PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec aparatow Konica Minolta



pebees
19-01-2006, 10:13
produkcję aparatów, tak mówili w radio :) Ponoć za duża dla nich konkurencja jest. Troszkę o tym tutaj (http://www.forbes.com/business/feeds/afx/2006/01/19/afx2460161.html) i w ogóle tutaj (http://news.google.com/news?hl=en&ned=us&q=konica+minolta&ie=UTF-8) . Więc stabilizacja będzie tylko w obiektywach :D

Tr0n
19-01-2006, 10:41
Coś się kończy coś zaczyna Samsung wydaje pierwszą lustrzanke a Konica Minolta ...

http://www.forbes.com/business/feeds/afx/2006/01/19/afx2460161.html

Czornyj
19-01-2006, 11:21
Ech, taką miałem ostatnio refleksję patrząc na spadające na łęb na szyję ceny D7D, że tak to długo nie uciągną... Trochę to smutne, że stare, porządne fotograficzne marki diabli biorą - pewnie niebawem Pentaxa szlag trafi, i będą ludzie lustrzankami Sony i Samsung focili... Osobiście czułbym się głupio, gdyby przyszła kolej na Nikona i nagle okazałoby się, że focę jakimś Casio, czy LG...

pebees
19-01-2006, 11:24
Czornyj, myślę, że zawsze jako alternatywa pozostanie jednak Leica, Hasselblad czy Rolleiflex ;-)

Czornyj
19-01-2006, 11:29
Czornyj, myślę, że zawsze jako alternatywa pozostanie jednak Leica, Hasselblad czy Rolleiflex ;-)
O, co to, to nie! Jestem zdeklarowanym Mamiyaninem!!! W najgorszym razie - ZD (nawet mam trochę fajnego szkła do tego wynalazku...)

pebees
19-01-2006, 11:37
Czornyj, heh, to może kiedyś pokażesz mi jakąś Mamiye czy coś w tym stylu, bo ja daleko poza posiadany przeze mnie sprzęt nie wykraczam :D

Czornyj
19-01-2006, 11:43
Jak się nadarzy okazja - nie ma sprawy :D. Choć teraz mam tylko bidną Mamiyę :cry:

pn
19-01-2006, 12:54
Na dpreview pisza:

"Konica Minolta it appears will continue to work with Sony (a relationship announced last year) in the development of digital SLR's and lenses but they will not be branded as or be sold by Konica Minolta"

Wiecej tutaj: http://www.dpreview.com/news/0601/06011901konicaminoltaout.asp

I jeszcze kominikat Sony:

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/200601/06-0119E/

Czyli w lecie nowy dslr z napisem Sony i bagnetem KM. Ciekawe jaka matryca?



PS. Coraz wiecej ruchow na rynku:

Olympus <=> Panasonic
Pentax <=> Samsung
Konica Minolta => Sony
Nikon <=> Fuji
Canon => LG ;-) :-D
...

Ale sie dzieje.

Władca Pixeli
19-01-2006, 16:06
Ale na aparacie się już nie zmieści napis "Sony Konica Minolta" :mrgreen:

pn
19-01-2006, 16:20
Ale na aparacie się już nie zmieści napis "Sony Konica Minolta" :mrgreen:

Moze bedzie Sony KM 7Di? :-)

Tr0n
19-01-2006, 16:58
Sprawa jest o tyle ciekawa ze matryce Nikon bierze/brał od Sony a teraz będa konkurować o ten sam rynek

Czornyj
19-01-2006, 17:39
Po prostu - SkOnica-miNoltY :lol:
Tylko co wielokrotnie powtarzał Kaleid, Sony od Nikona bierze stepperki do produkcji matryców :mrgreen:

pn
19-01-2006, 17:44
Tylko co wielokrotnie powtarzał Kaleid, Sony od nikona bierze stepperki :mrgreen:

Ja mysle, ze to nie ma zadnego znaczenia. Znaczenie ma to, ze Nikon ma znaczne udzialy w rynku, co przeklada sie rowniez na zarobek dla Sony na matrycach. Nie wyobrazam sobie wielkiego zadowolenia akcjonariuszy firmy Sony, gdyby Sony zerwalo wspolprace z Nikonem, nie mogac sprzedac tych matryc we wlasnych puszkach.

Na tym etapie, to predzej Nikon sam sobie zrobi matryce niz Sony zawojuje chociazby w przyblizeniu tyle rynku co Nikon.

W ogole wydaje mi sie, ze Sony moze byc w segmencie amatorskich dslrow wiekszym zagrozeniem dla Canona niz dla Nikona, ze wzgledu na dziadowska jakosc wykonania puszek Canona w tym segmencie i dziadowskie obiektywy niskobudzetowe.

Czornyj
19-01-2006, 17:51
Pomijając wszystko, to trzeba brać jeszcze poprawkę na specyfikę japońskiego rynku, który to niby jest wolny, ale jeśliby jedna duża japońska firma nosiła się z zamiarem wycięcia drugiej konkretnego wała, to rząd japoński raczej nie certolił by się zbytnio ze zdrowym nakopaniem jej do d..y

JK
19-01-2006, 18:05
Na forum KM już się martwią, że następna będzie "Lustrzanke cyfrowa Playstation D9D" z odtwarzaczem MP3. I tylko jeszcze brakuje, żeby się w to wszystko włączyła taka jedna firma z USA z Windows FF - na przykład. :D

arra
19-01-2006, 20:23
Na forum KM już się martwią, że następna będzie "Lustrzanke cyfrowa Playstation D9D" z odtwarzaczem MP3. I tylko jeszcze brakuje, żeby się w to wszystko włączyła taka jedna firma z USA z Windows FF - na przykład. :D

EE tam gadanie bajanie. Sony w tym wszystkim oznacza koniec problemow technicznych, problemow z AF itp oraz swietne precyzyjne wykonanie. Mialem kiedys aparat Sony i pod wzgledem wykonania byl to najlepszy aparat jaki w zyciu mialem, znacznie lepszy niz D70 i 10D. Nadal jestem pod wrazeniem systemu zasilania Sony, ktoremu nawet D200 do piet nie dorasta. Pozdrawiam

szymony
20-01-2006, 01:41
No to poczekamy aż dsrl-y sony będą zabezpieczone antypiracko. A zabezpieczenia te będą instalowały szpiegule, rokitki i inne syfy na kompach userów.

Władca Pixeli
20-01-2006, 02:27
No to poczekamy aż dsrl-y sony będą zabezpieczone antypiracko. A zabezpieczenia te będą instalowały szpiegule, rokitki i inne syfy na kompach userów.
Do tego zdjęcia można będzie wyświetlać tylko na swoich komputerach.

beeblebrox
20-01-2006, 03:10
W ogole wydaje mi sie, ze Sony moze byc w segmencie amatorskich dslrow wiekszym zagrozeniem dla Canona niz dla Nikona.
jesli wogole bedzie to bedzie dla obu (czego sobie zycze) :)

ze wzgledu na dziadowska jakosc wykonania puszek Canona w tym segmencie i dziadowskie obiektywy niskobudzetowe.
ale jakos ta dziadoskosc nie przeszkadzala zdobyc calkiem pokaznej czesci rynku.
boje sie, ze sony z nowymi lustrzankami moze przyjac strategie canona.

pebees
20-01-2006, 09:22
Nie wiem jak w aparatach, ale w innych dziedzinach Sony chyba z jakości zrezygnowało trochę, pozostając przy wyższych cenach. Niestety.

arra
20-01-2006, 16:30
Nie wiem jak w aparatach, ale w innych dziedzinach Sony chyba z jakości zrezygnowało trochę, pozostając przy wyższych cenach. Niestety.

O Sony kraza rozne opinie, ja mam taka, ze kazdy sprzet ktory mialem (tv, vhs, dvd, monitor, 717), a bylo napisane na nim Sony dzialo bez zarzutu, bylo swietnie wykonane i warte wiekszej kwoty zaplaconej.

pebees
20-01-2006, 16:49
arra, widzisz, a ja mam odmienną opinię. Wszystko się psuło :)

pn
20-01-2006, 16:49
ale jakos ta dziadoskosc nie przeszkadzala zdobyc calkiem pokaznej czesci rynku.
boje sie, ze sony z nowymi lustrzankami moze przyjac strategie canona.

Nie przeszkadzala, poniewaz w srodku sa dobre matryce. Jezeli Sony wrzuci w cos podobnego do KM 7D jakas swoja matryce CMOS 10mpx, calosc za rozsadna cene i z AS, to moze zawalczyc na rynku amatorskim.

Sony ma juz taka matryce w DSC-R1, tyle, ze nie w formacie APS-C.

mruczek
20-01-2006, 17:06
Swego czasu Japońce wykupywali europejskie marki. Leice kupiła Minolta. yashica Voighlandera....Też wszyscy myśleli, że to koniec świata, że japońskie wydmuszki zaleją świat.
I co się stało? Mieli rację Voighlander zniknął z rynku, Leica R4 jedzie (jechała) na body stworzonym przez Minoltę. Obiektywy Zeissa poszły w dwie strony. bardzo drogie do lustrzanek i "tanie" jako ksywki dla automatów Sony.
Schneider tak samo, kupiony przez kodaka markuje jego wydmuszki.

A co będzie z Minoltą? Obrośnie legendą taką samą jak Leica czy Ricoh.
Marki zepsuć nie zepsują, i tak robią to w Chinach. upadek moralności.

Teraz tylko czekam jak Canon ogłosi podobną nowinę. Sprzeda się Sagem'owi albo LG.


Panie i Panowie. Jeszcze poczytamy o firmach bez przeszłości fotograficznej wykupujące potentatów:
Benq kupi Canona
Pentagram lub Media4Tech kupi nikona

I bede się cieszył jednakowym napisem na klawiaturze i aparacie! Bedzie pięknie

kloseque
22-01-2006, 17:00
To smutne wieści. Przypominają mi się losy rynku konsol do gier. Kiedyś królowały tam Sega i Nintendo. Teraz Sega już nie produkuje konsol (tylko gry robią) a Nintendo broni się przed Sony i ... Microsoftem. I trzeba dodać, że z tendencją spadkową... Cholerny wolny rynek :) I pomyśleć, że chciałem kupić KM D7D...