PDA

Zobacz pełną wersję : System XP nie widzi D200



Hokusai
18-11-2007, 12:30
Witam
Mam sytem XP pro (SP2) odchudzony programem nLite. Wszystko jest super za wyjątkiem tego, że przy włączonym trybie PTP w Nikonie, system "widzi" aparat, ale nie ma do niego sterowników. W związku z tym program Camera Control pro nie może się zkomunikować z D200.
Co zrobić by odzyskać aparat w systemie? Jakie sterowniki w systemie są odpowiedzialne za obsługę Nikona?
Może jakieś sugestie?
Pozdrawiam

Karl Johansson
18-11-2007, 12:59
Przełącz na tryb Mass Storage i będzie cacy.

Chyba, że do Cam Con trzeba na ptp...

Andy_O
18-11-2007, 14:39
Przełącz na tryb Mass Storage i będzie cacy.

Chyba, że do Cam Con trzeba na ptp...

Aparatu ustawionego jako Mass Storage nie zobaczy camera Control.

Ja mam ten sam problem. Mój XP (ver. Professional) widzi D200 jako dysk ale CC go nie rozpoznaje. Przeszukałem internet i mam złe wieści. Z niektórymi instalacjami XP to nie działa. Mądrzy ludzie piszą o "nieprawidłowym zestawieni usterowników", ale tak naprawdę nie znalazłem sposobu, żeby CC zadziałało.

Dla odmiany na drugim komputerze mam XP Home i tam działa bez problemu.

Pinki
18-11-2007, 17:08
No to ja mam dokładnie to samo z XP pro, a działa na XP Home.
A myślałam, że to ja czegoś nie umiem :???:

Hokusai
18-11-2007, 18:54
Najlepsze jest to że na tym samym systemie wcześniej pracowałem z Camera Control pro i d200. Problem pojawił się dopiero po "okrojeniu" go nlitem. Niestety nie spisałem jakie sterowniki były wtedy odpowiedzialne za współpracę z aparatem. Teraz mógłbym je spróbować zainstalować ręcznie.

Andy_O
18-11-2007, 21:00
Daj znać, jeśli wpadniesz na jakiś trop.
Kombinowałem z tym kilka dni, przeszukałem fora polskie i zagraniczne, i oprócz ludzi borykających się z takim samym problemem nie znalazłem nikogo, kto wiedziałby jak to naprawić.