PDA

Zobacz pełną wersję : W sprawie EN-EL3 raz jeszcze



ANalfabeta
13-01-2006, 22:15
Witajcie.

Zgodnie z instrukcja reklamacji wadliwego aku zalogowalem sie na EU stronke Nikona i zarejestrowałem swój akumulator.
Było to ponad 2 tyg. temu.
Czy mam jeszcze czekać na koperte czy to coś "niezwykłego" ??

Antoni
13-01-2006, 22:27
ja zadzwoniłem pod wskazany numer telefonu do Warszawy, podałem wszystkie wymagane informacje, i gość z drugiej strony wykonał wszystko co było do wykonania - zarejestrował mnie w systemie.
po około 2-3 tygodniach otrzymałem email:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Mamy przyjemność poinformować, że Państwa nowy akumulator jest już dostępny. Wysłaliśmy na Państwa adres opłaconą kopertę zwrotną, którą powinni Państwo otrzymać w ciągu 5-10 dni roboczych (w zależności od kraju). Prosimy o umieszczenie akumulatora w kopercie i odesłanie z powrotem, adres zwrotny jest wydrukowany na kopercie.
Gdy tylko otrzymamy Państwa przesyłkę, odeślemy Państwu wymieniony akumulator, który powinni Państwo otrzymać w ciągu 5-10 dni od potwierdzonego przez nas odbioru Państwa akumulatora.
Z poważaniem,
Nikon Europe Support

To o co mnie prosili wykonałem.
i po 20 dniach otrzymałem informacje:

Szanowna Pani/Szanowny Panie!
Dziękujemy za przesłanie akumulatora w celu wymiany, musimy jednak z żalem poinformować, że wymiana nie może zostać przeprowadzona z uwagi na fakt nieznajdowania się na liście numerów seryjnych wadliwych akumulatorów numeru seryjnego tego akumulatora. Akumulator zostanie Pani/Panu zwrócony drogą pocztową w ciągu 5/10 dni roboczych (w zależności od kraju).
Jeśli chce Pani/Pan odwoływać się od tej decyzji, prosimy o uaktualnienie informacji o tej konkretnej sprawie w witrynie Europejskiego Centrum Obsługi pod adresem http://www.europe-nikon.com/support/ lub kontakt telefoniczny pod numerem podanym w celu zgłaszania spraw tego typu oraz podanie numeru referencyjnego, wydrukowanego u góry tej strony.

Z poważaniem,
Nikon Europe Support

a następnie po około tygodniu, no moze dziesięciu dniach otrzymuję nowy akumulator o zwiększonej pojemności z czego jestem BARDZO zadowolony.

Ot, tak wyglądała moja wymiana akumulatora. Dodam, że mój akumulator był na liście do wymiany.
Antoni

Wiewioor
13-01-2006, 22:28
Witam!

Koperta powinna dojść "na dniach". Ja oczekiwałem właśnie coś koło 2 tygodni. Bateria doszła do Irlandii, została sprawdzona (otrzymałem stosownego e-mail'a) i czekam na nową. Powinna być za tydzień:)

Pozdrawiam!

ANalfabeta
14-01-2006, 10:15
Dziekuje.
Czekam wiec cierpliwie

mstr
15-01-2006, 14:35
Poczekaj, na pewno dojdzie. Ja czekałem nawet ponad 2 tygodnie, bo nie mieli zamienników :wink:

glisek
15-01-2006, 15:12
Ja tez czekalem czekalem, jeszcze raz zarejestrowalem i znowu czekalem.
W koncu zadzwonilem do NKP i potem sprawy potoczyly sie jak po masle :)
Teraz nowy EN-EL3e sie formuje.
Tego maila z niezgodnoscia numeru tez dostalem i po odpowiedzi, ze jednak sie znajduje na liscie zostalem poinformowany, ze maila wyslali przez pomyslke, przeprosili - czyli pelna kultura.

leszeg
15-01-2006, 20:22
Ja napisałem do NP maila i kazali mi przyszłac do Wawy. Posłalem 2 stycznia ,12 zapytałem co słychac wiec dowiedziałem sie ze nic nie dostali.Pare minut burzliwej korespondencji i przyszedł mail "własnie pana przesyłke otrzymaliśmy".teraz czekam kiedy odeslą.

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 ]
Dzisiaj dostałem z Nikona polska nowiutki EN-EL3a. trwało to 14 dni z przeszkodami.

piurek
30-01-2006, 00:43
U mnie cała procedura trwała od 21 listopada - zgłoszenie na stronie, zatwierdzenie, tel. z Nikon Polska, koperta, wysłyka i ... czekanie. Wczoraj dostałem EN-EL3e. W sumie ponad 2 m-ce. Zobaczymy czy było warto.

leszeg
30-01-2006, 08:20
u mnie 14 ale załatwiane w Polsce.Gdyby pani z NP nie wrzuciła mojego listu pod biurko było by znacznie szybciej. Akumulator trzyma i podczas łądowania nie podgrzewa się jak poprzednik który był raczej zbyt ciepły .

ANalfabeta
30-01-2006, 14:23
Po rejestracji na stronie ani widu ani slychu. Widac czas na Nikon Polska

leszeg
30-01-2006, 14:28
Wydaje mi sie ,że NP przejeli tą procedurę skoro gdy zapytałem w grudniu kazali mi wysłac do nich z kserem dowodu zakupu body (o numery chodziło) .Oczywiście sprzet zarejestrowałem wcześniej u Nikona.

ANalfabeta
22-02-2006, 22:57
Podniose temat bo po interwencji w NP i miesiącu czekania nadal nic nie dostałem :D:D:D Ogarnia mnie już pusty smiech

leszeg
23-02-2006, 00:06
no to na allegro po zamiennik :)

Klos
23-02-2006, 12:47
moja bateria do nikona dotarla 5 stycznia . Mamy 23 lutego

Nie mozna sie do nich dodzwonic , na maile nie odpisuja .. czy moge sie juz czuc okradziony przez firme nikon ? :roll:

najt
23-02-2006, 18:23
te zamienniki są tak samo dobre jak oryginalne baterie? bo bede musial pomysleć o dodatkowej bateryjce ;]

ANalfabeta
23-02-2006, 20:49
Zamiennik kupilem z mysla o 2tyg bez oryginalu. Widac w NP o tym wiedza i o wymianie nie mysla :D

Klos
07-03-2006, 00:30
Po przeszlo 2 miesiacach czekania , ciaglej irytacji i wykonaniu setek telefonow firma Nikon Polska łaskawie zdecydowala sie odeslac mi baterie.
Jezeli komus przyjdzie do glowy wymiana baterii EN-EL3 odrazu polecam kupno zamiennika na allegro.

maciey75
07-03-2006, 13:45
Klos, to miales pecha chlopie. Ja sie tylko bujalem z panienka na poczcie ktora pytala mnie co jest napisane na kopercie :!: jak jej powiedzialem to stwierdzila, ze nie wysle, musze kupic znaczek bo inaczej bedzie miala po premii :shock: Podziekowalem ladnie i wyszedlem :evil: Poszedlem na poczte glowna w Pozku wrzucilem paczke do skrzynki i po 3 tygach mialem nowa bateryjke :D

darko
07-03-2006, 14:58
Ja zgłaszałem gdzieś w grudni dzwoniąc do NP, teraz mamy marzec
a oni nawet żadnego maila nie przysłali.

ANalfabeta
23-03-2006, 20:46
Podnosze, bo w koncu po blisko 3 miesiach i 2 interwencjach w NP mam baterie już u siebie. Sam proces od wyslania do Irlandii i spowrotem do Polski trwał niecały tydzień !!
Widać wysłka koperty to największy problem.

fruziai
23-03-2006, 20:59
dziś dostałam kopertę do której mam właśnie włożyć EN-EL3 - tylko kurczę koperta przyszła z Irlandii
i teraz nie wiem czy mam ją wysyłać czy dzwonić do Nikon Polska i prosić o wymianę?

samuraj
24-03-2006, 21:35
akcje wymiany prowadzi irlandia, wiec wysylaj i czekaj na nowa baterie

Mati
25-03-2006, 21:16
A ja wysłałem swoją baterie miesiąc temu i nie dostałem ani nowej baterii ani nawet potwierdzenia że stara do nich doszła. Pora na telefon do Nikon Polska ale w duchu zaczynam już się godzić ze stratą....... :evil:

bruno
26-05-2006, 16:29
Czy do D50 pasuje akumulator EN-EL3a i EN-EL3e ? Na nikonie.pl nie ma info do jakis modeli dok;adnie pasuje. thx

mariofelicjan
28-06-2006, 21:24
o kurka...ja czekam już tydzień na odpowiedz i juz wściekły,
nie wiem jak wytrzymam pare tygodni na załatwienie całej sprawy :))))

bruno
28-06-2006, 21:39
kupiłem na allegro EN-EL3 2200mAh, wg.opisu była ok i rzeczywisice działa jak trzeba.
Starcza na mnóstwo fotek, podaje nr aukcji http://www.allegro.pl/item112664213__f%5D_firmowy_aku_typ_nikon_en_el3_2 200mah_wawa.html

januszteli
02-07-2006, 23:01
Witam!
Do kiedy jest wymiana akumulatorkow?

Wozik
03-07-2006, 21:01
Myślę, że "do zawsze".

Megazordon
17-07-2006, 12:01
Ja mam Premium Gold 2200 mAh mniej więcej od dwóch tygodni, który kupiłem na Allegro od zizioka (firma ELTEC). Działa, ale zdecydowanie krócej od oryginału. Na dodatek wskaźnik naładowania baterii w D50 ma z nim spory problem. Polega to na tym, że pstrykam sobie zdjęcia, wskaźnik pokazuje jedną kreskę - wyłączam aparat. Po kilku minutach włączam sprzęt i widzę na wskaźniku, że bateria jest pełna (trzy kreski), a po zrobieniu zdjęcia, czy dwóch znowu jest jedna kreska. Denerwuje mnie to, bo w ogóle nie mam pewności kiedy mi się ta bateria rozładuje i generalnie nie wiem czy z nią wszystko w porządku, czy może ją zareklamować.

aTomek
17-07-2006, 21:19
Megazordon - wszystko jest OK. Nie musisz reklamować. Ja też mam Premium Gold i też tak mam. Po prostu jak wyłączysz aparat to w krótkim czasie bateria "odpoczywa" i aparat widzi, że jest naładowana. Ja jak mam jedną kreskę to nie czekam, aż całkiem mi się aparat zblokuje i nie będzie reagował na spust migawki tylko instaluję go w ładowarce.

roofman
18-07-2006, 07:31
Megazordon - wszystko jest OK. Nie musisz reklamować. Ja też mam Premium Gold i też tak mam. Po prostu jak wyłączysz aparat to w krótkim czasie bateria "odpoczywa" i aparat widzi, że jest naładowana. Ja jak mam jedną kreskę to nie czekam, aż całkiem mi się aparat zblokuje i nie będzie reagował na spust migawki tylko instaluję go w ładowarce.
Oj, nie sądzę że jest OK. U mnie jest to samo + dziwne zachowanie ładowarki.
Już pisałem jak się zachowuje: oryginalny aku ładuje się mrugając diodą, jak się naładuje
dioda świeci ciągle. Premium Gold ładuje mi się 10-15 minut i ładowarka zupełnie gaśnie.
Tak naładowany aku trzyma góra 100 klatek z tendencją spadkową (tzn. co ładowanie to
mniej trzyma).
Po pierwszym ładowaniu byłem z niego zadowolony bo wytrzymał mi około 400 fotek.
Patrząc na te objawy myślę, że padło któreś ogniwo w aku Premium Gold.
Do sklepu pisałem ale zero odpowiedzi - wyśle im po prostu z opisem usterki na
karcie gwarancyjnej, na co mi padniety aku...
Jest jeszcze jedna możliwość: może oryginalna ładowarka nikona nie daje rady?
Ładował ktoś oryginałem i zamiennikiem? Są jakieś różnice?

Megazordon
18-07-2006, 10:50
Jeśli chodzi o ładowanie, to w moim przypadku jest raczej ok. Nie monitoruję tego procesu przez cały czas jego trwania, ale dioda miga przez jakieś 2 godziny, czyli tak samo długo jak w przypadku oryginału. W sumie to Premium Gold powinien się ładować dłużej chyba bo ma pojemność 2200 mAh, a to 700 mAh więcej od oryginalnego. Sam nie wiem. Czarna magia dla mnie...

roofman
24-07-2006, 14:06
Dziś otrzymałem akumulator który reklamowałem. Nowy z adnotacją
na karcie gwarancyjnej że to wymiana. Narazie się ładuje...... :)

puch24
07-08-2006, 23:27
Ja rejestrowałem się telefonicznie, zaraz po ogłoszeniu przez Nikona wymiany, dostałem e-mail z potwierdzeniem, a potem z Irlandii kopertę do odesłania starego akumulatora z adnotacją, że za przesyłkę płaci odbiorca, co pani na poczcie zignorowała całkowicie i kazała przylepić znaczek - na szczęście tylko parę złotych, więc choć uważam, że miałem rację, nie miałem siły i czasu na wykłócanie się.

Po jakimś tygodniu otrzymuję pocztą z Irlandii... nie, nie akumulator! Następną pustą kopertę do wysłania starego akumulatora! :lol: Czyli mają tam trochę bałaganu!

Minęły chyba jeszcze ze dwa czy trzy tygodnie, i pocztą dostałem nowiutki, szary EL3e.

Od roku mam też tzw. zamiennik bliżej nieznanej firmy, którego używam na zmianę z firmowym, i nie zauważyłem żadnych złych oznak, może z wyjątkiem tego, że jak już zaczyna się kończyć i wskaźnik zaczyna pokazywać słabą baterię, to kończy się ona bardzo szybko.

Czytałem jednak na dpreview post kogoś, komu po założeniu dużego obiektywu AF-S padł D70 zasilany niefirmowym akumulatorem, i serwis uznał że była to uszkodzenie w układzie zasilania - piszący zastanawiał się, czy mogło to być spowodowane przez akumulator (serwis tego nie określił). Poza tym nigdy nie słyszałem potwierdzonej informacji o uszkodzeniu D50/70 przez niefirmowy akumulator.

5iatka
16-08-2006, 22:44
Czytajac te watki wlasnie sie przymiezam do dodatkowego akumlatorka, bo na ostatnim weselu ( wprawdzie jako gosc bylem ) mialem przerwe na ladowanie akumlatora, bo padl w polowie, wiec drugi to chyba koniecznosc.

eko-mar
19-08-2006, 02:42
Ja mam Premium Gold 2200 mAh mniej więcej od dwóch tygodni, który kupiłem na Allegro od zizioka (firma ELTEC). Działa, ale zdecydowanie krócej od oryginału. Na dodatek wskaźnik naładowania baterii w D50 ma z nim spory problem. Polega to na tym, że pstrykam sobie zdjęcia, wskaźnik pokazuje jedną kreskę - wyłączam aparat. Po kilku minutach włączam sprzęt i widzę na wskaźniku, że bateria jest pełna (trzy kreski), a po zrobieniu zdjęcia, czy dwóch znowu jest jedna kreska. Denerwuje mnie to, bo w ogóle nie mam pewności kiedy mi się ta bateria rozładuje i generalnie nie wiem czy z nią wszystko w porządku, czy może ją zareklamować.

Z tymi aku Premium Gold jest troche inaczej. Po pierwsze primo pojemność tych aku jest beszczelnie zawyżona i to ze dwa razy, po drugie występuje w nich i to jak w mało których tzw."efekt pamięci" Niestety trzeba pogodzić się z jakością tych podróbek albo kupić firmowe. w moim przypadku oryginalne aku 720mAh działa dwa razy dlużej niż Premium Gold 2000mAh...skusiła mnie różnica cen...niestety

Megazordon
22-08-2006, 01:30
Kupując Premium Gold nie liczyłem na jakąś super jakość i niewiadomo jaką długość działania, niestety ten akumulator nie spełnia nawet mojego "planu mininum" i zaczyna mnie irytować przede wszystkim dlatego, że (jak wspomniał eko-mar) działają conajmniej dwa razy krócej i mają zawyżoną pojemność. Trzeba jednak zauważyć, że kosztuje ok. 5-6 razy mniej niż oryginał i pozwalają jakoś przeczekać okres ładowania się nikonowskiej baterii, chociaż denerwujący jest fakt, że wydaje się pieniądze na coś, co nie spełnia naszych najniższych oczekiwań.

mirwil
22-08-2006, 13:04
Czytajac te watki wlasnie sie przymiezam do dodatkowego akumlatorka, bo na ostatnim weselu ( wprawdzie jako gosc bylem ) mialem przerwe na ladowanie akumlatora, bo padl w polowie, wiec drugi to chyba koniecznosc.

Widać robiłeś z wbudowaną lampą albo strasznie dużo oglądania zdjęć było. Ja robię ślub + plener + wesele na jednym akumulatorze. Czasem w wolnych chwilach go na weselu doładowuję ale to raczej profilaktycznie niż z potrzeby.

5iatka
24-08-2006, 19:27
Nikt nie powiedzial ze bylem z w pelni naladowanym "alumkatorkiem" ;)
- to troche tak dla testow, bo ledwo co sprzet kupilem wiec ciekawy bylem jak to wszystko wypadnie.