PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody do lamp



pebees
14-11-2007, 08:26
Przeszukałem forum, ale w sumie niewiele znalazłem o kabelkach do lamp (notabene te google na forum to do kitu działają:/). Na nikonimaging.com też nic nie ma (są jakieś dnośniki, ale stron niet), na bhphotovideo kilka kabli jest, ale tylko model - cena. Tak więc, jeśli ktoś ma orientację, proszę o wypisanie modeli kabelków do połączeń aparat-lampa i lampa-lampa, oczywiście, nikonowskich (SC-17, SC-28 itd), najlepiej wraz z funkcjami, które przenoszą (lub nie przenoszą).
A przy okazji - czy można w ogóle kupić same, gołe, nieokablowane kostki do nikona? Zarówno te zakładane na sanki, jak i te, na które zakłada się lampę.

motyl
14-11-2007, 10:55
Może to głupie pytanie ale na www.nikon.pl nic nie ma na ten temat ?

pebees
14-11-2007, 11:11
Może to głupie pytanie ale na www.nikon.pl (http://www.nikon.pl) nic nie ma na ten temat ?
Nie znalazłem.

jakubs
14-11-2007, 11:17
pebees chyba żartujesz, było o tym na forum kilka razy wyczerpująco, ale...

sc-17 to to samo, co sc-28, tyle że nie mam motylka do mocowania, jak nowsze sb, tylko dokręca sie go tradycyjnie, przewód wychodzi z przodu, a w sc-28 z lewej - koniec różnic

ja polecam sc-29, ponieważ poza cechami sc-28, posiada wspomaganie AF, które można wyłączyć na kostce

co do samych kostek, to bardzo wątpię aby można było kupić solo

ps
Słusznie, że myślisz o kabelku, bo jest to rzecz, której wartość trudno przecenić przy fotografii z lampą, pomijam zastosowania do bezpośredniego oświetlenia, ale wszelkie wariacje ze światłem odbitym sprawiają, że na pewno nie będziesz żałował wydanych pieniędzy, a ja tak jak mówię polecam sc-29

przykład zastosowania kabelka (od góry)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/11/original-6.jpg
źródło (http://www.pbase.com/jakubstachowiak/image/88361147/original.jpg)

albo tu (z boku)

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=41521

pebees
14-11-2007, 12:11
pebees chyba żartujesz, było o tym na forum kilka razy wyczerpująco, ale...

Wiem, że było. Mówię, że nie mogę znaleźć.


sc-17 to to samo, co sc-28, tyle że nie mam motylka do mocowania, jak nowsze sb, tylko dokręca sie go tradycyjnie, przewód wychodzi z przodu, a w sc-28 z lewej - koniec różnic
Więc już wiemy, że SC-17<SC-28<SC-29, ale nie wiemy, co ma SC-28. Czy przenosi wszystko, czy też nie? Co to jest 'motylek' do mocowania'? I czy to są tylko te trzy kable?


ja polecam sc-29, ponieważ poza cechami sc-28, posiada wspomaganie AF, które można wyłączyć na kostce
Wspomaganie AF ma sam kabelek, czy lampa z tym kabelkiem?


Słusznie, że myślisz o kabelku, bo jest to rzecz, której wartość trudno przecenić przy fotografii z lampą, pomijam zastosowania do bezpośredniego oświetlenia, ale wszelkie wariacje ze światłem odbitym sprawiają, że na pewno nie będziesz żałował wydanych pieniędzy, a ja tak jak mówię polecam sc-29
Tylko, że chcą 'chore' pieniądze za te kabelki.

jakubs
14-11-2007, 12:27
Przenoszą wszystko, tzn lampa pracuje w ittl, tradycyjne lampki mają takie kółeczko do stabilizowania lampy albo kostki na sankach, a nowsze sb i te nowsze kabelki, maja takiego motylka, przez którego lampa nieco się chwieje, ale nie wypada :D z sanek

wspomaganie ma kabelek (emiter w kostce), ale tylko z lampą (na stronie piszą, że sb800, ale w rzeczywistości obsługuje też sb600)

ceny wydają się chore tylko do momentu, kiedy tego nie kupisz :)

pebees
14-11-2007, 14:11
Czyli są tylko trzy rodzaje przewodów do połączenia aparatu z lampką, wszystkie przenoszą wszystko (i działają z CLS), różnią się tylko mechanicznie (SC-17) i dodatkowym AF-Assist (SC-29), w stosunku do SC-28 - tak?

jakubs
14-11-2007, 15:12
Wg mojej wiedzy tak. Są jeszcze różne przejściówki, rozgałęźniki i inne, ale kabelki łączące jeden aparat z jedną lampą w trybie ttl chyba te trzy.