PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Alejka w parku



swiatlo
06-11-2007, 20:03
Konsekwentnie to co lubię - kolory.
Saturacji nie dodawałem. Późnym listopadowym słonecznym popołudniem naturalna saturacja jest wystarczająco mocna. Dodałem jedynie element soft-focus, czyli rozmycia. Sorry, ostatnio to moja obsesja... :)

http://www.themarts.com/galeria/park_trail_900.jpg

Dodane: A oto jak bym to zrobił jakbym miał zupełnie się nie przejmować opiniami. Zwłaszcza zwolenników ponurych czarno-białych apokalips.

http://www.themarts.com/galeria/park_trail_900_soft.jpg


P.S. Marcin, wciąż czekam na chmury. Na razie w ostatni tydzień była i jest ostra słoneczna żyleta. Ani zarysu chmurki...
P.S 2 - Niestety odbiór tego zdjęcia zależy od kalibracji monitora. Obejrzałem go na innym komputerze niewykalibrowanym gdzie czerwień została zredukowana do żółci, i niestety jest gorzej.

borregaard
06-11-2007, 20:43
U mnie pnie są czarne jak po pożarze,ale reszta OK..
Liści nie żałowałeś...........:-D
Pzdr
Andrzej

jm
06-11-2007, 20:45
Dół zdjęcia jest śliczny! Taka trójwymiarowa mozaika kolorów i kształtów! Trafione światełko natym listowiu. Podoba się!
ławeczka i ścieżka i drzewa - wszystko jest OK ale dla mnie po prostu zbędne - te liście mi starczają;)

sea21
06-11-2007, 20:45
jak dla mnie bomba. chociaz ogladam na lapku.

swiatlo
06-11-2007, 20:46
U mnie pnie są czarne jak po pożarze,ale reszta OK..
Liści nie żałowałeś...........:-D
Pzdr
Andrzej

Nie powinny być czarne. Powinno być widać korę i światła. Pewnie kalibracja monitora...

samek
06-11-2007, 20:48
...Powinno być widać korę i światła...

I widać.

imbra
06-11-2007, 20:49
Ale fajna alejka, u nas takiej zasypanej liśćmi to tylko ze świeczką szukać...
Kolorki ładne, u mnie na pniach widać fakturę, także jest oki :)

Czornyj
06-11-2007, 20:50
Wydaje mi się, że stylizacja powinna być albo zdecydowana, albo wogóle. Tu jest zbyt mało czytelna, za mało jest świateł podatnych na zmiękczenie, za dużo mocnych cieni. Tu trochę wyszła plastelinka.

harb
06-11-2007, 20:53
na moim laptopie pnie maja odpowiedni kolor i stukture ,ladna fotka -wydaje sie ze taki zwykly kawalek swiata ,ale jakze ladnie pokazany

vanve
06-11-2007, 20:55
U mnie wszystko ok kora,swiatlo,czerwone liscie zgadza sie jak w zegarku.
Oj jest klimacik jest i to niezly.
Zdjecie mi sie podoba ,te kolorki hmm.... MIODZIO.
:-)

swiatlo
06-11-2007, 20:57
Wydaje mi się, że stylizacja powinna być albo zdecydowana, albo wogóle. Tu jest zbyt mało czytelna, za mało jest świateł podatnych na zmiękczenie, za dużo mocnych cieni. Tu trochę wyszła plastelinka.

Za mało odważny byłem. Dałem stylizację (kombinację akwareli z olejem) i każdy layer na 25%. Bałem się że jak dam więcej to będę skopany po kostkach. Psia kość, zły to znak że zaczynam się przejmować opiniami...

Marek-frotka
06-11-2007, 21:05
Kolory u mnie ładne , naturalne. Pnie drzew jak należy – dobrze doświetlone. Kadr ładny.
Przyjemne w odbiorze – tylko nie pasuje mi to rozmycie. Jadąc w górę zdjęcia , zaczynają boleć oczy (chyba , że mi okulary wysiadły).:)

swiatlo
06-11-2007, 21:12
Kolory u mnie ładne , naturalne. Pnie drzew jak należy – dobrze doświetlone. Kadr ładny.
Przyjemne w odbiorze – tylko nie pasuje mi to rozmycie. Jadąc w górę zdjęcia , zaczynają boleć oczy (chyba , że mi okulary wysiadły).:)

Tak miało być. Pomimo rozmycia wyostrzyłem obrazek finalny, ale tylko dół. Na resztę dałem gradienta aby stopniowo ostrzenie zanikało ku górze.
Oto wersja z ostrzeniem na całej powierzchni. Tylko wciąż nie wiem czy jest sens ostrzyć olej. Ale czy ma sens czy nie ma, oto jak to wygląda:

http://www.themarts.com/galeria/park_trail_900a.jpg

harb
06-11-2007, 21:21
wrzucilem obie na pulpit dla lepszego porownania ,wole klimat jedynki -bardziej malarski ,ale roznica nie jest az tak bardzo duza ,jednak ladnie rozmyte (jak pod pedzlem ) kiscie lisci bardziej mnie sie podobaja

Skrzat
06-11-2007, 22:08
Szelest pachnących liści, odpoczynek na ławce i krok w tajemnicza krainę.
JEST PIĘKNIE.

Twoje spojrzenie na świat, utrwalanie tak bardzo ulotnych, pięknych momentów raduje moje serce i duszę.
Uwielbiam takie klimaty i niech WSZYSCY tego swiata piszą co chcą a TY rób swoje!!!!! PROSZĘ!!!!!!!!
Pozdrawiam sedecznie.

Marek-frotka
06-11-2007, 22:44
Choć obydwa ładne i różnica naprawdę nie duża , pozostanę nieoryginalny – dwójeczka dla mnie na pierwszym miejscu.

rdm
06-11-2007, 22:50
piękne

swiatlo
06-11-2007, 23:12
Dodałem wersję taką jaka mi się podoba. Czyli nieoglądającą się na opinie.

imbra
06-11-2007, 23:31
Uuuuu pojechałeś :D oczywiście wersja nieoglądająca się na opinie :D Lubię takie malarskie klimaty :)

swiatlo
06-11-2007, 23:59
Widzę że gwiazdkowanie się rozpoczęło, więc jeszcze specjalna wersja dla wiadomo kogo.. :)

http://www.themarts.com/galeria/park_trail_bw.jpg

jm
07-11-2007, 01:05
Widzę że gwiazdkowanie się rozpoczęło, więc jeszcze specjalna wersja dla wiadomo kogo.. :)



Wyluzuj człowieku...!

A tak na marginesie - czy nie możnaby tego gwiazdkowego systemu wysłać w kosmos???!!! Niektórzy mają widać z tym spory problem - i mowa o tych, którzy oceniają i o tych, kórzy są przedmiotem oceny...! Poleciałyby sobie te gwiazdki tam gdzie ich miejsce :) - najlepiej gdyby zabrały ze sobą liczniki postów!

Wiem - Offtopic - ale musiałam!

swiatlo
07-11-2007, 01:18
Wyluzuj człowieku...!

A tak na marginesie - czy nie możnaby tego gwiazdkowego systemu wysłać w kosmos???!!! Niektórzy mają widać z tym spory problem - i mowa o tych, którzy oceniają i o tych, kórzy są przedmiotem oceny...! Poleciałyby sobie te gwiazdki tam gdzie ich miejsce :) - najlepiej gdyby zabrały ze sobą liczniki postów!

Wiem - Offtopic - ale musiałam!

Kiedyś o tym pisałem - są dwie możliwości:
1. Albo to zlikwidować całkowicie
2. Albo wprowadzić obowiązek komentarza przy gwiazdce.
Jolu, mam tutaj swoich "przyjaciół". To jeszcze sprzed roku - paru ludziom się bardzo nie spodobałem, więc od tego czasu trwają przepychanki. Niedawne "dyskusje" z panami S, jeden z Poznania, drugi ze Świecia, były tego przykładem. Ten pan S z Poznania nawet się kiedyś przyznał że ma mnie na celowniku, z panem ze Świecia też nie było wesoło. Nie myślę aby to oni byli tymi co się przyczepili tutaj do mnie, oni tutaj chyba nie zaglądają. Niemniej zjawisko istnieje.
Widzisz, niby tylko "gwiazdki" ale to pokazuje że ktoś za plecami szemra. Niby bezpośrednio to nie uderza w człowieka, ale to jednak drażni. W realu jak ktoś za mną szemra to też mnie to irytuje. Niech się pokaże i powie mi w twarz o co mu chodzi.
Sama kiedyś to też na sobie poczułaś kiedy dałaś naprawdę ładne zdjęcie, dostało one przychylne komentarze, a tu nagle jedna gwiazdka się pojawiła. Jakiś tchórz postanowił się na Tobie po cichu odegrać. Żeby wprost Ci powiedział, to byłoby OK. A tak to jak ta żmija - po cichu i złośliwie...

jm
07-11-2007, 01:31
tak teraz sobie przypomniałam taki jakiś skryty "odwet" na moim foto. Nawet nie mam najmniejszego pojęcia za co? ani od kogo?
Zaczepiłam wtedy tego "odwetowca" ale tylko zaczepiłam! Przecież nie oczekiwałam, że się ujawni albo że coś merytorycznie doda....
Naprawdę to nie zwracam na te gwiazdy uwagi, zero, nic!
Ale pomysł z likwidacją tego ustrojstwa - to zupełnie serio! Są konkursy, są pojedynki - tam można się wyzyć do woli, jest arena dla oceniających i jest możliwość anonimowego (...?!) wystawienia swojej pracy w szranki;)
I to chyba wystarczy. Inaczej coraz to bardziej absurdalne rzeczy się będą pojawiać - typu 5 gwiazdek w wątku "pożegnalnym" bombla - toż to żenada była!

PS - oficjalny wniosek złożyłam w dziale TECH:)

remek
07-11-2007, 10:06
Cześć Światło,
Ja to mam Ciebie też na celowniku :) bo ilekroć pojawiają się Twoje zdjęcia to od razu klikam w wątek by zobaczyć czym mnie uraczysz. Dzisiaj niestety kliknąłem i pomyślałem sobie, że czas do okulisty bo z ostrością mojego widzenia coś jest nie tak. Sorry ale mnie nie przypadła stylizacja na soft - wolę Ciebie z sharp.

Pozdrawiam
Remek

Locter
07-11-2007, 15:11
1 sie podoba, ładne kolorki, chociaż bez softu imho lepiej troche.

Jacek Wrzesińsk
07-11-2007, 22:49
Dla mnie jedynka zdecydowanie!A dlaczego?Dla mnie w tym zdjęciu najważniejsze są kolory i ta gra popołudniowego światła na liściach i kępkach trawy(super!) ,a lekko rozmyte tło jest tu akurat!

najt
08-11-2007, 16:49
a ja pierw pomyślałem że Światło ładnie maluje farbkami :) a to tylko zwyczajny ps :) bardzo mi sie widzi takie zdjecie np w kalendarzu (listopad) :)