PDA

Zobacz pełną wersję : Stylista jedzenia z dostępem do knajpy



fragles
05-11-2007, 11:22
Kochani czy możecie polecić w Warszawie kogoś, kto potrafi zgodnie z przepisem zrobić potrawę, sprawić by dobrze wyglądała na zdjęciach (niekoniecznie musi smakować dobrze) i ma dostęp do knajpy, w której możnaby "po godzinach" na spokojnie takie żarełko przygotować, a następnie sfotografować na ślicznym stole w ślicznej oprawie?

Oczywiście za kesz...





PS. ależ długie zdanie wyprodukowałem... ;)

madburn
05-11-2007, 13:56
jesli ma dobrze wygladac to nie bedzie smaczne a na pewno zjadliwe ;)

lakiery nablyszczajace, sztuczne dymy nie smakuja dobrze ;)
do zupy ponoc wystarczy przez slomke wdmuchac dym z papierosa

sailor
05-11-2007, 14:23
z checia bym znalazl kogos takiego w poznaniu.. miejsca mam :)
najlatwiej sie dogadac a lokalem na zasadzie zrobienia fot ich menu (wtedy kwestia dyskusyjna kto komu placi :D), wiec mozesz sprobowac zagadac w ten sposob. z tym ze wtedy sie ograniczasz do jednego menu. ale w koncu knajp jest wiele. kwestia dogadania :) w pyrlandii czasem sie udaje :D

ps. a jak kiedys dorwe komu z forum pozyczylem ksiazke o stylizacji potraw to pokroje w plasterki i udusze na miekko ;D

fragles
05-11-2007, 15:35
Wiem, że kosztowny - klient płaci :)

Co do szykowania w domu - raczej nie wchodzi w grę. Rzeczy muszą być ciepłe i świeżo wyglądać. Światła mam ;)

sailor
05-11-2007, 15:54
Wiem, że kosztowny - klient płaci :)
Co do szykowania w domu - raczej nie wchodzi w grę. Rzeczy muszą być ciepłe i świeżo wyglądać. Światła mam ;)

w poznaniu ladnie urzadzona kuchnie i jadalnie moglbym ci zorganizowac...

darsedz
05-11-2007, 16:50
a nie ma jakiejś szkoły gastronomicznej, jej adepci na pewno byliby zainteresowani "dokumentacją" swych potraw.

fragles
05-11-2007, 17:30
To oczywiście bardzo dobry pomysł ale do tej sesji musiałbym mieć naprawdę wypaśnego i wiedzącego co robi stylistę (robiącego też dobre wrażenie). Pewniaka.

fragles
05-11-2007, 18:40
dzięki wszystkim za podpowiedzi - klient coś kręci więc pewnie nic z tego nie wyjdzie. Ale wyszło jedno: mobilizacja do zrobienia sobie zróżnicowanego folio kulinarnego :)

To tez coś ;)

KJO
05-11-2007, 21:44
Wiem, że kosztowny - klient płaci :)

Co do szykowania w domu - raczej nie wchodzi w grę. Rzeczy muszą być ciepłe i świeżo wyglądać. Światła mam ;)


na zdjęciach to muszą wyglądać że są świeże i ciepłe, podczas robienia już nie koniecznie muszą, ogólnie gliceryna, lakiery, szpilki, i jeszcze kilka gadżetów i da radę. Dwa razy się bawiłem w stylizację potraw (na potrzeby firmy cateringowej) i można to samemu zrobić :mrgreen:

Tukan
18-11-2007, 12:14
Ja mogę dodać tylko że bawić się zawsze można i próbować sił ze stylizacją potraw i zobaczyć co z tego wyjdzie. Również powiem że w 95% potrawy nie nadają się do spożycia - spożycie grozi kalectwem. Ale generalnie aby zajmować się tą profesją bo to jest odrębna dziedzina fotografii to trzeba mieć profesjonalnego stylistę potraw który potrafi wykonać określoną potrawę w sposób taki aby wyglądała co najmniej przez godzinę świeżo co przy zwykłych potrawach jest niemożliwe dlatego że stygną, wysychają a zielenina więdnie i wszystko robi wizualnie brzydkie. Stylista potrafi wykorzystać zamienniki które powodują że potrawa długo wygląda dobrze i nie tylko chodzi o lakiery, nabłyszczacze i inne dobrodziejstwa. Ale najważniejszą sprawą jest to że potrafi odpowiednio ułożyć wszystkie elementy w jedną całość co nie jest prostą sprawą i do tego naprawdę trzeba mieć 6 zmysł.
Powiem tylko tyle że lody robi się z ziemniaków i można cały dzień je fotografować bo się nie roztopią :), kawę robi się z herbaty, mięso się opieka palnikiem a potem maluje. Można by tak wymieniać bez końca, ale chodzi tu przedewszystkim o to że trzeba się na tym znać. Drugą sprawą jest z fotografowanie samej potrawy i uchwycenie odpowiedniego kadru gry świateł i kolorów. Jeżeli kotś sądzi że robiąc dużo zdjęć modelkom szybko zrobi dobre zdjęcie potrawy to jest w dużym błędzie. Jest to najtrudniejsza profesja - dziedzina fotografii, dlatego też stylistów potraw jest kilkunastu w polsce jak również fotografów którzy zajmują się to profesją jest bardzo niewielu. Często bywa że styliści wykonują potrawę i fotografię a bardzo rzadko się zdarza na odwrót.

sailor
18-11-2007, 23:28
Powiem tylko tyle że lody robi się z ziemniaków i można cały dzień je fotografować bo się nie roztopią :), kawę robi się z herbaty, mięso się opieka palnikiem a potem maluje.

szczerez mowiac to lody robi sie ze specjalnej sztucznej mieszanki ... z ziemniakow robilo sie 20 lat temu
kawe robi sie ze sztucznego plynu o nazwie kawa. tak samo dym, rosa, lod i cala masa innych rzeczy.


Jeżeli kotś sądzi że robiąc dużo zdjęć modelkom szybko zrobi dobre zdjęcie potrawy to jest w dużym błędzie.

BARDZO sie mylisz .. wielu fotografow reklamowych na swiecie fotografuje zarowno mode jak i jedzenie :)


Jest to najtrudniejsza profesja - dziedzina fotografii

a czemu niby najtrudniejsza? czemu uwazasz ze sfotografowanie salatki greckiej bedize trudniejsze niz sfotografowanie pierscionka z brylantem? albo delikatnie mieniacej sie bialej sukienki na czarnoskorej modelce?

KAZDA dziedzina fotografii jest trudna jesli chce sie ja wykonywac profesjonalnie. jakiekolwiek wartosciowanie nie ma sesnsu.
zupelnie inaczej o trudnosci fotografii powie ci np. jurgen ktory potrafi siedziec pare godzin w bagni by upolowac jakies ptactwo o ktorym wiekszosc nie ma pojecia a inaczej powie ci np. Borowa polujac na podwodne widoki ..
tak samo bedzie w fotografii mody, zarcia, aktu, produktu i makro .. kazda z tych dziedzin wymaga innego sprzetu, kazda innych umiejetnosci .. i kazda ejst tak samo trudna



dlatego też stylistów potraw jest kilkunastu w polsce jak również fotografów którzy zajmują się to profesją jest bardzo niewielu. Często bywa że styliści wykonują potrawę i fotografię a bardzo rzadko się zdarza na odwrót.

jest ich w polsce dosc duzo .. patrzac na ilosc zlecen jaka jest na rynku...
niestety jak w kazdej dziedzinie .. wielu klientow woli bylejakosc bo za dobrze wykonana robote trzeba zaplacic.

copywriter2000
19-11-2007, 10:27
Stylistę znam! Ale z Poznania. "Ustawia" głównie produkty do gazetki produktowej oraz naszych firmowych stockow.

fragles
19-11-2007, 10:49
copywriter2000 - Tequila? ;)

copywriter2000
19-11-2007, 11:25
Nie, ale też duża ;] i znana.

Eryk
19-11-2007, 16:27
"Lekki" off topic - wiecie może, czy isnieją jakieś kursy/szkoły/studia stylistyki żywności pod fotografię/film?

sailor
21-11-2007, 02:57
Stylistę znam! Ale z Poznania. "Ustawia" głównie produkty do gazetki produktowej oraz naszych firmowych stockow.
gazetki produktowe raczej niewiele maja wspolnego ze stylistyka jedzenia .. tak moim skromnym zdaniem...
a na palcach reki mozna policzyc w polsce dobre zdjecia stockowe z zarciem

copywriter2000
21-11-2007, 10:07
Oj... Wierz mi, że niektóre gazetki, ich poziom oraz foldery produktowe potrafią zaskakiwać. Naprawdę mamy dobre zaplecze zdjęć jeśli chodzi o jedzenie.

fragles
21-11-2007, 20:06
Nie, ale też duża ;] i znana.

Peppermint?

copywriter2000
22-11-2007, 13:25
A czy to ważne jaka?

fragles
22-11-2007, 13:47
Wiesz... w sumie nie... pytam z czystej ciekawości bo świat jest mały :)

sailor
22-11-2007, 19:21
taaaa swiat jest maly ale jak widac kolega bardzo wstydzi sie przyznac :)

copywriter2000
24-11-2007, 17:50
Poznań: Grupa Fresh - Agencja Reklamowa

oraz trwają negocjacje z San Markos Wawa