PDA

Zobacz pełną wersję : Pomożecie?



Jakubas
10-01-2006, 17:36
Jestem amatorem, dosc poczatkujacym w dodatku. Juz jakis czas pstrykam D70 z Sigma 18-50 / 3,5-5,6. Jak zatem widzicie, czeka mnie wymiana obiektywu. Chcialbym kupic cos w miare uniwersalnego, co jednak nie znaczy, ze ma to byc zakres 18-200. Szukam jasnego szkla, mam kilku faworytow, ale przede wszystkim mam dylemat:

1. Tamron 28-75 / 2,8 ASP Macro - teoretycznie w stosunku jakosc do cena, wypada rewelacyjnie, jednak opinie chocby na tym forum sa jakby to rzec...skrajne. Mialem w reku tamrona, jakosc wykonania nie powala. Reszty doczytalem sie tutaj - ze mydli, ze ma problem z ostroscia na nieskonczonosc przy f 2,8 itd. Z reszta sami wiecie...

2. Nikkor 35-70 / 2,8 - w opiniach wyglada na zdecydowanie smerfny obiektyw, tylko niepokoje sie ze zakres bedzie dla mnie za maly, zwlaszcza od dolu, biorac pod uwage moja niepelna klatke. Teoretycznie ognisko zaczyna mi sie od 50...

3. Nikkor 50 - jasna 50-ka zawsze byla moim marzeniem, przyznam sie ze czasem zdarza mi sie rozpatrywac nawet wersje f 1,4. Ale czy jest sens kupowac takie szklo, gdy brak dobrego zooma?

Na co wy byscie sie zdecydowali? Ktory z tych obiektywow daje potencjalnie najwieksze mozliwosci? Niestety jestem rowniez ograniczony funduszami, gdybym nie byl, wlasnie glaskalbym mojego Nikkora 28-70 / 2,8 :wink: Kiepski bo kiepski, ale szeroki kat narazie mam, wiec poki co nie rozpatruje. A moze wy macie jakis pomysl, na ktory ja nie wpadlem? Tani, jasny, precyzyjny obiektyw z duzym zakresem ogniskowych, ladnym bokehem, idealnym odwzorowaniem kolorow, bez aberracji itp itd :wink: Serio, jesli macie jakies sugestie / propozycje, to bede dzwieczny. Dzieki! :D

Valdek_Tychy
10-01-2006, 17:52
co do nr1 - jak sam zauważyłeś opinie są skrajne,osobiście słyszalem,że trzeba "trafić" na odpowiedni egzemplarz. Nr2 rewelka ale raczej do analoga a nie cyfry gdzie obowiązuje przelicznik x 1,5 i zabraknie Ci szerokiego obiektywu. Nr3 świetny (mam taki) ale w dalszym ciągu nie masz szerokiego. Jest jeszcze alternatywa nr 4 w postaci TOKINA AT-X PRO 28-70mm 1:2,6-2,8 która cieszy się na tym forum dobrą opinią w przeciwieństwie do Tokiny 28-70 f:2,8 SV w cenie podobnej do Tamrona a używka nawet taniej.Mam smaczysko na tej obiektyw i może na wiosnę :wink:

lesheck
10-01-2006, 17:54
Pomyszl jeszcze nad Sigma 24-70 2.8

Jakubas
10-01-2006, 18:50
Sigme mierzylem dzisiaj w serwisie, ale panowie niestety znali sie tylko na bebechach aparatow, wiec niczego ciekawego mi nie powiedzieli... przetestowac okazji nie mialem, ale wizualnie jak tamron... czyli tak, jakby mial sie rozpasc jak tylko zbyt energicznie pokrecisz pierscieniem....

Valdek_Tychy
10-01-2006, 18:56
a więc pozostaje tylko TOKINA AT-X PRO 28-70mm 1:2,6-2,8 8)

stollo
10-01-2006, 21:18
Valdku czy to szkło, które polecasz jest do dostania w obiegu pierwotnym? Czy tylko rynek wtórny? Szukałem w kilku sklepach internetowych i nie ma takiego szkła. Jest PRO SV ale to podobno lipa jest.

Valdek_Tychy
10-01-2006, 22:21
Nowe są dostępne tylko te SV (chyba) natomiast do kupienia są używane ale jak ogladam na zdjęciach to w bardzo przyzwoitym stanie.Może się mylę ale sądzę,że tego typu obiektywy raczej nie są używane przez fotoreporterow którzy zużywają sprzęt niemilosiernie raczej jest to szklo do zastosowań przez amatorow lub osoby zarabiające na fotografi (śluby,imprezy itp.) a ci na ogół bardzo dbają o sprzęt.Kupno takiego obiektywu w b.dobrym stanie nie powinno nastręczać większych trudności no chyba,że koniecznie musisz mieć nówkę.Dobrze byłoby żeby wypowiedział się ktoś kto ma ten obiektyw - o ile dobrze słyszałem to chyba admin mial Tokinę z SV i tą bez

Na allegro znalazlem właśnie 3 takie Tokiny w cenach od 690 do 899zł

Jakubas
11-01-2006, 00:16
i znowu przeszukuje forum w poszukiwaniu wiedzy tajemnej, i niestety wychodzi na to, ze TOKINA AT-X PRO 28-70mm 1:2,6-2,8 nie najlepiej znosi cyfre, a dokladnie D70. To nie dobrze, bo ja mam wlasnie taki aparat... ale ogolnie opinie o obiektywie sa faktycznie pochlebne. A co z wersja proII? RRwać, zaczynam czarno widzieć zakup tego obiektywu... tak ciezko o zloty srodek? Gdyby ta Tokina sie nie gryzla z D70 to bylaby jak znalazl... A ja tak bym chcial byc juz zdecydowany :wink:

Czornyj
11-01-2006, 00:22
2.6 - 2.8 to właśnie ATX ProII. Zakładałem ją tylko kilka razy, ale patrząc na bagnet mojego d70 - jeszcze się z nim nie pogryzła, teraz będę uważał.