PDA

Zobacz pełną wersję : Sens zakupu SB 800 do CP 8700



KEYKO
17-01-2006, 10:17
Witam Szanownych klubowiczów.
Mam nie zgrabne pytanie do "doświadczonych" czy jest sens zakupu SB 800 do CP 8700,bo kusi mnie bardzo ale śledząc tabele kompatybilności lamp SB 600 i SB 800 z moim aparatem wychodzi na to że i tak nie wykorzystam większości funkcji które oferuje droższy model.Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie wyprostować :oops:

bombel
17-01-2006, 11:58
Nie jesteś w błędzie. Nie wykorzystasz większości funkcji (dziś), co wcale nie znaczy, żeby jej nie kupować, jeśli przesiądziesz się na coś, co obsługuje CLS (zaawansowany system pomiaru i odpalania - aparaty z literką D).

To jest odwieczny dylemat, który mnie trapi przy wielu różnych okazjach - czy kupować wystarczająco dobre, czy dokładać i kupować dużo ponad wystarczająco, w nadziei na przyszły upgrade... No cóż, przekonałem się nie jeden raz, że już dawno zapomniałem, że kiedyś zoszczędziłem parę stówek, jak teraz dana funkcja byłaby jak znalazł. Wtedy pluję sobie w brodę, że nie kupiłem czegoś ponad normę.

Z drugiej strony kupując coś ponad wydajesz kasę, którą możnaby przeznaczyć na coś innego - konwertery, statywy, itp. W zasadzie stan portfela jest chyba głównym wyznacznikiem - stać Cię, to kup. Na pewno będziesz zadowolony, bo lampa jest dobra, silna i ma zapas funkcji na przyszłość.

A jeśli Cię nie stać, lub masz jeszcze inne zachcianki - kup SB600, a różnicę przeznacz na konwerter lub coś innego.

irekka
17-01-2006, 13:08
Ja zrozumiałem pytanie troszeczkę inaczej - czy warto SB czy może coś tańszego. Jeżeli nie planujesz wymiany aparatu to kup jakiegoś używanego Metza.

KEYKO
17-01-2006, 13:23
. Wtedy pluję sobie w brodę, że nie kupiłem czegoś ponad normę.
Dziękuje za odpowiedz,wychodze z takiego samego założenia że wszystko co drogie jest tanie :lol: już nie będe patrzył na nie wykorzystane funkcje,kiedyś się przydadzą :wink:

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 12:39 pm ]
irekka,
Dziękuje za szybką interwencje :lol: chodzi c SB 800 lub 600