PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] panna młoda na niby :)



kabi
01-11-2007, 22:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img162.imageshack.us/img162/1547/dsc0614akc3.jpg)

jakie jest wasze zdanie o zdjęciu? dopiero się uczę i to jest jedno z moich pierszych zdjęć na manualu :)

Erie
01-11-2007, 22:27
całkiem udany High-key, poprawiłbym tylko kolorystykę skóry, bo wydaje mi sie za różowa

PS nienawidzę nakładania biżuterii na rekawiczkę, ale to nie do Ciebie zastzeżenie

legionize
02-11-2007, 21:03
Całkiem w pompkę.Tylko poza mi nie pasuje. Ale to czepianie się. I za kolegą trszkę różowo. ALe to do poprawienia.

OT
kabi to ty jesteś w avatarze?? Nie pozujesz czasami??No... bo.... jak by to powiedzieć... ładny avatar:oops:

kabi
02-11-2007, 23:01
dziękuję za opinie :). a jak za pomocą aparatu nie w psie uzyskać nie tak różową twarz?

co do avatara to jestem ja :)

Erie
02-11-2007, 23:14
dziękuję za opinie :). a jak za pomocą aparatu nie w psie uzyskać nie tak różową twarz?

Nie wiemy jaka jest faktyczna skóra modelki - może akurat taka :), a w aparacie jak zmienisz WB to niestety poleci również kolor sukni, więc jednak zostaje PS.

kabi
02-11-2007, 23:24
z balansem bieli miałam jednak problem i nie wiem jak go się pozbyć. otóż jak robiłam zdjęcie w ciemnym kluczu to sweterek dziewczyny zamiast czarny to był brążowy a tło było ciemnoszare :(

Sever
03-11-2007, 00:26
Bardzo udane zdjęcie. To z d40?

Co do balansu bieli - rób w rawach(o ile nie robisz), a nastepnie na komputerze dobierzesz sobie temperature na spokojnie.

Erie
03-11-2007, 00:43
Co do balansu bieli - rób w rawach(o ile nie robisz), a nastepnie na komputerze dobierzesz sobie temperature na spokojnie.

oj nie bądź tego taki pewny - RAWy w D40, D80 itp są skompresowane, co oznacza, że część informacji jest tracona i wcale tak różowo nie jest, że sobie możesz dowolnie potem majstrować z WB, właśnie od paru dni koryguję zdjęcia ze ślubu kumpla i dostaję cholery z tym, a co jak co z edycją obrazu jestem dość obyty

najlepiej jest ustawić WB jak najbliżej pożądanego i potem drobne poprawki robić, a nie zmieniać całkowicie jak niektórzy sądzą - z np. światła żarowego na 6000K lub odwrotnie :D

Sever
03-11-2007, 03:08
Rawy sa kompresowane - ale bezstratnie. W każdym razie tak twierdzi Nikon. W D200 mam wybór czy kompresowane czy nie i nie widze różnicy. (ja nie widzę różnicy, może ktoś będzie widział...)
W rawach możesz balans bieli zmieniać chyba dowolnie? W końcu to jest zapis tylko wartości odczytanych z matrycy?
Jak się mylę to czy mógłbyś jakoś udowodnić ? Chętnie się czegoś nowego dowiem...

Erie
03-11-2007, 11:27
Rawy sa kompresowane - ale bezstratnie. W każdym razie tak twierdzi Nikon. W D200 mam wybór czy kompresowane czy nie i nie widze różnicy. (ja nie widzę różnicy, może ktoś będzie widział...)
W rawach możesz balans bieli zmieniać chyba dowolnie? W końcu to jest zapis tylko wartości odczytanych z matrycy?
Jak się mylę to czy mógłbyś jakoś udowodnić ? Chętnie się czegoś nowego dowiem...

napisałem przecież że w D40, D80 itp (linia Dxx, nie Dxxx) są kompresowane stratnie NEFy, a autor wątku korzysta z D40 - aparat przeznacza mniejszą ilość bitów na zapis informacji niż teoretycznie mógłby, w związku z czym nie ma 4096 poziomów (12 bit) zapisanych w RAWie, tylko mniej (średnio ok. 9,4 bita na piksel)

Compressed in-camera squeezes the 12 bit, 4096 native analog RAW value scale into 683 values, ~9.4 bits but differently allocated. Nearly all the compression loss is in more highly gradated high values. In uncompressed RAW, the top 4 stops use 3840 (2048+1024+512+256) values of the 4096. The remaining 256 values cover the rest of the 8 bits. Compressed NEF's allocate 251 values to the lower 256 (8 stops) and the remaining 432 to the top 4 stops (683 raw values). The result is just a little less recoverable highlight data -- on average more values per f-stop than the lower range.... The D80, D70, D50 & D40 bodies only have compressed NEF.

kabi
03-11-2007, 23:05
dziękuję za uwagi :) tak to jest z d40 i niestety w d40 nie ma czegoś takiego jak np w d80 że WB jest w temperaturach tylko są obrazki różnych rodzaji lamp i niestety cieżko sie połapać które jaką ma temperaturę. więc robie WB na automacie.

Sever
03-11-2007, 23:23
Jeżeli balans bieli jest tu problemem spróbuj zrobić w rawie, a natepnie pobawic sie w np. C1 (jest teraz do sciagniecia za darmo Beta). http://www.phaseone.com/4
Ciekawe na ile faktycznie jest ta utrata danych przy robieniu w rawach widoczne. Z tego co podesłał Erie - wygląda nie za dobrze zamiast 12bitow-9.4 bity.... ale chyba nie jest bardzo źle - w końcu nikon nie umieszczałby robienia nefow jeżeli nie byłoby to użyteczne?
Szczególnie w D80 - która jest puszką dla dość zaawansowanego foto-amatora..

harb
04-11-2007, 10:04
całkiem udany High-key, poprawiłbym tylko kolorystykę skóry, bo wydaje mi sie za różowa

PS nienawidzę nakładania biżuterii na rekawiczkę, ale to nie do Ciebie zastzeżenie

zgadzam sie ,odnosnie biżuterii rowniez ,dobra fotka

kabi
05-11-2007, 09:03
już ściągnęłam program i pobawię się nim wieczorem :)