PDA

Zobacz pełną wersję : domena bez zbytniego cwaniactwa



robin102
08-11-2007, 19:01
Wygasa mi za kilka tygodni domena w nazwie.pl. Rok temu zapłaciłem za nią 9,90zł . Pisza do mnie teraz , że przedłużenie będzie kosztować 122 zl. Padaka normalnie. Gdzie można kupić domenę PL, względnie nie drogo bez takich niespodzianek. Może jakaś inna być EU czy COM oby za rok nie probowali mnie oskubać bez krepacji. Serwer swój mam więc tylko przekierownie na niego potrzebuję , ale nie za 122 zl !!!

bayzell
08-11-2007, 19:03
Trzeba było umowę przeczytać a nie teraz mieć pretensje...

sawi
08-11-2007, 19:33
Wygasa mi za kilka tygodni domena w nazwie.pl. Rok tem zapłaciłem za nią 9,90zł . Pisza do mnie teraz , że przedłużenie będzie kosztować 122 zl. Padaka normalnie. Gdzie można kupić domenę PL, względnie nie drogo bez takich niespodzianek. Może jakaś inna być EU czy COM oby za rok nie probowali mnie oskubać bez krepacji. Serwer swój mam więc tylko przekierownie na niego potrzebuję , ale nie za 122 zl !!!

Przeciez 100zl netto to jest normalna cena za *.pl - moze nie najnizsza, ale nie
nazwalbym tego cwaniactwem (moze gdzies nieco taniej znajdziesz)
Obecnie chyba wszedzie trwaja promocje za pierwszy rok domeny - wiec jakiej bys nie szukal
(krajowej, regionalnej, funkcjonalnej) to sprawdz jaka jest cena na nie za przedluzenie.

adrian
08-11-2007, 19:53
Przetransferuj sobie gdzieś domenę (godaddy.com (http://www.godaddy.com/)?)

peecee
08-11-2007, 20:49
polecam przedłużenie domeny na dnsach no-ip.com - dlaczego? Otóż podmiana IP trwa nie jak w polsce 24 godziny lub okolice tego a 5 minut i cały świat ma odświerzone - cenowo jest nieźle, masz nielimitowaną ilość subdomen itd.... super serwis

dinox
08-11-2007, 20:56
obawaim sie ze moze byc za pozno na transfer... a cena za przedluzenie ..normalna ... CZYTAC UMOWY !! to nie bedzie niespodzianek :)

peecee
08-11-2007, 21:07
zawsze można przenieść - najwyżej stracisz kaskę ;) - ja załapalem się swego czasu na promocję - opłaciłem w 1and1.co.uk i musiałem przenieść (odświerzanie IP trwało 72 godziny !!!!) przenosząc się wtedy (ze 2 albo 3 lata temu) no-ip.com pobrało opłatę za rok ale uznało mi to co miałem już opłacone czyli przenosząc i płacąc za rok miałem niecałe 2 lata opłacone - teraz chyba tak nie ma bo nie widzę u siebie na panelu żadnego info....

Jacek_Z
10-11-2007, 15:16
Wygasa mi za kilka tygodni domena w nazwie.pl. Rok temu zapłaciłem za nią 9,90zł . Pisza do mnie teraz , że przedłużenie będzie kosztować 122 zl.
to normalne. Tak mało sie płaci jak się kupuje nową domenę. Koledzy pisząc o przenoszeniu myślą o hostingu, a nie o domenie. Bo z hostingiem tez jest podobnie, jak pierwszy raz kupisz - masz promocje. Jak przdłuzysz - nie.
Kłopot w tym, że hosting można przenieść bez konsekwencji i bazować co roku na promocjach w różnych firmach. A z domeną się nie da tak. Chyba, że chcesz zmienić sobie adres www strony, zostawiając zawartość. Ale coroczna zmiana adresu jest chyba bez sensu.

robin102
10-11-2007, 20:51
Serwer mam swój, mały to mały 50MB ledwo, ale na 2 stronki starczy. Ważne, że dobrze i zawsze dostępny. Szukam domeny bez niespodzianek. 50-60 zł za rok mógłbym zapłacić. Może coś darmowego polecicie ?

giziol
10-11-2007, 22:05
masz .com za 50 netto - 61 brutto , ja tez ubolewam bo studencka kieszen a 122zl za .pl musze teraz zaplacic:)

peecee
10-11-2007, 22:45
Serwer mam swój, mały to mały 50MB ledwo, ale na 2 stronki starczy. Ważne, że dobrze i zawsze dostępny. Szukam domeny bez niespodzianek. 50-60 zł za rok mógłbym zapłacić. Może coś darmowego polecicie ?

wejdz na no-ip.com albo na dyndns.com i popatrz na darmowe - pamiętaj o ich przedłużaniu oraz dynamicznych i statycznych domenach ;) jeśli ci się bardzo spodoba to zawsze możesz u nich wykupić

p.s. do obu serwisów istnieją fake stronki i jakieś pajace wykradają hasła przysyłająć fake maile - na to trzeba uważać ;)

rychu_cmg
10-11-2007, 23:38
może kup domenę regionalną one kosztują naprawdę mało.

Jacek_Z
11-11-2007, 01:29
http://nazwa.pl/
tu masz tanie domeny. Ale potem jak będziesz przedłużał - to cena jest normalna.
http://nazwa.pl/domeny-pelna-lista-domen.html
serwery teraz maja za 50 zł (osoba fizyczna) - przez 6 miesięcy. Odnawianie - drogie.

ku6i
11-11-2007, 01:42
No ta podpowiedź trochę nie-teges, bo z tego co widać w 1. poście robin chce się trzymać jak najdalej od nazwy.pl :)

Jacek_Z
11-11-2007, 01:44
jak chce kupić nową domenę to ma tam niskie cenę. Jak odnowić - to wszędzie zapłaci dużo. Kombinowac mozna z serwerami (hostingiem), z domenami - się nie da.

robin102
11-11-2007, 13:56
Czekajcie, czekajcie taki całkiem nieświadomy to ja nie jestem. Wiem, że na początek kupuje się za symboliczne pieniądze a potem trzbeba frycowe płacic, ale 122 zl to po prostu za dużo. Może być i zakup w nazwa.pl , ale aby po roku było do zapłacenia max 60 zyli ,a nie 122 .
Poza tym dziwnie wygląda prywatna strona z domeną com prawda ?

fIlek
11-11-2007, 14:07
Czekajcie, czekajcie taki całkiem nieświadomy to ja nie jestem. Wiem, że na początek kupuje się za symboliczne pieniądze a potem trzbeba frycowe płacic, ale 122 zl to po prostu za dużo. Może być i zakup w nazwa.pl , ale aby po roku było do zapłacenia max 60 zyli ,a nie 122 .
Poza tym dziwnie wygląda prywatna strona z domeną com prawda ?

Luksus kosztuje. DOmena .pl zawsze była i będzie droższa. Możesz podziękować NASKowi :twisted: Generalnie transfer domeny na krócej niż 30 dni przed wygaśnięciem nie jest możliwy. Nie przypominam sobie, żeby można było o wiele taniej. W superhost masz za 115.90,- (oczywiście przedłużenie, bo pierwszy rok tani jak w innych firmach). Jeśli jest mniej niż 30 dni do wygaśnięcia to MUSISZ zapłacić. W przeciwnym razie jej nie przetransferujesz. Na pocieszenie, jeśli ją przedłużysz, to potem w dowolnym momencie możesz ją przenieść do superhosta, zapłacisz dopiero przy jej wygasaniu.

samek
11-11-2007, 14:11
...Poza tym dziwnie wygląda prywatna strona z domeną com prawda ?

A dlaczego dziwnie? Przeszkadza Ci domena robin102.com? Mnie nie.
Domena.pl jest droga w przedłużaniu. Masz wybór tańszych - np com. Masz jeszcze .net, .eu lub wspomniane regionalne. Przemyśl co chcesz osiągnąć - uważam, że wybór jest spory. Musisz mieć .pl?

matka997
11-11-2007, 14:20
uważaj z przeniesieniem na lerkins group
inaczej - domene e.pl
odpowiedz czemu da ci google

fIlek
11-11-2007, 15:36
uważaj z przeniesieniem na lerkins group
inaczej - domene e.pl
odpowiedz czemu da ci google

Ooo, takich lerkinsów jest od cholery. Nawet do mnie zadzwonili, że niby jakaś firma chce kupić domenę z moją nazwą, ale przysłyguje mi prawo pierwokupu za jedyne 600PLN (domena .com) na pytanie kto jest właścicielem po wykupieniu domeny pan się zająknął i w końcy odpowiedział: "my". To ja go wtedy zbluzgałem ;) Rejestruję domeny na zasadach resellerskich i nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy ktoś mnie prosi o rejestrację dla niego domeny (kilku naszych forumowiczów już mi zaufało), a ja rejestruję ją np. na siebie. Nie traktujcie tego jako reklamę, bo g... co na tym jest zarobku, puszczam po kosztach. Piszę tylko jak powinno być. Warto czytać warunki rejestracji domen. Wiele firm rejestuje domeny np. za 1 zł, ale z dobrodziejstwem inwentarza, czyli macie np. dowiązany do tego hosting. No i płacz zaczyna się po roku użytkowania ....

Jacek_Z
11-11-2007, 21:10
Poza tym dziwnie wygląda prywatna strona z domeną com prawda ?
wcale nie. Znam sporo modelek (i fotografów też paru) które mają nazwę domeny zrobiona tak: imięnazwisko.com

robin102
11-11-2007, 22:02
Imię i nazwisko w adresie www ? Dziwne jakieś to dla mnie. No ale wiem , że ludzie tak robią. COM to chyba z działalnoscia komercyjna można wiązać.
Dzięki za porady.

phantomek
11-11-2007, 22:14
Mnie tez taka sytuacja spotkala :) mam na home.pl :)
rok temu kupilem dwie domeny, jedna .pl druga .net.pl za jakies grosze, teraz przyszła faktura, w sumie 250 zł za obie.
No ale coz poradzic :) zaplacic trzeba, bo zmieniac domeny nie chce.

deoc
11-11-2007, 22:34
normalne jest to ze placisz za domene - ja mam w nazwa.pl tak osobiste (deoc.pl) jak i firmowe (3 domeny)
Pocieszenie jest takie ze deoc.pl mam poczte 1GB za free z adresem jaki chce czyli deoc@deoc.pl a firmowe ....... hmmm 100zl na rok nie jest to duzo... a serwer rzeczywiscie pierwsze 6miechow za 50zl a pozniej 300zl za rok z transferem 2TB i 10GB na strone/poczte i bazy danych. Duzo?? Wczesniej firma placila 60zl/m-c i miala serwer u goscia ktory serwery mial w DOMU a wszystko na 100MBit ;)
Jedno pocieszenie ze w moim przypadku strona deoc.pl jest na serwerze firmowym ;) wiec za te 100zl mam i serwer i domene

egoiste
11-11-2007, 22:38
ja za domene i hosting zaplacilem cos ponad stowke , co prawda .com
mam na domenyhosting.pl , mozesz tam sprawdzic ,
lub pozytywnie pomyslec ze 120 zl na 12 msc to tylko 10 zl za miesiac :)

tomek_d
11-11-2007, 23:18
na tej stronie jest cennik nazw http://www.networksolutions.com/domain-name-registration/pricing-chart.jsp
wynika z niego, że za 20-to letnie utrzymanie nazwy płacimy ok. 220$
zakup nazwy jest raczej sprawa długoterminowa i szkoda później co roku bawić się w jakies odnawiania, należy tylko zdecydować się na jakąś "dlugoterminową" nazwę :)

sokrates
12-11-2007, 11:53
cena jest normalna (moim zdaniem za wysoka, ale to moje zdanie...) też mogę ponarzekać że mercedes drogi jest, ale nie narzekam i turlam się punciakiem :-)
tak więc wyjście jedyne to kupić tanią regionalną lub przełknąć gula, kupić .pl i nie narzekać.

Liso
13-11-2007, 22:42
Zobacz może http://www.cal.pl/ Nie jest to jakaś rewelacja, powoli zaczynają nawet "ogarniać" ten cały hosting. Przy przeniesieniu domeny dają jakieś promocje. Mam u nich serwer+domena, rezygnuję bo mam za darmo serwer z DSLa i jak się uda to przeniosę domenę. Przykład fajnej stronki z .com http://www.martapotoczek.com/

downunder
14-11-2007, 00:12
Jak domena za darmo to IMO warto pomyśleć o domenie art.pl
Tylko pod jednym warunkiem, nie może ona służyć do celów komercyjnych (bo nie zarejestrują). ;)
Link do formularza rejestracyjnego mamy TUTAJ (http://www.art.pl/formularz/)

pradut
10-01-2010, 20:20
wcale nie. Znam sporo modelek (i fotografów też paru) które mają nazwę domeny zrobiona tak: imięnazwisko.com

to jest bardzo najczęstczęstsze

pradut
10-01-2010, 20:24
warto czytać regulaminy i poównac
ukrywanie whois na domena.pl jako
"Pierwsza tego typu usługa w Polsce" za 19,99

a na home za friko
:)

wacki4
10-01-2010, 22:48
dropped.pl . właśnie przetransferowałem do nich i kupiłem nową - mają chyba aktualnie najniższe ceny na rynku.

zreszą robin - jesli masz tą domene w celach zarobkowych, tj prezentacja prac, firmy - i nie stać cię zapłacić 100 zł za nią, to się zastanów nad zmianą zawodu.

marszull
10-01-2010, 22:54
ale zauwazyliscie ze to post z 2007 roku?

pradut
11-01-2010, 11:47
ja trochę późno

ale gdy próbuję wycisnąć konsekwencje z Twojej uwagi, dochodzę do wniosku, że należy zamknąć szukaja
;)

marszull
11-01-2010, 12:34
Ale mi bardziej chodzilo o te rady dawane Robinowi po dwoch latach od zadania pytania ;-)
a nie wykopanie postu

wacki4
11-01-2010, 15:34
będą dla potomnych ;)

robin102
12-01-2010, 10:55
Ale mi bardziej chodzilo o te rady dawane Robinowi po dwoch latach od zadania pytania ;-)
a nie wykopanie postu
Na dobre rady nigdy nie za późno :)



zreszą robin - jesli masz tą domene w celach zarobkowych, tj prezentacja prac, firmy - i nie stać cię zapłacić 100 zł za nią, to się zastanów nad zmianą zawodu.
No wiesz lubię jasne sytuacje, zmieniłem domenę, kupiłem w cal.pl oraz tani serwer u nich o małej pojemności, cena domeny bez haczyków i tak lubię :) i nie ważne czy do celów zarobkowych czy hobbystycznych przecież.

wacki4
14-01-2010, 10:32
No wiesz lubię jasne sytuacje, zmieniłem domenę, kupiłem w cal.pl oraz tani serwer u nich o małej pojemności, cena domeny bez haczyków i tak lubię :) i nie ważne czy do celów zarobkowych czy hobbystycznych przecież.wszyscy 'domenodawcy' dają jasne informacje o domenach - wystarczy przeczytać cennik a nie tylko cenę 9,90 za pierwszy rok ;)

credka
11-10-2011, 15:44
Nie będę zakładać nowego wątku dla krótkiego pytanka. Ale najpierw obraz sytuacji:
masz sobie zarejestrowaną domenę, a nawet kilka. Pewnego dnia dzwoni do ciebie babeczka z centrum rejestracji domen (itp.) i pyta czy zastrzegłeś domenę w urzędzie patentowym (da się tak?), bo zadzwonił do nich klient chętny wykupić kilka podobnych domen z twoją nazwą domeny...

Pytanie brzmi - ile w tym prawdy, a ile naciągactwa? Coś średnio chce mi się wierzyć w uczciwość kobity, tym bardziej, że poprosiłam ją o napisanie do mnie w tej sprawie, bym mogła spokojnie sprawdzić ile domen opłaciłam, a ile przegapiłam ;) Nie napisała. Dzwonić do bólu też nie będę...

RobertMiernik
11-10-2011, 16:01
Obawiam się, że się tak nie da - pic jakiś...

(gdyby to było możliwe, nie było by miliarda domen o choćby euro2012...)

Patentować można coś co nosi znamiona wynalazku/innowacji nazwy można najwyżej zastrzegać aczkolwiek nie powoduje to automatycznej blokady możliwości używania 'wariacji na temat'

marcinc
11-10-2011, 16:21
Ja domenę .pl mam wykupioną w NETMARK (http://www.netmark.pl/cennikdomen.php).
Płacę za odnowienie 59,04zł brutto.

cube
11-10-2011, 19:33
polecam ovh.pl, przedluzenie domeny kosztuje ok 60pln / rok

credka
11-10-2011, 19:44
Hę? Ale ja nie szukam innego serwera, domeny, odnowienia, itd...

marcinc
11-10-2011, 20:01
Hę? Ale ja nie szukam innego serwera, domeny, odnowienia, itd...

Nie popatrzyłem na datę pierwszego wpisu :) :) :)

Michał Jędrak
12-10-2011, 22:55
Z domenami i serwerami jest tak, że w Polsce jest bardzo drogo. Nie znam wszystkich cen w Polsce, ale ja płacę około 40zł za domeny .com a za serwer bez żadnych ograniczeń pojemności i transferu płacę jakieś 300zł rocznie lub trochę mniej, zależnie od kursu dolara. W Polsce mam serwer na linuxpl.com i jestem z niego zadowolony bo cena niska. Służy mi on jako serwer na same zdjęcia do strony www, bo ze względu na lokalizację ładują się one błyskawicznie.

Natomiast naciągaczy jest całe mnóstwo. Oto wersje, z którymi spotkałem się osobiście:

Wersja 1- Masz domenę, na przykład, www.zlotezegarki.pl i naciągacze sprawdzają kiedy się kończy jej ważność. Na miesiąc przed tym terminem wysyłają fakturę do zapłacenia za domenę www.zlotezegarki.com.pl. Liczą na to, że ktoś nie skojarzy innych liter po kropce. Często jeśli masz domenę 'com.pl', to przyjdzie faktura na samo 'com' albo na 'net.pl'. Czyli kupisz od firmy domenę za niekiedy 200zł podczas, gdy w rzeczywistości była ona wolna za 40zł.

Wersja 2- Przekręcone literki w domenie. Na przykład zamiast 'kowalski.pl' będzie faktura do zapłaty za 'kowlaski.pl'. Liczą na to, że ktoś się nie zorientuje.

Wersja 3- Straszenie jakąś niby firmą, która chce kupić podobne domeny. Ja mam średnio raz na miesiąc taki telefon od jakiejś firmy. Dzwoni bardzo zaniepokojona pani i mówi, że ktoś próbuje chyba mi zrobić konkurencję, bo dostali informację, że jakaś firma złożyła zamówienie na domeny z moją nazwą, tylko z rozszerzeniem net, org, biz, name, de, co.uk, at, ch itd... Jest to fizycznie niemożliwe, bo domenę można kupić z sekundy na sekundę z każdego zakątka świata, więc nie sądzę, że jakaś polska firma ma podgląd na cały internet. No chyba, że pracuje dla nich Chuck Norris, który już 3 razy obejrzał i przeczytał cały internet :-) Oczywiście czarne przepowiednie tych nigdy firm nigdy się nie sprawdziły.

Wersja 4- Na chama. Napisał do mnie ostatnio jakiś gość z firmy z propozycją odkupienia domeny 'jedrak kropka pl' za coś około 3000zł. Po prostu są firmy, które ryzykują, płacą jakieś 10 czy 50zł za kupno domeny i liczą, że ktoś się skusi. Widocznie ludzie dają się zastraszyć skoro interes się opłaca. Taka sytuacja powtarza się co roku czy co dwa lata, gdy ktoś zobaczy wolną domenę i kupi ją na wariata.

No i jeszcze jest parę innych sposobów, ale w tej chwili nie pamiętam.

marszull
12-10-2011, 23:07
w Polsce np. w nazwa.pl masz 61,50 czyli netto 50zl to tak naprawde zadna roznica (10zl) tym bardziej ze przez pierwszy rok czesto masz je za zlotowke czy 5zl, a co do pojemnosci i ograniczen serwera to gwarantuje Ci ze jakbys zaczal generowac niezly ruch albo Gb danych to juz tak rozowo by nie bylo ;)
co do naciagaczy to ja po prostu mam w jednym miejscu wykupione domeny (a troche ich mam) i dostaje maila duzo wczesniej, a juz w terminie smsa i maila
a jak ktos inny pisze to po prostu go ignoruje ;)

Michał Jędrak
18-10-2011, 01:04
w Polsce np. w nazwa.pl masz 61,50 czyli netto 50zl to tak naprawde zadna roznica (10zl)...

Jak się ma jedną domenę to tak, ale przy kilkunastu (lubię sobie kupować domeny, nawet jeśli ich wykorzystanie jest dalekie) to robi się różnica.


gwarantuje Ci ze jakbys zaczal generowac niezly ruch albo Gb danych to juz tak rozowo by nie bylo
Pod względem ruchu nie sprawdzałem, natomiast mam zajęte już około 60GB i nikt się nie skarży. Poza tym w Polsce podobnie potraktowaliby zbytnie obciążenie serwera, a jednak mino wszystko tej pojemności dają mało i bardzo drogo, więc i tak się opłaca.

marszull
18-10-2011, 01:21
Jak się ma jedną domenę to tak, ale przy kilkunastu (lubię sobie kupować domeny, nawet jeśli ich wykorzystanie jest dalekie) to robi się różnica.

ja tez tak mam z domenami, ale jak pisalem czesto pierwszy rok jest za 1zl czyli przez pierwsze 4 lata wychodzi ta sama cena ;)
no i .pl sie nie zarejestruje ;)



Pod względem ruchu nie sprawdzałem, natomiast mam zajęte już około 60GB i nikt się nie skarży. Poza tym w Polsce podobnie potraktowaliby zbytnie obciążenie serwera, a jednak mino wszystko tej pojemności dają mało i bardzo drogo, więc i tak się opłaca.
Ja akurat pojemnosci duzo nie potrzebuje, ale ruch generuje na paru domenach nie taki maly
i na razie nikt nic nie mowi. Ale oczywiscie jak cos bedzie nie tak to bede tez szukal innych rozwiazan
i akurat serwer mozna miec i za granica ;)
A co do ruchu to znajomy mial wlasnie taki problem ze placil malo, powierzchni tez malo zuzywal (i transfer i pojemnosc bez ograniczen) ale jak zaczal generowac spory ruch, to go odcieli i wypowiedzieli umowe, jak go kiedys spotkam to spytam co za firma ;)

wer
18-10-2011, 02:03
Nie będę zakładać nowego wątku dla krótkiego pytanka. Ale najpierw obraz sytuacji:
masz sobie zarejestrowaną domenę, a nawet kilka. Pewnego dnia dzwoni do ciebie babeczka z centrum rejestracji domen (itp.) i pyta czy zastrzegłeś domenę w urzędzie patentowym (da się tak?), bo zadzwonił do nich klient chętny wykupić kilka podobnych domen z twoją nazwą domeny...

Pytanie brzmi - ile w tym prawdy, a ile naciągactwa? Coś średnio chce mi się wierzyć w uczciwość kobity, tym bardziej, że poprosiłam ją o napisanie do mnie w tej sprawie, bym mogła spokojnie sprawdzić ile domen opłaciłam, a ile przegapiłam ;) Nie napisała. Dzwonić do bólu też nie będę...

Naciągactwo, znane od dawna. Akurat znam biznes domenowy. To kolejna firma, albo kolejne jej wcielenie, które naciąga ludzi. Wciskają domeny za 10 krotność ceny rynkowej, w dodatku z lojalką na 2 lata.

wer
18-10-2011, 02:16
Czy myślicie, że transfer jest za darmo dla hostingodawcy? Prawda jest taka, że to są duże pieniądze. Oferty hostingu współdzielonego są na osoby, które wykorzystują w sposób normalny serwer. Jeśli ktoś zajeżdża serwer swoją stroną, to trzeba podjąć jakieś kroki. Narzekania, że tak mało płacą ludzie za sesje, śluby. Ale jeśli ktoś płaci 200 zł rocznie za serwer, to wiadomo, że nie może wykorzystać jego całej mocy. Przy cenach prądu to nie starczy tych pieniędzy za rachunki za prąd. A gdzie amortyzacja sprzętu, gdzie łącze, obsługa? 20GB zajętego miejsca na serwerze to często dla hostingodawcy 60 czy więcej GB danych, bo jeszcze backupy. Nikt dysków nie daje za darmo. A same macierze pod dyski też nie są tanie. Tutaj nie stosuje się dysków sieciowych z supermarketu.
Pretensje o to, że ktoś zapłacił 200 zł za rok za serwer i nie chcą go jak bierze non stop 20% mocy serwera są takie same jak te, że fotograf za 4 godziny na ślubie i weselu chce 1500 zł.
Same ceny domen są uwarunkowane tym co oferują rejestry. Rejestry domem robią promocje na rejestracje, przedłużenia są droższe. Nikt nie będzie dokładał do domen. A jeszcze na rynku działa kilka firm, które kombinują. Płaci się taniej, bo nie płaci się VAT. Bo firma jest zarejestrowana na Cyprze czy w podobnym miejscu. Z tym, że tak naprawdę taki nabywca powinien opłacić VAT w polskim US. Biorąc pod uwagę jakie to są w tej chwili pieniądze już, to jak US się za to zabierze to będzie furczało i będzie płacz mocny.

ku6i
18-10-2011, 03:24
Pretensje o to, że ktoś zapłacił 200 zł za rok za serwer i nie chcą go jak bierze non stop 20% mocy serwera są takie same jak te, że fotograf za 4 godziny na ślubie i weselu chce 1500 zł.

Z tą różnicą, że młodzi biorąc fotografa za 300/3000/30000 zł mają niejako pewność, że usługę wykona. Raczej nie zdarza się, że w dzień ślubu dzwoni fotograf i mówi zaspanym głosem "za 3000 zł, ze skacowanym asystentem, kiepskim światłem w kościele, z brzydką panną młodą i agresywnymi gośćmi to mi się nieee chceee...". Podobnie jest z hostingiem. Jeśli w umowie nie ma zapisu, że możesz wykorzystywać maksymalnie średnio X mocy serwera przez Y dni w roku, to wypowiedzenie umowy to jest zwykłe robienie ludzi w wała. Zgodne z prawem, ale nadal robienie ludzi w wała. Jeśli jest wyraźny zapis w umowie, na podstawie którego można oszacować czy dana oferta będzie wystarczająca, to ok. A jak mam płacić kilkaset złotych i być zależnym od widzimisię admina to chromolę taką firmę...

wer
18-10-2011, 09:27
Tylko, że fotograf rzadko się dowiaduje po przyjeździe na miejsce, że nabożeństwo ślubne trwa 10 godzin, bo jest wg rytu trydencko-peloponezko-nigeryskiego. A potem jest od razu przejazd na wesele, z tym, że ślub jest w Ustrzykach Górnych, natomiast wesele w Pierenejach. Nie wierzę też, że ktoś nie był wcześniej informowany, że jego skrypty, strona zbytnio obciążają serwer.

Majek
18-10-2011, 10:39
Po raz kolejny już polecę iq.pl.
Mam u nich serwer wirtualny, co prawda w prawie najwyższej opcji i płacę za niego sporo, bo 550 netto za przestrzeń 32GB z limitem transferu 5TB/rok, ale jednego złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Taka przestrzeń i transfer mi wystarczają, a mam podpięte pod to konto kilka domen, kilka stron i kilkanaście skrzynek mailowych. Płacę może ciut więcej niż u konkurencji, ale mam święty spokój.
Kiedyś też współprowadziłem pewne forum internetowe, w którymś momencie stało się ono jednym z większych w kraju w swojej tematyce i zaczęło generować naprawdę duży ruch i duże obciążenie bazy. To forum też stało właśnie na serwerze wspomnianej wyżej firmy (po doświadczeniach z forum zdecydowałem się przenieść też i swoje zabawki do ich piaskownicy) i nigdy mi nie robili żadnych problemów z tytułu obciążenia. Mało tego, gdy serwer, na którym stała baza zaczynał się przytykać, to po uzgodnieniu ze mną, przenosili tę bazę na inny, świeższy i mniej oblegany serwer. Do tego wszystkiego mają bardzo fajny, intuicyjny i mega wygodny panel administracyjny, w którym można w zasadzie wszystko samemu zrobić (a jak się nie wie, jak, to zawsze chętnie pomagają). Np. w obrębie dostepnej przestrzeni mogę sobie tworzyć ilechcący skrzynek pocztowych we wszystkich posiadanych domenach, dodatkowe aliasy, również we wszystkich domenach (ale tak, że mam konto w domenie x.pl, ale mogę sobie podpiąć pod to konto alias z domeny y.com.pl i maile będą zawsze trafiały do jednej skrzynki). Podobne kombinacje można robić ze stronami i ftpami. Do tego jest dowolność w tworzeniu subdomen, również z możliwością wachlowania posiadanymi domenami i przekierowaniami (np. wpisanie adresu z subdomeną test.x.pl da taki sam skutek, jak by wejść na y.com.pl).
A i najważniejsze w tym wątku. Przedłużenie domeny .pl kosztuje tam 70 zyla, .com - 50, a lokalna, np. radom.pl - 20 PLN (ceny netto).

wer
18-10-2011, 13:00
To u nas przedłużenie .pl 65, przedłużenie .com 48 (netto).

Paweł Kania
18-10-2011, 13:04
dropped.pl przedłużenie pPL-ki 50zł

wer
18-10-2011, 13:13
dropped.pl przedłużenie pPL-ki 50zł

I zgodnie z przepisami musisz od tego opłacić VAT samodzielnie.

Jacol
18-10-2011, 13:25
Po raz kolejny już polecę iq.pl.
Mam u nich serwer wirtualny, co prawda w prawie najwyższej opcji i płacę za niego sporo, bo 550 netto za przestrzeń 32GB z limitem transferu 5TB/rok, ale jednego złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Taka przestrzeń i transfer mi wystarczają, a mam podpięte pod to konto kilka domen, kilka stron i kilkanaście skrzynek mailowych. Płacę może ciut więcej niż u konkurencji, ale mam święty spokój.
Kiedyś też współprowadziłem pewne forum internetowe, w którymś momencie stało się ono jednym z większych w kraju w swojej tematyce i zaczęło generować naprawdę duży ruch i duże obciążenie bazy. To forum też stało właśnie na serwerze wspomnianej wyżej firmy (po doświadczeniach z forum zdecydowałem się przenieść też i swoje zabawki do ich piaskownicy) i nigdy mi nie robili żadnych problemów z tytułu obciążenia. Mało tego, gdy serwer, na którym stała baza zaczynał się przytykać, to po uzgodnieniu ze mną, przenosili tę bazę na inny, świeższy i mniej oblegany serwer. Do tego wszystkiego mają bardzo fajny, intuicyjny i mega wygodny panel administracyjny, w którym można w zasadzie wszystko samemu zrobić (a jak się nie wie, jak, to zawsze chętnie pomagają). Np. w obrębie dostepnej przestrzeni mogę sobie tworzyć ilechcący skrzynek pocztowych we wszystkich posiadanych domenach, dodatkowe aliasy, również we wszystkich domenach (ale tak, że mam konto w domenie x.pl, ale mogę sobie podpiąć pod to konto alias z domeny y.com.pl i maile będą zawsze trafiały do jednej skrzynki). Podobne kombinacje można robić ze stronami i ftpami. Do tego jest dowolność w tworzeniu subdomen, również z możliwością wachlowania posiadanymi domenami i przekierowaniami (np. wpisanie adresu z subdomeną test.x.pl da taki sam skutek, jak by wejść na y.com.pl).
A i najważniejsze w tym wątku. Przedłużenie domeny .pl kosztuje tam 70 zyla, .com - 50, a lokalna, np. radom.pl - 20 PLN (ceny netto).

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/

Mam w ovh serwer ze zdjęciami do sklepu na Allegro - około 10tyś jpgów podpiętych pod aukcję. Serwer jest szybki, wydaje mi się, że tani i stabilny. Ceny domen również mają lepsze niż wynalazki typu nazwa.pl gdzie miałem wykupiony serwer przez 2 lata razem z 3 domenami (przeniesione do ovh). Nazwa.pl bardzo mi się podobała bo miała schludny i bardzo funkcjonalny panel administracyjny z dość dużą ilością możliwych zmian. Niestety najprostszy serwer za 366zł brutto to drożyzna.

W OVH jedyny minut jak do tej pory to ograniczony mail w ramach wykupionego serwera - skrzynka max 2GB i są limity wysyłanych widomości przez smtp w postaci bodajże 60 maili/1h. Do tego mały załącznik ale chyba da się to rozszerzyć za opłatą. Dla mnie taki serwer 120zł za rok jest jak znalazł, zwłaszcza, że nie ma miesięcznych i rocznych ograniczeń w transferze.

credka
20-10-2011, 09:30
Michale, dzięki za dodatkowe przykłady motywów z próbą oszustwa.
Dziś kolejny raz próbowano zrobić ze mnie krowę dojną, a opisałam w mega skrócie tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2572218&postcount=17

Fuj! Co za brudasy!

credka
21-10-2011, 11:14
Co jest grane? Kolejny dzień, kolejne naciągactwo? :| Ludzie, czy Was też codziennie gnębią telefonami, czy tylko ja mam napisane na czole "sponsor"?
Jeszcze raz się to powtórzy i będę mogła założyć wątek - "uwaga, tu możesz wydać nadmiar swoich pieniędzy, chętnie przyjmą" :|

Aeon88
26-10-2011, 14:56
credka, rezerwacja domeny w urzędzie patentowym jest możliwa. Np taki Zuckenberg zastrzegł sobie słowo "book" w nazwach domen, i teraz nikt nie może takich używać. Tzn. założyc ogólnie taką domenę możesz i używać, ale jak się na niej dorobisz to ją facebook przejmie bez mrugnięcia palcem, co więcej i co najgorsze zarazem - będzie kazał zwrócić Ci zarobione dzięki tej stronce pieniądze!

Takie coś miało już miejsce tu: http://www.wykop.pl/ramka/883309/facebook-przejal-swoja-porno-kalke/

To nie musi byc bujda, jeśli nie masz zarezerwowanej nazwy to ktoś kto kupi sobie taką samą lub podobną do Twojej domenę tyle że z inną końcówką (np .info) to nie wiem czy nie będzie mógł opatentując tej nazwy przejąć Twój adres z końcówką .pl czy jaką tam masz. Jedna jest tylko kwestia która może Cie ocalić - Twoja nazwa była pierwsza więc ktoś kto założył taką samą/podobną tylko z inną końcówką i opatentował być może nie może żądać przejęcia Twojej domeny skoro Ty wymyśliłaś ją pierwsza i używałaś już długi czas. Może być też tak że się mylę i nie ma czegoś takiego, no ale jak w tym wypadku byloby z tym sexebookiem i facebookiem? Nie mógł by go przejąć jeśli bym się mylił.

PS. Słowo "opatentować" używam bo Ty go przytoczyłaś w swoim pierwszym poście. Nie mam pojęcia jak takie 'opatentowanie' słowa przeciw wykorzystaniem ich w domenach się nazywa fachowo, tu musisz się sama tego dowiedzieć.

PS#2. Chodzi tu chyba o zastrzeganie nazwy domeny i z tego co czytam jest to możliwe jeśli nazwa domeny jest np nazwą Twojej firmy czy coś w ten deseń. Nie chcę namieszać więc szczegółów nie będę pisał, poszukaj w google tam o tym piszą dużo. Przykładem jest Microsotf który słowo "microsoft" ma zastrzeżone i odebrał domenę microsoft.pl jednemu 'rolnikowi' z polski, kolejny przykład to choćby Nikon który zabronił używania swojej nazwy stronie polishnikonservice.pl gdzie użytkownicy źle się wypowiadali na temat serwisu tej marki, i jest też przykład tego sexebook.com które przejął facebook. Tak więc jeśli twoja nazwa domeny ma coś wspólnego z nazwą firmy a tym bardziej jeśli jest taka sama to myślę że mogłabyś sobie taki adres zastrzec. Jeśli by tak było, gość rezerwując taką samą domenę tylko z inną końcówką i zakładając firmę o tej samej nazwie też może sobie taką nazwę zastrzec. Z tym że są jakieś wymagania (slyszałem o tym że firma musi być 5 lat na rynku ale nie wiem ile w tym prawdy) o czym musisz przeczytać już sama. W każdym razie kolejnym faktem jest to że tą nazwe ty miałaś pierwsza więc jakkolwiek by to wyglądalo przez to będzie mu ciężej.

Strus
28-10-2011, 05:46
Robin, zerknij na netmark https://www.netmark.pl/cennikdomen.php

Rejestracja od 10 do 19 zl
Przedluzenia 40 zl

Oczywiscie mowimy o tych najbardziej popularnych.

A przy okazji, jesli moge, ktos ma moze hosting z netmarku ?




Wtopa.... Na daty nie spojrzalem.... Ehh. Zmeczony czlowiek o tej porze

Pawelkacz
10-11-2011, 12:11
To samo miałem w nazwa.pl. Ale przeniosłem się z domenami i teraz mam stabilne co roku te same niższe opłaty, szerze mogę polecićhttp://www.uti.pl/uslugi/domeny/rejestracja/wstep/

ku6i
13-11-2011, 16:13
I specjalnie żeby nam dobrze doradzić i polecić swoich krajan postanowiłeś zarejestrować się na forum? ;)

Motorniczy
13-11-2011, 16:43
Tak na marginesie , promocja do 14 Listopada.

http://home.pl/hosting/stabilny-1?utm_source=interia&utm_medium=mailing_zew&utm_campaign=stabilny-1&utm_content=20111108_mailing_zew_interia_stabilny-1&id=stabilny-1&creation_id=interia_mailing_20111108