Zobacz pełną wersję : 3 body(2 z gripem) MacBook 15.4'' 6 szkiel Tamrac? Lowepro?
Witam,
ilość sprzętu rośnie i Nova 4 AW dawno nie daje już rady. Koledzy po fachu podczas rozmów zachwalają plecaki, ja się boją o dostępność do sprzętu. Podobno jak będę miał plecak, nie będę chciał wracać do torby.
Na dniach do wszystkiego dołączy laptop. Chciałbym też dorzucać statyw.
Na wydanie mam ok. 800zł
Zainteresowałem się ofertą tamraca
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/370
ale nie ma w opisie nic o laptopie :(
Ktoś ma? Używa?
A może coś z lowepro? Co używacie? Może być wielkie i wyglądać jak lodówka.
Proszę nie traktować postu jak lenistwo, przeglądałem archiwum ale o tamracu i laptopie nic nie ma. Natomiast lowepro, to opisywane są z reguły compu trekkery, a ten będzie chyba za mały.
Mr.Pietrek
25-11-2007, 15:21
http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/allWeather/Vertex_200_AW.aspx
laptok w kieszeni w klapie - nie w kieszeni na plecach !!
- wcześniej innych plecaków nie miałem, więc nie mam odniesienia - nie mniej w tym niczego mi nie brakuje :)
w 850zł się zmieścisz ...
Co do tego, że po przejściu na plecka, nie będziesz chciał wracać do torby to ja się nie zgadzam.
Mimo, iż nie mam tyle sprzętu co ty, to mimo wszystko wolę torbę.
Plecak kupiłem ponad rok temu.
Fajna sprawa, ale nie zawsze wygodna.
Teraz kupiłem torbę i się bez niej nie ruszam.
Co do tego, że po przejściu na plecka, nie będziesz chciał wracać do torby to ja się nie zgadzam.
Mimo, iż nie mam tyle sprzętu co ty, to mimo wszystko wolę torbę.
Plecak kupiłem ponad rok temu.
Fajna sprawa, ale nie zawsze wygodna.
Teraz kupiłem torbę i się bez niej nie ruszam.
też tak myślałem, ale jak torba waży ponad 4 kilo to już się do odczuwa. Sam się teraz za plecakiem rozglądam.
http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/allWeather/Vertex_200_AW.aspx
laptok w kieszeni w klapie - nie w kieszeni na plecach !!
- wcześniej innych plecaków nie miałem, więc nie mam odniesienia - nie mniej w tym niczego mi nie brakuje :)
w 850zł się zmieścisz ...
Ciekawa propozycja, zaraz dokładnie obejrzę i przeczytam o nim. Jakiej wielkości laptop Ci się tam mieści?
Zajrzałem sobie też na Twoją stronę. Bardzo dobrze zrobiona, tzn. patrząc z perspektywy osoby, która sama szuka kogoś na za rok do obfocenia swojego ślubu :).
Mr.Pietrek
26-11-2007, 10:13
Ciekawa propozycja, zaraz dokładnie obejrzę i przeczytam o nim. Jakiej wielkości laptop Ci się tam mieści?
IBM T43 - ale szerokość laptoków jest raczej zbliżona więc nie powinieneś mieć problemu, na długość powinna wleźć dowolna 15'' panorama. Ja ze swoim mam z 10cm zapasu więc żeby mi za głęboko do tej kieszeni nie wchodził włożyłem na jej spód dwie gąbki. Plus tego patentu jest taki ze jak stawiam plecak pionowo to laptok ma dystans do gleby.
Zajrzałem sobie też na Twoją stronę. Bardzo dobrze zrobiona, tzn. patrząc z perspektywy osoby, która sama szuka kogoś na za rok do obfocenia swojego ślubu :).
Jeżeli termin będzie wolny ... łaj not ?? :)
IBM T43 - ale szerokość laptoków jest raczej zbliżona więc nie powinieneś mieć problemu, na długość powinna wleźć dowolna 15'' panorama. Ja ze swoim mam z 10cm zapasu więc żeby mi za głęboko do tej kieszeni nie wchodził włożyłem na jej spód dwie gąbki. Plus tego patentu jest taki ze jak stawiam plecak pionowo to laptok ma dystans do gleby.
Jeżeli termin będzie wolny ... łaj not ?? :)
A od frontu to miejsce na laptopa jest usztywnione? Bo to jednak przestrzen w plecaku dosc mocno narazona - jak to tam wyglada? Chodzi mi o to, czy pomiedzy laptopem a otoczeniem pozostaje tylko kilka mm materialu, czy jest jakas skorupa?
A co do slubu - dam w razie czego znac. Jeszcze za bardzo nie mialem czasu sie dobrze rozejrzec ale Twoje portfolio robi wrazenie.
Mr.Pietrek
26-11-2007, 16:30
A od frontu to miejsce na laptopa jest usztywnione? Bo to jednak przestrzen w plecaku dosc mocno narazona - jak to tam wyglada? Chodzi mi o to, czy pomiedzy laptopem a otoczeniem pozostaje tylko kilka mm materialu, czy jest jakas skorupa?
Kieszeń na zewnątrz to jest najlepszy patent jaki może być w plecakach foto+laptop: jak masz kieszeń od strony pleców to na laptoka napierają i plecy i zawartość plecaka. Tu laptok jest na zewnątrz co sprawia, że zawartość plecaka napiera na dół laptoka (czyli raczej go wypycha - jeżeli włożysz go oczywiście panelem do góry) - od zewnątrz plecaka są tylko kieszonki i jak nie włożysz niczego silnie je wypychającego to jest naprawdę komfortowo. Co do wypełnień: jakieś 15mm pianki w dolnej części klapy, około 7-8mm pianki w jej części zewnętrznej - czyli buforek solidny.
http://www.taschenfreak.de/TASCHEN/TAMRAC/Expedition8-5578/index.htm
tu masz troche zdjęc
sam mysle o tym plecaku
Co do tego, że po przejściu na plecka, nie będziesz chciał wracać do torby to ja się nie zgadzam.
Mimo, iż nie mam tyle sprzętu co ty, to mimo wszystko wolę torbę.
Plecak kupiłem ponad rok temu.
Fajna sprawa, ale nie zawsze wygodna.
Teraz kupiłem torbę i się bez niej nie ruszam.
Ja z plecakiem sie nie rozstaję jest mi wygodniej choć lepiej układało mi sie wszystko w torbie .
Ja z plecakiem sie nie rozstaję jest mi wygodniej choć lepiej układało mi sie wszystko w torbie .
Plecak pod wieloma względami jest wygodniejszy, ale zmieniając często szkła jest on trochę niewygodny (chyba, że jest to SlignShoot, ale do 200 nie zmieścisz laptopa).
Zobacz może na ofertę firmy KATA.
Nie należy do najtańszych, ale plecaki ma dość ciekawe.
Mr.Pietrek
26-11-2007, 18:04
http://www.taschenfreak.de/TASCHEN/TAMRAC/Expedition8-5578/index.htm
tu masz troche zdjęc sam mysle o tym plecaku
miałeś w rękach cokolwiek Tamraca i LowePro ?? Bo ja na Tamraca przestałem patrzeć jak wziąłem do ręki Lowe. Podpowiem - szło o wykonanie ...
miałeś w rękach cokolwiek Tamraca i LowePro ?? Bo ja na Tamraca przestałem patrzeć jak wziąłem do ręki Lowe. Podpowiem - szło o wykonanie ...
a ja wrecz przeciwnie .. :)
wykoannie plecakow Lowepro bylo w moemencie gdy kupowalem owszem solidne ale na przyklad system nosny w tamracu byl rozwiazany lepiej - szerokie mieciutkie szelki i porzadna regulacja. do tego ciemnoszary a nie jasnoszary czyli bardziej brudzacy srodek, grube zamki zamiast cieniutkich i jeszce pare ******* wykonczeniowych ktore mnei osobiscie przekonaly.
uzywam expedition5 od hmmm 4-5lat i do tej pory mnei nie zawiodl.
ale wybor miedzy tymi dwiema firmami zalezy tylko i wylacznie od osobistych preferencji. czegokolwiek nie kupisz bedziesz zadowolony. expedition7 lub 9 powinna spelnic twoje wymagania
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.