Zobacz pełną wersję : GIMP - rejestrowanie operacji z PS
groobcio
29-10-2007, 11:02
Witam,
Szukam szukam i nie mogę znaleść a wiem że gdzies było tylko nie wiem czy na tym forum. :(
A szukam możliwości zapamiętywania wykonanych operacji,(np romazywania, wyostrzania tworzenia nowych masek) taką możliwość ma PS. Mam zainstalowany program z którym działają w GIMPie pluginu z PS, tylko tego pluginu nie mogę znaleść :(
Z góry dzięki za pomoc
Groobcio
breslauer
24-01-2008, 00:27
Nieco obok tematu... a jaką masz wersję Gimpa? ja mam najnowszą i ta wtyczka dzięki której można do Gimpa instalować dodatki do PS za cholerę nie chce działać... ciągle pokazuje błędy... próbowałem w Gimpie instalować takie coś "pspi.exe" - czy używasz tego samego?
a to by mnie interesowało:) możesz podrzucić jakieś linki?
breslauer
24-01-2008, 01:38
a to by mnie interesowało:) możesz podrzucić jakieś linki?
na stronie forum Gimpa jest taki tutek:
http://www.gimpuj.info/techniczne/zastosowanie-pluginow-przeznaczonych-dla-photoshopa-w-programie-gimp-t1363.0.html
tylko, że u mnie ta wtyczka nie chce działać - próbowałem i wersji pspi-1.0.3, jak i pspi-1.0.5
Witam,
A szukam możliwości zapamiętywania wykonanych operacji,(np romazywania, wyostrzania tworzenia nowych masek) taką możliwość ma PS.
może poniższe temat coś naświetlą?
http://www.gimpuj.info/edycja-fotografii/tutorial-gimp-przetwarzanie-wsadowe-fotografii-t1264.0.html
http://carol.gimp.org/gimp/scripting/
na stronie forum Gimpa jest taki tutek:
http://www.gimpuj.info/techniczne/zastosowanie-pluginow-przeznaczonych-dla-photoshopa-w-programie-gimp-t1363.0.html
tylko, że u mnie ta wtyczka nie chce działać - próbowałem i wersji pspi-1.0.3, jak i pspi-1.0.5
Podstawowym pytaniem na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi jest:
z jaką wersją GIMP-a mamy do czynienia Windowsową czy Linux-ową bo wtedy będzie trochę jaśniej,
ponieważ mają one inne pliki instalacyjne pspi wide: źródło
http://www.gimp.org/~tml/gimp/win32/pspi.html
http://www.gimp.org/~tml/gimp/win32/gimp-pspi-1.0.5.win32.zip jak widać do Win32
W cytowanym poradniku podawałem szczegółowo jak instalować wersję Windows.
Zarówno z GIMP 2.2.17 jak i GIMP 2.4 zainstalowanymi u mnie, pspi.exe zainstalował się bez jakichkolwiek problemów i umożliwia zastosowanie dziesiątków Filtrów do Photoshopa np.: http://www.xero-graphics.co.uk/freeware.htm
Zdarza się też że powodem niepoprawnej pracy jest brak odpowiedniej biblioteki MSVCRT10.DLL.
Biblioteka umożliwiająca poprawne działanie filtrów i wtyczek graficznych.
Jeżeli w trakcie obróbki zdjęcia otrzymujemy komunikaty, że brakuje biblioteki MSVCRT10.DLL
(co zdarza się głównie w Windows XP), należy ją pobrać za darmo z serwisu www.dll-files.com.
Następnie kopiujemy bibliotekę (plik z rozszerzeniem DLL) do folderu C:\WINDOWS\SYSTEM32.
Pozdrawiam
breslauer
26-01-2008, 01:57
Mówimy o wersji Gimpa pod Windows. Nie działa, za cholerę. Próbowałem na różnych wersjach Gimpa, dokładnie wg instrukcji, bibliotekę też ściągnąłem i nic. Ciągle ten sam komunikat:
"Komunikat: GIMP
Plug-In "pspi.exe"
(C:\Program Files\GIMP-2.0\lib\gimp\2.0\plug-ins\pspi.exe)
attempted to install a procedure with invalid UTF-8 strings.
Powtórzono komunikat"
Część odpowiedzi już mamy - GIMP w wersji Win - ale czy to jest instalowane pod Win32 ?.
Komunikat podaje, że w trakcie instalacji coś nie gra z kodowaniem znaków!
Pozdrawiam
Część odpowiedzi już mamy - GIMP w wersji Win - ale czy to jest instalowane pod Win32 ?.
Komunikat podaje, że w trakcie instalacji coś nie gra z kodowaniem znaków!
Pozdrawiam
Witam
Mam ten sam problem. Wszystko super tylko wciąż pojawia się ten sam komunikat
"Plug-In "pspi.exe"
(D:\Program Files\Gimp-2.0\lib\gimp\2.0\plug-ins\pspi.exe)
attempted to install a procedure with invalid UTF-8 strings."
Czy mogłabym prosić o pomoc? Co robię źle albo co powinnam uzupełnić jeszcze?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.