PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 400mm f/5,6 APO - jak to kupić?



kloseque
09-01-2006, 13:59
Witam!

Poszukuję tego szkiełka. I tu dwie sprawy:
1. Są chyba 3 wersje tego szkła:
- APO - ponoć słabiutka
- APO macro
- APO macro HSM
Czy jest ktoś wśród forumowiczów, kto "bawił się" tymi szkłami i może coś powiedzieć (wiem, że Alf ma/miał jedno z nich)? Interesują mnie opinie o każdej z wersji.

2. Może ma ktoś namiar na sklep, czy sprzedającego taki obiektyw. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam!!

Adak
09-01-2006, 17:30
Tyle ze wersja APO Macro i APO Macro HSM to to samo - bo HSM dostepny jest tylko do Canona (z tego co wiem).

Za to co do pierwszej wersji tez nie jestem pewny - jedni pisza ze ma APO - inni ze nie.
Spojrz na www.photodo.com - tam jest Sigma 400/5.6 albo od razu 400/5.6 APO Macro - samego APO nie ma :-/

Jednoczesnie patrz na allegro - wlasnie jest tam taka, ale wyglada na samo APO - czyli bieda i chbya nie warto sie w to pakowac.

Za to ja mam inne pytanie - czy 400/5.6 APo Macro wspolpracuje z dSLR'ami Nikona?
Wiem ze Canon ma rozne trudnosci, a czy Nikon mial kiedykolwiek jakiekolwiek z Sigmami (pomijam 1 przycisk w D200...)?

Bo jesli nie to ja zaczynam szukac - zeby na Góraszke bylo ;-)

ALF
09-01-2006, 17:56
sigma 400/5,6 APO makro z D50 chodzi bez problemu :)

Adak
09-01-2006, 18:05
Yhmy - dzwoinlem i pisalem do Sigmy - potwierdzili, ze wlasciwie wszystkie szkla nie maja problemow.

Za to mam pytnaie do Ciebie ALF - masz wersje HSM?
Opowiedz cos o jej uzytkowaniu, szybkosci itd.

jurgen
09-01-2006, 18:29
alf tylko szcerze
słyszałem b. niepochlebne opinie o tej sigmie hehe

ALF
09-01-2006, 19:24
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=14492 tu walnąłem kiedyś zdjątka z tej sigmy...
moja ocena: ciężka (1,45kg), fantastyczne mocowanie do statywu, solidna budowa, rewelacyjny futerał, średnica filtrowa 77, więc do przyjęcia, AF dość szybki jak na szkło amatorskie, a zwłaszcza po włączeniu blokady, fajny przełącznik AF/M, ciężko nim walczyć z ręki - ja używam wyłącznie ze statywem, trochę ciemna, ale za te pieniądze nic jasnego o tej ogniskowej nie kupię...coś jeszcze?

są 4 wersje:
- zwykła - cena ok 500zł
- APO - cena ok 700/800zł
- APO macro - cena 1600/1900 - tą mam
- APO macro HSM - widziałem tylko raz na hamerykańskim ebayu 2300zl, ale, że było only usa to nawet nie pamiętam czy była do nikusia czy canusia :D

jest dość ciężka do zdobycia, w usa prawie nieobecna (poza wersją do canonka), łatwiej poszukać w europie, ale trzeba szukać po ebayach NL, GB, D - tam ją spotykałem, a ja kupiłem na forum :mrgreen:

kloseque
10-01-2006, 00:51
Ha! Dzięki ALF, cały ranek tego szukałem i nie znalazłem :oops:
Pozdr