PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś zna to szkło? Nikkor 80-200 4.5-5.6D



Leonardo
10-01-2006, 13:27
Witam. Chciałbym zapytać o szkło Nikkor 80-200 f4.5-5.6D. Czy ktoś z Was takowe posiadał/posiada a jeśli tak, to jakie refleksje związane z jego użytkowaniem? Kiedy właściwie było ono produkowane? Czy dobrze będzie współpracowało z Nikonem f75? Czy kupno używanego obiektywu tego typu jest dobrą alternatywą dla "mydła" - jak się o nim wyraża często - Nikkora 70-300G? Na photodo Nikkor 70-300G ED ma ocenę optyczną 2.4, podczas gdy ten 80-200, który używany jest połowę tańszy, jest oceniony na 3.1
Ciekaw jestem waszych opinii za które z góry dziękuję.
Leonardo :) (da Nikon)

darsedz
10-01-2006, 14:57
nie jestem pewien ale zapytaj Valdek_Tychy (http://forum.nikon.org.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=689), wydaje mi się że on miał takie coś :D

Valdek_Tychy
10-01-2006, 15:50
Zgadza się mialem taki obiektyw ale sprzedalem go jakieś 3 tyg. temu z uwagi na to,że potrzebowalem ciut dluższego szkla. Obiektyw ten jest dość dobry w swojej klasie w miarę ostry. Nowego już się nie kupi a używane chodzą w cenie ok.400-450 zl. w zależności od stanu (70-300G można dostać już za 300-350 zł.)Wadą obiektywu IMO jest calkowicie plastikowa konstrukcja w której w miarę upływu czasu pojawia sie sporo luzów.Plusem jest literka "D" (informacja o odleglości podawana przez oiektyw do puszki) pierścień nastawu przysłony (przydaje się w starszych Nikonach np.F70) aczkolwiek calkowicie poprawnie pracuje z nowszymi Nikonami w tym z cyfrowymi (ja używalem go z D70) i o czym wspomnialem wcześniej dość dobra jakość optyczna.Oczywiście jest to obiektyw typowo amatorski i nie można oczekiwać od niego tego samego co od 80-200 ED..... itd. ale to już inna bajka.Generalnie jeśli nie planujesz robienia zdjęc ptaków i płochliwej zwierzyny będziesz miał dość dobre szkiełko. (To jest oczywiście moje zdanie z którym napewno cześć forumowiczów się nie zgodzi) :mrgreen: