PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie Elfo i Qantuum razem ?



ddarc
15-11-2007, 19:43
Mam pytanie. Czy ktoś może mieszał lampy Elfo z Qantuum chciałbym dokupić 2x300W Quantumy i martwię się czy będą działały z Elfo ( jak je runowo wyzwalać tzn 2x Elfo + 2x Qantuum ) na razie wyzwalałem na fotocele same Elfo i chodziły ok. chciałbym przy tym zostać

Dzięki z pomoc

Jacek_Z
15-11-2007, 19:56
nie widzę powodu dla którego nie mają wyzwolić razem. Wbudowane fotocele nie mają opóźnienia. Wyzwolą jedne od błysku drugich lub od błysku wbudowanej lub od IR. Albo pierwszą lampę - kablem, reszta odpali od niej.

Kłopot to niemożność przekładania akcesoriów między lampami. Lepiej przepinać akcesoria niż przenosic całe lampy z miejsca na miejsce.

ddarc
16-11-2007, 12:01
Miałem nadzieje ze ktoś już próbował. Stoję przed zakupem dwóch lamp na tło a niestety Lampy Elfo Mobilight -WYCOFANE Z OFERTY szukam cos tańszego od seri E. Quant – a E. Miqro odpada za mało można je rozbudować nie chciałbym też pakować się w wyzwalacze radiowe
tylko odpalać wszystko lampą błyskową z aparatu stąd moje zapytanie czy lampy równo działają wiem że Quatuumy mogą słabo reagować na wyzwalanie wbudowaną fotocelą.
Chyba pierwszy przetrenuje ten temat.

PS. Akcesoria z Quantuum pasują do Elfo ( na pewno softboksy mam 2 potrzeba tylko dokupić pierścień i jest git )

sailor
16-11-2007, 14:34
nie chciałbym też pakować się w wyzwalacze radiowe tylko odpalać wszystko lampą błyskową z aparatu

fakt .. wydatek 140pln to kosmiczny koszt w zamian za wygode i brak odbic od lampy wbudowanej



Quatuumy mogą słabo reagować na wyzwalanie wbudowaną fotocelą.


dlaczego?


Akcesoria z Quantuum pasują do Elfo ( na pewno softboksy mam 2 potrzeba tylko dokupić pierścień i jest git)

jesli kupisz z pierscieniem do elfo nie beda pasowac do quantuumow. i odwrotnei. a przekladanie pierscienia jest jeszcze bardziej upierdliwe niz przenoszenie samych lamp

philig
17-11-2007, 22:15
Powiem tak - mieszam Bowensy z Quantuumami. Jeszcze nie obcykałem na czym polega problem ale czasy krótsze niż 1/125 powodują, że rezultaty kolejnych zdjęć mocno się różnią. Używam wyzwalacz radiowy quantuuma i jest to maksymalnie tania chińszczyzna...Prawdopodobnie to wina wyzwalacza, który po prostu nie potrafi wystarczająco szybko albo synchronicznie zrobić to, co do niego należy. Natomiast po kablu jest okej. W ciemnym studio fotocele Bowensa są mniej czułe niż te w quantuumach. Ja pójdę chyba w rozgałęźnik i kable. Może po którymś lepszym zleceniu zainwestuje w porządny wyzwalacz firmowy. Myślę, że możesz mieszać ale odradzam wyzwalacz quantuuma - jest nieprzewidywalny.

ddarc
21-11-2007, 21:01
Dzięki za info. Tego sie właśnie obawiam w wyzwalaczach ( zalezy mi na czasie 1/200s )

Jacek_Z
21-11-2007, 21:32
Dzięki za info. Tego sie właśnie obawiam w wyzwalaczach ( zalezy mi na czasie 1/200s )
na chińskich wyzwalaczach bym nie liczył na 1/200. Polecam kabel albo IR albo błysk, albo lepsze radio.

sailor
21-11-2007, 22:15
W ciemnym studio fotocele Bowensa są mniej czułe niż te w quantuumach Może po którymś lepszym zleceniu zainwestuje w porządny wyzwalacz firmowy.

roznica z firmowym wyzwalaczem jest naprwde niewielka
a co do reakcji fotoceli .. bardzo mnie dziwi to co napisales. w ciemnym dtudio zareaguja KAZDA fotocela. z doswiadzcenia wiem ze bowensy reaguja nawet w dosc ostrym sloncu. oczywisice jak zaslonisz fotocele to nie ma szans by zaeragowala :)

philig
22-11-2007, 10:10
roznica z firmowym wyzwalaczem jest naprwde niewielka
a co do reakcji fotoceli .. bardzo mnie dziwi to co napisales. w ciemnym dtudio zareaguja KAZDA fotocela. z doswiadzcenia wiem ze bowensy reaguja nawet w dosc ostrym sloncu. oczywisice jak zaslonisz fotocele to nie ma szans by zaeragowala :)

I to mnie właśnie martwi. Bo fotocela quantuuma reaguje na minimalną moc błysku...natomiast bowensy nie i nic na to nie mogę poradzić.
Ale w słońcu faktycznie fotocele w Bowensach działały bez zarzutu - dopiero moje ciemne studio sprawia jakiś kłopot.

Będziesz kiedyś w Przeźmierowie - to zapraszam na piwo. I tak Ci chyba jedno wiszę.

sailor
22-11-2007, 19:24
I to mnie właśnie martwi. Bo fotocela quantuuma reaguje na minimalną moc błysku...natomiast bowensy nie i nic na to nie mogę poradzić.
Ale w słońcu faktycznie fotocele w Bowensach działały bez zarzutu - dopiero moje ciemne studio sprawia jakiś kłopot.


niemozliwe zeby jelsi dzialaly w sloncu nie dzialaly w ciemnym pomieszczeniu. moze je czyms zaslaniasz?



Będziesz kiedyś w Przeźmierowie - to zapraszam na piwo. I tak Ci chyba jedno wiszę.
bylem we wtorek :)

philig
23-11-2007, 10:06
Nic nie zasłaniam. Ale zaczynam chyba rozumieć - kiedy Bowens ma wyzwalać Bowensa to nie ma problemu. Nieciekawie robi się, kiedy "pierwszy" błysk idzie z Quantuuma.

sailor
23-11-2007, 20:52
alez to nie ma zadnego znaczenia. chyba ze quantum daje jakies przedblyski :)
ja swoje bowensy w polaczeniu elfo czasem funsportami i henslami wyzwalam czymkolwiek. od radia przez sb800 po kabelek