PDA

Zobacz pełną wersję : Licencja a wykorzystanie komercyjne programu.



KAZELOT
05-11-2007, 22:33
Witam
Mam zlecenie(umowa o dzieło) na wykonanie panoramek VR na strone www i nie wiem jak wyglada sprawa legalnosci poniewaz chce uzyc proramu pix maker pro ver. trial i nie wiem czy moge wykozystac go w celach zarobkochych? Czy jest to legalne czy musze miec pełna wersje czy moze musze miec licencje na wykorzystanie komercyjne czy cos takiego?
Z góry za odpowiedz dziekuje i pozdrawiam!

Leap
05-11-2007, 22:47
Nie znam tego programu ale jezeli chodzi o obrobke grafiki to polecam GIMP free.

Co do triall, to przy instalacji pokazuje Tobie warunki licencji polecam je przeczytac. Trial zazwyczaj są tylko do testow zeby sprawdzic mozliwosci, raczej watpie aby mozna bylo wykorzystac do celow komercyjnych

david555
05-11-2007, 22:52
Nie słyszałem jeszcze o TRIALACH z możliwością wykorzystywania do celów komercyjnych, ale pewnie nie wszystko słyszałem.;)

sea21
06-11-2007, 01:13
wiekszosc programow jest free ale tylko do uzytku domowego. z trialami do konca nie jestem pewny ale chyba nie mozna ich uzywac komercyjnie. przy instalacji powinna byc licencja. musisz ja dokladnie przeczytac.

PaSkal
06-11-2007, 12:06
Ten pixmaker to jakiś straszny staroć?? Nie ma czegoś nowszego do robienia panoram?

Jacek S
06-11-2007, 13:07
wiekszosc programow jest free ale tylko do uzytku domowego. z trialami do konca nie jestem pewny ale chyba nie mozna ich uzywac komercyjnie. przy instalacji powinna byc licencja. musisz ja dokladnie przeczytac.

Programy za free mogą też być przeznaczone do użytku komercyjnego. Tak jest np. z GIMPem i innymi programami rozprowadzanymi na zasadzie licencji GPL, np. OpenOffice, Blender, czy cały system Linuxa.

KAZELOT
06-11-2007, 15:56
Ten pixmaker to jakiś straszny staroć?? Nie ma czegoś nowszego do robienia panoram?
No troche stary jest:) ale w sumie dobry... Nie moge znaleźć strony producenta zeby sprawdzic ile kosztuje licencja link do strony producenta ktory jest dodawany do panoramy VR nie działa znaczy nie łaczy z podanym linkiem... czy jezeli by firma juz nie istniała to moge go uzyc w celach zarobkowych??

dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!!!

PaSkal
06-11-2007, 15:59
No właśnie producent chyba już nie istnieje. Grzebnąłem w guglu i tylko w archiwaliach pisemek komputerowych, a strona www.pixaround.com (http://www.pixaround.com) nie działa.

Ale, ale - spróbuj tu: http://www.winsite.com/bin/Info?500000028720

Tu jest jakaś wersja lite, niby freeware. Może starczy?

Zink
06-11-2007, 18:06
Jest bardzo dobry program do sklejania panoram: hugin (http://hugin.sourceforge.net/). Jest na licencji GNU, więc, tak jak napisali przedmówcy, chyba można go wykorzystywać komercyjnie. Na początku może być nieco trudny w obsłudze, ale ma duże możliwości i po przeczytaniu kilku tutariali można w nim całkiem swobodnie pracować.

sea21
07-11-2007, 13:54
Programy za free mogą też być przeznaczone do użytku komercyjnego. Tak jest np. z GIMPem i innymi programami rozprowadzanymi na zasadzie licencji GPL, np. OpenOffice, Blender, czy cały system Linuxa.
zgadza sie. wszystkie Linuxy (chyba tylko oprocz Red Hat) i oprogramowanie za stajni linuxa sa za free. ale czesto spotykam soft darmowy ale tylko do uzytku domowego. trzeba dobrze przeczytac licencje. tam jest wszystko

PaSkal
07-11-2007, 14:35
@sea21 - tak. Takie programy jak AVG Free czy Zone Alarm Free są za darmo w zastosowaniach niekomercyjnych (czyli, jak rozumiem, jeśli komputera nie używasz w celach zarobkowych). Trial programu komercyjnego to trochę inna sytuacja zapewne.

tony72
18-02-2008, 03:11
Rzeczywiście firma Pixaround.com już chyba nie istnieje bo strona nie działa, ale jest polski mirror
www.pixaround.pl