PDA

Zobacz pełną wersję : Prosta wizytówka-jak, gdzie, czym?



mini21
03-11-2007, 14:01
Witam.
Potrzebowałbym zrobić sobie jakąś prostą wizytówkę.
Tak, żeby dać rodzicom w przedszkolu jak będą się pytać.
Tyle, że nie do końca wiem, co powinno znajdować się na wizytówce (prócz podstaw takich jak dane osobowe).
Czy zamieszczać numer GG?

No i najtrudniejsza sprawa-jak i jakie zrobić logo?
Chodzi o to, żeby było wiadomo, że wizytówka mówi o kimś kto ma robić zdjęcia, a nie o hurtowni piwa (jak ktoś ma wiele wizytówek to nie ciężko się pogubić).

Czy ktoś ma może jakiś projekt który mógłby pokazać?
No i jeszcze jedno...
Czy drukujecie to na swoich domowych drukarkach, czy komuś to zlecacie?
Jeśli sami, to na jakim papierze.
Ja potrzebuje ich z 50 więc nie opłaca mi się zlecać tego jakieś profesjonalnej firmie.

Z góry dziękuje za odp.

zapa
03-11-2007, 15:05
To projekt już masz.... :) Jeśli chodzi o sam druk to ( o ile posiadasz drukarkę laserową ) to polecam gotowy papier OKI wizytówkowy (http://www.oki.pl/fcgi-bin/public.fcgi?pid=11&cid=119&pdflag=2&prid=576&prodname=C3300n&hex=6A1A7B&hex2=C2A2C8&conid=174)

mini21
03-11-2007, 15:09
Niestety, laserówki nie mam, będę to robił na atramentowej.
Patrzyłem na allegro to taki papier kosztował chyba 7.50 za 50 arkuszy
http://allegro.pl/item259245657_papier_kredowy_do_drukarki_250g_a4_w izytowki_itp_.html

fIlek
03-11-2007, 15:12
Ze zwykłymi laserami jest jeden problem - po jakimś czasie noszenia w portfelu toner sobie odpada, chyba że mówimy o drukareczkach typu Xerox za kilkaset tys. PLN. Polecam www.studiouh.com - masz gotowe wzory i możesz zamówić nawet 10 sztuk :) Odebrać możesz osobiście.

zapa
03-11-2007, 15:29
Ze zwykłymi laserami jest jeden problem - po jakimś czasie noszenia w portfelu toner sobie odpada, chyba że mówimy o drukareczkach typu Xerox za kilkaset tys. PLN.

To jest fakt :) A odnośnie drugiej kwestii nie trzeba kilkaset... wystarczy niecałe 100 :) Sorry za OT :)

fIlek
03-11-2007, 15:31
zapa, spox, ja mówię o takiej, co chciałbym mieć ;)

zapa
03-11-2007, 16:24
DC 5000 ? :) przysłać ofertę leasingową ;)))) ?

Don_Pedro_123
03-11-2007, 16:29
Bank ING ma promocję: złóż wniosek na założenie konta firmowego (zakładać nie musisz), a zrobią Ci wizytówki gratis. ;)

mini21
03-11-2007, 16:31
Bank ING ma promocję: złóż wniosek na założenie konta firmowego (zakładać nie musisz), a zrobią Ci wizytówki gratis. ;)

To ciekawe?
A próbowałeś?
Bo coś mi się nie chce wierzyć....

fIlek
03-11-2007, 16:33
DC 5000 ? :) przysłać ofertę leasingową ;)))) ?

Raczej DC8000 :) Z dedykowanym RIPem - najlepiej się sprawdza :)

Don_Pedro_123
03-11-2007, 16:34
Tak - mam od nich wizytówki. Na stronie wypełniasz formularz, wybierasz szablon i czekasz. Po kilku dniach dzwoni ich przedstawiciel i umawiacie się na spotkanie. On przywozi wizytówki i przedstawia ofertę założenia konta firmowego. Ty zakładasz albo nie.
Ja założyłem, bo warunki mi pasowały.

mini21
03-11-2007, 16:34
O czy wy w ogóle mówicie :mrgreen: ?

mini21
03-11-2007, 16:37
Tak - mam od nich wizytówki. Na stronie wypełniasz formularz, wybierasz szablon i czekasz. Po kilku dniach dzwoni ich przedstawiciel i umawiacie się na spotkanie. On przywozi wizytówki i przedstawia ofertę założenia konta firmowego. Ty zakładasz albo nie.
Ja założyłem, bo warunki mi pasowały.

Wiesz, jakoś czuł bym się nie fair wobec gościa, który musiał się narobić.
Fakt, fajna sprawa dla kogoś, kto zakłada działalność.

egoiste
03-11-2007, 16:39
czytam i nie bardzo rozumiem , dtukarki za kilkadziesiat tysiakow , zakladanie konta , nie lepiej isc z gotowym projektem i za piedziesiat zl zrobic 100 wizytowek w super jakosci w srukarni na czerpanym papierze ?

mini21
03-11-2007, 16:42
Jasne, że lepiej.
Tylko, że ja nawet projektu nie mam.
A z drugiej strony 50 zł piechotą nie chodzi, skoro mogę zrobić to w domu.
Mi nie zależy, czy będzie to papier czerpany czy wy-czerpany.

zapa
03-11-2007, 16:44
Raczej DC8000 :) Z dedykowanym RIPem - najlepiej się sprawdza :)

Wysoko mierzysz :) Konkretne rozwiązanie. Życzę Tobie aby kiedyś takie cudo stanęło w Twoim "parku maszyn" :)


czytam i nie bardzo rozumiem , dtukarki za kilkadziesiat tysiakow ,

piszemy o fajnych drukareczkach ;)

egoiste
03-11-2007, 16:50
projekt graficzny zrob w PS , napisy dodaj wektorowo w adobe ilustrator , najpierw sobie wszystko nakresl na kartce :)

fIlek
03-11-2007, 17:06
Mini - wal do studiouh - będzie dobrze :)

Don_Pedro_123
03-11-2007, 17:06
Wiesz, jakoś czuł bym się nie fair wobec gościa, który musiał się narobić.
Fakt, fajna sprawa dla kogoś, kto zakłada działalność.

Po pierwsze: takie są zasady promocji - oni robią wizytówki, a Ty zakładasz konto albo nie. Na pewno wkalkulowali koszt wizytówek w działalność banku.
Po drugie: masz do wyboru trzy ściśle określone szablony. Ty wybierasz który szablon, wpisujesz treść, a reszta to najprawdopodobnie automat.
Po trzecie: jak założysz konto, to przedstawiciel się ucieszy. A jak nie, to włosów z głowy rwał nie będzie.

mini21
03-11-2007, 17:10
Po pierwsze: takie są zasady promocji - oni robią wizytówki, a Ty zakładasz konto albo nie. Na pewno wkalkulowali koszt wizytówek w działalność banku.
Po drugie: masz do wyboru trzy ściśle określone szablony. Ty wybierasz który szablon, wpisujesz treść, a reszta to najprawdopodobnie automat.
Po trzecie: jak założysz konto, to przedstawiciel się ucieszy. A jak nie, to włosów z głowy rwał nie będzie.

Wiesz, ja po prostu nie lubie kontaktów face to face z gościem, którego z założenia mam (w pewnym sensie) wyrolować.
Nie czuł bym się z tym dobrze.

Don_Pedro_123
03-11-2007, 17:15
Bez problemu możesz mu powiedzieć w rozmowie telefonicznej, że nie założysz konta i będziesz mógł mieć poczucie uczciwej postawy. Gdy do mnie dzwonił i umawiał termin spotkania, to mówił wprost, że przywiezie tylko wizytówki bo w założenie konta to nie bardzo wierzy.

mini21
03-11-2007, 17:17
Sorra, ja jestem jakaś dupa wołowa i po prostu tak nie potrafię.

mini21
03-11-2007, 17:30
Ostatnio jakaś firma robiła wizytówki za darmo.
Tyle, że na przodzie wizytówki była reklama "Play'a" (nie mówię o soczku marki "Kubuś") a z drugiej twoje Imię i Nazwisko.
Wyglądało to no, jakby to delikatnie powiedzieć .........., ale reklama mieli.

egoiste
03-11-2007, 17:36
na allegro mozna znalezc .podobne ogloszenia , projektuja i robia w cenie , pewnie nie za ladnie ale jest
http://www.allegro.pl/item260271355_logo_wizytowka_gratis_.html

zapa
03-11-2007, 17:46
teraz poważnie. idź do pierwsze lepszego punku usługowego... ja ostatnio drukowałem wizytówki na mieście. minimum 100 szt za 30 zł. na szczęście Pani drukowała na Minolcie i w połowie pracy szlag ją trafił :) więc zaoszczędziłem i dostałem 50 za 15 zł - czyli tyle ile mi było naprawdę potrzebnych.

mini21
03-11-2007, 17:48
teraz poważnie. idź do pierwsze lepszego punku usługowego... ja ostatnio drukowałem wizytówki na mieście. minimum 100 szt za 30 zł. na szczęście Pani drukowała na Minolcie i w połowie pracy szlag ją trafił :) więc zaoszczędziłem i dostałem 50 za 15 zł - czyli tyle ile mi było naprawdę potrzebnych.

To jest faktycznie pewna opcja.
A już tak dla upewnienia się.... co to są te punkty usługowe bo ja jestem w tym temacie zielony.

zapa
03-11-2007, 17:58
To jest faktycznie pewna opcja.
A już tak dla upewnienia się.... co to są te punkty usługowe bo ja jestem w tym temacie zielony.

Punk ksero.. gdzie mają jakieś urządzenie wielofunkcyjne - tak zazwyczaj jest - albo Xerox, albo Minolta np.

np. u mnie w markecie jest taki punkt. Tanio, szybko i w miarę dobrze... za pewnie nie potrzebujesz super hiper jakości i wytrzymałości więc takie rozwiązanie jest dla Ciebie tanie i dobre..


Zapa, Jesteś mistrzem świata :mrgreen:. Napisałbym brzdkie słowo ale nie wolno.

Pozdrawiam.

P.S. Nie obraziłeś się za ten OT piętro niżej/wyżej?:)

Nie ;)

zapa
03-11-2007, 18:18
minimum to 100 wizytówek - przyjmuję to do wiadomości. a to, że maszyna nawaliła świadczy o jakości urządzenia Minolta i o tym ,ze częściowo miałem szczęście..ponieważ aż tyle ich nie potrzebowałem...

mini21
03-11-2007, 18:47
HEJ!
Ludzie, przestańcie.
Sora, że mieszam się w waszą małą "wymianę zdań" ale przecież to chodzi o taką błahostkę....

Teraz pytanie.
Czy na wizytówce może być widoczne logo innej firmy np: Nikona?

Dyziek
03-11-2007, 18:53
Czy na wizytówce może być widoczne logo innej firmy np: Nikona?

NIE!

grzegorzant
03-11-2007, 21:09
Jak masz problem z logo, to zrób tytuł z którego wynika jasno co właściciel wizytówek potrafi najlepiej ;)
Ja zrobiłem swoje w domu na plujce i A4 do wizytówek. Chyba 12 zł za 20 szt albo 10 nie pamiętam.
pozdrawiam

ekonet
03-11-2007, 21:30
co to są te punkty usługowe bo ja jestem w tym temacie zielony.
No, chłopie! Idziesz sobie przez miasto i obserwujesz dookoła - w ciągu pół godziny znajdziesz kilka takich punktów (że nie wspomnę o internecie czy Panoramie Firm). Umieszczasz na wizytówce to, co chcesz, aby ludzie o Tobie wiedzieli, nie ma reguł. Zrób to schludnie i prosto, bez dziwactw.

mini21
03-11-2007, 21:32
Myśląc o tych punktach, myślałem o czymś hmmm specjalistycznym, a nie punkcie ksero.

pxl
03-11-2007, 23:32
www.vistaprint.pl
Darmowe wizytowki - placisz jedynie za wysylke. Ja zamowilem dla testu - zaplacilem 3 funty - wysylka zajmie im max 3 tygodnie. Mysle ze drukuja to w USA. Masz do wyboru kilka wzorow. Na odwrocie jest info ze na ich stronie mozesz zamowic darmowe wizytowki. Za kolejnego funta mozesz to skasowac.
Jeszcze nie doczekalem sie na dostawe wiec nie jestem w stanie napisac nic o jakosci, ale ludzie ktorzy dostali byli zadowoleni z jakosci.