PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy - co wybrać, mocowanie - Nikon F



cellarium
24-11-2007, 16:35
Witajcie!

W najbliższym czasie przymierzam się do przesiadki z sytemu 4:3, zamierzam nabyć Fuji S3 pro, body miałem okazie protestować, ale tyko z manualnymi obiektywami, ze względu na specyfikę pracy poprzedniego użytkownika.
Chciał bym abyście się podzielili spostrzeżeniami na temat obiektywów z uchwytem Nikon F jakie obsługuje ten aparat.
Co polecacie tak by obsłużyć cały przedział ogniskowych?
Interesują mnie obiektywy, które były by, co najmniej tek dobre jak Zuiko z serii półprofesjonalnych dla 4:3 np:
Zuiko Digital 14-54mm 1:2.8-3.5, Zuiko Digital ED 50-200mm 1:2.8-3.5, Zuiko Digital ED 50mm 1:2.0 Makro
Zaznaczam że wcześniej nie używałem Nikona wiec moja wiedza na temat obiektywów w tym systemie jest znikoma.
Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

PS.
Jak macie jakieś spostrzeżenia na temat S3pro, również chętnie poczytam:)

Wini
24-11-2007, 16:39
...okazie protestować, ale tyko z manualnymi obiektywami, ze względu na specyfikę pracy poprzedniego użytkownika...
Polecam pozostać przy tej specyfice :)

cellarium
24-11-2007, 16:43
Polecam pozostać przy tej specyfice :)

Możesz napisać coś wiecej?
Czy coś jest nie tak z S3pro + automatyka?

Piotr_
24-11-2007, 18:38
Po prostu Wini uwielbia manualne stałki. :)

Wini
24-11-2007, 18:46
Możesz napisać coś wiecej?
Czy coś jest nie tak z S3pro + automatyka?
Wszystko w porządku, ale stałki lepsze obrazy generują. Poszukaj na forum. Jest o zoomach naprawdę dużo. A przy okazji poczytaj o stałkach. Może warto coś mieć ze stałoogniskowych?

Vadim
24-11-2007, 19:15
Po prostu Wini uwielbia manualne stałki. :)

Nie tylko Wini...:-D
A wracając do pytania - o S3Pro możesz sporo znaleźć w archiwum. Co do szkieł, to wymieniłeś jedynie zakresy, a, co tak naprawdę chciałbyś fotografować?
W tym przedziale ogniskowych Nikon ma kilka zbliżonych pozycji do wyboru, ale łatwiej będzie coś doradzić, jak wskażesz potrzeby i możliwości finansowe.

Pozdrawiam

cellarium
26-11-2007, 17:09
Nie tylko Wini...:-D
A wracając do pytania - o S3Pro możesz sporo znaleźć w archiwum. Co do szkieł, to wymieniłeś jedynie zakresy, a, co tak naprawdę chciałbyś fotografować?
W tym przedziale ogniskowych Nikon ma kilka zbliżonych pozycji do wyboru, ale łatwiej będzie coś doradzić, jak wskażesz potrzeby i możliwości finansowe.

Pozdrawiam

Generalnie zajmuje się portretem oraz architektórą.
Interesują mnie jasne szkiełaka najlepiej z VR.
Co to ceny to bez szaleństw ;).

pinio
27-11-2007, 00:59
Generalnie zajmuje się portretem oraz architektórą.
Interesują mnie jasne szkiełaka najlepiej z VR.
Co to ceny to bez szaleństw ;).

Jasnych, szerokich (do architektury) i do tego z VR u Nikona brak.

cellarium
27-11-2007, 10:21
Jasnych, szerokich (do architektury) i do tego z VR u Nikona brak.


Nie muszą być szkła do Nikona, byle z mocowaniem Nikon F takim jakie ma S3pro.
Nie mam rozpoznania jeżeli chodzi o szklarnie dla Nikona wiec jak ktoś byłby tak dobry i skrobnął krótką charekterystyke to będe wdzięczny.

Wini
27-11-2007, 13:42
Nie muszą być szkła do Nikona, byle z mocowaniem Nikon F takim jakie ma S3pro.
Nie mam rozpoznania jeżeli chodzi o szklarnie dla Nikona wiec jak ktoś byłby tak dobry i skrobnął krótką charekterystyke to będe wdzięczny.
Ciężko coś konkretnego napisać. W zasadzie cały dział optyka jest o tym :(