PDA

Zobacz pełną wersję : a co, gdy deszcz zacina?



volen
26-11-2007, 15:34
Cześć, macie może jakieś sprawdzone patenty na niepogodę?
Parasol ze zgrabiałych rąk wiatr mi dziś rano wyrywał...
Jakieś kondoniki na aparat?
Pokrowce przeciwdeszczowe?
Z przyjemnością poznałbym Wasze patenty :)
pozdrawiam

LukaszWiecek
26-11-2007, 16:58
Pozwolę sobie zaspamować do swojego bloga: Probrella - ochroń swój aparat (http://wiecek.biz/probrella-ochron_swoj_aparat.html) ;)

Pozdrawiam!

rabijki
26-11-2007, 17:02
nic nie robie
jak musze robic zdjeci to robie, a potem susze sprzet
i tak juz od wielu wielu lat bez bezsensownych, zbednych wydatkow i robienia z siebie pajaca.

olo

lacha
26-11-2007, 17:42
ja nie odwazylbym sie trzymac sprzetu na deszczu przez 2 godziny w trakcie meczu!
dlatego zawsze mam przy sobie worek na smieci ;)

kux
26-11-2007, 17:48
worek na smieci plus kilka opasek tzw "elektrycznych" i jest gitarka..!

sprawdziło sie nawet w krzesinach na thunderbirdsach, kto był wieco to był za "deszczyk" :)

rabijki
26-11-2007, 17:50
widac wszystko kwestia podejscia i jak pisze kolega odwagi:-)))

Kordian d70
26-11-2007, 18:04
szczerze to jakos nie widze tej parasolki na wyspach, porwie ci ja razem ze sprzetem ;-)

vitter
26-11-2007, 18:21
biorę D200 + 70-200VR i robie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img222.imageshack.us/img222/6388/deszczyknb7.jpg)

volen
26-11-2007, 19:32
Dzisiaj z rana fociłem w deszczu i z małym wiatrem orłowskie molo i powiem Wam, że ciężko pod zwykłym parasolem. Ciekawi mnie ta probrella, czy po jej zamontowaniu można cały zestaw montować na statywie, czy raczej z ręki wtedy tylko się strzela?
Worek na śmieci jutro z rana już biorę ze sobą, nie ma głupich :)
Wątek wciąż otwarty i pytanie pozostaje - jako dumny tata dwóch córeczek wiem, że do różnych typów wózków dla dzieci polscy producenci robią fajne przeciwdeszczowe pokrowce, więc chyba nie wyczuli jeszcze rynku foto :)
Dziękuję wszystkim i pozdrawiam :)

edit:
znalazłem ich stronę, można ze statywem :)

kux
26-11-2007, 19:36
jak chcesz cos fabrycznego to kata robi cos takiego...
poszukaj na stronach foto7

edit:
albo tutaj:
http://www.fotoexpert.pl/kata-e-690-kamery-cyfrowe-produkt-2467.html

volen
26-11-2007, 19:45
o właśnie :)
fantastyczna sprawa, dzięki wielkie

LukaszWiecek
26-11-2007, 20:55
albo tutaj:
http://www.fotoexpert.pl/kata-e-690-kamery-cyfrowe-produkt-2467.html
No wreszcie coś, co jest dostępne na miejscu w moim mieście ;) Ale tak na serio - to mało praktyczne to. Po pierwsze -ciężko zoomować, a po drugie - nie założysz już na to lampy (pomijając już fakt, że zaraz cała przednia soczewka będzie mokra czy też zasypana śniegiem). Jednak parasolki to to nie zastąpi.

volen
26-11-2007, 21:03
tulipanek załatwi sprawę, jeśli chodzi o soczewkę, ale z lampą może być kłopot...
kłopot w tym, że (jeszcze) nie mam lampy, więc nie widzę kłopotu :)
ale - celna uwaga... na razie jutro przetestuję worek na śmieci.
mam tylko 60-cio litrowe, żona mocno się zdziwiła jak brałem :D

kux
26-11-2007, 21:10
no ale z lampa na zewnątrz to nie za czesto chyba...?

zreszta nie bronie produktu katy, ot tak rozważam
ale poszukajcie dokładniej wśród ich produktow robią tez takie bardziej wypaśne z otworami na ręce co i zoomowac pozwalają

LukaszWiecek
26-11-2007, 21:12
tulipanek załatwi sprawę, jeśli chodzi o soczewkę, ale z lampą może być kłopot...
kłopot w tym, że (jeszcze) nie mam lampy, więc nie widzę kłopotu :)
ale - celna uwaga... na razie jutro przetestuję worek na śmieci.
mam tylko 60-cio litrowe, żona mocno się zdziwiła jak brałem :D
Tulipanek nie uchroni też Twojej głowy ;)

A co worka - w zasadzie jest to rozwiązanie w pełni wystarczające, chociaż ja osobiście nie lubię takich prowizorycznych rozwiązań. Jak dla mnie, to taki pokrowiec powinien być wytrzymały i szyty (klejony) na miarę, żeby nie trzeba było pilnować, czy gdzieś nie przemaka. No i przez worek pewnie kiepsko widać LCD.

volen
26-11-2007, 21:19
wiesz, przy 60 litrach robisz jak kiedyś :)
głowa do środka, focisz... jak braknie powietrza wynurzasz się na chwilę... Bóg da, nikt Cię od tyłu nie zajdzie :)
trzeba brać towarzystwo do focenia :)

LukaszWiecek
26-11-2007, 21:19
no ale z lampa na zewnątrz to nie za czesto chyba...?
Ja ostatnio lampy praktycznie nie ściągam - szczególnie na zewnątrz. Chociaż przyznam, że w czasie deszczu jeszcze nie błyskałem i nie wiem jakie dałoby to efekty (świecące kropelki?;)


ale poszukajcie dokładniej wśród ich produktow robią tez takie bardziej wypaśne z otworami na ręce co i zoomowac pozwalają
To już prawie jak inkubator :D

skulinski
26-11-2007, 21:38
parasolka mnei rozbroiła. Niech jeszcze ma odblaskową powierzchnei od spodu to bedzie mozna blysk odbijac ;]

rabijki
26-11-2007, 21:48
i rozwijany zestaw do okrycia zespolu fotografa ( tak ze 3 osoby)

phantomek
26-11-2007, 22:54
Jak pada deszcz to nic, stoje i robie. Tak jak napisal rabijki, potem suszenie i jest wszystko ok.
Naprawde nie ma co dramatyzowac.

KozaK
26-11-2007, 23:30
Jak masz pancerne De-Dwójki to możesz tak mówić, hehe ;)
A tak poważnie - kilka razy puszkę mi wyprało, ale nic się nie działo (odpukać). Czasami profilaktycznie pasożytuję na czyjejś parasolce (oczywiście ja nie trzymam ;)). Jeśli mam pod ręką, to używam jakiejś reklamówki, ale tylko wtedy gdy nie stoi wokół mnie dużo osób, bo to przekomicznie wygląda :D

phantomek
27-11-2007, 08:49
Jak mialem D70, to lezalo w sniegu, padal na nie deszcz itd i przezywalo wszystko.

diZaster
27-11-2007, 08:55
a moze taki baldachim jak na procesji w Boze Cialo :?: :mrgreen:

rabijki
27-11-2007, 09:11
mysle ze nie doceniacie swoich d 70 i innych

phantomek
07-12-2007, 00:23
tez tak mysle

himin
29-10-2008, 14:30
okej..
ale co zrobić w sytuacji gdy do obiektywu dokręcić chcę kilka filtrów w tym cokin? tulipan odpada..
chcę robic zdjęcia w deszczu na długim czasie naświetlania..
macie na to jakieś sposoby?
jest opcja przymocowania normalnego parasola do statywu Manfrotto?
z góry dzięki wielkie za pomoc. pada w 3mieście od paru dni a ja siędzę w domu i zamiast focić to przeglądam fora internetowe :P

Redskull
29-10-2008, 16:13
Do froty przykrecisz parasol, ale nie przykrecisz juz aparatu (poprzez uchwyt do parasolek studyjnych), ew. jakis home made, ale generalnie jak masz statyw, to jaki masz problem trzymac parasl w lapie?

Semi
10-11-2008, 17:43
Standartowa jednorazówka na stałym wyposażeniu w torbie, ale powiem szczerze że zaciekawiły mnie te pokrowce z foto experta - ma może ktoś coś takiego u siebie ???? a jak tak to jak to wygląda lw praktyce ??

Seeker
15-11-2008, 21:07
"w czasie deszczu jeszcze nie błyskałem i nie wiem jakie dałoby to efekty (świecące kropelki?"

Nie ma tak dobrze, sa biale plamy (bokeh).

marszull
16-11-2008, 00:57
E tam ja ostatni z dwiema lampami studyjnymi ai aparatem w deszcz focilem i nic sie nie stalo
jak z deszczu zaczela robic sie ulewa to tylko zalozylem:
na lampy worki na smieci
na glowe kaptur
i jak tylko troche zelzalo to dalej pstrykalem
wolabym w lepsza pogode ale nie bylo wyjscia ;-)

ps w czasie ulewy schowalem aparat pod kurte bo raczej nic by mu nie pomoglo przy takich opadach :-)

grudzinsky
16-11-2008, 12:36
jak pada to wyciagam aparat i foce :) jak skoncze to wkladam go do plecaka i wyciagam go dopiero jak jest potrzeba...dziala :D