PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] No i ponownie Valerie



swiatlo
02-11-2007, 09:38
Dalej Valerie. Tym razem trzy fotki.

#1
http://img266.imageshack.us/img266/7404/d2002130475vv7.jpg

#2
http://img266.imageshack.us/img266/4560/val0257rg0.jpg

#3
http://img266.imageshack.us/img266/395/val0174pl9.jpg

slavcic
02-11-2007, 12:26
bardzo ladne portrety. szczegolnie 3 mi sie podoba.

imbra
02-11-2007, 13:13
No i ponownie trójka :)) Chyba podoba mi się ten czerwony sweterek ;)
Mam wrażenie lekkiego rozmycia na jedynce, mimo, że oczy pozostały ostre...:)
Pozdrawiam.

harb
02-11-2007, 13:39
miekko ,stonowane kolory -podoba mi sie ,nr 2 ,3 i 1

pebees
02-11-2007, 13:43
Portreciki ładne, podobają się. Na trójce widzę coś dziwnego... ostre są oczy, brwi, włosy i rękawy przy łokciach, natomiast dłoń leżąca na ramieniu nie.

Sebastiann
02-11-2007, 13:48
3 - ładne delikatne, naturalne zdjęcie. Nie ma co sie czepiać:)

anchel
02-11-2007, 14:47
Portreciki ładne, podobają się. Na trójce widzę coś dziwnego... ostre są oczy, brwi, włosy i rękawy przy łokciach, natomiast dłoń leżąca na ramieniu nie.

Bardziej mnie dziwia zwalone kolory. Popatrz jak wyglada twarz a jak rece. Nie gra mi to zupelnie.
Ale i tak jest udane. Naj z calej trojki.

pzdr

david555
02-11-2007, 15:06
Swiatelko, tym razem jedynka.;)

Wini
02-11-2007, 15:24
1 bardzo mi się podoba. Tylko te fałdy sweterka zakłócają linię brzuszka.
Tło na wszystkich powoduje u mnie stan rozdrażnienia, nerwowość :???:
Cały czas myślę o tych niedoświetlonych :(

Madziulek
02-11-2007, 15:28
śliczna 3 , duże postępy widać

szloser
02-11-2007, 17:59
Pytanko do twórcy.
Na 1 jest ciasno skadrowana lewa góra. Za to dużo dołu. Przez to zdjęcie wydaje mi się za długie jak do tradycyjnego formatu. Czy musi być tak dużo dołu ? Zdjęcie jest fajnie stonowane ale lewa strona u mnie (LCD) jest do tego stopnia ciemna że włosy po lewej są czarną plamą a cała lewa jest ciemna. Oczywiście lewa strona modelki
2 super ale ciasny kadr jak dla mnie mało miejsca wokół nogi i głowy
3 Tu zaś widziałbym mocniejsze cięcie np. kosztem włosów.


P.S.
A w ogóle czy jest jakiś zawodowiec w grupie który wypowiedział by się na temat tych zdjęć ?

swiatlo
02-11-2007, 18:17
Zdjęcie (#1) jest fajnie stonowane ale lewa strona u mnie (LCD) jest do tego stopnia ciemna że włosy po lewej są czarną plamą a cała lewa jest ciemna. Oczywiście lewa strona modelki

Tak, zrobiłem to celowo. Dałem gradient na lewą stronę. Uwielbiam ten efekt nierównego światła. W ogóle zdaje się że soft focusy w zastanym świetle są moją coraz bardziej ulubioną formą portretu. Jak łagodne pejzaże w krajobrazach... :)


A w ogóle czy jest jakiś zawodowiec w grupie który wypowiedział by się na temat tych zdjęć ?Podpisuję się i oto samo proszę :)

Jacek_Z
02-11-2007, 22:35
Bardziej mnie dziwia zwalone kolory. Popatrz jak wyglada twarz a jak rece. Nie gra mi to zupelnie.
to zapewne sprawaz WB, bo czerń włosów, białka oczu i dłonie lakko wpadają w niebieski. Ale to także może być celowe.
dobre, ale zdecydowanie najlepsza trójka. Potem 1 - szkoda, że jest oparcie krzesła. Daje efekt takiego wcięcia sweterka, pierw nie wiedziałem co to jest. Dwójka - naturalne, poprawne.

swiatlo
02-11-2007, 22:58
to zapewne sprawaz WB, bo czerń włosów, białka oczu i dłonie lakko wpadają w niebieski. Ale to także może być celowe.
dobre, ale zdecydowanie najlepsza trójka. Potem 1 - szkoda, że jest oparcie krzesła. Daje efekt takiego wcięcia sweterka, pierw nie wiedziałem co to jest. Dwójka - naturalne, poprawne.

Dzięki Jacek za komentarz.
Tak, na trójce zaniedbałem ręce. Valerie ma na sobie bardzo jaskrawy czerwony sweter, więc go obniżyłem w saturacji i do licha w swoim roztargnieniu zapomniałem o dłoniach.
Poprawię.
Jakoś się to nie spotkało z odzewem, ale moim ulubionym jest jedynka. Zaczynam kochać ten styl - soft focus z jednokierunkowym rozproszonym światłem. Zdaję się że w bliskiej przyszłości będę dużo w tym stylu nadawał...

Jacek_Z
02-11-2007, 23:06
Jakoś się to nie spotkało z odzewem, ale moim ulubionym jest jedynka. Zaczynam kochać ten styl - soft focus z jednokierunkowym rozproszonym światłem. Zdaję się że w bliskiej przyszłości będę dużo w tym stylu nadawał...
kup jakiś kiepski obiektyw, słabo przenoszący kontrast. Jakaś stara optyka na M42 :-D

swiatlo
02-11-2007, 23:09
kup jakiś kiepski obiektyw, słabo przenoszący kontrast. Jakaś stara optyka na M42 :-D

Jest lepsza metoda:
- kopia warstwy
- warstwę skopiowaną (tą na górze) zrób na Gaussian Blur 60 i w modzie overlay.
- dopasuj przezroczystość do oczekiwanych efektów
i masz soft focus murowany :)
No nie mówiąc o filtrach..

Jacek_Z
02-11-2007, 23:27
ja tradycjonalista jestem i bym pewnie nakładał pończoche na szkło (zamiast jakiegokolwiek filterka w PS)
oczywiście zamiast pończochy lepiej softar albo duto. Ale na cyfrze rozwalają obraz mocniej niz na analogu. Cyra jest strasznie "czuła" na kontrast (i na jego brak)

swiatlo
02-11-2007, 23:30
ja tradycjonalista jestem i bym pewnie nakładał pończoche na szkło (zamiast jakiegokolwiek filterka w PS)

Podobno niektórzy też chuchają. No tak słyszałem....
Ale problem jest wtedy taki że już nie masz wyboru - całość jest wtedy soft. Jak chcesz oczy wydobyć z tego softa to już nie możesz.

Jacek_Z
02-11-2007, 23:35
Ale problem jest wtedy taki że już nie masz wyboru - całość jest wtedy soft. Jak chcesz oczy wydobyć z tego softa to już nie możesz.
No i dobrze. Tak jest naturalniej, wszystko do siebie pasuje.
Są dwie filozofie robienia zdjęć - jedni pierw fotografują, a dopiero oglądają materiał i go obrabiają, a drudzy wiedzą od razu jaki chcą efekt i dają jak najmniej obróbki, a większość starają się zrobić "fotograficznie" a nie komputerowo.
U ciebie nigdy nie było widać dużej obróbki (poza tym jednym zdjęciem HK ostatnio), także to taka generalna uwaga, nie do ciebie.

nim
02-11-2007, 23:36
Miło się patrzy na takie portrety, mają duszę, dla mnie pierwsze ma najmilszą atmosferę.

swiatlo
02-11-2007, 23:39
U ciebie nigdy nie było widać dużej obróbki ...

No to dałeś mi kolosalny komplement. Bo w myśl zasady że dobra obróbka to taka której nie widać, to mi się udało. Bowiem na tych wszystkich zdjęciach obróbka jest kolosalna. Na każdym z tych zdjęć jest minimum z 20+ warstw. Zaskakujące jest to że na tym HK obróbka była najmniejsza - ot po prostu standardowa procedura HK.

Jacek_Z
02-11-2007, 23:42
No to dałeś mi kolosalny komplement. Bo w myśl zasady że dobra obróbka to taka której nie widać, to mi się udało. Bowiem na tych wszystkich zdjęciach obróbka jest kolosalna.
moje gratulacje

Na każdym z tych zdjęć jest minimum z 20+ warstw.
Ilość nie musi o niczym świadczyc, bo ważne ile sie na takiej warstwie "pogmerało" w obrazie. Stig by to może zrobił na czterech :-D

Skrzat
03-11-2007, 19:47
Zdecydowanie wolę Valerie w kolorze.
Bardzo naturalne i ciepłe w odbiorze.