PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Blanka



Mont
14-11-2007, 10:44
Żona by mnie znienawidziła gdyby wiedziała, że publikuję tu jej zdjęcia.
Jednak bez merytorycznych uwag fachowców niegdy nie nauczę się fotografować ludzi :)
Tak więc proszę o konstruktywna krytykę.


1.Zamyślona

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img209.imageshack.us/img209/6432/blankamv0.jpg)


2.Morskie Oko ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img207.imageshack.us/img207/8500/dsc5751ri0.jpg)

Dwójeczkę wykonałem N60/2,8D :-D

Sebastiann
14-11-2007, 12:20
Dwójka bardzo mi się podoba, ładne GO , kadr, z malutkich minusików to ten kosymk ale to takie moje czepianie sie:) Modelka/Zona rowniez ładna uroda wiec Mont nic tylko fotografować:)

Pozdrawiam

copywriter2000
14-11-2007, 12:22
Dwójka ładniutka... Ładne oczęta... Lubię takie kadry...

loki_p
14-11-2007, 12:42
W pierwszym razi nienaturalna poza zwłaszacz dla zamyślenia.
Dwojka ładna.

gadas
14-11-2007, 12:44
Zdecydowanie dla mnie 2 ładna

harb
14-11-2007, 12:45
dwojeczka ok naprawde fajna ,pomysł z jedynką - nie !

Mont
14-11-2007, 13:13
Hmm, cieszę się, że Wam dwójka odpowiada ale nie sądziłem,że tak zdecydowanie odrzucicie jedynkę :(
Usunięcie tytułu coś zmieni ?? ;)

Bonzo
14-11-2007, 13:46
mnie za to jedynka się podoba :) właśnie za nietypowy kadr tylko widziałbym więcej prawej strony :) 2 fajna technicznie ale nie dosyć że ja niecierpie kadrów od góry to nadodatek jest maxymalnie oklepany każdy kto może robi taka fotke mając szkło pozwalające na osiągniecie małej głębi :) ale techniecznie fotka bez zarzutów i tonacja bardzo miła dla oka :)

Mont
14-11-2007, 13:54
tonacja bardzo miła dla oka :)


czyli zakup szarej karty był trafioną inwestycją :-D

apclima
14-11-2007, 14:26
Za kolegami - zdecydowanie 2, super oczka i cieplukie barwy. :-)

pawel777
14-11-2007, 17:54
tak nr 2 bardzo ciekawe.

możesz powiedzieć w jaki sposób było oświetlane? czy takie zastane światełko tylko?


pozdrawiam

kux
14-11-2007, 18:11
jedynka faktycznie nieco nienaturalna, ale i tak mi sie podoba...! :)

dwójka bardzo sympatyczne foto...!

wiem że dużo nie wnoisłem, ale nie moglem sie powstrzymac po starej znajomosci....:)

Paweł
14-11-2007, 18:14
oglądając fotki przejrzałem później kolejne posty i wszyscy są za 2 a jedynka zdecydowanie nie.... czemu? tak z ciekawości pytam bo w drugim odnoszę wrażenie że jest nieostre... tz oczka są bardzo ładne ale tylko a i tak początkowe wrażenie - fotka nieostra; ostrość "pojawia się" później. hmmmm nie wiem czemu dyskwalifikujecie fotkę bez podania jakichkolwiek informacji z których można by wyciągnąć wnioski do dalszej nauki... nie każdy jest artystą jak kilku fotografów i fotografików z forum.
w pierwszym widać kilka nie trafionych elementów wynikających z pozycji modelki... kolejne podbródki; ładna buzia lecz w tej pozycji wygląda mało korzystnie...; włosy układają się dziwnie tz jak odstająca peruka....; kadrowanie..... nie potrafię powiedzieć dokładnie co nie pasuje - ucięcie ramienia? nie potrafię powiedzieć.
Moim celem jest tylko konstruktywna krytyka fotki a nie obrażanie kogokolwiek....

pozdrawiam

Mont
15-11-2007, 14:14
tak nr 2 bardzo ciekawe.
możesz powiedzieć w jaki sposób było oświetlane? czy takie zastane światełko tylko?

naturalne światło, za dyfuzor posłużyły chmury ;)


w pierwszym widać kilka nie trafionych elementów wynikających z pozycji modelki... kolejne podbródki; ładna buzia lecz w tej pozycji wygląda mało korzystnie...; włosy układają się dziwnie tz jak odstająca peruka....; kadrowanie.....

masz rację, podbródki starałem się wyeliminować ale nie wszytsko się udało, dlatego żona tego zdjęcia nie lubi, a ja czuję do niego jakąś słabość. Podoba mi ułożenie nóg.
W jedynce wrażenie nieostrości może wynikać z zastosowanego gaussian blur, może GO jest ciut za płytka ale w zasadzie oczy i usta są ostre więc ja uznaję, że jest OK. Niemniej dzięki za uwagi :)

Mont
15-11-2007, 14:17
wiem że dużo nie wnoisłem, ale nie moglem sie powstrzymac po starej znajomosci....:)


rozumiem, że mam Ci dziękować za wyrozumiałość :mrgreen:

kux
15-11-2007, 22:29
rozumiem, że mam Ci dziękować za wyrozumiałość :mrgreen:


no coś ty.... :)

jest dobrze tyle że nic konstruktywnego nie napisałem... a wtedy lepiej nie pisać... no ale pozwoliłem sobie... :)

Vadim
17-11-2007, 03:23
Zdecydowanie jedynka. Bardzo ładne z treści i kadru. A takich dwójek są tutaj dziesiątki...:)

Pozdrawiam