PDA

Zobacz pełną wersję : czym sformatować CF?



drhardware
09-01-2006, 11:51
Witam,

krótki opis problemu - w domu Win98SE + starszy czytnik SanDisk, w pracy XP (eXtraPier...) + czytnik i-Tec. Do tego Nikon CP 995 z kartą Kingston 256 MB pomarańczowy Kingston. Oglądanie zdjęc tu i tu, przenoszenie danych spowodowało cos takiego, że karta nie jest widziana w apracie. Prówowałem ją w domu wyczyścić (wipe) softem dołaczonym do czytnika, ale zawiesza się całość komputera. XP widzi ją normalnie, daję się ją sformatowac, ale aparat nadal jej nie widzi. Powłożeniu twierdzi, że jest niesformatowana, jak mu daję formatuj to on mi, ze karta nie może byc uzyta. Jak ją sformatować, albo czym ja sformatowac, żeby ja odzyskać?

sjm
10-01-2006, 01:10
Musisz ją sformatować na FAT16 . Może być WIN98 lubjeżeli umiesz wykonaj to spod XP :mrgreen:

drhardware
10-01-2006, 01:19
Próbowałem. Win 98 nie kończy operacji i zawiesz komputer, pod xp z konsoli próba formatowania na FAT16 /u kończy się powodzeniem, ale i tak na kartę nie mozna nic zapisać :( a jak Ty formatujesz pod XP na fat16?

Władca Pixeli
10-01-2006, 05:49
jak Ty formatujesz pod XP na fat16?
Klikasz prawym klawiszem na ikonce karty (sprawdz 10 razy czy nie jest to dysk C: :mrgreen: )
Wybierasz Format
i masz wybór FAT (czyli 16) i FAT 32

drhardware
10-01-2006, 10:08
eee, ja jestem wychowany na linii komend :)

było format i: /FS:fat /u

tez nie pomogło, formatuje się błyskawicznie, ale zapisać nie można. paragonu nie mam, więc mam dw wyjscia - pochować w doniczce albo wysłac do Kingstona.

Grześ Pseudonim
18-01-2006, 21:59
A spróbuj sformatować w aparacie - może pójdzie ...

drhardware
19-01-2006, 00:28
próbowałem, po formatowaniu pod XP zachowuje się inaczej - powłożeniu gada, ze karta jest niesforamtowana. Sformatować ja? Tak, Ta karta nie może byż uzyta. Klops :(
przeszykałem papiery i paragonu nie mam .pozostaje pochowac w ogródku (na wiosnę, jak rozmarznie, lub sprzedać uszkodzoną na allegro. No i więcej Kongstona do Nikona nie zaryzykuję. karta zaczeła mi wariowac w aparacie, cześc zdjęc się nie odtwarzała, cześc yła w postaci poszarpanych pasków. N aszczęście zgrałem je wcześniej i nie zależało mi na nich, Te, które zrobiłem tego feralnego dnia, były ok.

Grześ Pseudonim
19-01-2006, 16:14
Proponuję więc zmianę systemu na W2000. :mrgreen:

Tomek_R
19-01-2006, 19:42
Aby sie zrelaksowac, mlotkiem zmniejszyc karte do formatu Xd i sprzedac. :wink:

sinner
19-01-2006, 22:27
było już wiele razy o współpracy Kingstonów z Nikonem i wystarczy poczytać aby omijać je z daleka wiem że zaraz odezwą się głosy że przecież u mnie chodzi ok ( do czasu )
San Disk lub Lexar te polecam

drhardware
20-01-2006, 13:26
podejrzewam razcej pad karty. nic jej nie rusza. Albo hotplug nie zadziałał, albo się zbiesiła. Kiedys bawiłem sie sandiskiem z podobnymi objawami, tez nie dało się nic zrobić. A czasmi po prostu kupuje się to, na co nas stać, a nie to, co byśmy chieli mieć. ten kingston kosztował 65 zł w Leclercu, tyle że zjadłęm paragon.