PDA

Zobacz pełną wersję : nikus coolpix 8700 z 80 dx



karat
10-01-2006, 21:42
Witam serdecznie szanowne koleżanki i kolegów. To mój pierwszy post na forum, więc prosze o wybaczenie ewentualnych gaf. Od ponad 1,5 roku jestem użytkownikiem nikusia 8700. Zaliczam sie raczej do zadowolonych użytkowników tego aparaciku. Zrobiłem nim około 20 tys. zdjęć i za bardzo nie mogę na niego narzekać. Owszem jest pare minusików, ale... każdy ma jakieś wady i zalety. Przechodzę jednak do mojego pytania. Otóż od niedawna używam do nikusia 8700 lampy sb 80dx z dyfuzorem. Niestety do lampy nie mam instrukcji w rodzimym języku (niestety w miarę biegle władam tylko polskim) i za chiny socjalistyczne nie wiem jak ustawić w tym pięknym, wspomnianym przeze mnie zestawie synchronizację błysku lampy na 2 lamelę. Może ktoś z szanownego grona jest w stanie mi pomóc. Będę niezmiernie dźwięczny.
Wcześniej do nikusia uzywałem sb 24 i z tamtą lampą nie było problemu - mechanicznie, tzn. suwakiem usawiało się błysk na 2 lamelkę. A jak to zrobić z 80dx??. Lubie focić na długich czasach stąd moja potrzeba. Łącząc pozdrowienia karat