PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebny Raw File Converter2.0 EX, ma ktoś?



mruczek
09-01-2006, 19:30
Nie używa ktoś z Was, drodzy Forumowicze, aparatów fuji:
S3
S2 Pro
S20 Pro
S7000
Kupiłem sobie S5600, który zapisuje pliki RAW. Niestety ścierwo dostarczone przez fuji na CD potrafi jedynie przekonwerterować plik do TIFF bez żadnej ingerencji w ustawienia pliku. (to samo mogę zrobić infranview czy xnview)

Bandyci z serwisu odsyłają mnie do instrukcji i nakazują używanie tylko oryginalnego softu dostarczonego z aparatem, który zresztą nie chce działać.

Ze strony fujilm,http://home.fujifilm.com/products/di...x.html#windows ściągnąłem Upgrade do konwertera RAW, który zajmuje 28MB podczas gdy ten na płycie waży 9MB.

Wszystko byłoby zbyt piękne aby działało. Uprade domoga się softu
Hyper-Utility Software HS-V2 Ver.3.1
lub innej wersji i tu jest właśnie moja prośba do Was. Mógłby mi ktoś użyczyć tego programu po to, by móc zainstalować upgrade'a? (e-mailem go wysłać w kawałkach, lub na CD-zrobię przelew za znaczek i płytę i nie tylko) chciałbym obrobić jakoś chociaż raz takiego RAFa.

Pisanie do Fuji nie ma sensu. Chronią to swoje opgramowanie lepiej niż Microsoft, a między Bogiem a prawdą to FUJI odstawia taką szopkę, że się chce żygać. Soft waży 92MB na moim dysku, a funkcjonalność jest tego tak mizerna, że InfraView przy nim to szczytowe osiągnięcie techniki


Oczywiście użycie RawShootera nie wchodzi w grę, nie obsługuje plików Raf.
A plug-in'u Adobe nie użyję bo nie mam PS.

Dzięki za pomoc.

Mam nadzieję, że nie łamię tą prośba wyimaginowanych praw autorskich...

Antonina
10-01-2006, 13:06
Witam
Ja mam coś takiego >(Fuji Raw File Converter Ex V3.0)