PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Alllina :)



ditty
18-01-2006, 15:34
witam :)
tym razem mam do pokazania potrecik Aliny w różnych wersjach

1. http://img386.imageshack.us/img386/4484/alina1wm.jpg

2. http://img386.imageshack.us/img386/752/alinka1kopia4kf.jpg

3.http://img355.imageshack.us/img355/6960/alinka14pvbyzaz7xz.jpg

jeśłi ktoś ma lepszy pomysł... moge zapodać orginał :)

pebees
18-01-2006, 15:39
Lepszy pomysł na co? Dobrze, że ten kolczyk z nosa wyjęłaś :D

ditty
18-01-2006, 15:40
lepszy pomysl.. na obrobke

stig
18-01-2006, 15:46
Trzecie najlepsza -- chociaz z oczyma przesadzilas. Czerwone maja tylko zwierzeta. :)
Konwersja do BW -- hmmm... marna. Wyglada jak po zwyklym zdjeciu koloru.
Na .1nce jakies dziwne mini-plamki na cerze powylazily...

ditty
18-01-2006, 15:50
dla mnie PS jest jeszce wielką niezgłębioną tajemnica... może kiedyś poznam go w takim stopniu żeby obróbka cieszyła oczy... moze sie uda xD

stig
18-01-2006, 15:52
dla mnie PS jest jeszce wielką niezgłębioną tajemnica... może kiedyś poznam go w takim stopniu żeby obróbka cieszyła oczy... moze sie uda xD
Moze po prostu opisz swoje postepowanie w przypadku dwoch pierwszych przykladow. Na pewno ktos Ci pomoze -- a przynajmniej wskaze newralgiczne punkty w czasie pracy.

goldie
18-01-2006, 15:55
jak dla mnie za dużo tego PS'a - twarz wyszła strasznie plastikowo - reszta uwag za stig...

ditty
18-01-2006, 15:58
po pierwsze w pierwszym :D... probowłąm wygładzic skore przy uzyciu latki stepla itp itd.. cos nie wyszło... pozniej chciałąm troche pozmieniac koloryno to krzywei poziomy... pozniej porbowląm wydobyć to coś z oczu.. ale widoczniewyostrzene i rozjasnienie to nie jest to ...
z drugim postapiłam troche inacze.. wczensiej ksonczyłam cudowac... tak jakos wyszło
i tak wyglądalo przygotowanie tych zdjec

stig
18-01-2006, 16:03
po pierwsze w pierwszym :D... probowłąm wygładzic skore przy uzyciu latki stepla itp itd.. cos nie wyszło...
Czyli zrobilas dokladnie ten blad, o ktorym wspominalem tutaj. (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=198851)

akustyk
18-01-2006, 16:20
to samo zdjecie, tylko pierwsze z napakowanymi kolorami, a drugie z odpakowanymi.

"trojke Panie, wybierz trojke!"

ditty
18-01-2006, 16:29
czyli że jak mam uzyskac efekt gładkiem..ale niezbyt gładkiej skory?
za wszelkie pomoce dziekuje

akustyk
18-01-2006, 16:36
czyli że jak mam uzyskac efekt gładkiem..ale niezbyt gładkiej skory?
za wszelkie pomoce dziekuje
a to chyba pytanie na forum Bravo Girl, nie tutaj :)

a tak serio - trzeba dziouszke jakims podkladem (czy jak to sie nazywa) za wczasu "wyszopowac" :)

Wicio_Uc
18-01-2006, 16:48
Trojka najmniej rzuca sie w oczy z obrobka i jest przyjemna w odbiorze. Mimo to kadr troche mi nie lezy, jakosc ok! Do do mieszania w PSie to jezeli znasz jakiekolwiek podstawy to jako nastepny krok polecam jakas literature autorstwa Scott'a Kelby'ego

stig
18-01-2006, 17:12
czyli że jak mam uzyskac efekt gładkiem..ale niezbyt gładkiej skory?
za wszelkie pomoce dziekuje
Na naszej stronie byl kiedys dostepny tutorial, ktory zrobilem w oparciu o portret z naszego forum. Ale jak sie do niego teraz dobrac -- nie mam pojecia. Moze admin podpowie, bo na www.cafefoto.pl niestety nie znalazlem.

crazyjack
19-01-2006, 13:32
czesc Dorotko:

w sprawie lekkiego gladzenia skory...to oprocz tych wszystkich pomyslow z warstwami i blurowaniem odkrylem ostatnio bardzo prosta i "plastikowa" metode:

W PS2 najpierw ctrl+J (nowa warstwa) nastepnie dwa razy reduce noice, kryciem warstwy reguluje ingerencje (sam ustawiam 70-80%) nastepnie biala maska, czarny pedzel u maluje oczka itp (to co ma byc ostre)...i gotowe...szybko i sprawnie..jeszcze tylko ctrl+E (laczenie warstw).
wszelkie zaczerwienienia itp...latka lub stempel (preferuje na pryszcze latke)

oczka i usta podobnie jak wyzej ..nowa warstwa , nastepnie smart sharpening, nast. czarna (kryjaca) maska, bialy pedzel i po oczkach, ustach itp.

dla wiekszosci przypadkow wystarcza...jesli fota jest dobrze zrobiona...jesli trzeba ratowac...to juz calkiem inna...znacznie dluzsza droga...:D:D:D

no to cwicz....

trojeczka jest najlepsze z tych propozycji

stig
19-01-2006, 13:36
w sprawie lekkiego gladzenia skory...to oprocz tych wszystkich pomyslow z warstwami i blurowaniem odkrylem ostatnio bardzo prosta i "plastikowa" metode:
W PS2 najpierw ctrl+J (nowa warstwa) nastepnie dwa razy reduce noice, kryciem warstwy reguluje ingerencje (sam ustawiam 70-80%) nastepnie biala maska, czarny pedzel u maluje oczka itp (to co ma byc ostre)...i gotowe...szybko i sprawnie..jeszcze tylko ctrl+E (laczenie warstw).

Przeciez to jest dokladnie to samo co "od zawsze" tutaj proponujemy. :)
Powielany "Reduce noise" daje prawie identyczny efekt jak blur, a maska warstwy z wymazaniem oczu, to dokladnie ten sam efekt koncowy, co malowanie Quick Maska wybranych fragmentow do blurowania. :mrgreen:

crazyjack
19-01-2006, 13:39
w sprawie lekkiego gladzenia skory...to oprocz tych wszystkich pomyslow z warstwami i blurowaniem odkrylem ostatnio bardzo prosta i "plastikowa" metode:
W PS2 najpierw ctrl+J (nowa warstwa) nastepnie dwa razy reduce noice, kryciem warstwy reguluje ingerencje (sam ustawiam 70-80%) nastepnie biala maska, czarny pedzel u maluje oczka itp (to co ma byc ostre)...i gotowe...szybko i sprawnie..jeszcze tylko ctrl+E (laczenie warstw).

Przeciez to jest dokladnie to samo co "od zawsze" tutaj proponujemy. :)
Powielany "Reduce noise" daje prawie identyczny efekt jak blur, a maska warstwy z wymazaniem oczu, to dokladnie ten sam efekt koncowy, co malowanie Quick Maska wybranych fragmentow do blurowania. :mrgreen:

:D:D:D...no ale chyba fajnie , ze sam na to wpadlem no nie?? :D

...i nie "mogliscie" od zawsze tego proponowac, bo CS2 nie jest od zawsze :D:D:D

mstr
19-01-2006, 13:42
TUTAJ (http://www.nikon.org.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=9) jest tutorial stiga. Jest naprawdę bardzo dobry, ściągaj i cwicz, cwicz, cwicz ;)

stig
19-01-2006, 13:58
...i nie "mogliscie" od zawsze tego proponowac, bo CS2 nie jest od zawsze :D:D:D
A co w proponowanym przez Ciebie "rozwiazaniu" jest charakterystycznego dla CS2? To samo mozna przeciez zrobic w PhotoShopie CS, PhotoShopie 7, 6, 5.5, 5 a takze 4 i 3... :lol:

meliszipak
19-01-2006, 14:13
Takiej świeżej i ślicznej młodej urody nie zniszczy żaden PS :mrgreen:

jurgen
19-01-2006, 14:17
i tłó bardzo razi

Czornyj
19-01-2006, 14:25
...i nie "mogliscie" od zawsze tego proponowac, bo CS2 nie jest od zawsze :D:D:D
A co w proponowanym przez Ciebie "rozwiazaniu" jest charakterystycznego dla CS2? To samo mozna przeciez zrobic w PhotoShopie CS, PhotoShopie 7, 6, 5.5, 5 a takze 4 i 3... :lol:
No nie wiem, warstwy były chyba dopiero od 5tki wzwyż, jeśli mnie pamięć nie myli. Ale czepiam się detali - szło to zrobić bez warstw, nawet w 2.5 (Pierwszy PS na PC-ta)

stig
19-01-2006, 14:29
No nie wiem, warstwy były chyba dopiero od 5tki wzwyż, jeśli mnie pamięć nie myli.
Czornyj -- daj spokoj. :) Wszystko bylo juz w .3jce -- lacznie z Quick Mask, warstwami itd. W .5tce to dopiero doszly efekty warstw.

Czornyj
19-01-2006, 14:40
Masz rację! Nie było ich tylko w 2.5!

ditty
19-01-2006, 19:16
ee yy no jasne <lol> pozostaje mi sie zgodzic :shock:
za wszelkie rady itp dziekowac :]

TRenciak
20-01-2006, 02:50
Alina... zdecydowanie ładna dziweczyna!

And the winner is.. #3

Fajna ekspresja Alinki.. ale kadr nie do końca dla mnie zrozumiały.