ?

Wyzwalać to będę SB-800 lekkim błyskiem w sufit.

Przepraszam że być może ktoś będzie zły że znów jakieś durne pytania ale ponieważ mam lokal i muszę w nim dorzucić taki rodzaj fotografii - choć nie lubie studyjnych zdjęć - kto wie może polubie ale wątpie :)

Będę za rady bardzo wdzięczny

Radek Radziszewski
27-11-2007, 12:07
Proszę o pomoc bo muszę zamówić lampy tła i inne a wasza opinia jest mi bardzo potrzebna

RBT
28-11-2007, 22:46
100 Ws nie będzie za dużo. Odległość 2 m nie jest wcale taka mała jeśli chodzi o oświetlenie twarzy. Osobiście sugerowałbym softboksy 60x60 lub zbliżone wielkością. Wobec wymagań stawianych fotografiom paszportowym gdzie wymagane jest symetryczne i "równe" oświetlenie dobrze mieć obydwa jednakowej wielkości i niezbyt małe. Jeżeli tło jest białe to natężenie światła w jego płaszczyźnie powinno być co najmniej takie jak na twarzy modela. Trzeba o tym pamiętać bo tło na fotografii musi być białe bądź bardzo jasne.
P.S. Po co wyzwalać przez SB 800? nie lepszy kabelek?

Radek Radziszewski
29-11-2007, 10:18
Wielkie dzięki za info myślałem że nikt nie odpisze - ok poszukam wedle wskazówek dziękuje

Vooda
29-11-2007, 22:09
RBT - w kabelek mozna sie zaplątac a sabinka ustawiona na 1/64 mocy w zerowym stopniu wplynie na ekspozycje.

Parasolki tańsze i lzejsze gdybys chcial kiedys uzyc ich z sabinkami efekt bardzo podobny.
Jesli majasostac w studio na stale to lepiej softboxy ale jesliczasem chcesz sie gdzies przemiescic to uwierz - softboxy sa tragiczne w transporcie.

sailor
29-11-2007, 22:56
softboxy sa tragiczne w transporcie.

nie przesadzaj. 60x90 sa banalne w transporcie i nawet ich skladac nie trzeba jak dysponuje sie czyms wiekszym niz fiat126p. ja dosc czesto jezdze z 90x120, ostatnio z 1,5 okta i owszem .. trzbea poswiecic 10 min na zlozenie i rozlozenie ale bez przesady ze tragicznie.
softboxy daja zupelnie inne swiatlo niz parasolki. wiec roznica czym swiecisz jest duza.

co do wplywu sabiny na ekspozycje - wszystko zalezy od odleglosci. poza tym sb800 ma jeszzce 1/128 mocy :)

Radek Radziszewski
30-11-2007, 11:04
thx bede mial i parasolki i softy thx