PDA

Zobacz pełną wersję : 18-200 VR kontra 18-70 KIT



sjm
16-01-2006, 23:13
Czy ktoś wie jak wypada porównanie tych szkieł ? Przyznam się że trochę kusi mnie ten spacerzoom ta VR-ką . :mrgreen:

pooley
16-01-2006, 23:21
z tego co sie doczytalem to centralnie jest porownywalny, chodza glosy ze nawet ostrzejszy... ale wg mnie bokiem jest juz gorzej... i CA jest wieksze... ale i tak sie na niego przesiadam, bo jest bardziej uniwersalny, no i ma rewelacyjny VR :) a do bardziej jakosciowych fot bedzie musial mi wystarczyc tamron

jak juz go bede mial (z tego co dostalem informacje, po 20-tym ma byc dostawa do imfoto) to mozemy sie gdzies umowic i potestowac, daleko do siebie nie mamy :)

sjm
16-01-2006, 23:35
Nie ma sprawy . Dzięki za zaproszenie.

RGMBR
17-01-2006, 00:50
Tak sie sklada ze jeszcze mam kita. Z ciekawosci zrobilem kilka fotek obydwoma obiektywami na ogniskowej 70mm przy roznych przyslonach. Zdjecie przedstawialo polke z ksiazkami. Zeby nie bylo poruszen blysnalem lampa. Na F5 18-200 byl wyraznie ostrzejszy, na F5.6 kit byl ostrzejszy, F8 znowu 18-200. A potem sobie pomyslalem ze wiekszy wplyw na moj "test" ma to czy autofokus ustawil sie idealnie w tym samym punkcie niz same obiektywy i mi sie odechcialo testowania :)

pooley
17-01-2006, 00:51
ale pewnie patrzyles na centrum kadru... a jak jest w rogach?

RGMBR
17-01-2006, 01:43
O dziwo ! Na przeslonie F8 18-200 jest lepszy w rogach. Na F5 i F5.6 ciezko powiedziec bo jednak chyba fokus zwariowal i czesc ksiazek jest poza GO. Ale to nie jest dobry test. Wogole fotografowanie plaskich powierzchni obiektywami ktore nie maja odpowiedniej korekty i patrzenie jak sie sprawy maja w rogach nie jest najlepszym pomyslem. Powinienem chyba zrobic taki test jak kiedys z sigma 30. Czyli znalezc jakis odlegly obiekt najlepiej znak drogowy. Przy kilkunastu metrach GO jest wystarczajaco duza zeby nie zaburzala wynikow przy niedokladnym fokusowaniu. Pstryknac go centralnie. A potem ustawiac ostrosc centralnie ale przekadrowywac tak aby sie znalazl w rogu. I tak dla 4 rogow i obu obiektywow :) . Tylko ze chyba wczesniej kit znajdzie na allegro nowego wlasciciela :)

Czornyj
17-01-2006, 02:43
daj spokój - przy f/8 GO jest na tyle spora, że musiałbyś mieć naprawdę poważny problem z BF/FF, aby zmieniło to cokolwiek...