PDA

Zobacz pełną wersję : nikon coolpix 5400 nie gada z xp pomocy



dundee
13-01-2006, 07:22
witam dostałem do kolegi nikona 5400 niestety płytka ze sterownikami padła sterowniki ze strony nikona jakby nie pasowały jak ugrzc komunikacje nikusia z kompem? najchetniej przez usb

Wozik
13-01-2006, 11:11
witam dostałem do kolegi nikona 5400 niestety płytka ze sterownikami padła sterowniki ze strony nikona jakby nie pasowały jak ugrzc komunikacje nikusia z kompem? najchetniej przez usb

Włącz mu tryb przesyłu danych jako "Mass storage".

drhardware
13-01-2006, 12:10
Dundee, powiedz jaki system, jak podłaczas, czy jest jakakolwiek reakcja i co znaczy, że sterowniki jakby nie pasują? Ja mam CP 995 i działa. Czy na tym samym gnieździe usb inne utrządzenia usb działają?

dundee
13-01-2006, 15:10
przelanczałem miedzy ptp a mass storage nic nie daje system czuje jakies urzadzenie ale pomimo moich staran nie moge zainstalowac go a w dziedzinie oprogramowania komputerowego jestem exspertem (prowadze serwis komputerowy odzysk danych itp) i prosty aparat mnie zagioł na tym gniezdzie inne urzadzenia pracuja. Wina sprzetu komputerowego czy windowsa odpada probowalem na kilku komputerach .zaczynam miec podejrzenia co do sprawnosci aparatu

ka_czar
14-01-2006, 15:35
Witaj. Takie objawy może dawać uszkodzony kabel usb. Już to przerabiałem. Tak było z kupionym kablem(podróbą) z allegro. XP cosik widział ale nie kumał co widzi. Sprawdzaliśmy to przy dwóch aparatach Collpix 5400 i 5700 i dwóch komputerach z XP objaw był identyczny. Kupiłem kabel na allegro drugi ale oryginał no i wszystko ok. Inna rada to czytnik do kart, warto mieć dobry. Może też być usterka gniazda w aparacie , więc warto by było Twój kabelek przebadać z innym tego typu aparatem(który ma tego typu gniazdo). Proszę wziąść pod uwagę że to co piszę przećwiczyłem ze swoim sprzętem. Jestem fotoamatorem i nie mam wiedzy ani elektronika ani też informatyka. Przy okazji serdecznie dziękuję forumowiczom za życzenia które otrzymałem z okazji "18 plus" :D i wszystkich pozdrawiam. ka_czar

paskud
14-01-2006, 15:57
jak nie gada z xp i jest przełaczony na "mass storage" to coś jest walnięte - a najprowdopodobniej kabel usb

ja podłączałem na xp i win 2000 zero problemów, na win 98 trochę problemów ale też dało radę :)

powodzenia ;)