PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor - pilna sprawa



SiD
14-01-2006, 15:41
wlasnie zakupilem monitor 22" i mam problem. Chodzi o ustawienie kolorow. Szarosc, szczegolnie te ciemniejsze intesywnie wpadaja w magente. Wszystko jest lekko fioletowe. Moege zmniejszyc ten efekt recznie ustawiajac kolory, ale wtedy wyglada to tak :
R - 59
G - 100
B - 100

Wtedy filoteowy zafarb znika ale obraz nabiera nienaturalnie niebiesko zielonych kolorow. NIe wiem co mam robic. Czy to wina monitora, i nalezy go czym predzej oddac, czy moze wina kabla? Bo jak z kabla peico zylowego z kolorami osobno przelaczam sie na standardowy kabel VGA jest jakby troszke lepiej (w zasadzie jest jasniej poprostu stad moze mniejszy efekt fioletowego zafarbu)? Wiec moze poprostu dokry kabel trzeba zakupic? Ale ten co mam niby nie jest zly - z podwojnym filtrem. Doradzcie cos prosze bo jestem bezradny a szkoda mi kasy wywalonej na bylejaki monitor

Monitor to belinea (wiem, wiem zadna rewelacja) ale na kineskopie (podobno) mitshubishi ktory jest podobno najlepszy.

Ehh nie wiem co mam robic

rabijki
14-01-2006, 17:37
a pod jakim kompem?
pod starego apple mam do orzniecia hardwarowy kalibrator. moglbys przetestowac bo ja nie mam na czym.

pX
14-01-2006, 22:49
Jeśli miałeś wcześniej podpięty jakiś monitor to sprawdź czy nie pozostał po nim żaden profil barwny, który dodatkowo potęguje niedoskonałości tego monitora.
Poza tym każdy monitor trzeba najpierw ustawić.
Ale z tego co piszesz wygląda, że taka jego uroda (używany??).



Monitor to belinea (wiem, wiem zadna rewelacja) ale na kineskopie (podobno) mitshubishi ktory jest podobno najlepszy.


Tak, mitsu robi niezłe lampy, ale te dobre nie są na pewno montowane w belineach.

aldus
17-01-2006, 11:21
Nie napisałeś czy monitor jest nowy, czy uzywany. Rozumiem, że składowe RGB możesz ustawiać oddzielnie w menu monitora. Jak się zachowuje bezpośrednio po włączeniu (czyli jak jest zimny) - czy kolory od razu są takie jak opisujesz, czy w miarę rozgrzewania zmieniają się. Sprawdź jak wyględa gradacja szarości w np. Nokia Test. Dla mnie z tego opisu to może być lekko zajechany kineskop. I jeszcze jedno - czy zafarb jest na całej powierzchni ekranu?