PDA

Zobacz pełną wersję : cień od lampy błyskowej



focus69
14-01-2006, 22:32
Witam, czy może ktoś mi poradzić jak usunąć w Gimp albo CS cień od wbudowanej lampy błyskowej. Robiąc zdjęcia dziecku w pomieszczeniu niestety zacząłem zwracać uwagę na ostry cień na ścianie. Czasami nie ma niestety pod ręką oświetlenia odbitego lub dostatecznie rozproszonego. Może ktoś ma metodę jak pozbyć się tego zjawiska podczas obróbki zdjęcia.
Serdeczne dzięki za podpowiedź.

turbo
15-01-2006, 00:34
jeśli w pomieszczeniach to palnik w górę i odbić od sufitu..

a w PS to zależy od zdjecia wklej fotke to ktos na pewno pomoże..

szymony
15-01-2006, 01:02
jeśli w pomieszczeniach to palnik w górę i odbić od sufitu..

a w PS to zależy od zdjecia wklej fotke to ktos na pewno pomoże..

He he, Chyba wizyta w serwisie gwarantowana, jak ustawi palnik w górę przy wbudowanym błyskogracie :mrgreen:

ALF
15-01-2006, 01:05
:twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

turbo
15-01-2006, 02:17
:oops: fakt niedoczytałem :roll:

gmoszkow
15-01-2006, 03:19
Całkiem niezłe efekty daje użycie małego lusterka i odbicie od sufitu. Kiedyś tak próbowałem i nie było źle. Oczywiście w kościele to się nie sprawdzi, ale w mieszkaniu jak najbardziej.

Pozdrawiam

Grzegorz

focus69
16-01-2006, 15:40
Ale jeśli już do tego doszło to jak to poprawić?
To jest przykład zdjęcia z serii tych o których pisałem.
Nie zwracajcie uwagi na wypacianą szybę

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/my.php?image=dsc0009a2kn.jpg)
:D

[ Dodano: 16 Styczeń 2006, 14:50 ]
Uoops, gdzies uciekł link,
http://img17.imageshack.us/img17/9632/dsc0009a2kn.th.jpg

[ Dodano: 16 Styczeń 2006, 14:51 ]
http://img17.imageshack.us/my.php?image=dsc0009a2kn.jpg

Czornyj
16-01-2006, 16:08
Jestli tylko jedna skuteczna metoda na cienia:
1. "Zaznaczyć" osóbkę i odwrócić selekcję (tak, by obszarem zaznaczonym było tło), by w czasie retuszu nie uszkodzić tematu
2. Mozolnie wystempelkować cień

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/cien.jpg)

Lolek
16-01-2006, 16:15
Jest jeszcze prostsza metoda, czyli "retusz przed zdjęciem": trzymać aparat tak by lampa była (w tym przypadku) z prawej strony, a nie z lewej - wtedy cień byłby ZA, a nie PRZED dzieckiem. To wbrew pozorom daje naprawdę dużą różnicę w odbiorze zdjęcia.

focus69
16-01-2006, 16:30
Dzięki serdeczne, zastosuję oba sposoby w zależności od potrzeb :D