PDA

Zobacz pełną wersję : pasek na nadgarstek - d70 i inne



leon28
16-01-2006, 13:46
czy ktos posiada cos takiego? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80368501

jesli tak, to jak sprawuje sie to z np. d70, czy rzeczywiscie pomaga w przypadku ciezszych obiektywow? wydaje sie to sensowne w uzyciu, ale jak to zwykle bywa zdjecia i papier duzo zniosa, a zycie okazuje sie zupelnie inne

Lolek
16-01-2006, 14:06
Nie kupuj czegoś takiego bez WŁASNORĘCZNEGO pomacania, nawet jesli inni będą ten pasek zachwalali. Każdy ma inny kształt i wielkosć dłoni, długośc palców, sposób trzymania aparatu itp. Sam próbowałem dawniej coś takiego sobie sprawić, do róznych aparatów, a raz dostałem nawet firmowy w komplecie z Battery Packiem, ale żaden mi nie leżał.

ALF
16-01-2006, 15:10
pisz do admina...on ma/miał i chyba sobie chwalił :D

szymony
16-01-2006, 16:34
Ja mam dokładnie taki wynalazek. Leży w szafie. By to zdało egzamin musi byc dosyc ciasno zapięte. A jak jest ciasno zapięte to i ciulowo się kółkiem nastawczym kęci i z wybieraka pól AF nie da się skorzystać. Przynajmniej moje paluchy nie mogły.

JELO
16-01-2006, 16:46
nie wiem nie uzywalem takiego wynalazku, ale jakos mnie to nie przekonuje, jak dobrze chwycisz aparat to tez stabilnie w rekach lezy :twisted:

Gobi
16-01-2006, 16:51
Ja mam takiego gripa i jest OK. Fakt, na początku ciężko się było do niego przyzwyczaić, ale praktycznie teraz nie zdejmuję. Bardzo pomocny przy noszeniu body z podpiętym cięzkim szkłem, lub wielogodzinnym trzymaniu aparatu - pozwala to na rozluźnienie chwytu. Istotne jest dobranie długości paska, ja wybrałem kompromis między pewnością trzymania dłoni (ciasno) i możliwością swobodnego dostępu do regulacji aparatu (luźno) - sprawdza się znakomicie.

Pzdr
Gobi

leon28
16-01-2006, 21:43
szymony,


A jak jest ciasno zapięte to i ciulowo się kółkiem nastawczym kęci i z wybieraka pól AF nie da się skorzystać. Przynajmniej moje paluchy nie mogły

wlasnie czegos takiego sie obawiam, ze mimo wszystkich zalet takiego gadzetu nie da sie po prostu uzywac.

JELO,
jak dobrze chwycisz aparat to tez stabilnie w rekach lezy
wiesz, slaby moze nie jestem, ale jak podepniesz do d70 np. lampe sb800 i 1 kg obiektyw 28-70 to juz nie jest tak rozowo ;-)

Gobi,

Ja mam takiego gripa i jest OK. Fakt, na początku ciężko się było do niego przyzwyczaić, ale praktycznie teraz nie zdejmuję. Bardzo pomocny przy noszeniu body z podpiętym cięzkim szkłem, lub wielogodzinnym trzymaniu aparatu - pozwala to na rozluźnienie chwytu

mysle, ze sprobuje - kwota nie wydaje sie duza, mam tylko pytanie, czy mozna to podpiac i do innych body? z tego co widzialem na zdjeciu od gory mocuje sie do do ucha na pasek, a na dole wkreca? w gwint statywu?

Gobi
16-01-2006, 21:48
Tak, wkręca się w gwint od statywu. Jest tylko problem z mocowaniem u góry. Oczywiście problem, jeżeli tak jak ja chcesz mieć i pasek na szyję i gripa, bo ucho do mocowania jest bardzo wąskie i trzeba mocno pokombinować aby oba przewlec i czegoś nie sp...askudzić
pzdr
Gobi

Władca Pixeli
17-01-2006, 06:57
Dobre do studia, jak robisz zdjęcia dłuższy czas i nie musisz co chwila kręcić kólkami. Uchwyt jest pewniejszy i nie musisz mocno trzymać aparatu.
Kiedy trzeba często wyciagać aparat z torby, zakładać na rękę, dopasowywać do ręki, staje się to niepraktyczne bo trwa to za długo.
Dobre do szpanowania bo wygląda inaczej i bardzo profesionalnie :mrgreen:

P.S.
Cena 49 zł nie wygląda źle. Za podobny AH-4 firmy Nikon (nie wiem przy pasuje do D70) trzeba zapłacić dużo więcej.

leon28
17-01-2006, 13:11
Władca Pixeli,

Dobre do szpanowania bo wygląda inaczej i bardzo profesionalnie
przekonales mnie :mrgreen:

Tomek
17-01-2006, 13:31
Posiadam coś takiego. Wprawdzie firmy Matin, ale funkcjonalność ta sama.
Przydaje się to tym, którzy nie lubią nosić aparatu na szyi. Tak jak ja.
Zapewniam, że nie jest to zbędny gadżet. Możliwość zwolnienia uścisku raz na jakiś czas w trakcie noszenia sprzętu jest bardzo cenna.
Jeszcze raz powtarzam. To jest ustrojstwo dla tych, którzy nie lubią jak aparat dynda im na szyi.

meliszipak
17-01-2006, 13:36
Mnie to nie pasuje, ale znam osoby które sobie chwala takie rozwiązanie.

Wiktoch
17-01-2006, 17:19
też mam ten wynalazek, z tym że firmy MATIN. rzadko z niego korzystam - z reguły z sigmą 70-200 i sb800. ale do takiego ekwipunku się przydaje.