PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D70 i osprzet macro - kilka pytan



PrzeMoon
15-06-2004, 15:36
Witam Wszystkich :)

Czy uzytkuje ktos perscienie posrednie z tym sprzetem np.:

-Nikon PK-XX, Soligor Extension Tube, KENKO N-AF UNIPLUS TUBE ?
-Jak wyglda wspolpraca z Nikkor 18-70 i 70-300 ?
-Co z przeniesieniem funkcji AF, przeslony itd.?
-gdzie najtaniej mozna kupic pierscienie nadajace sie do D70?

P.S. Wielka szkoda ze nikt nie posiada tego sprzetu :cry: Chyba przeniose swoje zaiteresowania na 50mm/1,8 bo ten sprzet chwala wszyscy a predzej czy pozniej tak mialem go kupic. Zastanawia mnie tylko czym robia macro szanowni forummowicze? To tyle mojego marudzenia ;)

Pozdrawiam
Przemoon

mario
06-07-2004, 11:20
Witam.
Odrazu na wstępie wystrzelę z pytaniem:
Czy ktoś z szacownego graona używał Tamrona Tamrona 90mm 2,8 Macro 1:1 ?
Jakieś wady ?

Pozdrawiam
MF

pX
07-07-2004, 11:10
D70 działa poprawnie z pierścieniami Soligora (przed chwilą sprawdziłem)
przenosi wszelkie parametry
pzdr
dawid

sailor
07-07-2004, 13:57
D70 działa poprawnie z pierścieniami Soligora (przed chwilą sprawdziłem)
przenosi wszelkie parametry
pzdr
dawid
jestes pewien ze mierzy swiatlo? :shock: a moglbys podac symbol tych pierscieni?? co prawda marko mnie nie interesuje ale wykorzystanie np stalej 200 jupitera na m42 juz znacznie bardziej :> no i cene jesli mozna :)

sailor
07-07-2004, 13:59
aaa soooorrrryyy dalem ciala .. myslem ze mowa o jakiejs super hiper przejsciowce :) .. pewnie to wplyw zbyt mocnoego slonca po tylu dniach deszczu w pyrlandii .. amoze tego ze dzis odbieram d70 :>

Anonymous
08-07-2004, 23:15
Mam te szkło od 2 lat i jestem zadowolony. Dobre, jak na swoją cenę nawet bardzo (dałem za niego 1500 na giełdzie). Ostatnio dokupiłem soczewkę +5 i trzyma parametry.
Wady to wolny fokus często jeździ w te i tamte (pomocny jest ogranicznik). Soczewka źle wpłynęła na AF, ostrzę recznie - przynajmniej kiedy potrzebuję szybkie zdjęcia - ale może znajdę pomysł i na to.
Dodatkowym plusem jest ogniskowa, ktora w warunkach matrycy cyfrowej dysponuje szklo do portretówki, choć pewnie są do tego lepsze szkla.

Moja prywatna opinia - dobry obiektyw, ze zdjęć można być zadowolonym
Co bym zmienił - AF na AFS

ps. zapomniałem że ma on odwzorowanie 1:1 i nadaje się do robienia robaczków i takich tam, na oczka to chyba i tak za malo.

Gumers
08-07-2004, 23:24
Coś mi się powaliło z tymi grupami - to znowu ja Gumson czyli Gumers.
Za dużo internetu .........za dużo .....
:lol:
Do rzeczy. Znalazłem w ofercie canona life size converter. Może ktoś wie z czym to się je i czy jest odpowiednik w Nikonie?
Widzialem z tego fotki w macro. Z dobrym obiektywem znalazłoby moja komórkę mózgową :)
Pozdrawiam,