PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić bracket?



Adak
19-11-2007, 20:32
Ostatnio pytalem sie: jaki?
Teraz juz nie mam zludzen - pytam tylko: gdzie?

Na fotohobby dostepne sa 2 rozne, z czego tylko ten:
http://www.fotohobby.com.pl/sklep,3406,,,03,,pl-pln,455914,0.html
jest jako-taki.

Jakiekolwiek inne w Polsce?
Albo jakiekolwiek inne na Swiecie, ale zeby paru stow nie przekroczyc?

Adak
27-11-2007, 14:31
No to sam sobie odpowiem: zasadniczo nigdzie.

Innyhc w Polsce praktycznie kupic sie nie da, albo sprzedawcy proponuja zupelnie jakies glupoty.

Slowem - albo ten albo import.

Ps. Jeseli ktos by kupowal ten, to prosze sie nastawic na koniecznie modyfikacje, wiercenia i dopasowywania. Dziala ok, ale nie jest to produkt PnP ;-)

phantomek
29-11-2007, 09:56
Zamierzam kupic ten bracket, hmm, powie mi ktos jak dziala tam blokada ramienia w tych dwoch pozycjach ? :) bo jestem tego ciekaw.

darsedz
29-11-2007, 10:00
może tylko na zasadzie działania siły ciężkości, bo blokady nie widzę :)

Adak
29-11-2007, 12:59
Nie ma blokady, a darsedz ma poniekąd racje. Sama lampa swoim ciężarem po prostu nie zmienia pozycji ramienia.
Z kolei samo ramie rusza sie w zakresie 180 stopni, wobec czego ma tylko 2 pozycje i to wystarcza.

phantomek
29-11-2007, 13:19
Aha, ok, czyli przy jakis energicznych manewrach aparatem trzeba uwazac zeby ramie nie zmienilo pozycji :)

Adak, a moglbys pokazac jak u Ciebie wyglada caly zestaw zmontowany ?? :) d200 + grip + bracket + lampa + kabel :)
bo jestem ciekaw :) i opis czy lampa sie solidnie trzyma w tym itd, jakie całe wykonanie.

Adak
29-11-2007, 13:22
Raczej nie zmieni pozycji, bo ramie sily jest niemale i mnie sie to jeszcze nigdy nie zdarzylo ;-)

Hmmm, moge cos pstryknac, nawet teraz, ale to chwila, niech malpe wyciagne ;-)

phantomek
29-11-2007, 13:24
Ok super :) to zrób sesyjke :D w obu pozycjach bracketa i jakies detale itd :) bede bardzo wdzięczny.

Adak
29-11-2007, 13:41
Na początek, żeby nie było - zdjęcia zrobione CoolPixem 5600 akurat ;-)

Od razu pragnę zmniejszyć ilość zawałów: kabli tam co nie miara gdyż:
- trochę przydługi SC29 miedzy sankami, a lampa
- SD-8A do lampy
- SD-8A z lampy do lampy (ten krótki kabelek do wyjścia PC)
- no i pasek

Wiec wygląda to tak:
http://www.adak.kei.pl/Bracket/DSCN0912.JPG
http://www.adak.kei.pl/Bracket/DSCN0913.JPG
http://www.adak.kei.pl/Bracket/DSCN0914.JPG
http://www.adak.kei.pl/Bracket/DSCN0915.JPG
http://www.adak.kei.pl/Bracket/DSCN0916.JPG
http://www.adak.kei.pl/Bracket/DSCN0917.JPG

Aparat stoi krzywo, bo oryginalna śruba jest właściwie do wymiany - zbyt odstaje, muszę wybebeszyć następną płytkę manfrotto (tak jak zrobiłem przy mocowaniu kostki), minimalnie zagłębić sie w dolna część ramienia i tak również taka śrubę umieścić.
Lampa faktycznie może trochę opadać, gdy jest w pionie, ale nie widziałem bracketa (prócz może rotatorow - ale tego nie wiem) gdzie by tak nie robiła. Może tez nie być w osi ani poziomo, ani pionowo - ale to wymaga dalszej regulacji (czyt. zrobienia dziury w poziomie i następnej w pionie).

Jeśli ktoś ma jakieś pytania - to śmiało.
Chetnie w tym watku pouczestnicze, bo sam mialem lekki zgryz gdy chcialem kupic a nie wiedzialem nic.

phantomek
29-11-2007, 13:53
Ogolnie to jest ok:) trzeba bedzie zamowic :) tylko ta sruba mocująca średnio mi tam podchodzi :) bo chyba troszke przeszkadza.
Nie wiem jak w D2X ale widze ze w D200 lampa nie jest w lini z obiektywem. Ale to da sie regulowac ?? :)

Dzieki za foty

Adak
29-11-2007, 14:12
Tak - śrubę muszę zmienić na Manfrotka, ale nie przeszkadza aż tak bardzo żebym musiał to robić teraz ;-)

Co do linii lampy i szkła: D200 jest chyba wymiarowo tak samo jak D2x, jest tam kilka śrub do regulacji, ale sadze ze żadna nie będzie dobra. Trzeba po prostu nawiercić własną w dobrym miejscu - i tyle.

phantomek
29-11-2007, 14:17
Dzieki wielkie za info.

Adak
29-11-2007, 14:29
Nie ma sprawy - mam nadzieje ze komuś sie watek przyda.

Aporpos jeśli Ty Phantomku, lub ktokolwiek czytający ten watek ma inne brackety (Rotator, T-Press) to zachęcam do dzielenia sie opiniami.
Gro moich znajomych ma T-Pressy, ale ja akurat nie trafiłem i go nie sprowadziłem z USA.
Ale sadze, ze na opinie będą chętni :-)

phantomek
29-11-2007, 14:33
Nie posiadam żadnego, dopiero zamierzam kupić :) najpierw pójde w ten który Ty masz, zobaczymy jak sie sprawdzi :)

szymony
29-11-2007, 17:37
Nie ma sprawy - mam nadzieje ze komuś sie watek przyda.

Aporpos jeśli Ty Phantomku, lub ktokolwiek czytający ten watek ma inne brackety (Rotator, T-Press) to zachęcam do dzielenia sie opiniami.
Gro moich znajomych ma T-Pressy, ale ja akurat nie trafiłem i go nie sprowadziłem z USA.
Ale sadze, ze na opinie będą chętni :-)

Jest ci u mnie ten drugi wynalazek z "fotohobby". By to zagadało z SC-17 musiałem dorobić odpowiednią śrubę. Orginał był metryczny, a w kablu jest typowo statywowy 1/4". Po za tym wyprowadziłem kabel z boku kostki. Mimo wszystko trochę to "gibkie" jest.

Adak
30-11-2007, 00:00
Jest ci u mnie ten drugi wynalazek z "fotohobby". By to zagadało z SC-17 musiałem dorobić odpowiednią śrubę. Orginał był metryczny, a w kablu jest typowo statywowy 1/4". Po za tym wyprowadziłem kabel z boku kostki. Mimo wszystko trochę to "gibkie" jest.

Z ta śruba - klasyka. Dlatego oryginał zastąpiłem manfrotkiem.

Swoja droga - możesz pokazać parę zdjęć tego zestawu? Jak to sie trzyma? Mocowanie do puszki ma... egzotyczne ;-)

phantomek
30-11-2007, 00:07
Czyli pierwsze co musze zrobic to zmienic srube tą co tam jest na jakąs inną? z pasującym gwintem ?? :)

fotoGRAFIK
30-11-2007, 10:16
ale to wielkie
ja bym nie mogł z czymś takim pracować, wolę listwy i lampa jest nad obiektywem w pionie idealnie

Adak
30-11-2007, 12:09
ale to wielkie
ja bym nie mogł z czymś takim pracować, wolę listwy i lampa jest nad obiektywem w pionie idealnie

A w poziomie nie ;-)

Phantomek - tak, musisz zamienić metryczną na calową.

szymony
01-12-2007, 07:59
Z ta śruba - klasyka. Dlatego oryginał zastąpiłem manfrotkiem.

Swoja droga - możesz pokazać parę zdjęć tego zestawu? Jak to sie trzyma? Mocowanie do puszki ma... egzotyczne ;-)

W moim egzemplarzu, manfrotka się niestety nie sprawdzi. Konstrukcja tego wynalazku jest taka, że śruba musi być z łbem stożkowym i chować się całkowicie w części obrotowego ramienia.
Foty, mogę zapodać jeżeli będzie zainteresowanie, na pikczersy z comurki :mrgreen: Może w niedzielę trochę czasu znajdę na "gripową sesję".

Jachu
01-12-2007, 14:29
Czy coś takiego http://fotohobby.com.pl/sklep,3406,,,03,,pl-pln,456242,0.html ktoś posiada?

szymony
01-12-2007, 23:38
Czy coś takiego http://fotohobby.com.pl/sklep,3406,,,03,,pl-pln,456242,0.html ktoś posiada?
A już Ci, a i owszem.

phantomek
02-12-2007, 00:36
szymony, czekamy na zdjecia :) jezeli znajdziesz chwilke czasu :)

szymony
02-12-2007, 00:50
No nic słowo się rzekło, to i trza cuś naskrobać.

Panie i panowie oto ów cosmiczny wynalazek, dzieło rąk nieznanych (na pudełku nawet "made in czajniz" nie napisano)


1 - Pozycja pośrednia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket01.jpg)

2 - Z boku. Widać wysoko specjalistyczny mechanizm regulacji wysokości ramienia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket02.jpg)

3 - Tak se jam, SC-17 przerobił, na potrzeby tego ustrojstwa.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket03.jpg)

4 - Problem sznurka łod snopowiązałki, czyli śrubeczki. Po prawej orginał, po lewej zrób to sam, czyli przerobiona sruba z starego futerału.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket04.jpg)

5 - Całość zmontowana, wygląda mniej więcej tak (fota by nokia, reszta zresztą też)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket05.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket06.jpg)

6 - Z zamontowanym błyskogratem (poziom)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket07.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket10.jpg)

7 - A tak to w pionie się przedstawia

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket09.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket08.jpg)

8 - Widoczek z profilu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket11.jpg)

9 - I od spodu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.serv-net.pl/~usr22/bracket12.jpg)

Jak to się sprawuje. Hmm, tak se, średnio na jeża, niestety. Po pierwsze nie wiem, po kiego grzyba zaprojektowano to wycięcie, w dolnej części (ostatnia fota). Tam konstrukcja jest najwęższa, przez co mało sztywna i ma tendencje do "ryrania się", niezbyt dużego, ale jednak. Po drugie, mechanizm zmiany położenia jest skręcony śrubami (jakieś tworzywo), a samą zmianę pozycji lampy, dokonuje się przez obrót samej lampy. Cały pic polega na tym że nie udało mi się tak dokręcić tych śrub, by nie było to za luźno, a z drugiej strony nie wyrwać lampy z sanek. O ile z samą lampą jest jeszcze w miarę, to z promaxem już ma tendencje do samoistnego przestawiania, gdy body nie jest w idealnym poziomie lub pionie. Po trzecie dolna część tego szpeju jest powyginana jak ruskie "f", by było sztywniejsze. Ale doskonale uniemożliwia to korzystanie z gripa (założyć się da, ale trzymania tej konstrukcji jakoś sobie nie wyobrażam). Po czwarte i tu jest największy kwas. Przy tego typu rozwiązaniach, można zapomnieć o pionowych kadrach, na szerokim kącie. Lampa jest co prawda nad obiektywem, a nie z boku, ale jej palnik jest i tak w poziomie. Efekt jest taki, że dół kadru mamy pięknie niedoświetlony :?
Było o negatywach, a teraz o pozytywach, tylko czy takowe są. Wydaje mi się że taka konstrukcja, dzięki wysunięciu całej lampy do przodu, w połączeniu z lumiquest'em, o wiele lepiej sprawdzi się w macro niż, konstrukcja z długim ramieniem obracającym się o 180 stopni.

THE END

Ps. przenoszę wątek do testów

Adak
02-12-2007, 02:06
Pomine inne problemy, gdyz ten mnie najbardziej zainteresowal:


Po czwarte i tu jest największy kwas. Przy tego typu rozwiązaniach, można zapomnieć o pionowych kadrach, na szerokim kącie. Lampa jest co prawda nad obiektywem, a nie z boku, ale jej palnik jest i tak w poziomie. Efekt jest taki, że dół kadru mamy pięknie niedoświetlony :?

Troszkę mnie to zdziwiło, gdyż ja z moim bracketem tego problemu w ogóle nie mam.
Ciekaw jestem czemu Ty tego doświadczasz - wszak przy ustawieniu ogniskowej na 17mm (trzeba uwzględnić crop) lampa przełącza sie samoczynnie na 24mm, wiec krycia ma z zapasem, nawet w kadrze pionowym.
Coś pominąłem?

Jachu
02-12-2007, 08:37
Właśnie przymierzałem się do zakupu takiego "ustrojstwa" dlatego poszukuję najlepszego rzowiązania.

Jeśli chodzi o krycie pionowego kadru to przy tej konstrukcji pewnie nie będzie oświetlać całego kadru ponieważ palnik lampy jest zawsze poziomo, a nie tak jak w konstrukcji Adaka, że lampa zmienia położenie dla kadrów poziomych i pionowych (palnik zawsze w osi obiektywu).

Dziękuję za opis praktyczny!

phantomek
02-12-2007, 09:29
Wielkie dzieki za opis i foty.

szymony
02-12-2007, 10:14
Pomine inne problemy, gdyz ten mnie najbardziej zainteresowal"



Troszkę mnie to zdziwiło, gdyż ja z moim bracketem tego problemu w ogóle nie mam.
Ciekaw jestem czemu Ty tego doświadczasz - wszak przy ustawieniu ogniskowej na 17mm (trzeba uwzględnić crop) lampa przełącza sie samoczynnie na 24mm, wiec krycia ma z zapasem, nawet w kadrze pionowym.
Coś pominąłem?

Adak Zoom lampy, nie ważne czy do DX, czy FX, jest liczony przy założeniu że lampa jest w tej samej orientacji przestrzennej co kadr. W tym wynalazku warunek jest spełniony przy kadrach poziomych. W pionie, kadr jest pionowy (ale masło, maślane), ale lampa ma palnik i tak ustawiony poziomo.

Z tym "efektem" miałem do czynienia tylko raz. Fociłem chrzciny. Kościół był wysoki, ale o powierzchni kawalerki. Podstawowym szkłem stało się w tym przypadku 12-24. Na lampie dodatkowo promax ultrasoft, co podniosło jeszcze konstrukcję błyskacza. I na szerszych pionowych kadrach, z małej odległości miałem na dole, tylko światło zastane. Szczęście że niewiele takich kadrów zrobiłem, bo miałbym "purpurę, przed ludźmi"
Po tej przygodzie dałem sobie spokój z tym ustrojstwem. Może gdy dożyję emerytury i będę miał trochę wolnego, to zrobię dodatkowe "badania" nad tym zjawiskiem. Wtedy będę wiedział dokładnie w jakich okolicznościach ów efekt występuje.
Też się motałem który bracket wybrać z "ogromnej" oferty na naszym rynku i w drodze losowania padło na to co jest.

skos
02-12-2007, 10:15
Chyba jednak pozostaje nam rozwiązanie Adka. Moim zdaniem jest bardziej praktyczniejsze. I ja chyba zakupie tą pierwszą konstrukcje. :)

szymony
02-12-2007, 11:11
Chyba jednak pozostaje nam rozwiązanie Adka. Moim zdaniem jest bardziej praktyczniejsze. I ja chyba zakupie tą pierwszą konstrukcje. :)

To konstrukcja skomplikowana jak budowa cepa, ale spełnia swe zadanie. Idealne jednak nie jest. Odchyl palnik lampy do góry i załóż promax'a. Przy kadrze pionowym, źródło światła jeszcze bardziej ucieknie na bok. By tego uniknąć szyna musiała by być dużo wyższa. Co w całości przypominało by rusztowanie warszawskie z możliwością fotografowania. Stabilność też by się pogorszyła.
Dlatego między innymi wybrałem to co wybrałem. Nie mam problemu z lampą w osi obiektywu, ale za to z kryciem. Tak źle, a tak niedobrze.

Adak
02-12-2007, 13:22
Adak Zoom lampy, nie ważne czy do DX, czy FX, jest liczony przy założeniu że lampa jest w tej samej orientacji przestrzennej co kadr. W tym wynalazku warunek jest spełniony przy kadrach poziomych. W pionie, kadr jest pionowy (ale masło, maślane), ale lampa ma palnik i tak ustawiony poziomo.

Oczywiście masz racje - nie wiem czemu to pominąłem :-)

phantomek
03-12-2007, 22:39
No i kupa :) bracket mi szybko potrzebny, a tu w fotohobby sie skonczyly... :(

phantomek
08-12-2007, 19:17
Dzisiaj przyszedł bracket :) poszły w ruch pilniki, brzeszczoty, śrubka ze starego futerała od zenita, kilka podkładek, taśma, trytytytki (opaski zaciskowe ;) ), kombinerki i przystosowałem bracket tak jak trzeba :)
Zaraz mam temat do sfotografowania, wiec zobaczymy jak w praktyce sie sprawdzi ;)

małe pytanko, te śruby manfrotto to mozna kupic oddzielnie? czy razem z płytką? bo dzisiaj w sklepie widzialem tylko z płytkami, no ale 70 zł za to nie dam :)

szymony
09-12-2007, 19:02
małe pytanko, te śruby manfrotto to mozna kupic oddzielnie? czy razem z płytką? bo dzisiaj w sklepie widzialem tylko z płytkami, no ale 70 zł za to nie dam :)
Do samej śruby, to się "ordżinal dżapanis" za 20pln kupuje. Jak na śrubkę to i tak za dużo, ale w porównaniu z 70zł.
Pokaż to swoje "home made".

Adak
10-12-2007, 02:42
Eeee? 70pln za płytkę? Ciut drogo...

Ja za 20pln kupowałem, a i tak teraz używam zwyklej calowej śruby z odpowiednia główką...

Władca Pixeli
10-12-2007, 04:08
Z tym "efektem" miałem do czynienia tylko raz. Fociłem chrzciny. Kościół był wysoki, ale o powierzchni kawalerki. Podstawowym szkłem stało się w tym przypadku 12-24. Na lampie dodatkowo promax ultrasoft, co podniosło jeszcze konstrukcję błyskacza. I na szerszych pionowych kadrach, z małej odległości miałem na dole, tylko światło zastane. Szczęście że niewiele takich kadrów zrobiłem, bo miałbym "purpurę, przed ludźmi"
Jest jeszcze jedna wada tak małego bracketu. Przy Stroboframe lampa jest oddalona dalej od aparatu i występowanie efektu czerownych oczu jest dużo mniesze niż przy lampie blisko aparatu.
Oczywiście jak ktoś lubi walić stroboskopem przd zdjęciami to nie ma to znaczenia. :mrgreen:

szymony
12-12-2007, 22:50
Jest jeszcze jedna wada tak małego bracketu. Przy Stroboframe lampa jest oddalona dalej od aparatu i występowanie efektu czerownych oczu jest dużo mniesze niż przy lampie blisko aparatu.
Oczywiście jak ktoś lubi walić stroboskopem przd zdjęciami to nie ma to znaczenia. :mrgreen:
Z tym to akurat nie miałem żadnego problemu. Lampa jest na tej samej wysokości co sanki w body, a promax podnosi wysokość całego zestawu.

mswilk
10-07-2008, 13:39
phantomek (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1951) - i jak się sprawdza "wynalazek" w praktyce ?
Może zapodasz jakieś fotki zestawu ?

papajpo
16-09-2009, 10:30
postanowiłem że przyszedł czas na zakup brecketa i teraz mam takie pytanie do was czy wiecie gdzie można kupić ten model http://www.fotohobby.com.pl/product_info.php?products_id=478 bo w tym sklepie akurat nie ma i czy D3 będzie z nim współpracowała albo prosze o jakieś doradzenie który brecket do D3 tak żeby nie trzeba było przerabiać

Adak
16-09-2009, 10:43
To ten z machaniem aparatem? Ja bym go nie wziął.

Albo taki najzwyklejszy i przerobić, albo PressT i dobrze przykręcić ;-)

papajpo
16-09-2009, 10:44
kurcze a czemu nie ten

Adak
16-09-2009, 12:17
Łojezu, bo tu musisz machać aparatem, a nie lampą.
Jeśli Ci tak wygodnie - to kup.

marszull
16-09-2009, 12:31
Do d3 moze byc za maly, znaczy sam aparat sie zmiesci ale z kablem na sankach juz moze byc problem, a z sc29 i wspomaganie to zapomnij

mirektoja
16-09-2009, 14:27
A ja zrobilem taki uchwyt

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1347470#post1347470

mirek

papajpo
16-09-2009, 15:20
Dobra to możecie mi polecić jakiś bracket taki który będzie pasował do d3 i będzie gdzieś dostępny

papajpo
16-09-2009, 15:41
A co myślicie o tym nada się? http://www.allegro.pl/item731881935_bracket_obrotowe_ramie_do_lampy_quic kflip.html Chyba będzie trzeba przerabiać...

Adak
16-09-2009, 16:07
Nada się - bodajże w tym wątku jest jego opis u mnie.

Warto by tylko wywiercic nową dziurę, jeśli chcesz go mieć bliżej puszki oraz wymienić dolną śrubę, bo Ci się będzie wbijać w rękę.

papajpo
17-09-2009, 10:21
oki wielkie dzięki za podpowiedzi :mrgreen:

wywar
17-09-2009, 11:05
postanowiłem że przyszedł czas na zakup brecketa i teraz mam takie pytanie do was czy wiecie gdzie można kupić ten model http://www.fotohobby.com.pl/product_info.php?products_id=478 bo w tym sklepie akurat nie ma i czy D3 będzie z nim współpracowała albo prosze o jakieś doradzenie który brecket do D3 tak żeby nie trzeba było przerabiać
Odradzam zakup tego patentu. Bez przeróbki nie da się zamontować body (trzeba rozwiercić blaszkę bo otwór jest za blisko). Ja jak założę d300/d700 z kablem to po przekręceniu ledwo się wyrabia, niestety z gripem już się nie obróci bo kostka kabla zawadza o uchwyt, czyli d3 możesz nie obrócić. Następny feler tego to iż po przekręceniu body lampa dalej jest w poziomie. Przerabiałem go na kilka sposobów, aż poszedł do kosza. Pozdrawiam.

markB
17-09-2009, 17:31
postanowiłem że przyszedł czas na zakup brecketa i teraz mam takie pytanie do was czy wiecie gdzie można kupić ten model http://www.fotohobby.com.pl/product_info.php?products_id=478 bo w tym sklepie akurat nie ma i czy D3 będzie z nim współpracowała albo prosze o jakieś doradzenie który brecket do D3 tak żeby nie trzeba było przerabiać

Na pewno nie będzie trzeba przerabiać tego: http://www.tiffen.com/Stroboframe_ProT_page.htm
Problemy dwa: 1. Chyba trudno go kupić w Polsce 2. Trochę kosztuje: http://www.speedgraphic.co.uk/prod.asp?i=9504&1=Stroboframe+Pro%2DT. Akurat z tego sklepu sprzedają także do Polski.

Adak
18-09-2009, 09:03
Zaznaczam tylko, że ProT jet stosunkowo duży, w porównaniu do PressT, a w tym ostatnim mieszczą się wszystkie lustrzanki Nikona łącznie z SC29.

ThomasVoland
18-09-2009, 13:16
Ja kupiłem ten bracket http://www.fotohobby.com.pl/product_info.php?cPath=21&products_id=475
D90 z gripem nie mieści się, ale drobna przeróbka i wchodzi. Tylko wtedy po obróceniu aparatu do pionu lampa jest nieco przesunięta względem obiektywu więc są konieczne kolejne przeróbki, które dopiero będę robił. Poza tym trzeba było kilka elementów potraktować kątówką, żeby w miarę wygodnie się trzymało aparat w pionie. Po tej operacji całość jest lekko "koślawa" ale raczej nie będzie to przeszkadzało.

northrop
19-09-2009, 21:25
http://www.foto-konijnenberg.be/product/1348643/really_right_stuff_wedding_pro_flash.html
http://www.foto-konijnenberg.be/product/1352723/really_right_stuff_flash_bracket_b87-b.html

w miare finansowych mosliwosci, polecam RRS.