PDA

Zobacz pełną wersję : Pojedynek Nikon D50 a Minolta D5D



Korbens
10-01-2006, 11:32
http://klubkm.pl/forum/viewtopic.php?t=3152
Panowie co wy na to to który aparat mam kupić ?

pooley
10-01-2006, 11:41
na Twoim miejscu nie sugerowalbym sie testami w prasie... lepiej poszperac w internecie, np. dpreview...

szymony
10-01-2006, 11:49
Kup KM, a pojedynki mozesz sobie oblukać np. w muszkieterach.

Korbens
10-01-2006, 12:45
W M...cie najbardziej obawiam się serwisu na dzień dobry, oraz działania szybkości AF
w trudniejszych warunkach no i na samplach widać straszne odszumianie w iso 800 i większe (co przekłada się na rozmydlenie ) a z mojego doświadczenia to iso 800 będzie na pożądku dziennym.Ale kusi ten AS

robertode
10-01-2006, 14:50
Forum KM to Towarzystwo Wzajemniej Adoracji. Co innego Nikon`a :) Jeszcze nie widzialem testu w którym d5d wypadłoby lepiej niż D50. A moze jeszcze mało widzialem :)
pozdrawiam.

AS może i kusi ale to tylko zbędny gadzet, bardziej kuszą mnie kobiety

ALF
11-01-2006, 00:28
http://klubkm.pl/forum/viewtopic.php?t=3152
Panowie co wy na to to który aparat mam kupić ?

napisałem to na tym forum już pewnie kilkaset razy...kupując lustrzankę, kupujesz cały system, a więc również szkła. lampy i osprzęt...często ta reszta ma większe znaczenie niż wybór samej puszki...przemyśl to :D

admin
11-01-2006, 11:23
Jeszcze nie widzialem testu w którym d5d wypadłoby lepiej niż D50.

Byc moze po prostu KM zrobila lepszy aparat. Nie wyciagajmy pochopnych wnioskow. Minolta poszla w dobrym kierunku, ograniczyla niewiele swoj korpus w stosunku do wyzszego modelu. To duzy plus jak sie okazuje. Nikon zadzialal podobnie ale wprowadzajac D200 utworzyl tani rynek wtorny korpusow linii D70. Sporo osob przesiadlo sie na D70 z drugiej reki zamiast zakupic D50.


Forum KM to Towarzystwo Wzajemniej Adoracji. Co innego Nikon`a

U nas jest to samo, na kazdym forum jest to samo. Niestety na CB trolluja wykluczeni z roznych powodow nikoniarze. Zalosnie i bez smaku ale to juz nie nasz problem.

A propos, przenosze dyskusje do 'inne systemy' - bedzie latwiej.

cahe
11-01-2006, 15:01
Jeszcze nie widzialem testu w którym d5d wypadłoby lepiej niż D50.

Byc moze po prostu KM zrobila lepszy aparat. Nie wyciagajmy pochopnych wnioskow. Minolta poszla w dobrym kierunku, ograniczyla niewiele swoj korpus w stosunku do wyzszego pietra i to duzy plus jak sie okazuje. Nikon zadzialal podobnie ale wprowadzajac D200 utworzyl tani rynek wtorny korpusow linii D70(...) i stworzyl tani rynek wtorny. Sporo osob przesiadlo sie zamiast na D70 z drugiej reki, zamiast zakupic D50.


Forum KM to Towarzystwo Wzajemniej Adoracji. Co innego Nikon`a

U nas jest to samo, na kazdym forum jest to samo. Niestety na CB trolluja wykluczenie z roznych powodow nikoniarze. Zalosnie i bez smaku ale to juz nie nas problem.

A propos, przenosze dyskusje do 'inne systemy' - bedzie latwiej.

admin coś pił? bo tyle literówek i błędów logicznych dawno nie widziałem ;>... a jak pił, to co nie zawołał?!

twlodar
11-01-2006, 16:19
Testy zamieszczane w polskiej prasie można z definicji olać,
macie tu zresztą wyznanie pana G., znanego "testera"..

Ale testy te tworzą obiegowe opinie, pod tym zwględem są
niesamowicie skuteczne :)

admin
11-01-2006, 19:59
admin coś pił? bo tyle literówek i błędów logicznych dawno nie widziałem ;>... a jak pił, to co nie zawołał?!

A co? Ja place, moge se cwiczyc i pic w nieskonczonosc ;)

cahe
12-01-2006, 17:58
admin coś pił? bo tyle literówek i błędów logicznych dawno nie widziałem ;>... a jak pił, to co nie zawołał?!

A co? Ja place, moge se cwiczyc i pic w nieskonczonosc ;)

no ja niezabraniam, ale tak samemu? ;-)

pn
12-01-2006, 19:29
http://klubkm.pl/forum/viewtopic.php?t=3152
Panowie co wy na to to który aparat mam kupić ?

Troche OT: ja sie przesiadlem pare tygodni temu z D70 na KM 7D i ani przez chwile nie zalowalem swojej decyzji. Jakosc zdjec porownywalna, body o niebo lepsze i bardziej ergonomiczne, ISO 100, AS (nie raz mi sie juz przydal), sliczny, duzy LCD z kupa informacji, no i RAWy niekompresowane stratnie, tak jak w D70.

No i pierwsze co sie rzuca w oczy -> duzy, jasny wizjer, roznica jest bardzo duza.

Lubie aparaty Nikona, ale D70 troche mi nie do konca lezal, D200 jest dla amatora za drogi, a z KM 7D jestem bardzo zadowolony.

twlodar
12-01-2006, 19:42
pn_ mam do ciebie prośbę, nie trolluj już na canonowej, nikonowej,
i nie zaczynaj trollowania na mineciarskiej..

pn
12-01-2006, 19:46
pn_ mam do ciebie prośbę, nie trolluj już na canonowej, nikonowej,
i nie zaczynaj trollowania na mineciarskiej..

Nie widze w mojej powyzszej wypowiedzi nic z trolowania, watek jest o Minolcie i Nikonie, wpradwdzie 5D, wiec napisalem, ze troche OT.

Czy moglbys: 1. wyjasnic mi swoja wypowiedz 2. rzeczy tylko do mnie i nie na temat wysylac na PW?

Tomaszek
15-01-2006, 02:17
No cóż... prawie godzinę pisałem obszerną odpowiedź ale mi ją zjadło przy wysyłaniu.

Pójdź sobie do sklepu gdzie to sprzedają, pomacaj, sprawdź co ci lepiej leży w łapce i zastanów się, czy któryś z aparatów ma coś co dawałoby mu przewagę w zdjęciach, które TY ZAMIERZASZ ROBIĆ (bo gdyby któryś miał przewagę w sensie ogólnym to nie byłoby tej dyskusji). A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?
PS.
Trudno wręcz uwierzyć, że D5D jest tak kiepska jak ją opisują w tym artykule w fvd. Są przecież użytkownicy, którzy są z niej zadowoleni.

zielin
15-01-2006, 12:17
poczytałem troche forum KM i stwierdzam
ze ludzie tam maja jakies komplesk
KMD5D obiawiajacy sie jechaniem
bo kazdym innym aparacie i kazdy tescie
w ktorym KM nie wygrywa. :wink:

qooba
17-01-2006, 08:27
To poczytaj jeszcze trochę i się przekonasz, że tak jak wszędzie odradzają czytać wszelkie gazetowe testy. I tak jak wszędzia radzą zabrać korpus w dłoń, pomacać i wybrać. Na tym forum jest również kilka osób, które zachowują się w opisany przez Ciebie sposób... Zresztą tak jak wszędzie...
Wracając do tematu, D5D odstraszyła mnie głośnym klapaniem lustra i niewygodnym uchwytem ;)
Dlatego kupię D7D :D Przy obecnej cenie na poziomie porównywalnym do D70s nie ma się co zastanawiać, tym bardziej, że szkło i tak to samo będę używał (T28-75 2.8 )

pozdrawiam, Kuba

pn
17-01-2006, 09:04
7D tak staniala, ze nie ma nawet co sie zastanawiac nad 5D. W tej chwili 700 euro.

arra
17-01-2006, 09:34
sliczny, duzy LCD z kupa informacji, no i RAWy niekompresowane stratnie, tak jak w D70.

No i pierwsze co sie rzuca w oczy -> duzy, jasny wizjer, roznica jest bardzo duza.

Lubie aparaty Nikona, ale D70 troche mi nie do konca lezal, D200 jest dla amatora za drogi, a z KM 7D jestem bardzo zadowolony.

Czy LCD z wszystkimi potrzebnymi informacjami na gorze body tez jest rownie duze w D7D? ;).
Sorki, ale faktycznie propozycja KM jest bardzo ciekawa (zwlaszcza na papierze), ale body D7D wyglada po prostu ohydnie, gorzej wyglada chyba tylko Sigma. D5D wyglada lepiej, ale nadal brakuje mu LCD-ka na body, no i wizjer tez nie teges w porowaniu do D7D. Powiedz prosze jak z czasem wlaczania aparatu w porowaniu do D70.
PS. Jakbym mial wybierac D70/D7D/D5D, wybralbym obecnie D5D :)

Pozdrowienia

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 ]

7D tak staniala, ze nie ma nawet co sie zastanawiac nad 5D. W tej chwili 700 euro.

Oczywiscie jak ktos moze przelknac ohydnosc jej wygladu ;)

D73
17-01-2006, 23:18
Witam Was :)

co do wygladu, to jak zwykle jest to sprawa gustu ;) LCD na gorze body, stosowala minolta juz na poczatku lat 90tych i ciesze sie, ze z analogowa Dynax 7 byly te informacje juz na tyle dostepne. Nie bede tutaj poruszal juz tematu ergonomii i tu minolta kladzie i nikona i canona. Polecam wziecie do reki i pobrobowania, na pewno bedzie mozliwosc zrobienia zdjec w sklepie wlasna karta i ogladniecia zdjec w domu, by stwierdzic, co komu bardziej odpowiada. Jedyna, z mojego punktu widzenia, wada jest problem AF, kiedy jest slabe swiatlo.
No coz czasy sie zmienily i jakosciowo Nikonowi juz daleko od czasow F4 czy F5, a szkoda.

pozdrawiam

pn
17-01-2006, 23:29
Oczywiscie jak ktos moze przelknac ohydnosc jej wygladu ;)

To juz kwestia gustu, sprawa indywidualna. Wiekszosci ludzi bardzo sie podoba, o ergonomii juz nie wspominajac - zaden canon nie podskoczy :)

Czornyj
17-01-2006, 23:43
Panooooowie, ja osobiście uważam, że wojny systemowe powinno się prowadzić WYŁĄCZNIE w ramach paktu Nikoniańsko-Minoltowo-Pentaksiarskiego (bo ogólnie konstrukcje te więcej łączy niż dzieli) przeciwko Canonowi. Szczypta politycznego Makiawelizmu na pewno by nie zaszkodziła - nawet kibole piłkarscy (społeczność bądź co bądź ogólnie niezbyt lotna) tworzą między sobą alianse!!! :lol: :lol: :lol:

MzMarcin
18-01-2006, 01:21
Czornyj,
hie hie dobrze prawisz ;)

arra
18-01-2006, 07:35
Oczywiscie jak ktos moze przelknac ohydnosc jej wygladu ;)

To juz kwestia gustu, sprawa indywidualna. Wiekszosci ludzi bardzo sie podoba, o ergonomii juz nie wspominajac - zaden canon nie podskoczy :)

Zgadza sie, ale przezylem szok jak poszedlem do sklepu pomacac i poogladac. Na fotkach aparat wyglada dobrze, w rzeczywiscosci nie, przynajmniej dla mnie. Po prostu nie lubie az tak ordynarnych ksztaltow. Co do ergonomii, te pol cala na wyswietlaczu i odrobine lepszy VF wiosny nie czyni. Co do ergonomii Canona (a wlasciwie jej braku jestesmy zgodni).

Pozdrawiam

pn
18-01-2006, 13:14
Zgadza sie, ale przezylem szok jak poszedlem do sklepu pomacac i poogladac. Na fotkach aparat wyglada dobrze, w rzeczywiscosci nie, przynajmniej dla mnie. Po prostu nie lubie az tak ordynarnych ksztaltow. Co do ergonomii, te pol cala na wyswietlaczu i odrobine lepszy VF wiosny nie czyni. Co do ergonomii Canona (a wlasciwie jej braku jestesmy zgodni).

Ja tez przezylem szok jak rozpakowalem - puszka jeszcze fajniejsza niz na zdjeciach! Nikony sa super, bardzo lubie te aparaty, sa wspaniale, ale 7D to poezja. Piekna, taka "niecyfrowa" :-), po prostu cos wspanialego. A po kilku dniach uzywania wiedzialem juz, ze to puszka dla mnie.

No i jakie ladne fotki robi w slabym swietle zastanym...

D73
18-01-2006, 16:45
Czornyj,

a ja wychodze z zalozenia, ze juz od dawna jestesmy polaczeni ;)

Tr0n
19-01-2006, 11:06
Ostatnie wiadomości (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=18922) wskazują że jednak KM to nie jest najlepsza inwestycja a raczej jest niepewną inwestycją

pebees
19-01-2006, 11:08
Pojedynek więc zakończony. :D

Korchez
19-01-2006, 22:35
Wrócę do tematu postu. :-) Posiadam D50-kę mój przyjaciel D70-kę a drugi friend KM5D. Zrobiliśmy sobie na spotkanku towarzyskim mały teścik D50 versus KM5D. Wnioski były następujące.
Nie ma żadnej widocznej różnicy w poprawności naświetlania zdjęc, balansu bieli, ostrości.
Jest za to różnica w kompresji zdjęcia do formatu JPG
Jest kilka algorytmów kompresji JPG i KM5D chyba używa innego.
Po prostu zdjęcia z KM5D są bardziej "miękkie" Aczkolwiek wydawało nam się że to jest kwestia kompresji JPG a nie obiektywu.
poza tym trzeba pamiętać że Konica mimo iż ma wyświetlacz bodajże 2,5 cala to ma tylko 115 tyś punktów. Efekt jest taki że ja osobiście na tym wyświetlaczu nie potrafię ocenić czy zdjęcie jest Ok czy nie. I tylko dlatego nie kupiłbym KM5D.
KORBENS. Zastanów się co dla Ciebie jest najważniejsze i dokonaj wyboru. KM5D naprawdę robi ładne zdjęcia tak samo jak D50. Jeżeli chcesz mogę Ci wysłać mailem zdjęcia robione w tych samych warunkach i z takimi samymi ustawieniami z KM5D i D50. Ocenisz i podejmiesz decyzję.
Pozdrawiam
korchez@wp.pl

mcc
03-02-2006, 21:31
Moze troszke OT - ale czy ktos widzial tabelaryczne porownanie cech d50, d70 i d200?

Korchez
03-02-2006, 21:43
Zajrzyj na http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4 ;-)

Ryan
05-02-2006, 23:08
albo tutaj: http://www.dpreview.com/reviews/sidebyside.asp