PDA

Zobacz pełną wersję : Ocencie test FF i BF



stanseba
25-11-2007, 19:31
Prosze o fachowa ocene testu BF i FF. Czy wedlug Was wypadl on OK?
Nikon D40 plus kitowy obiektyw 18-55mm
link do testu http://img219.imageshack.us/my.php?image=dsc4248wn6.jpg

stanseba
25-11-2007, 19:32
[img=http://img219.imageshack.us/img219/3167/dsc4248wn6.jpg] (http://imageshack.us)

stanseba
25-11-2007, 19:34
http://picasaweb.google.pl/stanseba/TestFFIBF/photo#5136832513376060450 tu jest full

Patio
25-11-2007, 19:39
1 za mała fota daj większa to będzie można coś ocenić
2 zoom na 55 daj będzie o wiele łatwiej ocenić
3 Ja mam Sigmę 18-55 przy testach MACRO czyli blisko kartki FF jest niewielki i właściwie nikomu nie przeszkadza, dopiero foty z 2 metrów pokazują prawdziwe oblicze FF

Zrób prosty test:
potrzebujesz 5 baterii 4 jednego koloru i 1 inna
ustawiasz w odległości 5 cm od siebie i celujesz z 1.5 metra w środkową albo się załamiesz albo będzie dobrze :)
Pamiętaj o jak największej dziurze:)

wutomek
25-11-2007, 20:22
Popieram Patio, sprawdź przy większych odległościach.
U mnie próby "stołowe" były OK, a zdjęcia z paru metrów miały rozjechaną ostrość do bólu przy Nikkorze 18-70.

pil74
25-11-2007, 21:41
http://www.focustestchart.com/chart.html
Pod tym linkiem znajdziecie dokładą procedurę testową BF-FF. Na końcu są tablice oraz pełna instrukcja z tablicami w pdfie. Wszystko jest opisane co i jak więc jak ktoś ma wątpliwośći to można się pobawić.
Pozdrawiam

kronos28
25-11-2007, 21:47
http://www.focustestchart.com/chart.html
Pod tym linkiem znajdziecie dokładą procedurę testową BF-FF. Na końcu są tablice oraz pełna instrukcja z tablicami w pdfie. Wszystko jest opisane co i jak więc jak ktoś ma wątpliwośći to można się pobawić.
Pozdrawiam

a co masz w linkach do zdjęć jakie podał stanseba?

Patio dobrze mowi - najprostszy test jest najlepszy - baterie i do boju

pil74
26-11-2007, 01:00
Fakt. Posta napisałem nie oglądając fotek.

Bonthyc
26-11-2007, 01:45
Patio dobrze mowi - najprostszy test jest najlepszy - baterie i do boju
Baterie ustawiamy w rządku a zdjęcia najlepiej zrobić pod jakim kątem (ok 45 stopni)?

ufolek
26-11-2007, 02:32
Baterie ustawiamy obok siebie, każda troche dalej od obiektywu, a ostrzymy na którąś ze środkowych.

art-74
27-11-2007, 12:53
Na podstawie tego testu to na moje oko wychodzi że jest delikatny FF
Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale głębia ostrości powinna rozciągać się 1/3 przed punktem na który ostrzyliśmy i 2/3 za tym punktem. (niech mnie ktoś poprawi jeśli jest odwrotnie)
Tutaj mimo iż punkt na który ostrzono moim zdaniem jest akceptowalnie ostry, to GO kończy się w zasadzie zaraz za nim.

Wojteksw
27-11-2007, 13:21
Potwierdzam, delikatny FF. Ale proszę o wykonanie więcej fotek. Fokus-wzornik najlepiej wykorzystać taki, który ma możliwość łatwego ustawienia kąta 45 stopni. Jak chcesz to podaj maila na PW to wyślę Ci wzornik do wydrukowania.