PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] ksiezniczka wysokiego klucza :)



sailor
09-01-2006, 02:00
chwila zabawy z hajkejem

http://www.psychodelic.org/~sailor/gaga/martyna/s_DSC_7907.jpg

Czornyj
09-01-2006, 08:17
Sailor, zdjęcie piękne jak oczy szatana, tylko czepne się tytułu: sformułowanie "high key" oznacza "jasną tonację"

sailor
09-01-2006, 10:20
czornyj .. wiem ze oznacza jasna tonacje ale niedawno slyszalem dyskusje dwoch starych wyjadaczy ktorzy dyskutowali o pracy w HK i LK nazywajac je wysokim i niskim kluczem :) spodobalo mi sie i nie moglem sie powstrzymac :D:D:D

[ Dodano: Pon Sty 09, 2006 9:21 am ]

zdjęcie piękne jak oczy szatana

:mrgreen: slyczne okreslenie ..

[ Dodano: Pon Sty 09, 2006 9:32 am ]
widze ze serwerowi zrobilo sie zimno i sobie padl :( wiec na czas niedzialania LINK ZASTEPCZY (http://www.altphotos.com/Gallery.aspx?a=Photo&photoid=144911)

elixir
09-01-2006, 12:13
sailor, :shock: łał..
..super miękkie i delikatne hk..ale ścina z nóg tak jak powinno :)
pozdrawiam

Czornyj
09-01-2006, 20:49
czornyj .. wiem ze oznacza jasna tonacje ale niedawno slyszalem dyskusje dwoch starych wyjadaczy ktorzy dyskutowali o pracy w HK i LK nazywajac je wysokim i niskim kluczem :) spodobalo mi sie i nie moglem sie powstrzymac :D:D:D
podejrzewałem, że możesz sobie robić jaja, ale jak trafia się okazja żeby się powymądrzać, też trudno mi się powstrzymać :wink:

[ Dodano: Pon 09 Sty, 2006 ]

:mrgreen: slyczne okreslenie ..
A. Bursa, jeśli mnie pamięć nie myli...

sailor
09-01-2006, 21:03
jak trafia się okazja żeby się powymądrzać, też trudno mi się powstrzymać

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pjolofoto
15-01-2006, 22:48
Ciut za bardzo ten haykey !

...jak dla mnie oczywiscie.

Imago
15-01-2006, 23:03
"Opisz sposób wykonania zdjęcia w technice wysokiego klucza." - cytat z mojego kolokwium... :roll:

To tak, żeby też się powymądrzać skoro już jest okazja ;)

A zdjęcie bardzo mi się podoba :D

Czornyj
16-01-2006, 00:54
"Opisz sposób wykonania zdjęcia w technice wysokiego klucza." - cytat z mojego kolokwium... :roll:

Widać "się przyjęło"! "Wysoki klucz" to przykład klasycznej tzw kalki językowej, gdzie związki frazeologiczne tłumaczy się dosłownie, uzyskując w efekcie bzdurę - w tym konkretnym przypadku słowo "Key" (w ang. to słowo ma aż trzy popularne znaczenia klucz, tonacja, klawisz). Ciekawe czemu dlaczegoś w przypadku komputerów nie używamy "tablicy kluczy" (keyboard), a fotografujemy "wysokie klucze"...

slasz
16-01-2006, 11:49
Krolowa Sniegu! ;) Bardzo mi sie podoba, tzn. zdjecie.

zkruk
16-01-2006, 14:56
zwrotu "wysoki/niski klucz" uzywa sie normalnie i jest ono jak najbardziej prawidlowe...
odnosi sie ono do bezposredniego tlumaczenia, lecz zakorzenilo sie ono dosc wyraznie, wiec tytul jest jak najbardziej ok...

natomiast zdjecie juz tak srednio mi sie podoba
ten jasny klucz jest juz za jasny... ale to tylko IMHO

Czornyj
16-01-2006, 15:25
zwrotu "wysoki/niski klucz" uzywa sie normalnie i jest ono jak najbardziej prawidlowe...
Być może zwrot ten stał się normą (osobiście się wcześniej nie zetknąłem), co w niczym nie zmienia faktu że jest on piramidalną bzdurą. W j. polskim ani słowo "wysoki" ani "klucz" - w przeciwieństwie do swych angielskich odpowiedników - nie charakteryzują w tym przypadku w najmniejszym stopniu opisywanego przez nie zjawiska. Jak już wspomniałem, słowo "Key" oznacza tonację, słowo "high" w kontekstach dot. obrazu oznacza "jasny", "żywy" więc prawidłowe tłumaczenie tego zwrotu to "jasna tonacja". Tylko że to sformułowanie brzmi banalnie, nie tak tajemniczo jak pretensjonalnie-pseudo-profesjonalno-dla-wtajemniczonych, bełkotliwy "wysoki klucz"...

sailor
16-01-2006, 15:57
czornyj .. o zdjeciu o zdjeciu .. zajecia z jezyka polskiego pietro wyzej !!!!!

zkruk .. pozwole sobe nie zgodzic sie z opinia ze jest to za jasne zdjecie ja na HK, albowiem w tym zdjeciu NIE MA razacych preswietlen a prawie kazdy szczegol ciala jest widoczy i rozpoznawalny. jak sie dobrze przyjrzysz to zauwazysz nawet fakture skory :) ..

tak wiec bede bronil swego zdania :) ksiezniczka jest i basta :D

zkruk
16-01-2006, 16:20
sailor, ja wyrazilem tylko swoja opinie dotyczaca odbioru zdjecia...
daleko mi do mierzenia pipeta zdjecia i sprawdzania czy gdzies jest przepal czy nie - prawde mowiac - rybka mi to ;)

mowilem TYLKO o swoim SKROMNYM odbiorze tego zdjecia

czarnoryj - wysoki lub niski moze kojarzyc sie z jasnym i ciemnym (chocby poprzez wartosci liczbowe) a slowo klucz nawet w jezyku polskim ma dosc szerokie rozumienie
za slownikiem PWN
klucz : przen"«środek, sposób pozwalający na osiągnięcie, zrozumienie czegoś, wyjaśniający coś; ważny punkt umożliwiający dostęp do czegoś, opanowanie czegoś»"

sadze, ze znaczenia te zakorzenily sie juz tak mocno (byly uzywane w lit. z lat 60 i 70 ktore mialem okazje czytac dot. fotografii), ze nawet nie smialbym ich negowac

Czornyj
16-01-2006, 16:44
Sailor, sorki za ten lingwistyczny OT. Zkruk, ja nie twierdzę, że słowo "klucz" nie ma w zależności od kontekstu szeregu innych znaczeń. Są to jednak znaczenia (łącznie z tymi które wymieniłeś) mające z techniką "high key" o wiele mniej współnego, niż przysłowiowy piernik z wiatrakiem. Określenia "wysoki" potocznie nie używa się u nas do określania jasności - w angielskim zaś masz choćby "highlight", "high beams"... Dodać też należy, że w latach 60-70 z przyczyn obiektywnych znajomość angielskiego w narodzie nie była najwyższej próby...

kender
18-01-2006, 01:58
usta wygladaja jak idz i nie wracaj ;) mozna by to dopracowac :)

sailor
18-01-2006, 15:57
kender .. bez komentarza... ale milo ze za kytyke twoich zdjec starasz sie dowalic moim zdjeciom mimo ze nie masz sie do czego przyczepic :D:D:D
bez pozdrowien

Umba
18-01-2006, 22:06
usta wygladaja jak idz i nie wracaj ;) mozna by to dopracowac :)

....nie kapuje czyli ze co ze brzydkie ? do bani ? według mnie (IMHO zeby bylo cool :mrgreen: ) usta jak i cala reszta super.

Rowniez pozdorawiam cokolwiek to znaczy :wink: :mrgreen:

kender
19-01-2006, 01:15
sailor prosze cie... Zwrocilem po prostu uwage na to co mi sie nie podoba, szczegolnie ze cale reszta jest apetiko. Na ustach brakuje mi zwyczajnie detali przez co wygladaja jak malo atrakcyjna plama, mozliwe ze to kwestia zmniejszenia zdjecia, nie wykluczam tez mojego monitora. Nie chce mi sie wnikac :) Natomiast zanim zarzucisz mi ponownie cos podobnego to wez sie zastanow :)

Mimo wszystko pozdrawiam...

PS. Po przyjrzeniu sie pare razy brakuje mi wyrazistosci ust takiej jak na oczach.

sailor
19-01-2006, 09:50
nie wykluczam tez mojego monitora


echhh facet ... idz gdzes gdzie jest dobry monitor i sie przypatrz... skoro ostrosc jest na oczach a GO dosc mala to nie wymagaj zeby taka sama byla na ustach. a tak w ogole to u mnie na ustach widac kazdy szczegol lacznie z nierownosciami polozenia pomadki :) tak wiec jak nastepnym razem napiszesz cos bez sensu to sie zastanow lub zmien monitor :)

kender
19-01-2006, 16:13
Przypatrzylem sie. zreasumuje po raz kolejny - ustom brakuje mi wyrazistosci. Dla mnie EOT bo po raz kolejny robisz wypady w strone wycieczek personalnych. Pozdrawiam.

sailor
19-01-2006, 16:58
kender .. moglbys napisac czym dla ciebie jest wyrazistosc ust ?? w ktorym konkretnie miejscu ci jej brakuje??? (biorac pod uwage ze to HK) bo ja u siebie widze dokladnie kazdy szczegol...zreszta ...wolny kraj i zdaie mozesz miec jakie tylko zechcesz .. wkurza mnie jedynie gadanie glupot nie popartych dowodami

Seeker
22-01-2006, 05:17
Sailor: ja tez widze, ze z ustami cos nie do konca "teges".
Tyle, ze techniczna przyczyna wydaje sie byc nieco inna.
Od strony "naturalnej" usta sa bardzo fajne, tylko jakby sie cos w nich
rozjechalo. Byc moze swiatlo bylo podane z takiego kierunku,
ze zmienilo subiektywne odczucie, moze tez cos ze szminka, albo PSem.
Oczy wygladaja, na potraktowane inaczej, nisz reszta, wiec moze
z ustami robiles podobne sztuczki i cos nie do konca wyszlo.
Oryginalu nie widzialem, to napewno ci nie powiem wszystkiego,
ale jest z tymi ustami jakis dziwny watek. Popatrz na spokojnie,
a moze tez zaobserwujsz i ew. dopracujesz. Fotka sympatyczna, wiec chyba warto.

Pozdrawiam (ale tak najzupelniej normalnie ;) )

mziel
22-01-2006, 23:03
Podoba mi się, tak afrykańsko jakoś.

kender
23-01-2006, 13:49
Seeker - dzieki za dobre ujecie o co mi chodzilo :)