PDA

Zobacz pełną wersję : zniecierpliwiona



Misia
11-11-2007, 20:44
Witam Wszystkich Forumowiczów!

Po raz pierwszy zdecydowałam się wystawić "coś" w tej kategorii. Nie krzyczcie na mnie za bardzo... ;)
Konstruktywne wytykanctwo/uwagi mile widziane.



- zniecierpliwiona -

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wrzaski.z-krakowa.pl/misc/stefan.jpg)


Pozdrawiam serdecznie

jakubs
11-11-2007, 21:30
Sympatyczna mordka, a zdjęcia ogólnie OK :).
Dla mnie schody za ostre, za krzywe, rączki niepotrzebnie obcięte (na 2 jeszcze przejdzie, ale na 3 wygląda to kiepsko).

Sever
11-11-2007, 21:42
Bardzo fajne plastyczne ujęcie twarzy.Uwagi to tak jak poprzednik : kadrowanie i za ostre trochę tło.

lechupe
11-11-2007, 22:03
To co napisały chłopaki, to prawda szczera. Jakby na 3-ce nie było tych paluszków, to była by to najlepsza fotka.
Tło jest moim zdaniem ok. Kompozycja klasyczna. Tytuł naciągany jak teoria symbolicznego interakcjonizmu Herberta Blumera (socjologia).
Nazwałbym te zdjęcia raczej - rózne minki miłej dziewczynki :-)
Ale jest ostro i kolorystycznie neutralnie

pawel777
11-11-2007, 22:08
dla mnie bardo czyste i ładne fotki...

jak doświetlałaś "modelkę"? jeśli mogę spytać?

pozdrawiam

ekonet
12-11-2007, 02:20
Jak dla mnie - trochę zbyt zduszone kolory, ale każdy widzi to inaczej...
Może chociaż w jednym zdjęciu warto by było nudę schodów przełamać na przykład jakimś pokręconym ujęciem?

Misia
23-11-2007, 11:15
Witam wszystkich Forumowiczów po dłuższej mojej nieobecności i z góry przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony ( siła wyższa).

Tak czytając wasze posty zaczęłam się zastanawiać, czy rzeczywiście ucięte paluszki są tak istotne.
Owszem lepiej tego nie robić, ale pstrykając niejednokrotnie nie zuważa się wszystkich szczegółów.Myślę,że tego trzeba się nauczyć. Wydaję mi się,że ta ulotna chwila uchwycona na zdjęciu jest ważniejsza i to ona decydyję o tym czy zdjęcie nadaje się do kosza, czy do oprawienia w ramkę.
Czy ta sama dziewczynka z "ucietymi paluszkami", ale z "bezpłciową minką" byłaby ciekawa.
Odnośnie kolorów, to chyba, rzecz gustu, mi akurat takie się podobają....mogłoby być trochę jaśniej.

Jeszcze raz dzięki za opinie. Postaram się nie "ucinać paluszków":)


Pozdrawiam
Aga

Misia
23-11-2007, 11:19
dla mnie bardo czyste i ładne fotki...

jak doświetlałaś "modelkę"? jeśli mogę spytać?

pozdrawiam

Witam
Zdjęcie doświetlone sabinką centralnie , gdyż sufit był za wysoko, jak to w szkole na klatce schodowej:)

Pozdrawiam serdecznie

baku127
23-11-2007, 16:31
Ogólnie dobrze, tylko te kolorki. 2,3 trzeba przyciąć u dołu.

grzegorzant
23-11-2007, 19:48
co wy z tymi kolorami
mz właśnie kolor jest głównym atutem tych zdjęć
pozdrawiam

Piter
24-11-2007, 00:16
Mi kolory tez pasuja. No a o rekach juz nie bede powtarzal:) Bardzo mile i cieple te fotki.

akrzykalski
24-11-2007, 00:36
"najs"!
Łapki fakt, ale aż tak to nie boli. Pozytywny przekaz. Jak jeden kolega wcześniej napisał - tutuł rzeczywiście ma za dużo w sobie dramaturgii. Sprane kolory też fajnie wyszły.

PS.
Ja to dziecie gdzieś już widziałem... :mrgreen:

Pozdrawiam
AK

harb
27-11-2007, 17:59
mnie bardzo podobają się jej emocje obecne na tych fotkach -przekadrować troche ,wyjdą połportety ale powinno być lepiej

piotr w
27-11-2007, 18:08
Na plus:
- złapana chwila
- bardzo udana ekspozycja
- ostrość i kolor

Na minus:
- kadr

Zrobiłbym z tego tryptyk po skadrowaniu. Ogólnie bardzo udane fotki, ale do lekkiej poprawki.

dominik77
03-12-2007, 18:19
Mi się podoba zarówno kadrowanie, jak i kolory. W ogóle zdjęcia są ciekawe.

Ręce z reguły są bardzo ważnym elementem portretu. Potrafią zwiększyć wartość, przekazać więcej informacji o sytuacji i człowieku. Być może w tym przypadku też by tak było... Ale to już tylko ocenić Tobie. Nie wiemy jak było. Bez tego zdjęcia i tak przyjemne.

legionize
03-12-2007, 22:33
Ja nie mam żadnych "ale". Jest dobrze i tyle

Kadr, kolory, modelka, ostrość. wszystko ok.:)

Jakby ktoś pytał to ja dałem gwiazdki.

Misia
13-12-2007, 10:00
Miło usłyszeć kolejny raz, że się podobają.
Dzięki za "gwiazdki"

pozdrawiam

ready_8
13-12-2007, 12:26
Do dzieci trzeba mieć cierpliwość i brawo za to wyczekanie tych różnych chwil i momentów