PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Iza Andrzejak



anna binkiewicz osta
04-11-2007, 21:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digart.img.digart.pl/data/img/45/5/download/1245065.jpg)

Wizaż: Alan Górski
www.osta.digart.pl

szloser
04-11-2007, 21:56
wygląda klimatycznie jak ze starej kliszy wpadającej w zieleń

trzecie oko
04-11-2007, 21:57
Okropnie zzieleniała ta panna, może w ten deseń?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/img228/2180/1245065rfx3.jpg)

Efexor
04-11-2007, 22:15
no po obróbce wygląda to trochę lepiej

Wini
04-11-2007, 22:20
gdzie lepiej ?
Coś na tym forum jakś mania poprawek. Powinni tego zabronić. Widać autor chciał zielone białka.
Oryginał kapitalny.

Edit: autorka

harb
04-11-2007, 22:21
no po obróbce wygląda to trochę lepiej

nie wiem czy te zielone bialka ,to nie celowy zabieg autorki ? poniewaz Ania pokazuje swiat swoistym spojrzeniem

anna binkiewicz osta
05-11-2007, 09:52
Po pierwsze (1) bardzo dziękuję za odwiedziny :).
Po drugie (2) do Wini: niczego nie podmieniałam, fota jaka była wstawiona za pierwszym razem taka jest.
Po trzecie (3) Tonalność taka miala być i jest, chociaż rozumiem, że innym może podobac się bardziej innym mniej:).

To 1 zdjęcie Izy i jej pierwsza sesja. Zdjęcie obrabiane ku zadowoleniu modelki i ku jej pokrzepieniu, pozdrawiam serdecznie wszystkich oglądających :)

anchel
05-11-2007, 10:37
Ja rozumiem, że zamysł był (w ogóle dobre zdjęcie, choć kadr taki trochę jakby modelka twarzą podpierała spadającą na nią ścianę - do wyprostowanie mz) ale zielonym białkom oczu mówię stanowcze nie! ;]

Wini
05-11-2007, 11:51
do Wini: niczego nie podmieniałam, fota jaka była wstawiona za pierwszym razem taka jest.

Ja nie piszę o tym, że Ty podmieniłaś. Piszę o manii poprawek robionych przez forumowiczów. Ja bym sobie tego nie życzył, chyba, że tak bym ustalił poprzez np. PM.

trzecie oko
05-11-2007, 14:25
Posłuchaj Wini,nie wiem coś się tak zacietrzewił, ale idąc tym tokiem rozumowania, to po wklejeniu przez autora wątku, powinno się tylko patrzeć i milczeć. Powinieneś również zwrócić uwagę tym, którzy piszą pod prezentowanym zdjęciem, że tutaj bym rozjaśnił, tutaj za dużo magenty, a tam i tam to bym przyciął... Przecież to jest to samo, jak ktoś wogóle śmie poprawiać autora? Tak? Ja zamiast mówić co mi leży, a co nie, pokazałem na obrazku. Inni też napisali, że oczy zielone, i twarz itd., ja to samo przedstawiłem za pomocą obrazu. Jak zobaczyłem po otwarciu strony białka tej dziewczyny, to pierwsza myśl, jak przyszła mi do głowy, to zjechany WB. Moja poprawka nie miała na celu obrażać autorki zdjęcia, ani jej umiejętności fotograficznych. Chciałem w sposób wizualny, wskazać niedociągnięcia(oczywiście w moim odczuciu) tego portretu. Nie wiedziałem jakie były zamiary Ani względem tonacji. Na szczęście ona to zrozumiała. Pozdrawiam.

Wini
05-11-2007, 22:10
Posłuchaj Wini,nie wiem coś się tak zacietrzewił...
Tu się nie zgadzam, z resztą wypowiedzi tu nie będę dyskutował.

Dyziek
05-11-2007, 22:14
Nie no wersja trzecie oko bardziej mi się podobała:) Chłopaki może czas skończyć ten głupi spór?

Zasady:

1. Chcesz poprawić fotkę - zapytaj autora
2. Jeśli tego zapomniałeś zrobić - zapytaj czy może zostać jeśli autor sobie tego nie życzy - USUWAM!
3. Po kłopocie:)

Efexor
05-11-2007, 22:18
1. Chcesz poprawić fotkę - zapytaj autora
2. Jeśli tego zapomniałeś zrobić - zapytaj czy może zostać jeśli autor sobie tego nie życzy - USUWAM!
3. Po kłopocie:)

3 proste zasady. Najlepiej nauczyć się na pamięć:D

ikonay
05-11-2007, 22:58
A ja uważam, że poprawiać można, a nawet niekiedy trzeba (jak choćby w tym przypadku), chyba że autor zdjęcia zastrzega iż nie życzy sobie tego. Taka wymiana wizualna może byc formą polemiki; poza tym nie rozumiem dlaczego niektórzy tacy nagle wrażliwi - zupełnie jakby chcieli powiedzieć - "precz z łapami to moje DZIEŁO!" - trochę autodystansu Panowie...

MikeP
05-11-2007, 23:09
Ło....

Jeśli autorka chciała, żeby rogówki były zielone to nie mam pytań...

Ostatnio modne jest hasło: "porzuć sztukę, zostań artystą' Coś w tym jest

anna binkiewicz osta
06-11-2007, 21:31
zielone białka wyszły niechcacy, poprawiłam fotę na stroniei tu automatycznie się podmieniło. mam nadzieje, że jest lepiej. Nigdywięcej nie obrobie foty po sesji i zmęczona do tego na laptopie:) Dyskusja rzeczowa, ale nie chciałabym, zeby moja modelka zobaczyła te wasze "poprawki" LD, pozdro

Wini
06-11-2007, 21:35
zielone białka wyszły niechcacy,
szkoda, bo były sensowne :mrgreen: Ja swoje posty jakoś tam wyedytuję

harb
06-11-2007, 21:57
napisal ikonay

"precz z łapami to moje DZIEŁO!" - trochę autodystansu Panowie...

a ja uwazam ze nie powinno sie tego robic bez zgody autora ,na forum jest (przynajmniej do niedawna bylo ) zasada iz nalezy spytac autora -i nie potrzebne jest wstawianie "tablic ogłoszeniowych" w proponowanym jak wyzej stylu

napisał -Dyziek

Zasady:

1. Chcesz poprawić fotkę - zapytaj autora
2. Jeśli tego zapomniałeś zrobić - zapytaj czy może zostać jeśli autor sobie tego nie życzy - USUWAM!
3. Po kłopocie

autor to autor i trzeba szanowac jego wizje dziela jaka by ona nie byla ,co nie oznacza braku krycytyzmu czy polemiki ,bez urazy ikonay :-D takie sa zasady ,a chyba zgodzisz sie z twierdzeniem ze dobrze jezeli sa
pozdrawiam wszystkich serdecznie :):):)

ikonay
07-11-2007, 00:41
Harb, wiele jest racji w tym co mówisz, szczególnie jeśli chodzi o szacunek do drugiej osoby i rzeczy przez nią stworzonych.
Jednak taka to już postmodernistyczna polemika istnieje we współczesnym świecie (niestety lub stety), że wszystko się miesza modyfikuje i przetwarza. Czasami wykracza to poza granice naszych oczekiwań czy zamierzeń i niektóre, nazwijmy to kreacje czy dzieła, alienują się od nas. Przepraszam, brzmi to może nieco "bla, bla, bla", ale mam nadzieję że na tyle zrozumiale by wychwycić sedno sprawy.
Pozdrawiam,

PS. Pani Anno, przepraszam jeśli uraziłem swoją przeróbką zdjęcia - w każdej chwili jestem gotów usunąć z postu to foto.

trzecie oko
07-11-2007, 00:52
Ludzie kochani, ja nadal nie wiem, co takiego złego się stało/kogo to niby urazić miałem przez to, że zamiast pisać o zielonych oczach, po prostu je wybieliłem i wkleiłem. Od samego początku o tym głośno trąbię, że to jest TO SAMO. Ba, nawet o niebo lepiej w większości przypadków pokazać o czym się mówi za pomocą obrazu. Przynajmniej od razu widać o co chodzi. Chyba po to ludzie wklejają swoje prace i proszą o ocenę, żeby się inni mogli wypowiedzieć. Prawda? To tylko kwestia tego, jaką formę wypowiedzi wybierze ktoś z forum. Treść ta sama. No ale o wiele łatwiej kogoś wyśmiać(w tym przypadku mnie) wklejając jakieś demagogicznej treści przykłady tylko po to, żeby czyjaś racja była na wierzchu. Nie chodzi mi tutaj o kolegę ikonay.

swiatlo
07-11-2007, 08:36
Ikonay, proszę ciebie abyś skasował swoje zdjęcie.

ikonay
07-11-2007, 14:33
Ikonay, proszę ciebie abyś skasował swoje zdjęcie.

Prosisz w imieniu Anny czy swoim?

Jednak nie czekając no odpowiedź usuwam już tą moją szyderczą przeróbkę