PDA

Zobacz pełną wersję : Termo pasty



Gabryel
31-10-2007, 13:22
Właśnie jestem na etapie składania kompa.
Mój mały dylemat dotyczy past termoprzewodzących.

Otóż mam radiator Artctic Cooling (freezer 7 bodajże) z preaplikwaną od razu na spód pastą.
Doczytałem już że jest to AC MX-1.
Nie wiedząc o tym wcześniej kupiłem w sklepie pastę zalmana ZM-STG1 (tą z pędzelkiem).

No i teraz zastanawiam się która będzie lepsza.
Czy wytrzeć MX i zaaplikować Zalmana, czy też może ten AC MX-1 nie jest taki zły ?

A może zostawić na razie MX i zobaczyć jak się będzie sprawować, tylko nie wiem jak będzie potem z ewentualnym usuwaniem takiej już "przepracowanej" pasty.

Czytałem już dość sprzeczne opinie dotyczące obu produktów.
Będę wdzięczny za informacje dotyczące doświadczeń z wyżej wymienionymi.

nowart
01-11-2007, 00:11
Doświadczenia z Arcticową nie mam gdyż ja od razu po zakupie komputera ściągam wszystkie dostępne radiotory , czyszczę z oryginalnych "past termoprzewodzących" i nakładam nową - obecnie Zalmana STG-1 będącą obecnie najlepszą pastą na rynku. Jeszcze się nie spotkałem aby producent czegokolwiek nakładał dobrej jakości pastę, więc profilaktycznie - celem obniżenia temperatur o kilka stopni ( a to już wiele) - nakładam swoją.
Reasumując - Zalman spowoduje spadek temp. procka o dobrych kilka stopni więc nakładaj śmiało skoro już go masz. Przecież nie kupiłeś go aby na niego patrzeć ;)

maly5
01-11-2007, 12:26
mam i uzywam MX'a - spoko pasta, choc nakladanie nie nalezy do najwygodniejszych. Zalmana nie uzywalem.

timi
01-11-2007, 17:57
Osobiście uzywam ta pastę ARCTIC SILVER 5. Zauważyłem spadek temperatury o 5-6 stopni. Pasta dobrze sie nakłada, jak i usuwa podczas wymawiany na nowa. Polecam.

marbed
03-11-2007, 01:14
AS 5 jest najlepsza wg mnie

pikus73
05-11-2007, 16:33
Arctic Silver 5 !

wavman
05-11-2007, 23:35
OCZ Ultra 5+
Arcitc Silver 5
Arctic Ceramique

Te trzy w takiej kolejności. Wszystkie sprawdzone w praniu.

Gabryel
06-11-2007, 13:33
Dzięki za wszystkie rady.
Zrobiłem tak jak radził Nowart.
Starłem MX-1 i zaaplikowałem Zalmana.
I jak na razie myślę że nie jest źle.
C2D E6750@3,2ghz - Temperatura ok. 20st w idle (chwilami nawet 18-19 :)), 40st w czasie testów Orthosem,
przy czym po zakończeniu testów dosłownie w parę sekund wraca do 25 a potem do 20.

No i było to moje pierwsze nakładanie pasty w życiu, więc łatwość użycia też miała znaczenie :)