Zobacz pełną wersję : wyciecie tła
witam.mam pytanie.mam zdjecie portretowe i chce wyciac tło.uzywam do tego rózdzki ale po wycieniu tla wokol osoby zostaja poszarpane,itp elementy.Czym najlepiej i najskuteczniej wycinac tła w PS?
witam.mam pytanie.mam zdjecie portretowe i chce wyciac tło.uzywam do tego rózdzki ale po wycieniu tla wokol osoby zostaja poszarpane,itp elementy.Czym najlepiej i najskuteczniej wycinac tła w PS?
Nie ma jednej i najlepszej metody wycinania czegokolwiek z tła. Jak ze sporą ilością działań w PS - także i wycinanie można zrobić na parę sposobów. Zależy od rodzaju zdjęcia oraz wycinanego elementu. Oraz przeznaczenia zdjęcia. Im większe tym potrzebniejsza dokładność. Wycinanie osoby obarczone jest dodatkowymi kłopotami - oczywiście chodzi o włosy. W zależności od tła, z którego wycinasz, oraz wspomnianej już portretowanej osoby dobre wycięcie może zbliżyć się do prawie niemożliwego lub banalnie prostego.
Gdybyś pokazał zdjęcie dałoby się więcej powiedzieć.
Ja to robie w ten sposób, że po zaznaczeniu zapisuję zaznaczenie, potem robie to co chce zrobić, a na sam koniec wczytuje ponownie to zaznaczenie, ustawiam zaznaczenie na same brzegi i wrzucam rozmycie gausowskie na sam brzeg to załatwia sprawe.
Moim zdaniem najlepiej wycina się corelem knockout
Jest o osobny program , ale jest także jako plugin do ps
może dam przykład jak to wygląda.
Jest to zdjęcie wykonane w domu, na ścianie zawieszone niebieskie tło
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/DSC9873-2.jpg
źródło (http://tlumacz.nazwa.pl/DSC9873.jpg)
oryginalna jest tylko para młodych , reszta to podkładane cyfrowe tła
Moim zdaniem najlepiej wycina się corelem knockout
Jest o osobny program , ale jest także jako plugin do ps
może dam przykład jak to wygląda.
Jest to zdjęcie wykonane w domu, na ścianie zawieszone niebieskie tło
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/DSC9873-2.jpg
źródło (http://tlumacz.nazwa.pl/DSC9873.jpg)
oryginalna jest tylko para młodych , reszta to podkładane cyfrowe tła
przy niebieskim (zielonym) ekranie to kluczowanie w odpowiednich programach i w 5 sekund masz lepszy efekt niż nawet przy knockoucie (swoją drogą bardzo miły program), bez żmudnego znaczenia wokół krawędzi wycinanego obieku
Dałem tylko taki przykład.
Wiem ,że są inne programy ale nikt o nich wcześniej nie wspominał.
w knockoucie można wycinać także niejednolite tła i też będzie ładnie - tylko trochę więcej pracy
ja trochę sobie ułatwiłem i powiesiłem jednolite tło, jakiego używam do filmowania.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.