PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 5D Mark II ??



Calme
21-11-2007, 21:32
http://swiatobrazu.pl/index.php?s=14869

Krzysiek29
11-03-2008, 22:08
kolejne newsy http://www.photographybay.com/2008/03/11/canon-5d-mark-ii-specs-revealed/

Paprycjusz
11-03-2008, 22:12
Hmm... Brzmi groźnie. Nowy AF, poprawili jakość obrazu, uszczelki, 6fps...

th3big
12-03-2008, 02:37
Hmm... Brzmi groźnie. Nowy AF, poprawili jakość obrazu, uszczelki, 6fps...

Groźnie to brzmi co innego... 3499$ (wydaje mi się mało prawdopodobnym by była aż tak wysoka) ;-) czyli w Eurolandzie 3499EUR. Tak czy inaczej jeśli nawet cena będzie znacząco niższa to wielu się zawiedzie bo szans na następcę 5D w cenie 8-10k chyba nie ma.

tempor
12-03-2008, 07:41
no to najwyżej 5d będzie najbardziej wykupowanym, na koniec produkcjim, aparatem w historii

ale szykuje się mały killer

The new 5D II will not be released at Photokina, but instead will be a surprise announcement on April 22, according to a source I am unwilling to disclose.

The specs of the new camera are as follows (final name unavailable):
- 15.3 MP full frame CMOS sensor (vastly improved light-gathering capacity per pixel: improved micro lenses; miniaturized micro circuitry; enhanced signal/noise ratio)
- Weather sealing same as 1Ds Mark III
- Dual Digic III with all-new “CXR” NR system reported to best 3rd party NR software. Available as a C.F with 4 levels of customizable parameters.
- 14 bit A/D conversion
- ISO 12800 (C.F. up to 25600)
- Reported 1 2/3 stop sensitivity improvement
- All-new 29-point TTL CMOS sensor
with 12 cross-type for F/2.8 or faster lens
(35% faster than 40D)
- Micro lens fine adjustment for up to 14 lenses
- 300,000 exposure shutter durability
- 6.0 / 3.0 fps
- 3.0″ LCD, 922,000 pixels
- EOS Integrated Cleaning System
- Live View (improved from 450D; latest generation)
- 6/3 fps continuous shooting for up to 68 frames
- MSRP $3499, available June 2


Tak naprawdę to bylo wiadomo - o potędze, wyposażeniu, pozycjonowaniu nowych aparatów decydują tylko i wyłącznie badacze rynku :), nawiedzieni pozycjonerzy :) oraz księgowi. Gdyby C chciał to by mógł z niego zrobić d3 a gdyby także chciał to mógłby to być 5d z poprawionym wyświetlaczem.
Konfiguracja jawi się bardzo ciekawa, widać, że C podciąga do N i daje sporo no ale cena jawi się też dość wysoko :(

Ale MSRP $3499 z cash-backiem 1499E jawi się chyba ciekawie, nie ? :mrgreen:

nowart
12-03-2008, 10:43
Dla mnie to kolejny koncert życzeń nie poparty żadnymi faktami. Cena z choinki. Uwierzę jak zobacze.

diZaster
12-03-2008, 12:22
bede sie zachwycal, jak zobacze, teraz to tylko gadanina.

tranzist
12-03-2008, 13:23
Jest to jak na razie jedno źródło z takimi faktami/danymi itd. Poczekajmy na kilka... cena trochę zabija imho 1D MarkIII.

turkish
12-03-2008, 13:42
cena z choinki? kosztuje tyle samo niby co stary 5d

Adak
12-03-2008, 14:39
Ogólnie fajnie, ale nie byłbym sobą gdybym nie podyskutował ;-)



- 15.3 MP full frame CMOS sensor (vastly improved light-gathering capacity per pixel: improved micro lenses; miniaturized micro circuitry; enhanced signal/noise ratio)

Ok, do przodu.


- Weather sealing same as 1Ds Mark III

Hmm, jeśli to ma być następca 5D to szykuje sie coś nowego (to dobrze), bo przypomnijcie mi, kiedy ostatnio Canon wypuszczał uszczelniona puszkę bez zintegrowanego BP? Pomińmy 40D, bo ona ani nie jest szczelna ani taka jak 1D mkIII.


- Dual Digic III with all-new “CXR” NR system reported to best 3rd party NR software. Available as a C.F with 4 levels of customizable parameters.

Hmm, przy dzisiejszych matrycach jest sens w to inwestować? Przecież już 5D sie bez tego obywało...


- 14 bit A/D conversion

A Pentax ma 22 :-P
Tylko co z tego...


- ISO 12800 (C.F. up to 25600)

Tylko jedno Hi?
Ale ok -znowu do przodu.


- All-new 29-point TTL CMOS sensor with 12 cross-type for F/2.8 or faster lens (35% faster than 40D)

Z tego się chyba najbardziej przyszli użytkownicy cieszą :-)


- Micro lens fine adjustment for up to 14 lenses

Powoli standard.


- 300,000 exposure shutter durability

Eeee... za dużo. D3 ma 200k, bodajże tyle samo 1D mkIII, a tutaj nie-pro puszka i 50% więcej? Trochę cuda.


- 3.0″ LCD, 922,000 pixels

Znowu - u Canona nowość i to w nie-pro. Ciekawe.


- Live View (improved from 450D; latest generation)

Yeah, yeah ;-)


- 6/3 fps continuous shooting for up to 68 frames

Hmmm... Znacząca poprawa, ale coś czuję, że przy tej prędkości to migawka poleci szybciej niż po 300k.


- MSRP $3499, available June 2

Nagle taka dopała?
Ja ostatnio słyszałem, że do końca roku nie będzie następcy 5D, ale może sie mylę :-)

Niech wypuszczają 1D mkIV z FF!

Adam Trzcionka
12-03-2008, 15:28
Adak - migawki d3 i mk3 powinny ciagnąć 300 tysi

Adak
12-03-2008, 16:05
Adak - migawki d3 i mk3 powinny ciagnąć 300 tysi

Powinny, czy maja tyle gwarantowane?
Zdaje mi sie ze D200 ma gwarantowane 100k, D300 150k, a D3 i 1D mkIII po 200k (dpreview?), ale jeśli jakieś oficjalne materiały twierdza inaczej to przepraszam - moje niedopatrzenie.

Kaleid
12-03-2008, 16:07
Nie jest zagwarantowane. Oznacza to tylko tyle że, migawka została przetestowana pod kątem np 150000 cykli. Jeśli ulegnie uszkodzeniu po upływie gwarancji aparatu, to niezależnie od liczby nikt jej nie wymieni.

Adak
12-03-2008, 16:08
Nie jest zagwarantowane. Oznacza to tylko tyle że, migawka została przetestowana pod kątem np 150000 cykli. Jeśli ulegnie uszkodzeniu po upływie gwarancji aparatu, to niezależnie od liczby nikt jej nie wymieni.

Cacy, ale jeśli padnie przed końcem gwarancji to te cyferki się liczą.
Bo chyba jeśli przyjdziesz z milionem klapnięć po 1 miesiącu to mam wrażenie, że nikt tego nie uzna :>

Kaleid
12-03-2008, 16:10
Niekoniecznie. W przypadku tańszych korpusów, producent nie podaje ilości cykli migawki. A jednak jest ona wymieniana w wypadku uszkodzenia i nie słyszałem i przypadku by komuś nie uznano gwarancji z powodu takiej a nie innej ilości cykli.

Adak
12-03-2008, 16:15
Niekoniecznie. W przypadku tańszych korpusów, producent nie podaje ilości cykli migawki. A jednak jest ona wymieniana w wypadku uszkodzenia i nie słyszałem i przypadku by komuś nie uznano gwarancji z powodu takiej a nie innej ilości cykli.

Pewnie dlatego, że mało kto amatorskimi puszkami wypstrykuje kilkaset tysięcy klatek przez rok, a jeszcze mniej jest osób którym migawka leci. Z kolei klepnąć D3 200k przez rok to żadna sztuka.

Tak czy siak - odeszliśmy od tematu.
Bardziej mnie interesuje 300k w przypadku nowej puszki Canona.

Ps. I już nie smęcę - jadę robić zdjęcia ;-)

yggdrassill
12-03-2008, 17:13
Pewnie dlatego, że mało kto amatorskimi puszkami wypstrykuje kilkaset tysięcy klatek przez rok, a jeszcze mniej jest osób którym migawka leci. Z kolei klepnąć D3 200k przez rok to żadna sztuka.

Tak czy siak - odeszliśmy od tematu.
Bardziej mnie interesuje 300k w przypadku nowej puszki Canona.

Ps. I już nie smęcę - jadę robić zdjęcia ;-)

nie wiem , ktore dpreview czytasz ale na tym: http://www.dpreview.com/previews/canoneos1dsmarkiii/ w nowych markach3 migawka jest na 300 000 cykli obliczona ;)

Jacek_Z
13-03-2008, 01:36
Jest to jak na razie jedno źródło z takimi faktami/danymi itd. Poczekajmy na kilka....
na CB podali inne "żródło" i sa w nim inne dane. To takie życzenia, nie wiadomo nic na temat nowości. Ani jaka nazwa, ani kiedy premiera, ani jakie parametry. Typowe spekulacje.

Adak
13-03-2008, 01:38
nie wiem , ktore dpreview czytasz ale na tym: http://www.dpreview.com/previews/canoneos1dsmarkiii/ w nowych markach3 migawka jest na 300 000 cykli obliczona ;)

Mówiłem, ze mogę sie mylić.

Swoja droga w D3 tez na 300k, a znam taka jedna co po 4k umarła :> I co? ;-)

badi
13-03-2008, 01:52
poczekamy zobaczymy.

turkish
13-03-2008, 16:49
d3 ma migawke na 300kafli testowana a nie na 200.

Kolekcjoner
22-03-2008, 02:12
Za bardzo to brzmi jak wishlist. Poza tym 22 kwietnia jest meeting Canona w Toronto i niektórzy wzięli to za datę ogłoszenia nowości.

Choć oczywiście wszystko jest możliwe ;).

Pawel Pawlak
25-03-2008, 02:01
Jeśli naprawdę taki będzie 5dmk2 to zapowiada się rzeczywiście niezły sprzęt, którego największą wadą byłaby niezgodność bagnetu z obiektywami nikona ;). Tylko kto wtedy będzie kupował 1dsmk3 ? Brzmi to dla mnie tak nierealnie jak u nikona d300FX z matrycą z d3 za połowę ceny tego drugiego ;)
Nie chce mi się wierzyć, żeby canon 2. raz strzelił sobie w kolano... Ale pożyjemy, zobaczymy :)

Kolekcjoner
25-03-2008, 12:38
Póki co ceny 40D w niektórych sklepach w UK spadły poniżej ceny 450D i to jest dość dziwne. Canon chyba coś knuje ale trudno wyrokować co.

th3big
25-03-2008, 14:48
Póki co ceny 40D w niektórych sklepach w UK spadły poniżej ceny 450D i to jest dość dziwne. Canon chyba coś knuje ale trudno wyrokować co.

Jeśli 40D faktycznie zeszło poniżej 450D to uwzględniając specyfikacje obu aparatów oraz daty ich premier nie znajduję logicznego wytłumaczenia tej sytuacji. Na upgrade 40D chyba za wcześnie?

Adak
25-03-2008, 15:29
Na upgrade 40D chyba za wcześnie?

Hmm, a ja mam dziwne wrażenie ze ta druga puszka, nie 5D mkII będzie takim nieoficjalnym upgradem 40D i z tego powodu ceny być może tak oszalały.

Pawel Pawlak
25-03-2008, 16:07
czyli co ? 40D się marnie sprzedaje ? Kurcze, przecież to bardzo fajny aparat za rozsądne pieniądze ?

Adam Trzcionka
25-03-2008, 16:23
tylko na co apgrejdują 40d. nie to, żeby to był idealny aparat, ale jeśli nie FF, to co?

th3big
25-03-2008, 16:28
tylko na co apgrejdują 40d. nie to, żeby to był idealny aparat, ale jeśli nie FF, to co?

APS-C 12mpx lub 14mpx ;-) Na FF w tak nisko pozycjonowanej puszce chyba za wcześnie. Byłoby jednak piknie ponieważ następca D300 również musiałby mieć serducho wielkości FF :-)