PDA

Zobacz pełną wersję : D70 + SB600 + ?



mareks007
17-01-2006, 13:49
Chcę skompletować sobie reporterski zestawik tzn. dokupić do SB 600 dodatkową "tańszą" lampę z fotocelą zasilaną bateriami, by można to to wszystko zabrać w plenerek.
Chciałbym wiedzieć czy taką lampę wyposażoną w fotocelę tryb slave da się odpalić. bezprzewodowo przez SB 600 (chyba tylko w manualu da się to zrobić). Czy ktoś zna taką lampę która by się nadawała, lub ktoś korzysta z takiej kombinacji to proszę o słówko jak to działa i czy w ogóle działa :wink:
-dzięki

Aha proszę nie mówcie mi tylko żebym uzbierał kaskę na drugą sabinkę bo nie o to mi chodzi :mrgreen:

Valdek_Tychy
17-01-2006, 14:04
Nadaje się praktycznie każda lampa którą da się podłączyć do fotoceli.Ja mam np.dwie lampy prod. CCCP Fil16 zasilane na 220V (odpada plener) podłączone do fotoceli i działają.Jedyny problem to przedbłyski SB600 które wyzwalają fotocelę zanim nastąpi właściwy błysk (w Twojej kombinacji) ja stosuję SB28 ktora nie daje przedbłyskow,ustawiam ją na 1/16 siły błysku,palnik do góry i jest ok.Istnieją też fotocele ktore nie reagują na przedbłyski i w tym przypadku będziesz musiał taką zastosować

mareks007
17-01-2006, 14:09
dzięki
Czyli najtańsze rozwiązanie to "jakaś" lampa aparatowa z możliwością podpięcia fotoceli która nie reaguje na przedbłyski pomiarowe i tyle :P
-a czy istnieją takie lampy już z wbudowaną fotocelą która nie reaguję na przedbłyski pomiarowe?
-czy w manualu SB 600 też wysyła przedbłyski?

ALF
17-01-2006, 14:28
niektóre lampy metza mają tak, że nie reagują na przedbłyski pomiarowe...

Lolek
17-01-2006, 14:42
Tu jest stronka Metza z adapterem olewającym przedbłyski (http://www.metz.de/en/photo_electronics/SCA-3083_digital.227.html) ale chyba tańszym rozwiązaniem będzie zakup taniej lampy z własnym pomiarem błysku plus osobnej fotoceli.
W manualu i w trybie A (jeśli SB-600 go ma) przedbłysków nie ma.

lesheck
18-01-2006, 19:32
Z tego co sie orentuje to przedblyski sa tylko w trybie TTL, jak ustawisz na automatyke lampy to bedzie ok. Moge sie mylic, ale tak to chyba wyglada. Alternatywa sa fotocele, ktore mozna ustawic na drugi blysk, ale jak bedziesz uzywal kilku lamp na fotocele to TTL i tak na wiele sie nie zda.

Robert S.
22-01-2006, 23:56
Ta fotocela załatwi sprawę. Wyswalanie na 1 lub 2 błysk no i cena dość przystępna.