PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Portret Oli



SiD
14-01-2006, 22:14
Oto kolejna proba w portrecie, wszelkie komentaze mile widziane


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img512.imageshack.us/img512/9605/ola9jx.jpg)

glisek
15-01-2006, 00:39
W sumie nie za bardzo.
Sie w sumie nie znam, ale na moj gust to po pierwsze za duza roznica w naswietleniu prawej i lewej czesci twarzy (przydala by sie bleda), dwa tonacja w kolorystyce BW mi bardzo nie pasi, jakas taka zielonkawa
Dalej, Pani Modelka ma skrzywione plecy i to co najmniej w dwoch plaszczyznach, kolano w mocnym cokolwiek punkcie, jakis taki dziwny cien po lewej.
To tyle na teraz

ars
15-01-2006, 00:48
zbyt maly kontrast, przez to obraz "splaszczyl sie" zanadto, no bo przy okazji zakres tonow chyba mniejszy, no i tak jak Glisek.. buzia niezanadto oswietlona, ze o cieniu po lewej za plecami nie wspomne, bo w sumie to byc go nie powinno w tym co pokazujesz. No ale pracuj pracuj kolego. :)

nin
15-01-2006, 01:03
chlopaki az mi sie nie chce czytac to co piszecie
bylem na waszych stronach sami macie nie lepsze

powracajac do fotki jest gitara
ot zwykly portret
moze popracowal bym nad tlem
jedno jest pewne idzie ci dobrrze i zycze postepow
wprowadz pomysl albo nie, jeszcze dopracuj technike
na pomysl przyjdzie czas

odpal jakies portale z fotkami i poprostu probuj zerznac jakies fajne portrety (zwykle sa wszystkie szablonowe na jedno kopyto wiec cie nikt nie oskarzy o plagiat)
tak sie chyba najlepiej i najszybciej nauczysz

SiD
15-01-2006, 01:20
Dzieki nin!
Wiadomo, ze zlej baletnicy...
ale, bledy nie posidam, modelka to moja narzecozna siedzaca na krzesle na tle sciany, swiatlo padalo z okna a zdjecie robione jest kompaktem... wiec nie twozylem cudow, jedynie prubowalem sie czegos nauczyc ;)

co do zielonkawosci - kolor to kwestia subiektywnego gustu, nie chcialem tradycyjnego B&W bo troche mi zpowszednialo, taki kolor wpadjacy w bardzo subtelna zielnkawosc bardzo mi pasowal (bardziej niz w niebieski czy sepie), ale oczywiscie nie wsyzstkim musi sie podobac.

ciesze sie, ze chociaz jedna w miare pozytyna opinie udalo mi sie zebrac ;)

wszystkich pozdrawiam a rady w miare technicznych mozliwosci postaram sobie wziac do serca

PS.
jednostornne oswietlenie postaci bylo zabiegem celowym, aczkolweik po glebszym zastnaowieniu, zeczywiscie zmniejszyl bym cien z lewej strony szyi

nin
15-01-2006, 01:24
PS.
jednostornne oswietlenie postaci bylo zabiegem celowym, aczkolweik po glebszym zastnaowieniu, zeczywiscie zmniejszyl bym cien z lewej strony szyi

zeby byla oswietlona jak na allegro? daj spokoj
chyba na tym polega wykorzystanie swiatla z okna

glisek
15-01-2006, 03:35
chlopaki az mi sie nie chce czytac to co piszecie
bylem na waszych stronach sami macie nie lepsze


Co nie znaczy, ze zaraz je musimy tu wystawiac....

a kolorystyka z zielonkawym zafarbem to MI jednak sie kojarzy srednio,
moze to wynika z pierwszych odbitek filmow ORWO robionych w mizernych wtedy jeszcze "zakladach fotograficznych".
Widac takie rzeczy zostaja na dlugo.

SiD
15-01-2006, 12:06
ale to, ze wystawiam tu zdjecie nie znaczy, ze zajadlem wszystkie rozumy i ksiazki fotograficzne, uwazam sie za bardzo dobrego fotografa oraz jestem przekonany o bezblednosci swojego warsztatu i kompozycji ;)
wystawilem bo uwazam ze z moich zdjec to jedno z lepszych jesli chodzi o portret ( co o niczym nie siwdaczy, poza tym, ze nie chcialem was zasypywac gorszymi zdjeciami) i ceiak jestem opini co zmona by bylo zrobic lepiej.
wiec nie ma sie co szczypac, trzeba sie wyluzowac i usmiechnac ;)

glisek
15-01-2006, 14:53
Nie no SiD, to nie tak, ze nie masz racji robiac zdjecia tak jak je czujesz. BArdzo dobrze, ze masz zdanie na temat swojej fotografii. Najwazniejsze to by sie Tobie podobalo :)
A ja jak to na poczatku napisalem w tej kategorii to jestem cieniutki i wyrazam tylko moja jak najbardziej subiektywna opinie na temat tego co widze. Nie komentujac tego co inni tworza. Bo na to miejsce jest w innych watkach.
Wiec pelen luz :mrgreen:

sailor
15-01-2006, 17:12
chlopaki az mi sie nie chce czytac to co piszecie
bylem na waszych stronach sami macie nie lepsze


to moze ja tez sie dopisze bo moja strona tez nie lepsza...



powracajac do fotki jest gitara
ot zwykly portret


to "gitara| czy "zwykly portret" ??

bo dla mnei ten portret jest absolutnie nieprzemyslany, poczawszy od kadru a na swietle skonczywszy.
patrzac od dolu ..
kolano w mocnym punkcie, lydka pogrubiona przez oparcie jej na drugiej nodze, wystajace drugie kolano, reka schowania niepotrzebnie wyglada jak ucieta, noo miedzy pasem a szyja jest ok :), bardzo niefortunne ujecie modelki .. podejrzewam ze profil lub 3/4 bylby o wiele lepszy, nos swiecacy sie niczym latarnia morska, spinka we wlosach ktorej nie powinna byc widoczna. to wszystko szczegoly, ktore of koz mozna pominac. ale dodajmy do tego dosc niestaranny blur na buzi i skrzywiona ogolnie postawe modelki i wyjdzie nam ze calosc jest jednak nie bardzo :( ale to tylko moje zdanie.



moze popracowal bym nad tlem

tlo jest tu najmneijszym probelemem i najmniej mu mozna zarzucic :)



jedno jest pewne idzie ci dobrrze i zycze postepow

idzie .. i zycze postepow :)


wprowadz pomysl albo nie, jeszcze dopracuj technike
na pomysl przyjdzie czas

to nie tak .. na technike przychodzi czas .. mozna ja dopracowac.. pomysly trzeba czerpac z najrozmaitszych zrodel same nie przyjda.. mozna przebolec niedociagniecia techniczne ale nawet perfekcyjna fota bez pomyslu jest tylko .... zdjeciem..


odpal jakies portale z fotkami i poprostu probuj zerznac jakies fajne portrety (zwykle sa wszystkie szablonowe na jedno kopyto wiec cie nikt nie oskarzy o plagiat)
tak sie chyba najlepiej i najszybciej nauczysz

hmmmm sorki nin ale bardzo sie z toba nie zgodze, to co probujesz poradzic jest swietnym sposobem na stworzenie fotografa komunijno-studniowkowego. piec poz, jedno ustawienie swiatel i ... nastepny prosze

SiD .. jak chcesz sie nauczyc robic zdjecia to owsze kopiuj .. ale mistrzow .. wez albumy Newtona, Olafa, La Chappelle'a , Avedona .. wiadomo duza czesc z tego bedzie nie do powtorzenia ale sledz swiatlo, pomysly .. czesc mozna sprobowac kopiowac choc przy ich geniuszu i tak sie nie uchwyci tego jedynego blysku w oku .. ale nie kopiuj przecietnych szablonowych portrecikow z sajtow internetowych bo zaowocuje to tym ze takie wlasnie zdjeia bedizesz robil

SiD
15-01-2006, 18:52
sailor - deceanim Twoj komenatrz jako najbardziej zeczowy, konkretnie tratujacy sprawe i dajacy wskazowki co i jak.

co do wykonania - o wiekszosci zeczy o ktorych napisales poprostu nie mailem pojecia. fotografie traktuje tylko wylacznie jako hobby - i to nie najwazniejsze za wszystkich jakie posiadam :)
tak naprawde nie jest to moja setna czy tysieczna proba porteru, nawet specjalnie nie lubie portretowac ludzi, znacznie bardzie wole sport i landshaft jak juz. zdjecie zostalo wyoknane przy kompletnym braku wiedzy i praktyki glownie dlatego, ze chcialem zorbic zdjecie tej wlasnie osobie. stad malo profesjonalne podejscie do tematu ;) portretow ktore mial byc z zamierzenia portretami mam w swoim dorobku bardzo malo i na wszystkich w zasadzie jest ta sama soba ;)

nie mniej, dziekuje bardzo i jak nadazy sie kolejna okazja postram sie nie zapomniec o wszystkich Twoich wskazowkach

PS.
nie przecze, ze portret byl nieprzemyslany ;) choc pewne zeczy jak kolor czy swiatlo tak wlasnie mialy wygladac (co nie znaczy wcale, ze to najlepiej jak moze byc)

a i jeszcze dwa slowa na temat obrobki - niec poza bichromia, zmniejszenie i wyostrzeniem i mala korekcja switla na twazy nie bylo robione, zednego blura na twarz nie wzucilem ;)

Damianek
16-01-2006, 12:12
Dajcie spokoj kto jest madrzejszy :) Strasznie sobie docinacie.