PDA

Zobacz pełną wersję : wyciecie tła



czeski
11-11-2007, 16:30
witam.mam pytanie.mam zdjecie portretowe i chce wyciac tło.uzywam do tego rózdzki ale po wycieniu tla wokol osoby zostaja poszarpane,itp elementy.Czym najlepiej i najskuteczniej wycinac tła w PS?

Erie
11-11-2007, 16:39
mozesz spróbować extract

samek
11-11-2007, 17:06
witam.mam pytanie.mam zdjecie portretowe i chce wyciac tło.uzywam do tego rózdzki ale po wycieniu tla wokol osoby zostaja poszarpane,itp elementy.Czym najlepiej i najskuteczniej wycinac tła w PS?

Nie ma jednej i najlepszej metody wycinania czegokolwiek z tła. Jak ze sporą ilością działań w PS - także i wycinanie można zrobić na parę sposobów. Zależy od rodzaju zdjęcia oraz wycinanego elementu. Oraz przeznaczenia zdjęcia. Im większe tym potrzebniejsza dokładność. Wycinanie osoby obarczone jest dodatkowymi kłopotami - oczywiście chodzi o włosy. W zależności od tła, z którego wycinasz, oraz wspomnianej już portretowanej osoby dobre wycięcie może zbliżyć się do prawie niemożliwego lub banalnie prostego.
Gdybyś pokazał zdjęcie dałoby się więcej powiedzieć.

kobyll
28-11-2007, 15:53
Ja to robie w ten sposób, że po zaznaczeniu zapisuję zaznaczenie, potem robie to co chce zrobić, a na sam koniec wczytuje ponownie to zaznaczenie, ustawiam zaznaczenie na same brzegi i wrzucam rozmycie gausowskie na sam brzeg to załatwia sprawe.

skerad
02-12-2007, 00:35
Moim zdaniem najlepiej wycina się corelem knockout
Jest o osobny program , ale jest także jako plugin do ps
może dam przykład jak to wygląda.
Jest to zdjęcie wykonane w domu, na ścianie zawieszone niebieskie tło

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/DSC9873-2.jpg
źródło (http://tlumacz.nazwa.pl/DSC9873.jpg)

oryginalna jest tylko para młodych , reszta to podkładane cyfrowe tła

Erie
02-12-2007, 00:40
Moim zdaniem najlepiej wycina się corelem knockout
Jest o osobny program , ale jest także jako plugin do ps
może dam przykład jak to wygląda.
Jest to zdjęcie wykonane w domu, na ścianie zawieszone niebieskie tło

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/DSC9873-2.jpg
źródło (http://tlumacz.nazwa.pl/DSC9873.jpg)

oryginalna jest tylko para młodych , reszta to podkładane cyfrowe tła

przy niebieskim (zielonym) ekranie to kluczowanie w odpowiednich programach i w 5 sekund masz lepszy efekt niż nawet przy knockoucie (swoją drogą bardzo miły program), bez żmudnego znaczenia wokół krawędzi wycinanego obieku

skerad
02-12-2007, 00:47
Dałem tylko taki przykład.
Wiem ,że są inne programy ale nikt o nich wcześniej nie wspominał.
w knockoucie można wycinać także niejednolite tła i też będzie ładnie - tylko trochę więcej pracy
ja trochę sobie ułatwiłem i powiesiłem jednolite tło, jakiego używam do filmowania.