PDA

Zobacz pełną wersję : Czule slajdy i negatywy, forsowanie i fotki w NG...



Spinner
09-01-2006, 13:13
Witam!

Lubie focic bez lampy, czesto w slabym swiatelku... Cyfra to wiadomo ale ja czesto z manualem chodze - lubie to... :oops: Chodzi mi o czulosci pow 1000ISO - najlepiej 1600, 3200... :oops:

Mam wiec takie pytanko - szukam wysokoczulych filmow, forsowanie B&W nie zawsze jest fajne (czyt. nie zawsze osiagam to co chce niestety - czyli lamer jestem :lol: )...

Prawda, ze nie probowalem Delty 3200 jeszcze - moze to jest faktycznie fajny film :?:

A jak to jest w kolorowym negatywie? Mozecie cos polecic :?:

No i jeszcze jedno - czuly slajd to by bylo to - nigdy jeszcze nie fotografowalem na czulszym niz ISO 400 - cos mozecie polecic?

Przegladajac zdjecia w NG widac, ze robione sa czesto foty w slabym swietle - nie wiecie moze na czym foca?? Slyszalem, ze forsuja slajdy... Gdzie znajde ile mozna dany material forsowac :?: Pewnie nigdzie i trzeba eksperymentowac :?: :twisted:

Niestety u mnie nikt sie nie podejmie forsowania - wola tylko FJ i Rossmann :lol:

Pzdr
Spinner

JELO
09-01-2006, 13:23
na kolorze to niestety zbytnio sie nie znam :D

ale co do B&W to delta 3200 i tmax 3200 polecam jak najbardziej. Delta ma rewelacyjne ziarenko. Bardzo fajne efekty wychodza z forsowania delty 400 na 3200 :)

Spinner
09-01-2006, 14:29
A wiec jednak Delta i T-max... Jak je wolasz potem i za ile najtaniej mozna je kupic? U nas Delta 28PLN...

A co do slajdow i kolorowych ktos pomoze?

Pzdr
Spinner

JELO
09-01-2006, 16:39
Ja niestety wolam w labie, dopiero urabiam zone na ciemnie :mrgreen:
Co do cen to juz dawno nie kupowalem 3200 ale napewo to bylo taniej niz piszesz, dla przykladu dodam ze delte 400 albo xp2 400 kupuje po 16-18 zl :D

Spinner
09-01-2006, 17:04
No jasne - 16zl.. Wroclaw... to pewnikiem na gieldzie :?: :(

Pzdr
Spinner

JELO
09-01-2006, 18:38
no wlasnie nie, w no.1 na odrzanskiej maja takie ceny, a czasem jeszcze maja w arenie, takie male centrum handlowe :)

ALF
09-01-2006, 18:43
ja swego czasu machnąłem jedna centiruę 1600...no cóż...zdjęcia były nawet ciekawe, ale nie robiłem dużych powiekszeń, więc trudno powiedzieć, a że traktowałem film testowo to nie zachowałem...najprastsze wyjście z sytuacji...kupić taki film, zrobić, wywołać, zrobić powiększenia...
kolega marek, też ma taki własnie film na tapecie, ale kiedy zrobi zdjęcia, to nie wiem...

czy to to, o czym pisałeś na PW? :wink:

Keyser Soze
09-01-2006, 19:08
...Spinner, ceny nie sa rewelacyjne, ale moze sie link przyda:

czarno-biale (http://www.czarno-biale.pl/sklep/product_info.php?cPath=23_51&products_id=883)

Spinner
09-01-2006, 19:41
czy to to, o czym pisałeś na PW?

Tak - ale co to za odpowiedz :?: :mrgreen:

A gdzie slajdy :?: :evil: A gdzie kolorowe filmy :?: :evil:

Eeeee... amatorzy :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: Pon Sty 09, 2006 6:08 pm ]

...Spinner, ceny nie sa rewelacyjne, ale moze sie link przyda:

czarno-biale


Ok, dzieki - podaje swoje zrodlo (niektore materialy naprawde tanie) - nie probowalem tam jeszcze kupowac ale link mam w ulubionych... :mrgreen:

A co jest z tym National Geographic :?: Co z forsowaniem slajdow :?: :twisted:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: Pon Sty 09, 2006 6:09 pm ]
Skleroza - link :oops: :

http://www.fotograf.fir.pl/sklep/index.php

:oops:


Pzdr
Spinner

ALF
09-01-2006, 20:23
czy to to, o czym pisałeś na PW?

Tak - ale co to za odpowiedz :?: :mrgreen:

A gdzie slajdy :?: :evil: A gdzie kolorowe filmy :?: :evil:

Eeeee... amatorzy :mrgreen:


slajdów nie robiłem a takich czułościach, a o kolorze przeca napisałem :twisted:

Spinner
09-01-2006, 20:32
slajdów nie robiłem a takich czułościach, a o kolorze przeca napisałem

Konica :?: :roll: :shock: :mrgreen: Daj zyc... :mrgreen:

A forsowanko :?: 8)

Pzdr
Spinner

JELO
09-01-2006, 20:42
a ktos kupowal w tym sklepie http://www.fotograf.fir.pl/sklep/index.php bo ceny maja calkiem niezle :twisted:

ALF
09-01-2006, 21:11
slajdów nie robiłem a takich czułościach, a o kolorze przeca napisałem
Konica :?: :roll: :shock: :mrgreen: Daj zyc... :mrgreen:
A forsowanko :?: 8)
Pzdr
Spinner

konica to całkiem dobre filmy za małą kasę...kiedyś robiłem sporo na konicach i nie marudziłem...sprawdź sam :D
forsowania nie próbowałem...

pebees
09-01-2006, 21:16
JELO, Ja kupowałem i kupuję. Bez problemów, szybko, miło, i dobrze cenowo :)

Spinner
09-01-2006, 21:54
a ktos kupowal w tym sklepie http://www.fotograf.fir.pl/sklep/index.php bo ceny maja calkiem niezle

No wlasnie ten link podalem... tak - niektore artykuly sa naprwde w cool cenach, szkoda, ze AGFA ostatnio nawala...

Moze jednak tego T-MAX 3200 sprobuje... :?: Choc DELTA 3200 niewiele drozsza... :twisted:

Pzdr
Spinner

rabijki
20-01-2006, 21:44
dia przy forsowaniu sporo traca. niestety. kodak robi dia nadajace sie do forsowania E200 ( jesli jeszcze robia).
w National geographic uzywa sie wszystkiego od dia, przez negatywy do cyfry. Nie ma z tym najmniejszych problemow. Jesli jest co - to opublikuja zdjecie z Coolpixa bez najmniejszego problemu.
tyle faktow.
pozdrowienia
rabijki

Jacek_Z
21-01-2006, 01:57
forsowac możesz slajdy o P1 - czyli czulość 2x, albo P2 - czułośc 4x
Czyli teoretycznie z dia 400 mozesz mieć 1600.
ale to będzie kicha jakościowo w porównaniu do np Velvi w słońcu.
w ciemnościach nie masz raczej 5.500 K, więc kolory padną, a ziarno - no cóż, efekt artyzmu zapewniony.
raczej stosuj jasne obiektywy -1,4, 2 , 2,8 max i system VR ostatnio pomaga, istnieją tez statywy, nie ma lekko (i tanio)

negatywy są robione w znacznie wyższych czułościach i tu będzie lepiej, temp barwowa też tu nie tak istotna

krystek
21-01-2006, 11:00
well.. dobrze sie forsuje na 3200.. tada! "kodak professional academy 200". lepsze ziarno jak na 200 ;]

MzMarcin
21-01-2006, 14:46
krystek,
W jakim tyś to szatańskim wynalazku płuczesz :), że ci takie ziarno wychodzi? Nie powiem jeśliii academy dobrze naświetlony(na nominalne 200) i wołany w id11 stocku to ostatnimi czasy byłem bardzo zadowolony. W ogóle ten film jest dziwny :) bo serio można na nim trochę poczarować ;). Ostatnio miałem nawet na niego przejść hihi bo za cenę 5 zeta za rolkę można robić jak na cyfrze... :) No prawie... :]

pjolofoto
26-01-2006, 21:16
Jesli chodzi o B&W to T-max swietny dawalem nawet 12800. Fajne charakterystyczne
ziarno. Bardziej do artystycznych zastosowan ,czasem reportarzu.
Konica 1600 tez lubie ,ale wielu osobom foty sie nie podobaly . Wrazenie jakby male
ziarno ,ale miekkie , (nieostre) 20x30 spoko
Slajdy robilem Prowie i Sensje 400 na 800 . Wywolywalem w Q-labie Kodaka w Gdansku .
Mozna wysylkowo. Kolorki wychodza lekko przygaszone.
Ale skoro na pocztowki brali to chyba dobre .