PDA

Zobacz pełną wersję : Plener Pojezierze Wałeckie



Strony : [1] 2

tomajk
28-10-2007, 22:19
LISTA PLENEROWICZÓW od wieczora 29 maja rozpoczynamy 30 - 31 maj (ZIELONA NOC :) ) i 1 czerwiec zakończenie.

kronos28
mini21
aiuen
Kubalmar
dwl
FOTOP
Kaleid
tarkin
andre84
Sl@wcio
wavman
imbra
Nemeth
deoc
aadamus
robren
kurczak
KaleidoStar
Yanoosh
RaB
vitter
JacekM
PrzeMoon
pebees
Dołączyła grupa LANS SQUAD :D
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koszt noclegu to 40 zł bez śniadania + 12zł śniadanie, więc 52zł/doba
Koszt noclegu osób śpiących na dostawkach to 30zł bez śniadania + 12zł śniadanie, więc 42zł/doba www.zajazd-luna.pl (http://www.zajazd-luna.pl)

PLAN ZAJĘĆ
DZIEŃ PIERWSZY 29.05

Przyjazd w godzinach popołudniowych w czwartek 29maja
Długa uczta przy niewielkiej ilości alkoholu, maks. do 24 wieczorem, (uczta przy syto zastawionym stole, w zależności od wybranych potraw, od 20 do 40zł )
Prezentacja multimedialna uczestników (prosimy zgrać na pena, lub CD zdjęcia)DZIEŃ DRUGI 30.05

Pobudka o godz. 7:30
Śniadanie
Wyjazd autokarem (5zł/os) do Rudnicy na most, gdzie zaczyna się spływ o godz 9:00 ( wynajem kajaka 45zł/szt. osobom ważącym ponad 100kg radzimy wziąć kajak w pojedynkę, co prawda drożej ale zdecydowanie lżej się płynie )
Przerwa obiadowa na „Złamanym moście” ( Koszt obiadu w plenerze dnia 30.05.2008, proponujemy bigos oraz grochówkę z pieczywem kawa, herbata wynosi 20zł/os )
Planowane dopłynięcie do bazy przed Tarnowem Podgórnym około godz. 18:30 i tam !!! ( uczta rybna, głównie pstrągi we wszelakiej postaci, około 2kg/osobę, ognisko i 1/2L 40% nalewek produkcji naszego gospodarza, łączny koszt biesiady 50zł/os)
Powrót autokarem (10zł/os) do hotelu około godz. 23:00DZIEŃ TRZECI 31.05

Pobudka około 8:30
Śniadanie
10:00 Wyjazd Autokarem na bazę Parku Linowego w Rudnicy,(5zł/os) tam pozostaną osoby bardziej zainteresowane wspinaniem się po drzewach ( przejście wszystkich 46 ćwiczeń ze zjazdami kosztuje 25zł ) lub fotografowaniem wspinających się, również chętni to zabawy w plenerowym STUDIO kolegi ESJOTA.
Pozostała część grupy pod moim przewodnictwem pójdzie zwiedzać dolinę Dobrzycy i Rezerwat Glinki.5. Obiad plenerowy około 14:00 pod „GRZYBKIEM” w rezerwacie Glinki (Koszt obiadu dnia 31.05.2008, proponujemy zupę gulaszową, flaki z pieczywem
Wynosi 20zł/os )
6. Powrót, do BAZY czyli na moje włości około 17:30 gdzie czekać nas będzie
OGNISKO z świniakiem na rożnie, wódka w beczce chochlą nalewana, no i browar jak kto woli. ( przewidywany koszt uczty przy ognisku, łącznie z 1/2L 40% SPECJALNOŚCI to około 40zł)
7. Powrót do hotelu autokarem lub bardziej zmęczeni, wcześniej busem (5zł)
DZIEŃ CZWARTY NIEDZIELA 1.05
1.Pobudki nie będzie, każdy wstanie jak będzie miał ochotę.
2.Śniadanie.
3.Prezentacje naszych plenerowych wypocin, i oficjalne zakończenie, około 14:00

Dla chętnych wyjazd na Rudnicę, bądź to do parku, bądź na zapory bobrowe, albo na „wypróbowanie” moich czatowni.
Obiad w niedzielę, każdy zamówi indywidualnie, można w hotelu, którym mieszkaliście, lub w restauracji, których może zbyt wiele nie ma, ale z pewnością nie zabraknie, może być też obiad z dowozem na miejsce, ceny takie same jak w całym kraju.
Po skalkulowaniu wszystkich atrakcji, noclegów, wyżywienia, wyszło około 380zł od osoby.

ZALICZKI W WYSOKOŚCI 150zł PROSZĘ WPŁACAĆ PO UZGODNIENIU NOCLEGU Z KIEROWNICZKĄ HOTELU „LUNA” NA KONTO
Dorota i Jacek Kasińscy Bank PKO S.A.
56 12 40 3712 1111 0000 4369 1502
TELEFON w sprawie zakwaterowania i wyżywienia, DOROTA KASIŃSKA 0 67 387 53 15 -bezpośredni do hotelu, 601 729 979 do godz 15 wystarczy powiedzieć, że hodzi o PLENER
TELEFON do mnie to 602 107 186 ( niestety wioska to słaby zasięg sieci i często pracuję na ciągniku, więc mogę nie usłyszeć dzwonka, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wysłanie wizytówki, lub SMS z hasłem PLENER to większa szansa że wpisany NR do kontaktów będzie i odbiorę)
W pierwszej kolejności proszę o zdeklarowanie się osób z listy na pierwszej stronie, za 3 tygodnie, czyli 17 maja mam nadzieję na rozstrzygnięcie.


Choć nie zawsze piszę posty, to codziennie sprawdzam co dzieje się na forum, na każde pytanie odpowiem.

To nie pozostało mi nic innego jak życzyć wam DUŻO sił, bo plenerek do łatwych należeć nie będzie, ale z pewnością wspominać będziecie go mile.

PS. Ja od wczoraj już ostro trenuję, by nie dać ciała, nie tylko na linach, ale i przy wiośle, od czwartku, będą też robione mapy wycieczek na GARMINA a w sobotę próbny spływ z kolegami z POZYTYWA, no i ognisko też.

PROSZĘ NIE WPŁACAĆ POCHOPNIE ZALICZEK, NIE BĘDZIEMY ZWRACAĆ, niestety część atrakcji na dwa tygodnie przed terminem, będzie zaklepana, i będę musiał za to zapłacić czy ktoś będzie czy nie, jest możliwość zamiany, ale to pozostawiam już samym zainteresowanym.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wpakowałem się, :D ale skoro już, to słowa dotrzymam :mrgreen:
Termin pleneru ustalimy w późniejszym terminie, prawdopodobnie będzie to wiosna 2008
Zacząłem od zaraz, czyli w drodze do domu zajrzałem w "swoje" zakamarki, w celu sprawdzenia, czy będzie was czym uraczyć, i tak żeby nie było, że wszystko już fotnąłem to tak po troszeczkę dla pokazania co czeka chętnych, oprócz oczywiście sutego jadła i picia co zdaje się być oczywiste, na naszych skromnych, aczkolwiek gościnnych ziemiach. :mrgreen:
Temat będzie rozwijany, więc warto zaglądać.
Zachowałem EXIF więc znana będzie data wykonania fotek.
Zaczynam kolorowo,
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/1852/dsc2157by6.jpg)
2. Z mostu na rzece Dobrzyca, przed elektrownią wodną.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/5487/image00001ol3.jpg)
3. Golcowe Bagno, dla miłośników rosiczek, mechehehów :D i innych gadów, podobno jakieś zielone pełzające żabki tam są, ale ja do tej pory nie bawiłem się a macro więc nie wiem,
ale fachowcy twierdzą że jest.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/4043/image00002fw9.jpg)
4. Golcowe Bagno, to jest naprawdę bagno, można znaleźć miejsca, jak z filmu, szczególnie o poranku, po zimnej nocy, tylko czy komuś się będzie chciało. ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/7648/image00011dm1.jpg)
Fotek zrobiłem dziś więcej, ale mam dość męki wrzucania na serwer, jutro postaram się o następne.

eef
28-10-2007, 22:27
No to ja się piszę, jeśli mogę :)

...no i jeśli czas pozwoli, ale wierzę, że tak :)

kronos28
28-10-2007, 22:33
wiesz, że ja chętnie :)

sebah
28-10-2007, 22:36
jesli bede mogl spedzic noc sam na sam z LUFA to tez bardzo chetnie :mrgreen: ;)

jesli tylko czas pozwoli to napewno przyjade!

Dyziek
28-10-2007, 22:39
No to szykuję się tam mega zlot:)

tomajk
28-10-2007, 22:48
fotograf i nie bałbyś się tak z lufą "sam na sam" :D
przecież to odcisków można dostać :D

Czas postaram się tak skoordynować, by pasował wam w jak największym stopniu.
Planuję również spływy kajakowe, mam w zasięgu 3 rzeki w 3 stopniach trudności, łącznie z "wyczynówką" Dobrzycą, którą starzy wyjadacze nazywają "górską"
Mam trochę fotek z moich poprzednich spływów, to powoli będę wrzucał.
Zresztą jeśli nic mi nie wyskoczy w tym tygodniu, to popłynę by zrobić na świeżo jakieś widoczki, teraz już lepiej wiem co pokazać, zresztą ograniczę ilość browca na pokładzie do 6 więc kadry powinny być lepsze. :D

kronos28
28-10-2007, 22:52
...zresztą ograniczę ilość browca na pokładzie do 6 ...

stary, ograniczanie źle na zdrowie wpływa - WITAMINKA B ;) :mrgreen:

mini21
28-10-2007, 22:59
No, no, dopiero co wróciłem z jednego, a tu już drugi się szykuje.
Ja jestem za i chętnie wezmę udział.

prz3mo
29-10-2007, 21:28
I ja rowniez jestem wstepnie chetny jesli termin mi podpasuje :) Daleko nie mam w sumie :) Miło mi bedzie poznac kilka osoby z forum na żywo :)

aiuen
30-10-2007, 13:00
Jak prz3mo jedzie to ja też, byłby to mój pierwszy plener - taki że niby "dziewiczy" :)

Szybszy26
30-10-2007, 13:14
Oczywiście jak data podpasuje to się pisze. Miło będzie znów was zobaczyć i poznać nowych. Pozdrawiam

kubalmar
30-10-2007, 13:36
Jak obiecałem też się wybiore.
Pozdrawiam kuba

agawytka
30-10-2007, 13:46
Oczywiście, że i ja dołączę bardzo chętnie :) Już się nie mogę doczekać heh a to prawie pół roku :)

dwl
30-10-2007, 14:45
No to super. Jeśli tylko będę mógł, zjawię się zobaczyć królestwo Tomajka.

tomajk
01-11-2007, 14:10
dwl chyba wcześniej będziesz miał okazję :D NET musi być przyzwoity, bo przecież nie może być tak żeby nie było świeżych relacji z tego pleneru. :D
Co prawda już ten opis prezentowałem, ale może nie wszyscy do tego dotarli, więc dla zainteresowanych dorzucam jeszcze takie miejsce.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img229.imageshack.us/img229/2402/200610290004rh9.jpg)
Jak można się doczytać, miejsce jest BARDZO ciekawe, do tego są łodzie z napędem elektrycznym, i oczywiście możliwość spływu kajakami, tyle że w okresie od stycznia do końca lipca jest zakaz poruszania się poza wytyczonym szlakiem, ze względu na ochronę zwierząt tam bytujących, ALE :-D z relacji wędkarzy wynika, że ptaki drapieżne wprost atakują ludzi pływających w tym terenie i nawet trzeba mieć solidny kapelusz by nie zarobić dziobem w łepetynę.
Kilka lat temu, zalewy te były dość młodym tworem i nie wzbudziły we mnie jakiegoś zachwytu, lecz dziś wygląda to DUŻO lepiej, jest tam raj dla miłośników przyrody, i pejzaży, bobry? tam bobry to są prawie jak szczury w mieście, gdzie się człowiek nie obejrzy tam widać ślady ich działalności, a co najważniejsze są świeżutkie, do tego jazda konna, szlaki do konnych wycieczek fantastyczne.
Jest tam również poligon szkoły pożarnictwa, w bunkrach po sowietach zrobiono bardzo ciekawe miejsce, do tego słynne silosy atomowe, co prawda splądrowane, ale jest co oglądać i fotografować.
Z niecierpliwością czekam na pogodę by pojechać tam i zrobić fotki by przedstawić je wam.

PS. Zapomniałem dodać, że ten dziki kompleks jest OLBRZYMI, kiedyś to były tereny wyjęte z naszego kraju, nie było tego w ogóle na mapach(pusta plama) niestety dlatego też nie mam tam tak gęstej sieci dróg, jak to jest normalnie spotykane, więc każde zabłądzenie może być nie ciekawym doświadczeniem, tam nie wystarczy przejść 5km w jednym kierunku by trafić na drogę, to jest dziki zachód, ale też dlatego niezmiernie ciekawy.

FOTOP
06-11-2007, 23:57
Ja się piszę koniecznie!!!
Mam nadzieję, że w końcu znajdę czas!!
Pozdrawiam

Szybszy26
07-11-2007, 00:05
W tleniu też były bobry :)

Kaleid
07-11-2007, 09:25
Poproszę o rezerwację:)

kubalmar
07-11-2007, 11:25
Poproszę o rezerwację:)
Nie wierze......normalnie nie wierze :-P

Kaleid
07-11-2007, 12:43
Uwierz :)

darko
07-11-2007, 14:51
To i ja chętny, jak obowiązki pozwolą

tarkin
07-11-2007, 15:40
ja rowniez sie pisze jak czasu stanie a partia pozwoli

tomajk
07-11-2007, 17:30
Wszyscy chętni znajdą miejsce :D powoli robię listę.
Cieszę się że jest zainteresowanie plenerem w moich okolicach, naprawdę ciekawie będzie, i pewnie nie raz tu zajrzycie :-D

Gdy powoli czas będzie nadchodził, zrobię naradę wojenną z wami w jaki sposób byście chcieli najlepiej spędzić czas, opcji do wyboru jest nie mało, po wiejsku, surwiwal, i na "dziko" a i ośrodek przygotowań olimpijskich jest do dyspozycji, miejsc tam dużo, a i atrakcji nie brak.
Będą chętni na prosię z rożna na ognisku, będzie prosię, będą chętni na dzika, będzie i dzik, gorzałka nawet jak trzeba to i własnej roboty się znajdzie suto zaprawiona, czyli pełen wypas jak to mówią. :mrgreen:
Postaram się by dla każdego znalazło się coś ciekawego.
Jedyne co planuję i raczej się będę chciał tego trzymać, to by wszelkie samochody pozostawić na parkingu strzeżonym ( nie płatny, bo u mnie ) a wszyscy podwiezieni będziemy autobusem, robię tak spływy kajakowe, pełen komfort, autobus do naszej dyspozycji, można nawet i alkoholu nie żałować, i nikt nie zabłądzi.
Oczywiście jest też możliwość nie wychylania nosa poza moje włości, i teren w koło, a jest tego z kilkadziesiąt tysięcy ha, w tym dwa rezerwaty, i to wszystko spacerem, ale to się zobaczy.
Teraz robię sobie taki wstępny plan co wam zaproponować, i choć wydawało by się, że 3 czy 4 dni to dużo, to jednak nie jest tak prosto, teren naprawdę rozległy i ciekawy, są miejsca gdzie trzeba się prawie wspinać po stromych zboczach, ale właśnie one mają niesamowity urok, bo nie ma tam ludzi, żadnej gospodarki leśnej, zwalone drzewa, korzenie, kręte koryta rzeki, z jej licznymi dopływami, więc spacer nie wygląda jak marsz, tylko jak przedzieranie się przez las równikowy raczej. więc czasu będzie mało.

Z powodu tego pleneru, sam zacząłem, więcej łazić, by sprawdzić czy wam jakiegoś zawodu nie uszykuję, zresztą szkolę przewodników, bo będzie możliwość wyboru miejsc które można będzie odwiedzić.

Esjot
07-11-2007, 19:01
tomajk zgodnie z tym co napisałem na PW, jeżeli będziesz potrzebował jakiejkolwiek pomocy a będę w stanie spełnić Twoje oczekiwania-na mnie możesz liczyć.

kronos28
07-11-2007, 19:08
kucze ale oferta :) - czekam na termin

andre84
07-11-2007, 19:17
O jej, nie było mnie w kraju, a tu taka okazja mnie omineła. Pewnie dla mnie miejsca już nie będzie, szkoda, wielka szkoda.:-D W Tleniu to nie mogłem się do 6-sety dopchać, a tu taka okazja ucieka. Może jeszcze da się coś załatwić.:cry:

tomajk
07-11-2007, 19:52
Andrzej co ty ? przecież ja liczę że ty będziesz jednym z pierwszych moich gości. :D

mini21
07-11-2007, 20:02
Jestem w SZOKU!
To lepsze niż nie jedna oferta biur podróży!
Jeśli to możliwe, to ja też poproszę o wstępną rezerwację.
Fajnie by było tak w wakacje na 2 tygodnie się tam przejechać.
Wtedy może byśmy wszystko zwiedzili :)

Sl@wcio
07-11-2007, 21:14
Widzę że już trzeba dokonywać rezerwacji... więc poproszę o ujęcie w liście 2 osób.
Tyle atrakcji co przygotowujesz... jeszcze się wpiszą na stałe w terminarz - "plenery u tomajka" ;-)

tomajk
07-11-2007, 22:00
Nie będę ukrywał, że taka forma jak namiot czy kemping to u mnie jest bez problemowo i póki co za darmo, miejsc jest dużo, nie podam liczb bo nigdy tego nie próbowałem policzyć, ale z pewnością, kilkanaście, albo kilkadziesiąt namiotów znajdzie bardzo dobre miejsce, przy okazji nie wchodząc sobie jeden drugiemu na głowę, i to w każdej chwili, bo przygotowałem ku temu teren nad rzeką. Dla tych co jednak wolą pod dachem,co prawda najbliższy hotel jest odległy o 6km ale mówię tu o odległości od mojego domu, bo właściwie od przepięknych miejsc na wycieczkę lub spacer, to zaledwie 1km a na plenerek w tomajkowych włościach idzie się lasem, więc i tak można.
Oj sporo spacerowania mnie czeka, ale to dobrze, w to mi graj, chyba nawet się jeszcze kajakiem puszczę Piławą, jeszcze jesienią nie płynąłem rzeką, czas zacząć. :D
Sl@wcio coś ty, jaka rezerwacja, wszyscy znajdą u mnie miejsce, może nie każdy będzie miał takie jak by się tego spodziewał ale wszyscy wracać będą zadowoleni.
Rezerwacje będą dopiero jak podam gdzie, za ile, co , i jak, na razie to wiem tylko tyle że nie ma problema, szczególnie w okresie wiosennym, a przyliczniejszej grupie, to będą rabaty, nic na razie ponad to, to jest jeszcze zbyt odległy termin.
Ale ci którzy by chcieli sobie zrobić CHWILĘ wytchnienia od tłumów i zobaczenia dzikiej przyrody, zapraszam, można to zobaczyć w każdej chwili, z chęcią będę przewodnikiem, sam lubię poszwędać się po dzikich ostępach lasu.
Drogę powrotną zawsze znajdę więc nie ma obaw.

wavman
08-11-2007, 00:38
tomajk, wpisz mnie na listę... wiosną jest tam naprawdę ładnie. Dwa lata mojego pobytu w Wałczu wspominam bardzo miło i chętnie połaże po okolicy. :)

imbra
08-11-2007, 01:32
Jestem chętna. W końcu musi być ten pierwszy raz ;)

Nemeth
08-11-2007, 10:33
Prosze mnie dopisac!
Chocbym pieszo mial dojsc to bede ;)

Dyziek
08-11-2007, 15:29
Prosze mnie dopisac!
Chocbym pieszo mial dojsc to bede ;)

hehe Maciej coś się załatwi:) Jeśli nie to mam 2 rowerki i śmigniemy;)

tomajk
08-11-2007, 18:47
To się zapowiada SUPEROWY plenerek, i tak myślę, że jak posmakujecie tego miejsca to często się będziemy spotykać. :D
Żałuję tylko, że w moich stronach jest beznadziejna sytuacja ze śniegiem, jak się udaje i to niezmiernie rzadko, to AŻ tydzień poleży warstwa która ledwo pozwoli na zorganizowanie kuligu.
ALE nie jest powiedziane że się nie zdarza w ogóle.
Konie, sanie sanki, ognisko głęboko w lesie, (specjalne miejsce udostępnione dla chętnych, po uzgodnieniu z Nadleśniczym, nie zdarzyło się jeszcze dostać odmowę) ostatnio co prawda z koni nie korzystaliśmy, bo nowe traktori było, ale nie ma to jak zapach końskiego łajna atmosfera wtedy jest dużo lepsza. :D
Wbrew zapowiedziom, pogoda jest znośna, więc w sobotę jak tak dalej pójdzie, idę na rozpoznanie terenu, są nawet chętni by zrobić to razem, zapowiada się ciekawie.
Nemeth zdążysz się nachodzić, oszczędzaj siły. :D
Cieszę się że będzie dużo znajomych już twarzy.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by chętni na odpoczynek nie czekali do wiosny, u mnie co prawda miejsc do noclegu nie ma za wiele, ale jest w pobliżu bardzo przyjemny pensjonacik.
Wiosną zrobię adaptację swojej wierzy obserwacyjnej, to tam można będzie skorzystać, jak ze schroniska, ale z powodu sporych nakładów, i finansowych i pracy musi to poczekać.

sebah
08-11-2007, 21:46
prosze o rezerwacje na dwa miajsca ( ja i dziewczyna )
mam nadzieje ze termin bedzie pasowal

deoc
08-11-2007, 23:08
prosze o rezerwacje na dwa miajsca ( ja i dziewczyna )
mam nadzieje ze termin bedzie pasowal

fotograf - ale tomajk nie bedzie mial 600'ty ...... wiec bedziesz solo ;) (sory za zarcik - nie znam Cie ale mam nadzieje ze masz poczucie humoru na takim poziomie jak ja :D)

tomajk - pisz mnie i moją panią - chocbym mial porzucic prace :) W ogole to wnioskuje o wniosek o przyklejenie tematu bo mi sie tu rysuje nastepny plener (choc mam nadzieje na jakis typowo zimowy przed Twoim... jak mniemam wiosennym)
P.S. Wnioskuje o wniosek tak jak masło maślane - ZAMIERZONE.
P.S.2. Wódke i bimber masz dobry czy BARDZO DOBRY :>??
P.S.3. Wnioskuje wniosek o nieoficjalne zawody o trofeum najlepszego trunku wlasnej produkcji (popartego degustacja i foto-dokumentacja) na zlocie :D O puchar Misia Puchadka (miodu oczywiscie ze pitnego)

tomajk
08-11-2007, 23:40
Dla mnie to właściwie to PROCENTY się liczą, a czy ona dobra, brrr ja wódką, czy bimbrem się brzydzę, i leje ją w mordę za każdym razem. :mrgreen:
Możemy i zawody zrobić, jestem za a nawet bardziej za. :twisted:

Wstyd mi się przyznać, ale z niewyjaśnionych powodów, bo przecież nie brak aparatu, czy obiektywu, nie robiłem, lub jeśli już zrobiłem to wstyd pokazać, fotek mojej okolicy, może to dla tego że jest to wszystko takie normalne i na codzień, że człowiek tego nie zauważa, albo marny ze mnie fotograf.
Tak czy owak jeśli nawet miałbym dostać cięgi za knoty to trochę szperam i wyciągnę kilka kadrów, by pokazać wam choć trochę czego się będziecie mogli spodziewać.
Tak się zdarza fotografować, po co spacer po drodze, rzeką też można spacerować, a i inaczej wszystko wygląda.
Z kolegą, podczas wycieczki po naszej rzeczce.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/5979/200607090087rj5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/img216/6990/200607090074op4.jpg)
Można znaleźć bez większych problemów, takie kwiatki.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/4545/200608060024vw2.jpg)
Środek lata, ciepła woda, a tu proszę, można zrobić fotkę, nie martwiąc się że ktoś nam wlezie w kadr.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/6679/200607230209sf2.jpg)
Dobrzyca, choć nie to co Wisła, to urok swój ma, płynie się krętym korytem, przez lasy mieszane.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img151.imageshack.us/img151/2268/dsc6222ie7.jpg)

tomajk
10-11-2007, 23:42
Psia pogoda nie pozwoliła dziś za wiele obejrzeć, i razem z lechupe solidnie zmokliśmy, ale ja nigdy nie żałuję żadnej chili spędzonej w lesie.
Już już było by małe pocieszenie, stadko danieli pasło się i nawet pozwoliły, czy raczej nie zauważyły nas więc podeszliśmy do nich na jakieś 150m ALE żeby nie było zbyt dobrze, śnieg jak na złość zaczął sypać, więc fotka nie jest do oceny, tylko jako dowód że coś się po lesie szwenda. :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img240.imageshack.us/img240/4382/dsc3136vg2.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/Plener%20Pojezierze%20Wa%C3%85%C2%82eckie)

mini21
11-11-2007, 00:29
Zapowiada się bardzo fajnie :-D

aadamuss
11-11-2007, 00:33
Hej. Ja również piszę się na spotkanie. Często bywam w tamtej okolicy ale zawsze mało czasu. Polecam piwo z Czarnkowa, też rarytas:) Już się cieszę, że będę mógł poznać część ludzi z forum. I cichą nadzieję mam na żubra :) Pozdrawiam Adam

tomajk
11-11-2007, 00:43
Żubry, hmm co prawda to nie jest jakieś niewykonalne, ale one w tym czasie mogą być niedostępne, zaszyją się gdzieś w lesie i po ptokach, ale pomyślę również o tym, szansa jest i to duża, trzeba jednak pamiętać, że one są na wolności a tak liczna grupa mogłaby je trochę przestraszyć.
Tak czy siak, jeśli tylko będą na polach przy drodze to jak najbardziej można będzie się na nie przymierzyć, do takich sytuacji są przyzwyczajone, nie jednej wycieczce już pozowały.

tomajk
11-11-2007, 14:10
Dziś poszedłem by sprawdzić czy nic się od wczoraj nie zmieniło, :mrgreen: jest OK, wszystko na swoim miejscu, daniele znowu były w umówionym miejscu, pogoda również paskudna, ale spacer to spacer.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img125.imageshack.us/img125/3857/dsc3226wx9.jpg)

Kaleid
11-11-2007, 20:24
A termin to marzec, kwiecien ? :)

tomajk
11-11-2007, 22:04
Wczoraj był u mnie lechupe i zastanawialiśmy się trochę nad terminem, i właśnie jest ta sprawa do rozstrzygnięcia, gdyż: wczesna wiosna czyli kwiecień oznacza korzystanie tylko z hotelu, jak również niestabilną pogodę, a koniec maja umożliwiłby wykorzystanie przez chętnych też i namiotów, również spływ kajakami będzie jednak DUUŻO przyjemniejszy.
Padła też propozycja wynajęcia któregoś z ośrodków wypoczynkowych nad jeziorem Zdbiczno, są tam domki typu BRDA i podobne, tylko muszę w tym tygodniu zrobić rozeznanie w cenach i warunkach jakie tam są.
Zdbice są myślę dobrym pomysłem, może być bardzo atrakcyjna cena i niezłe warunki, tylko muszę to sprawdzić.
Ośrodek Bukowina to pełen wypas, tylko cena może być niezbyt przyjazna.
Jak pozbieram wszystkie dane, to przedstawię konkretne propozycje i myślę że zrobimy głosowanie.

agawytka
12-11-2007, 14:31
jak to koniec maja z wykorzystaniem namiotu własnego to ja się chętnie piszę z 3os namiotem :) - nie wiem, czy będzie pełen ale na wszelki wypadek :D

sebah
12-11-2007, 15:30
pomysl z namiotem tez mi sie podoba

david
12-11-2007, 15:42
Tomajk, proponowałbym kwiecień/maj, na przełomie lutego i marca myślałem o zimowym w Pieninach. :)

tomajk
12-11-2007, 16:13
david właśnie kilkoro kolegów i koleżanek :D jeszcze w Tleniu wspominało też o namiotach, więc jeśli tak to skłaniałbym się do terminu majowego, nawet po połowie.
Ale jeszcze zobaczymy jakie będą oferty na lokale, no i oczywiście pogoda, jestem ściśle związany z aurą, moja praca jest zależna właśnie od pogody, "ruszenia" roślin, a wiem że najpiękniejszym okresem w przyrodzie jest właśnie maj, kwieciste polany, młode listki na pędach drzew, nie zasłaniające jeszcze zbytnio światła, ta zieleń jest taka młoda, soczysta, i do tego cala masa kwiatów.

Pole namiotowe, jest gotowe łącznie z zejściem do wody, nawet na kempingi jest miejsce, prąd i woda dostępna, więc jeśli taka była by wasza wola to w tej materii jestem gotów, a to akurat nic kosztować nie będzie, bo po prostu u mnie.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że ta wiosna na zachodzie polski jest później niż w centrum o jakiś tydzień do dwóch nawet.

gajowy
12-11-2007, 19:11
Tomajk, proponowałbym kwiecień/maj, na przełomie lutego i marca myślałem o zimowym w Pieninach. :)

O Pieniny ;).
Chyba jednak ciężko mi się będzie zebrać, bo już się przyzwyczaiłem, że jak plener to minimum 500 km w jedną stronę :).

kronos28
12-11-2007, 20:16
O Pieniny ;).
Chyba jednak ciężko mi się będzie zebrać, bo już się przyzwyczaiłem, że jak plener to minimum 500 km w jedną stronę :).

aa bo ty tak mieszkasz tak "nielokalizacyjnie" ;)

david
12-11-2007, 22:00
O Pieniny ;).
Chyba jednak ciężko mi się będzie zebrać, bo już się przyzwyczaiłem, że jak plener to minimum 500 km w jedną stronę :).
Nie widzę problemu, wystarczy skorzystac z usług PKP, ostatnio do Przemyśla (docelowo w Bieszczady) jechałem przez Poznań i Wrocław, zresztą w Tatry identycznie.

Robert_P
13-11-2007, 23:21
Tomek brawo za inicjatywę i dotrzymanie słowa :)
Rezerwuje jedno miejsce gdziekolwiek będzie: namiot , iglo, wigwam, hotel, camping , byle przy oknie :mrgreen:
Mam takie pytanko , jeśli są to tak ogromne połacie i sporo do obejrzenia (mnie bardzo interesują te stare zabudowania poligonowe) to może też dałoby się robić eskapady rowerkiem ?

tomajk
14-11-2007, 02:48
Tomek brawo za inicjatywę i dotrzymanie słowa :)
Rezerwuje jedno miejsce gdziekolwiek będzie: namiot , iglo, wigwam, hotel, camping , byle przy oknie :mrgreen:
Mam takie pytanko , jeśli są to tak ogromne połacie i sporo do obejrzenia (mnie bardzo interesują te stare zabudowania poligonowe) to może też dałoby się robić eskapady rowerkiem ?

Oczywiście są tam trasy rowerowe.
Jest tak wiele miejsc do zobaczenia w mojej okolicy, że jeden plener może tego nie ogarnąć. :-D

kurczak
14-11-2007, 15:47
Mnie + 1 oczywiście, też możesz dopisać to wirtualnej listy :)
Podoba mi się pomysł z rowerkiem, tyle terenu to mogłaby być fajna wyprawa.
Jak nas zapraszałeś na zlocie w Tleniu to wyglądało to bardzo ciekawie, ale teraz widzę, że szykuje się dużo więcej atrakcji. Kajaki, rowery, zwierzęta na zamówienie, ognisko, woda, piękne tereny.

KaleidoStar
14-11-2007, 22:50
to i ja poproszę o wpisanie na listę.. i idę zerwać kilka kartek z kalendarza...może to jakoś przyspieszy czas :)

Andy_O
18-11-2007, 14:21
To i ja się wpisuję + Yanoosh.
Niekoniecznie pod namiot ;-) Wręcz przeciwnie ;-)

tomajk
18-11-2007, 18:59
Witam po dłuższej przerwie, miałem trochę problemów rodzinnych, więc nie sposób było myśleć o plenerach, teraz z kolei żeby nie myśleć o tym co mnie spotkało biorę się ostro za organizację.
Więc do rzeczy. :D
Termin, ? właśnie maj to okres komunijny, i okazało się, że rezerwacje sali były już od poprzednich komunii, a żeby nie wchodzić sobie w drogę
(manele do przeglądania fotek, czy komputer będą sobie stały i nikt oprócz nas nie będzie miał dostępu, nie trzeba będzie zwijać czy rozwijać,) postanowiłem ustalić z przemiłą szefową tego zajazdu termin na 29,30,31 maja i 1 czerwca, będzie do dyspozycji 40 miejsc noclegowych, do tego możliwość dostawienia materacy, przez co zwiększy się pojemność o kolejne 10-15 miejsc, a co najważniejsze, cały zajazd będzie do dyspozycji, więc jeśli będą chętni to i karimaty, i inne najróżniejsze rozwiązania będą możliwe bez najmniejszej krępacji, jak zdrowo damy czadu to nawet pod stołami można będzie przetrwać najgorszy okres. :mrgreen:
Oczywiście do tego dochodzi pole namiotowe, miejsca na kempingi, ale nad tym można przejść do porządku dziennego, po prostu jest miejsce i kto chce ten przyjedzie, rezerwacji nie trzeba.
A teraz BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT, właśnie traficie na otwarcie PARKU LINOWEGO który będzie wybudowany u mojego kolegi sąsiada, nad rzeką, 46 przeszkód, najdłuższy odcinek zjazdowy w kraju,(podobno) budowa rusza w lutym i zakończenie będzie w maju, jeszcze tylko przeszkolenie instruktorów i jak tylko przyjedziecie to JAZDA :mrgreen: Jako że będę również brał udział w budowie wszyscy moi goście w tych dniach będą mogli skorzystać z tej atrakcji nieodpłatnie.
Sam jestem ciekawy jaka to będzie zabawa. :mrgreen:
Dodam, że pole namiotowe właśnie się tam znajduje, wszelkie ogniska i zabawy będą tam zorganizowane, bez obaw, jestem również wykonawcą tych miejsc i mam uzgodnione wszystko z moim kolegą właścicielem.
On sam jest również fotografem i cieszy się że taka impreza będzie u NAS
Wszystkich którzy do tej pory wyrazili chęć przyjazdu, wpiszę na listę, która od 2 grudnia znajdzie się na pierwszej stronie, prosić was będę jedynie o potwierdzenie, i określenie formy pobytu.

Na dzień dzisiejszy ustaliłem, że doba hotelowa ze śniadaniem w pokojach 2 i 3 osobowych jeśli nie będzie dostawianych materacy i łóżek wynosić będzie 50zł, jeśli będziemy dostawiać dodatkowe miejsca oczywiście cena będzie niższa, obiadów postanowiłem nie rezerwować, gdyż jak mi wiadomo wielu z was liczy właśnie na ognisko, rożen, i jadło w plenerze, dlatego mam firmę która robi catering dla myśliwych, nawet głęboko w lesie, ALL INCLUSIV :mrgreen: co tylko dusza zapragnie, do tego są to dania naprawdę jak domowe, grochówka czy flaczki to nie do pobicia, po prostu WOJSKOWE więc takie zamówienie wystarczy zgłosić rano a wszystko będzie w ustalonym miejscu i porze. Powiem wam że nie ma nic lepszego jak kociołek gorącej grochówy głęboko w lesie, po prostu FANTASIK dodam że cena za te usługi nie jest wygórowana, sam korzystam z tej firmy jak robimy spływy czy nawet imprezy w domu.
W piątek 30 maja zaplanowałem spływ, z RUDNICY do Tarnowa Podgórnego, tam będzie nas czekać ognisko, i wszystko co można zrobić z ryb, gdyż znajdują się tam stawy hodowlane, do tego wszystko zakrapiane suto nalewkami gospodarza, który słynie z ich produkcji, powiem wam że REWELACJA cena za tą imprezkę będzie ustalona na dwa dni przed, ale powiem wam że nigdy nie przekroczyła 30zł/ głowę razem z alkoholem a nikt tam prostym krokiem nie odchodzi a jadła jest wręcz do OPORU :mrgreen:
Czwartek 29 maja dla pierwszych gości, zabawa w parku linowym, wycieczka śladami zwierzyny do rezerwatu GLINKI, ok. 7km wzdłuż rzeki i jej dopływów, łączna długość wycieczki 12km ale teren ciężki czeka nas tam cały dzień, sobota 31 wycieczka do rezerwatu GOLCOWE BAGNO długość ok 20km ale bardziej przyjazny łatwiejszy do pokonania, równie uroczy choć nie tak dziki. W sobotę wieczorem ZIELONA NOC z ogniskiem, prosię na rożnie, zabawy hulanki swawole, może nie być czasu na prezentację, ale nie ma najmniejszego problemu by nie zrobić pokazu naszych dzieł na miejscu, są do tego warunki, POLOWE ale wszystko można zrobić.
Za niektóre z atrakcji przy których poniosę koszty, z pewnością trzeba będzie je uregulować, w to wchodzi dojazd autokarem, czy obiadek w lesie, ale nie są to duże koszty, podam dla przykładu: autobus wynajęty na cały dzień 10zł/os, obfity obiad w lesie na stołach i z talerzami, kawa herbarta, do tego małe ognisko 30zł, kajak z dowozem 25zł/szt (osobom ważącym około 100kg, czyli jak ja, polecam płynąć samemu, DUUŻO ŁATWIEJ i lżej :mrgreen: )
O imprezie na stawach po spływie już pisałem.
Niedziela, 1 czerwca ostatni spacer po moich ostępach, MAŁPI GAJ i zakończenie pleneru.

Zaraz wrzucę fotki tego zajadu.

tomajk
18-11-2007, 19:18
Każdy chętny będzie mógł zamówić danie z menu i będzie ono gotowe na określoną godzinę, lub na poczekaniu, więc wszystko jest na miejscu, INNY prowiant oczywiście też jest, :mrgreen: można również samemu sobie zrobić grilla który stoi na tarasie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img232.imageshack.us/img232/1954/dsc3603su7.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img119.imageshack.us/img119/886/dsc3605ze1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img140.imageshack.us/img140/305/dsc3601yb9.jpg)
To akurat w drodze do Tarnowa

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img218.imageshack.us/img218/8487/dsc4544iw4.jpg)

timi
18-11-2007, 19:21
Zapowiada sie bardzo ciekawie.

Nivelen
18-11-2007, 20:06
:shock::shock:

dopiero teraz zauważyłem ten temat.. muszę częściej przeglądać forum chyba :P

Zatem: ja też jestem z Wałcza, więc tomajk, dopisz mnie na listę, może nie będę nocował ze wszystkimi tylko np. zjawię się kiedyś na miejscu ale z chęcią bym wziął udział w tym przedsięwzięciu :D Ale i tak myślę że szczegóły będę miał przyjemność dogadać z Tobą na jakimś spotkaniu Pilsko-Wałeckiej grupy ;) na pierwszym spotkaniu napisałeś, że Ciebie nie będzie ale do końca maja mam nadzieję że pojawisz się na kilku spotkaniach :D:D

hah, jestem zachwycony pomysłem, sam chyba nie znam większości terenów o których opowiadasz :):)

tomajk
18-11-2007, 21:02
Nic nie stoi na przeszkodzie byś zobaczył wcześniej, tym bardziej, że ziomal :-D

kronos28
18-11-2007, 22:42
sssstaaaryyy :shock: no normalnie wyjąłeś mi tych parę miechów z kalendarza, teraz będę tylko siedział i skreślał dni w kalendarzu do 29 czerwca ;).

aaa swoją drogą to 1 czerwca to przeca dzień dziecka :mrgreen: - a jak sie piknie złożyło

A no i jeszcze z racji dużej bliskości i dobrego połączenia - coś się kroi, że przyjadę środkiem publicznego transportu, noooo tak aby tennn... nie zmęczyć samochodu :twisted: ;)





... więc tomajk, dopisz mnie na listę, może nie będę nocował ze wszystkimi tylko np. zjawię się kiedyś na miejscu

ojjjj nie wiesz co stracisz... zastanów się :)

Nivelen
18-11-2007, 22:48
Właściwie z tych opowieści które tutaj przeczytałem na temat okolic Wałcza, zastanawiam się czy żyjemy w tym samym Wałczu ;):D nigdy jakoś zbyt daleko się nie zapuszczałem w okoliczne lasy.. czas to zmienić :D




ojjjj nie wiesz co stracisz... zastanów się :)

fakt.. z TEJ strony to rzeczywiście może mnie dużo ominąć w ten sposób.. np. hmmm fotografia gwiazd, spożywanie.. grochówki i takie tam ;) :P:D
muszę to przemyśleć ;D

andre84
18-11-2007, 23:06
Brawo TOMEK !!!
Pan pleneru wielce interesujący. Mam nadzieję że znajdzie się w zajeżdzie jeden pokoik dla dwojga.
POzdrawiam...

tomajk
18-11-2007, 23:31
Nivelen Wałcz to raczej miasto, a ja mam zamiar pokazać coś co jest poza miastem, można to nazwać R-przestrzeń R- jak Rudnica oczywiście.:mrgreen:
Ty podjedz do mnie to sam zobaczysz, :-D

Robert_P
19-11-2007, 09:44
No no ale się wypas zapowiada, moc atrakcji nie tylko fotograficznych !
Jak wcześniej pisałem proszę mnie oczywiście na listę zapisać.

dwl
19-11-2007, 11:19
Nie wiem co to park linowy, ale brzmi ciekawie. Podejrzewam, że chętnych na ten plener będzie mnóóóstwo. Tylko Tomajk, co z tym Twoim internetem radiowym? Chyba ten kawałek lasu, który tak przeszkadza powinien zostać wycięty przez "nieznanych sprawców" ;)

kurczak
19-11-2007, 15:54
No chłopie jak przeczytałem Twój plan to aż mi się ciepło zrobiło, koniec maja rezerwuję na plener u Ciebie!!

Dyziek
19-11-2007, 16:50
No to dylemacik niezły, AIR SHOW w Berlinie czy szaleństwo u Ciebie:)

Sl@wcio
19-11-2007, 18:59
No to dylemacik niezły, AIR SHOW w Berlinie czy szaleństwo u Ciebie:)

O, cholera... widze Dyzio trzymasz reke na pulsie. No dylemat.

tomajk
19-11-2007, 20:37
Nie wiedziałem, że w tym samym czasie jest AIR SHOW w Berlinie, szkoda, ale tak żeby mieć cały zajazd dla siebie, bez innych gości, to z terminami nie jest łatwo, do tego otwarcie tych surviwalowych atrakcji.:(
Park linowy, z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to wygląda tak że jest system lin zawieszonych na różnych konstrukcjach, w tym również na drzewach, amatorzy silnych emocji wspinają się w uprzęży, zjeżdżają, skaczą, coś jak tarzan w lesie. Nie widziałem czegoś takiego na własne oczy, ale przyjechała dość poważna firma zajmująca się budowlą takich placów zabaw dla dorosłych i będą budować, podobno na dzień dzisiejszy najbardziej rozbudowaną konstrukcję w Polsce.
Oczywiście będą te atrakcje, dla niektórych z pewnością wątpliwe :mrgreen: dostępne również w przyszłości, lecz kolega buduje to komercyjnie, czyli ma ten park przynosić zyski, więc po tym otwarciu na którym moi plenerowicze będą mieli wstęp wolny, będą już pobierane opłaty, co nie znaczy że to jakaś drożyzna będzie.
Jest też bardzo możliwe że to nie będzie jedyny u mnie zlot, miejsca które zaplanowałem do zwiedzenia, są małą cząstką tego co można zwiedzić, zostanie jeszcze przecież cała masa innych ciekawych tematów, w końcu to Wał Pomorski, czyli Czapka Hitlera. :-D

RaB
20-11-2007, 10:31
tomajk
air show'em to sie nie przejmuj zbytnio myśle.
Przy takiej imprezie komfortem jest termin z dużym wyprzedzeniem i wyłączność lokalu, choćby
z tego względu, że wartość wyposażenia pokoi w tym czasie wzrośnie dosyć znacząco
o zołto-czarne przedmioty, może ktoś się na to obruszać albo nie, ale myśle że jest to ważne.
A o atrakcjach dodatkowcyh nie wspomnę:)
(na)leśnik ze Złotowa też sie pisze na wirtualną liste plenerowiczów

tomajk
20-11-2007, 17:31
tomajk
Przy takiej imprezie komfortem jest termin z dużym wyprzedzeniem i wyłączność lokalu, choćby
z tego względu, że wartość wyposażenia pokoi w tym czasie wzrośnie dosyć znacząco
o zołto-czarne przedmioty, może ktoś się na to obruszać albo nie, ale myśle że jest to ważne.
Święte słowa :-D jak się pozostawia graty wiedząc że nikt tam grzebać nie będzie to samopoczucie lepsze :-D
Teraz to jeszcze do jakiegoś szamana muszę uderzyć, by pogodę odśpiewał. :mrgreen:

RaB
20-11-2007, 23:09
Święte słowa :-D jak się pozostawia graty wiedząc że nikt tam grzebać nie będzie to samopoczucie lepsze :-D
Teraz to jeszcze do jakiegoś szamana muszę uderzyć, by pogodę odśpiewał. :mrgreen:

Jak dasz rade wczesniej wrocic z Warszawy w weekend to u esjot'a jakies modly odprawimy, bo sie wybieram na nieformalne spotkanie-jak sie nie pokiebasi cos;)

tomajk
03-12-2007, 09:30
Dodam, że będzie sprzęt do projekcji, z nagłośnieniem, i to dość porządny, więc wszystkich zapraszam do zmontowania prezentacji, lub diaporam, będzie można urządzić mały pokaz, i konkurs, pomyślimy o nagrodach. :)

NA PIERWSZEJ STRONIE JEST LISTA CHĘTNYCH !!!
Zainteresowanych proszę o PW w celu dopisania, lub usunięcia z listy.

zwolak
16-12-2007, 10:19
tomajk, na tak fantastycznie opisane atrakcje skusiłem się również ja i moja żona. :) Wysłałem priva ze szczegółami. ;)

vitter
27-12-2007, 00:02
ja się wstępnie pisze
choć będzie to uwarunkowane zdrówkiem mojej pani:-D
oczywiście pełną paczką

tomajk
27-12-2007, 14:48
Powoli kończą się miejsca hotelowe, choć do pleneru jeszcze sporo czasu i lista nie jest sztywna, co prawda nie jeden hotel w Wałczu jest, lecz to już w mieście.
Oczywiście pozostają jeszcze miejsca na polu biwakowym nad rzeką, miejsca na campingi i temu podobne również.

JacekM
27-12-2007, 14:50
Mnie rowniez prosze o dopisanie do listy chetnych.

Imago
27-12-2007, 21:03
Tak sobie na razie luźno myślę, że jeśli nic mi (tfu, tfu) nie wypadnie w tym terminie to z miłą chęcią bym przyjechała na ten zlot :).

b202
01-01-2008, 17:08
Mnie tomajk również pisz na plener pomimo iż jestem z tych okolic to wezmę udział w takim przedsięwzięciu i również deklaruję pomoc jak esjot. Pozdrawiam

mirek
13-01-2008, 17:01
Prosze o rezerwacje jednego miejsca.
Pozdrawiam Mirek :-D

Riki
13-01-2008, 18:43
Witam.
Jeżeli będzie jeszcze miejsce to proszę o rezerwację dla jednej osoby.
Dzięki i pozdrawiam.

tomajk
13-01-2008, 19:19
Wysłałem PM z wiadomościami, lista rezerwowa będzie od jutra, oczywiście dopiszę was. :)

ratala
13-01-2008, 19:22
witam klubowiczów dzisiejszy plener udał sie wspaniale pogoda dopisała szkoda tylko ze tyle osób sie zapisywało a zjawiło sie kilku no trudno kto był ten wie:P ponmizej podam link do niektórych zdj zdobytych dzis rano
http://www.flickr.com/photos/8680202@N08/
pozdrawaim

pebees
13-01-2008, 20:04
witam klubowiczów dzisiejszy plener udał sie wspaniale pogoda dopisała szkoda tylko ze tyle osób sie zapisywało a zjawiło sie kilku no trudno kto był ten wie:P
A z pierwszego posta wynikało, że plener w maju... to tak, by się wróg klasowy nie zorientował czy jak? :D

tomajk
13-01-2008, 20:06
:) rafala To jeszcze nie ten plener, tylu chętnych się zapisało na koniec maja, to dopiero będzie BIBA :)
Dziś było 5 osób i ja więc i tak całkiem dobry wynik. ;)
Coś więcej na temat dzisiejszego spaceru, powinno ukazać się w osobnym wątku.

jery
16-01-2008, 12:27
Proszę również na listę rezerwową (2 os. + szkrab).
Z tym, że wolałbym nocleg na miejscu (jak się coś zwolni naturalnie) ze względu na szkraba.
pozdrawiam

legionize
17-01-2008, 12:56
Ja również poproszę na rezerwową

adam1277
25-01-2008, 21:49
To i ja tak pocichutku proszę na listę rez.szt.1

tomajk
25-01-2008, 22:24
To i ja tak pocichutku proszę na listę rez.szt.1
:-D OK

copywriter2000
26-01-2008, 01:29
Gadałem własnie z kuzynem (gen. PIRX). Jeśli jest jeszcze miejsce to poprosiłbym o rezerwację dla 2 osób - ja i moja luba.

Esjot
27-01-2008, 01:14
Oczywiście też się piszę.

motylanoga
29-01-2008, 15:40
Tak samo i ja. :-) Swego czasu byłam w tamtych okolicach i miałam okazję odwiedzić to miejsce: http://www.opuszczone.com/galerie/grodek/index.php :-)

Xathloc
29-01-2008, 17:17
Zainteresowany, chętny, zmotywowany. Proszę wciągnąć na listę.

prz3mo
06-02-2008, 00:24
tomajk, kiedy na 100% musisz miec potwierdzenie?
Bo obawiam sie, ze dopiero przed samą imprezą bede wiedział czy dam rade pojechac :(
Daleko nie mam, wiec to nie problem, gorzej z lokum czy na ostatnią chwile znajde coś koło Was. Chyba, ze w aucie bede kimał ;)

zwolak
06-02-2008, 08:56
prz3mo, kto jak kto, ale Ty z Gorzowa, to możesz nawet i codziennie z domu dojeżdżać. ;-) Musisz tylko przejechać przez Strzelce Krajeńskie, Dobiegniew i Człopę i już jesteś na miejscu. :-)

b202
06-02-2008, 13:03
prz3mo, kto jak kto, ale Ty z Gorzowa, to możesz nawet i codziennie z domu dojeżdżać. ;-) Musisz tylko przejechać przez Strzelce Krajeńskie, Dobiegniew i Człopę i już jesteś na miejscu. :-)

Uuu ale to nie uzasadnione ekonomicznie i czasowo jak będziemy kończyć wieczorem i zaczynać od rana. Bardziej się zmęczy tymi dojazdami niż spaniem w aucie. Poza tym spanie w aucie nie jest takie złe, przeszedłem to na paradzie parowozów w Wolsztynie i daliśmy radę. Tylko z rana było trochę chłodno. Warto pamiętać, że będzie dużo miejsca na namioty i zawsze w namiocie można spać. Koniec off topa :P

tomajk
06-02-2008, 16:41
Na dzień dzisiejszy mam na obu listach około 80 osób, a miejsc w kwaterze głównej jest około 40, u mnie gdzieś na 10 do 15 osób się znajdzie lokum, oczywiście będą też miejsca w innych hotelach w Wałczu, jest też super pole namiotowe na którym bez problemu można rozbić i kilkanaście namiotów. Tak więc faktycznie to sprawa się rozstrzygnie dopiero na kilka dni przed samym plenerem, a nawet i w pierwszy dzień, bo przecież i pogoda będzie miała duże znaczenie.
Na ostatnim spotkaniu grupy POZYTYWNI ustaliliśmy, że w organizacji tego pleneru pomogą mi koledzy i będzie to nasze wspólne dzieło.
Jeszcze o tym nie wspominałem, ale też i wspaniałe studio kolegi ESJOT będzie również brało udział w tej imprezie, więc panie powinny w tobach foto posiadać również swoje kosmetyki, bo z pewnością się przydadzą. :)

Ja również byłem na liście rezerwowej na plener w Tleniu i okazało się że miejsce się znalazło, gdyż nie wszyscy się zjawili, tak to się różnie układa.

prz3mo
06-02-2008, 16:53
prz3mo, kto jak kto, ale Ty z Gorzowa, to możesz nawet i codziennie z domu dojeżdżać. ;-) Musisz tylko przejechać przez Strzelce Krajeńskie, Dobiegniew i Człopę i już jesteś na miejscu. :-)

Zwolak, znam te regiony bardzo dobrze, bywam w Strzelcach kilka razy w tygodniu... :)
Ale dzieki za wskazanie trasy ;)

Dojeżdżac codziennie bym nie chciał bo to nie interes. Ani nic wypić, ani sie zintegrować przy ognisku...
Coś wymysle :)

alexkoz
06-02-2008, 17:13
to ja poproszę tez na listę, a jeżeli nie ma już miejsc to chociaż na rezerwową :)

kronos28
06-02-2008, 17:23
Dojeżdżac codziennie bym nie chciał bo to nie interes. Ani nic wypić, ani sie zintegrować przy ognisku...
Coś wymysle :)

wymyślaj wymyślaj :]

jedno już możesz sobie wykreślić z listy - jeżdżenie samochodem ;)

zwolak
07-02-2008, 09:02
Zwolak, znam te regiony bardzo dobrze, bywam w Strzelcach kilka razy w tygodniu... :)
Ale dzieki za wskazanie trasy ;)
Dojeżdżac codziennie bym nie chciał bo to nie interes. Ani nic wypić, ani sie zintegrować przy ognisku...
Coś wymysle :)

Wcale się nie spodziewałem, że nie znasz tych rejonów - w końcu tam mieszkasz. :-) A co do integrowania... Chłopaki dali Ci tyle pomysłów niwelujących problem, a Ty jeszcze marudzisz... :mrgreen:

prz3mo
07-02-2008, 09:57
Chłopaki dali Ci tyle pomysłów niwelujących problem, a Ty jeszcze marudzisz... :mrgreen:

Piszę na forum, a nie marudzę :-P

vitter
08-02-2008, 11:27
vitter zgłasza jeszcze 2-kę warszawiaków, niestety bez pojazdu
może ktoś wspomóc w dojazdach do noclegów ???

rxb
21-02-2008, 17:57
Jeśli jest jeszcze jakakolwiek możliwość, to też się piszę na plener. Tak więc proszę o wpisanie mnie na listę. Ciekawie się zapowiada :)

sea21
02-03-2008, 20:42
cholera za pozno sie namyslilem:(

darko
04-03-2008, 21:45
Wysłałem PM z wiadomościami, lista rezerwowa będzie od jutra, oczywiście dopiszę was. :)
Ja nic nie dostałem

hesja
14-04-2008, 10:20
heh piekna niezdrowa impreza sie zapowiada :)
az strach aparat brac ;))
rozmowy trwaja z Lans Squadem na temat udzialu :)
Goldie ma problem z koncertem Metaliki (ale chyba mu DVD z tego koncertu kupie i bedzie zadowolony, przynajmniej butelką nie dostanie :mrgreen:)
Wasia ma inne wazne sprawy w domu ale chyba do wynegocjowania

wiec jest duza szansa ze sie pojawimy
ale jak juz bede wiedzial na 100% Tomajku zamecze Cie na PW (tak jak obiecalem przy naszej ostatniej rozmowie) :)

Robert_P
14-04-2008, 10:45
heh piekna niezdrowa impreza sie zapowiada :)
az strach aparat brac ;))
rozmowy trwaja z Lans Squadem na temat udzialu :)
Goldie ma problem z koncertem Metaliki (ale chyba mu DVD z tego koncertu kupie i bedzie zadowolony, przynajmniej butelką nie dostanie :mrgreen:)
Wasia ma inne wazne sprawy w domu ale chyba do wynegocjowania

wiec jest duza szansa ze sie pojawimy
ale jak juz bede wiedzial na 100% Tomajku zamecze Cie na PW (tak jak obiecalem przy naszej ostatniej rozmowie) :)


Kup mu to DVD a jak nie to pałą go :) brak "Złota" na imprezce to niepowetowana strata :)
Jest jeszcze tyle czasu że mozna wszystko przesunąć , więc do ataku !

vitter
14-04-2008, 11:00
witaj Sławeczku
przyjeżdżajcie obiecałem szwagrowi że nauczymy go pić :mrgreen:

tomajk
14-04-2008, 16:24
To chyba oprócz kajaków barkę z pogłębiarką trzeba będzie zamówić :)

kurczak
14-04-2008, 16:24
heh piekna niezdrowa impreza sie zapowiada :)
az strach aparat brac ;))
rozmowy trwaja z Lans Squadem na temat udzialu :)
Goldie ma problem z koncertem Metaliki (ale chyba mu DVD z tego koncertu kupie i bedzie zadowolony, przynajmniej butelką nie dostanie :mrgreen:)
Wasia ma inne wazne sprawy w domu ale chyba do wynegocjowania

wiec jest duza szansa ze sie pojawimy
ale jak juz bede wiedzial na 100% Tomajku zamecze Cie na PW (tak jak obiecalem przy naszej ostatniej rozmowie) :)

Lans Squad obowiązkowo, duża dawka dobrego humoru gwarantowana :)

Pozdrawiam
Jacek

hesja
14-04-2008, 18:08
Jest jeszcze tyle czasu że mozna wszystko przesunąć , więc do ataku !

oki podaj numer do managera Metaliki hihi


To chyba oprócz kajaków barkę z pogłębiarką trzeba będzie zamówić :)

no sie malenstwo odezwalo :mrgreen:


Lans Squad obowiązkowo, duża dawka dobrego humoru gwarantowana :)



a drzwi to tam mocne macie?? :mrgreen:

kronos28
14-04-2008, 18:33
Goldie ma problem z koncertem Metaliki (ale chyba mu DVD z tego koncertu kupie i bedzie zadowolony, przynajmniej butelką nie dostanie :mrgreen:)

zorganizuje się koncert pieśni biesiadnej :mrgreen: Metalica mięknie :D



Wasia ma inne wazne sprawy w domu ale chyba do wynegocjowania

priorytetyzacja celów :D to ważna sprawa ;)

Jakieś drzwi sie zawsze znajdą :)

Ja tam sie doczekać juz nie moge

Sl@wcio
14-04-2008, 18:36
Te "plenery" .... heheheh

b202
14-04-2008, 19:49
a drzwi to tam mocne macie?? :mrgreen:

Od ostatniej imprezy Tomek jeszcze nie wstawił nowych. Zresztą po co jak plener się szykuje. A po plenerze gtad wstawi nowe od siebie ze sklepu.


To chyba oprócz kajaków barkę z pogłębiarką trzeba będzie zamówić :)

Nie wiem czy Dobrzyca to wytrzyma, z rzeki zrobimy kanał Sueski tą barką.


zorganizuje się koncert pieśni biesiadnej :mrgreen: Metalica mięknie :D

Zespół możemy mieć jak chcecie Klakson Bodara (http://www.saloon.pl/index.php?page=61&a=43) zespół tzw. country. Ale i tak jak zobaczycie co Tomek szykuje jako niespodzianka to koncerty Wam nie będą w głowie ;)

hesja
14-04-2008, 20:33
Zresztą po co (drzwi) jak plener się szykuje. A po plenerze gtad wstawi nowe od siebie ze sklepu

kto nie byl w Tleniu nie wie
a kto byl i wie... to i tak nic nie powie bo taka byla umowa :)

powiem Wam tez w tajemnicy, ze prowadze rowniez rozmowy na temat uczestnictwa na plenerku
z jeszcze jedna persona z tego forum...
z taaaaaka "malo wazna" ktorej tez nalezy sie zaktywizowanie w dzialaniach (w koncu!)
zeby nie powiedziec.... kop w d...? :)
pewnie Wiecie o kim pisze, a jak nie Wiecie to.... Wieeecie na pewno :)

b202
14-04-2008, 20:44
powiem Wam tez w tajemnicy, ze prowadze rowniez rozmowy na temat uczestnictwa na plenerku
z jeszcze jedna persona z tego forum...
z taaaaaka "malo wazna" ktorej tez nalezy sie zaktywizowanie w dzialaniach (w koncu!)
zeby nie powiedziec.... kop w d...? :)
pewnie Wiecie o kim pisze, a jak nie Wiecie to.... Wieeecie na pewno :)

to niech się również zjawia, czemu nie, miejsca u Tomka jest dużo... prawda Tomaszu?... więc jakoś damy radę ;)

tomajk
14-04-2008, 21:46
No ten najmniej ważny to koniecznie mu trzeba, hmm jak to Hesja powiedział hmm a niech tam będzie, jasne że tak :D

deoc
16-04-2008, 06:50
@Tomajk kiedy bedzie jakas przewidywana data zrzutki spolecznej 'aka' zaliczka 'aka' gruby dolar ?? Bo to w sumie miesiac zostal, a jak chcecie wiele rzeczy zorganizowac, to nie ukrywajmy potrzebne sa fundusze operacyjne ;)

tomajk
16-04-2008, 16:26
Zaliczka jest właściwie potrzebna tylko po to by się ktoś nie wycofał, a "świniak" już na rożnie będzie się piekł, ludzie którzy będą dostarczać jedzonko, kajaki, autobus, czy hotel znają mnie, już nie pierwszy raz korzystałem z usług i nie potrzebne są fundusze by to uruchomić, ważne by kasa się zgadzała w dniu uruchomienia, no i ilość gości.
Myślę że około 25kwietnia (piątek w przyszłym tygodniu) otworzę konkretny nabór, to i tak pozostanie jeszcze ponad miesiąc, to jest długi czas i znając życie różnie się może ludziom ułożyć, wolalbym nie odsyłać za wcześnie wpłaconych zaliczek, ta jedna która wisi od dawna, to akurat rozliczenie było za sprzęt, więc to insza iszość :D

vitter
17-04-2008, 22:10
tomajk niech wpłacają procent zawsze rośnie :mrgreen:

prz3mo
18-04-2008, 11:14
Ja juz wiem, ze nie bede mógł być na całej imprezie :(
31 maja będę prawdopodobnie focił pewną dużą impreze...
Ale, że mieszkam nie tak daleko to postaram się tam do Was dotrzeć choćby na chwilę któregoś dnia :) Może się uda :)

zwolak
18-04-2008, 12:38
Ja nie rozumiem, jak można brać zlecenia, gdy plany plenerowe są znane od dawna. ;-)
prz3mo, powinieneś spalić się ze wstydu! :mrgreen:

tomajk
18-04-2008, 16:10
Ja juz wiem, ze nie bede mógł być na całej imprezie :(
Czy to oznacza, że mam cię z listy głównej skreślić ? :(

sebah
18-04-2008, 16:22
moj wyjazd tez stoi pod wielkim znakiem zapytania niestety :( w przyszlym tygodniu bede wiedzial dokladnie czy przyjade czy nie...

tomajk
18-04-2008, 16:29
To też i dlatego wstrzymywałem się z braniem jakichkolwiek zaliczek wcześniej niż miesiąc przed imprezą. ;)

Dyziek
18-04-2008, 18:13
To też i dlatego wstrzymywałem się z braniem jakichkolwiek zaliczek wcześniej niż miesiąc przed imprezą. ;)

I to było dobre posunięcie - Tomku mimo szczerych chęci nie będę mógł się pojawić - praca + samoloty. Więc możesz mnie definitywnie wywalić z listy.

Ale na 100% odwiedzę Cię sam w innym terminie jeśli pozwolisz - chciałbym 500mm i 300-800 Sigmy przetestować.

pebees
18-04-2008, 20:31
Ale na 100% odwiedzę Cię sam w innym terminie jeśli pozwolisz - chciałbym 500mm i 300-800 Sigmy przetestować.
Interesowniś... :D

A ja może właśnie wpadnę, choć miało mnie nie być. Oczywiście konkrety będę znał ... w ostatniej chwili - takie życie :)

tomajk
18-04-2008, 22:14
Interesowniś... :D

A ja może właśnie wpadnę, choć miało mnie nie być. Oczywiście konkrety będę znał ... w ostatniej chwili - takie życie :)

Cześć :)
Jak widzisz, już zaczynają się rezygnacje, być może jeszcze więcej będzie jak dojdzie do wpłacania zaliczek, tak więc lista choć jest to tak naprawdę to fikcja, a faktyczne uczestnictwo będzie zależało tylko od samych zainteresowanych.
Pozdrawiam Tomek.

Dyziek
18-04-2008, 23:05
A ja może właśnie wpadnę, choć miało mnie nie być. Oczywiście konkrety będę znał ... w ostatniej chwili - takie życie :)


Nie no kurde była by okazję poznać Pibę:(

pebees
19-04-2008, 08:42
Nie no kurde była by okazję poznać Pibę:(
Spoko, gdy będzie ciepło, wybieram się do Warszawy, z dzieckiem do jakiegoś muzeum WP czy coś, więc jeśli będziesz miał czas, to nie widzę problemu :D

pebees
19-04-2008, 08:43
Cześć :)
Jak widzisz, już zaczynają się rezygnacje, być może jeszcze więcej będzie jak dojdzie do wpłacania zaliczek, tak więc lista choć jest to tak naprawdę to fikcja, a faktyczne uczestnictwo będzie zależało tylko od samych zainteresowanych.

Dlatego nie deklarowałem się :D Zobaczymy :)

b202
19-04-2008, 23:18
A teraz BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT, właśnie traficie na otwarcie PARKU LINOWEGO który będzie wybudowany u mojego kolegi sąsiada, nad rzeką, 46 przeszkód, najdłuższy odcinek zjazdowy w kraju,(podobno) budowa rusza w lutym i zakończenie będzie w maju, jeszcze tylko przeszkolenie instruktorów i jak tylko przyjedziecie to JAZDA :mrgreen: Jako że będę również brał udział w budowie wszyscy moi goście w tych dniach będą mogli skorzystać z tej atrakcji nieodpłatnie.
Sam jestem ciekawy jaka to będzie zabawa. :mrgreen:


No więc, może ja wrzucę już kilka fotek z tego parku linowego. Dziś (19 kwietnia) było szkolenie po wybudowaniu parku dla przyszłych instruktorów i ratowników. Zajechałem na nie razem z Nivelenem, żeby zrobić kilka zdjęć. Zabawa wydaje się być świetna i taka z pewnością będzie. Mam nadzieję, że to niektórych nakłoni do przyjazdu ;). Od razu przepraszam, że przepalone niektóre, ale robiłem je tylko po to byście zobaczyli jak tam jest. Przedstawiam kilka zdjęć poniżej:

1. W zielonym kasku osoba odpowiedzialna za powstanie parku linowego

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny01.JPG)

2. Trzeba patrzeć gdzie się stawia nogi ;) na zdjęciu właściciel parku

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny02.JPG)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny03.JPG)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny04.JPG)

5. Wydaje się, że jest nisko, ale uwierzcie momentami nie jest naprawdę

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny05.JPG)

6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny06.JPG)

7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny07.JPG)

8.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny08.JPG)

9. Tu właśnie widać Michała aka Nivelen

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny09.JPG)

10. Niektórzy wyczyniali różne figury, najlepsze pokazywał instruktor

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny10.JPG)

11.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny11.JPG)

12.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny12.JPG)

13.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny13.JPG)

14. Czasem ciężko już iść, ale nie można się poddawać

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bartekcmiel.com/nikon/liny14.JPG)

vitter
21-04-2008, 09:24
Nawet nie macie pojęcia jak ja Wam zazdroszczę . Uwielbiam tego typu parki :-D i bardzo bym chciała po wspinać się, pohuśtać na linach z Wami. Przypomniały by mi się młode lata w harcerstwie.
Tomajk zapytaj instruktora czy kobiety w ciąży tez mogą :mrgreen:

Pozdrawiam
żonka Vittera

tomajk
21-04-2008, 10:22
Nawet nie macie pojęcia jak ja Wam zazdroszczę . Uwielbiam tego typu parki :-D i bardzo bym chciała po wspinać się, pohuśtać na linach z Wami. Przypomniały by mi się młode lata w harcerstwie.
Tomajk zapytaj instruktora czy kobiety w ciąży tez mogą :mrgreen:

Pozdrawiam
żonka Vittera
Oj obawiam się, że same ćwiczenia nie zaszkodziłyby, ale jest uprząż asekuracyjna, która jest mocno zaciśnięta powyżej bioder i na udach, to chyba nie nadaje się dla ciężarnej kobiety, mogłoby być niebezpieczne.
ALE nie ma pewności czy nie ma pełnej uprzęży, kto wie, dziś zapytam się "liniarzy" (klub taternictwa jaskiniowego) czy taka możliwość istnieje.

kurczak
22-04-2008, 13:50
kto nie byl w Tleniu nie wie
a kto byl i wie... to i tak nic nie powie bo taka byla umowa :)

Ja myślę, że "drzwi" to już jest taka stara świecka tradycja i z przyjemnoscią pofocę coś o czym później nie można mówic :)


powiem Wam tez w tajemnicy, ze prowadze rowniez rozmowy na temat uczestnictwa na plenerku
z jeszcze jedna persona z tego forum...
z taaaaaka "malo wazna" ktorej tez nalezy sie zaktywizowanie w dzialaniach (w koncu!)
zeby nie powiedziec.... kop w d...? :)
pewnie Wiecie o kim pisze, a jak nie Wiecie to.... Wieeecie na pewno :)

To bardzo dobry pomysł w końcu jak oglądałem archiwum to na wszystkich plenerkach "ten mało ważny człowiek" był. W Tleniu wszyscy trzymaliśmy za niego kciuki, więc teraz koniecznie musi przyjechać.

Nemeth
22-04-2008, 18:02
Nie chce mi sie czytac wszystkiego - zgłosiłem się i póki co nie wycofuję rezerwacji.
Tylko ile to ma wszystko kosztować ?
No i kiedy ten plener ? ;)

sebah
22-04-2008, 18:10
[quote=Nemeth;682836No i kiedy ten plener ? ;)[/quote]

patrz pierwsza strona

PLENER od wieczora 29 maja rozpoczynamy 30 - 31 maj (ZIELONA NOC :smile: ) i 1 czerwiec zakończenie.

tomajk
22-04-2008, 18:12
Od piątku będzie lista atrakcji, koszt i nr. konta na które będą przyjmowane zaliczki. :)

pebees
22-04-2008, 18:47
A ja zapytam inaczej - gdzie dokładnie ten plener? Bo z pierwszego postu nic mi konkretnego nie wynika...

b202
22-04-2008, 19:11
A ja zapytam inaczej - gdzie dokładnie ten plener? Bo z pierwszego postu nic mi konkretnego nie wynika...

To może ja odpowiem. Dokładnie to Polska } Zachodniopomorskie } Pojezierze Wałeckie } Powiat Wałcz } Gmina Wałcz } Rudnica } "Dolina Tomajka" ;)

Miejsce bazowe przedstawia mapka google (http://maps.google.com/maps?f=d&hl=pl&geocode=&saddr=&daddr=53.330924,16.451554&mra=mi&mrsp=0&sz=16&sll=53.330694,16.451769&sspn=0.007445,0.023518&ie=UTF8&t=h&z=16), a dojazd każdy sobie obliczy. :) Pewnie Tomek szerzej opisze, ale sam plener będzie w różnych miejscach w zależności od planu imprezy.

Nemeth
22-04-2008, 19:39
To może ja odpowiem. Dokładnie to Polska } Zachodniopomorskie } Pojezierze Wałeckie } Powiat Wałcz } Gmina Wałcz } Rudnica } "Dolina Tomajka" ;)

(...)

260 km samochodem ode mnie :) Spoko:)

b202
22-04-2008, 20:20
260 km samochodem ode mnie :) Spoko:)

Dasz radę, chyba się nie rozmyślasz co? :>

pebees
22-04-2008, 20:55
260 km samochodem ode mnie :) Spoko:)
Ode mnie 280 ... ale zobaczymy :)

Nemeth
22-04-2008, 23:09
Dasz radę, chyba się nie rozmyślasz co? :>

600mm 600 mm 600mm - tym razem zrobię zdjęcie czegoś więcej niż liście brzozy :) 600 mm 600mm 600mm :)
nie - nie rozmyślam się ;)

pebees
23-04-2008, 07:06
600mm 600 mm 600mm
Ty się w końcu zdecyduj, czy 260 km, czy 600 mm, bo to pewna różnica jest :D :D :D

deoc
23-04-2008, 08:33
Nier robcie scen, ze 260km nie przejedziecie ;) Ja mam ponad 460km !! i bedziemy, chyba ze po drodze wydam wszystko na "mandaty"

Nemeth
23-04-2008, 11:16
Nier robcie scen, ze 260km nie przejedziecie ;) Ja mam ponad 460km !! i bedziemy, chyba ze po drodze wydam wszystko na "mandaty"

Cholera... dowcip w tym, że ... samochód mi sie zepsuł (tak na amen raczej) i zostaje mi tylko rower.
Ogniwo w łańcuchu muszę zmienić bo mi pękło... hehe :) Dam radę ;) Już sie nie mogę doczekać :)

kronos28
23-04-2008, 11:36
to lepiej juz wyjeżdżaj tym rowerem to na koniec maja się wyrobisz :mrgreen:

darko
23-04-2008, 16:23
to lepiej juz wyjeżdżaj tym rowerem to na koniec maja się wyrobisz :mrgreen:
a tam w dwa dni da radę i jeszcze zdjęcia porobi :)

b202
23-04-2008, 18:03
a tam w dwa dni da radę i jeszcze zdjęcia porobi :)

Chyba, że z górki będzie miał cały czas, a na naszych terenach jest i z górki i pod górkę :P więc trzeba będzie czasem pchać rower ;)


Ja mam ponad 460km !! i bedziemy, chyba ze po drodze wydam wszystko na "mandaty"

Nie przejmuj się, jak dostaniesz mandaty w Powiecie Wałeckim lub Złotowskim to postaram się to jakoś załagodzić ;)

tomajk
25-04-2008, 21:18
Koszt noclegu to 40 zł bez śniadania + 12zł śniadanie, więc 52zł/doba
Koszt noclegu osób śpiących na dostawkach to 30zł bez śniadania + 12zł śniadanie, więc 42zł/doba www.zajazd-luna.pl (http://forum.nikon.org.pl/www.zajazd-luna.pl)

PLAN ZAJĘĆ
DZIEŃ PIERWSZY 29.05
Przyjazd w godzinach popołudniowych w czwartek 29maja
Długa uczta przy niewielkiej ilości alkoholu, maks. do 24 wieczorem, (uczta przy syto zastawionym stole, w zależności od wybranych potraw, od 20 do 40zł )
Prezentacja multimedialna uczestników (prosimy zgrać na pena, lub CD zdjęcia) DZIEŃ DRUGI 30.05
Pobudka o godz. 7:30
Śniadanie
Wyjazd autokarem (5zł/os) do Rudnicy na most, gdzie zaczyna się spływ o godz 9:00 ( wynajem kajaka 45zł/szt. osobom ważącym ponad 100kg radzimy wziąć kajak w pojedynkę, co prawda drożej ale zdecydowanie lżej się płynie )
Przerwa obiadowa na „Złamanym moście” ( Koszt obiadu w plenerze dnia 30.05.2008, proponujemy bigos oraz grochówkę z pieczywem kawa, herbata wynosi 20zł/os )
Planowane dopłynięcie do bazy przed Tarnowem Podgórnym około godz. 18:30 i tam !!! ( uczta rybna, głównie pstrągi we wszelakiej postaci, około 2kg/osobę, ognisko i 1/2L 40% nalewek produkcji naszego gospodarza, łączny koszt biesiady 50zł/os)
Powrót autokarem (10zł/os) do hotelu około godz. 23:00 DZIEŃ TRZECI 31.05
Pobudka około 8:30
Śniadanie
10:00 Wyjazd Autokarem na bazę Parku Linowego w Rudnicy,(5zł/os) tam pozostaną osoby bardziej zainteresowane wspinaniem się po drzewach ( przejście wszystkich 46 ćwiczeń ze zjazdami kosztuje 25zł ) lub fotografowaniem wspinających się, również chętni to zabawy w plenerowym STUDIO kolegi ESJOTA.
Pozostała część grupy pod moim przewodnictwem pójdzie zwiedzać dolinę Dobrzycy i Rezerwat Glinki.5. Obiad plenerowy około 14:00 pod „GRZYBKIEM” w rezerwacie Glinki (Koszt obiadu dnia 31.05.2008, proponujemy zupę gulaszową, flaki z pieczywem
Wynosi 20zł/os )
6. Powrót, do BAZY czyli na moje włości około 17:30 gdzie czekać nas będzie
OGNISKO z świniakiem na rożnie, wódka w beczce chochlą nalewana, no i browar jak kto woli. ( przewidywany koszt uczty przy ognisku, łącznie z 1/2L 40% SPECJALNOŚCI to około 40zł)
7. Powrót do hotelu autokarem lub bardziej zmęczeni, wcześniej busem (5zł)
DZIEŃ CZWARTY NIEDZIELA 1.05
1.Pobudki nie będzie, każdy wstanie jak będzie miał ochotę.
2.Śniadanie.
3.Prezentacje naszych plenerowych wypocin, i oficjalne zakończenie, około 14:00

Dla chętnych wyjazd na Rudnicę, bądź to do parku, bądź na zapory bobrowe, albo na „wypróbowanie” moich czatowni.
Obiad w niedzielę, każdy zamówi indywidualnie, można w hotelu, którym mieszkaliście, lub w restauracji, których może zbyt wiele nie ma, ale z pewnością nie zabraknie, może być też obiad z dowozem na miejsce, ceny takie same jak w całym kraju.
Po skalkulowaniu wszystkich atrakcji, noclegów, wyżywienia, wyszło około 380zł od osoby.

ZALICZKI W WYSOKOŚCI 150zł PROSZĘ WPŁACAĆ PO UZGODNIENIU NOCLEGU Z KIEROWNICZKĄ HOTELU „LUNA” NA KONTO
Dorota i Jacek Kasińscy Bank PKO S.A.
56 12 40 3712 1111 0000 4369 1502
TELEFON w sprawie zakwaterowania i wyżywienia, DOROTA KASIŃSKA 601 729 979
TELEFON do mnie to 602 107 186 ( niestety wioska to słaby zasięg sieci i często pracuję na ciągniku, więc mogę nie usłyszeć dzwonka, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wysłanie wizytówki, lub SMS z hasłem PLENER to większa szansa że wpisany NR do kontaktów będzie i odbiorę)
W pierwszej kolejności proszę o zdeklarowanie się osób z listy na pierwszej stronie, za 3 tygodnie, czyli 17 maja mam nadzieję na rozstrzygnięcie.


Choć nie zawsze piszę posty, to codziennie sprawdzam co dzieje się na forum, na każde pytanie odpowiem.

To nie pozostało mi nic innego jak życzyć wam DUŻO sił, bo plenerek do łatwych należeć nie będzie, ale z pewnością wspominać będziecie go mile.

PS. Ja od wczoraj już ostro trenuję, by nie dać ciała, nie tylko na linach, ale i przy wiośle, od czwartku, będą też robione mapy wycieczek na GARMINA a w sobotę próbny spływ z kolegami z POZYTYWA, no i ognisko też.

PROSZĘ NIE WPŁACAĆ POCHOPNIE ZALICZEK, NIE BĘDZIEMY ZWRACAĆ, niestety część atrakcji na dwa tygodnie przed terminem, będzie zaklepana, i będę musiał za to zapłacić czy ktoś będzie czy nie, jest możliwość zamiany, ale to pozostawiam już samym zainteresowanym.

tomajk
25-04-2008, 21:28
PLAN DOJAZDU BĘDĘ OPRACOWYWAŁ DLA KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO, ADRES HOTELU ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE
http://www.zajazd-luna.pl (http://www.zajazd-luna.pl/)

BAZA PLENERU TO 78-600 WAŁCZ RUDNICA 2 MAPKA DOJAZDU ZNAJDUJE SIĘ RÓWNIEŻ NA MOJEJ FORMOWEJ STRONIE http://www.krupienko.pl (http://www.krupienko.pl/)
PROBLEMU Z TRAFIENIEM NIE BĘDZIE NAJMNIEJSZEGO

b202
25-04-2008, 22:52
BAZA PLENERU TO 78-600 WAŁCZ RUDNICA 2 MAPKA DOJAZDU ZNAJDUJE SIĘ RÓWNIEŻ NA MOJEJ FORMOWEJ STRONIE http://www.krupienko.pl (http://www.krupienko.pl/)
PROBLEMU Z TRAFIENIEM NIE BĘDZIE NAJMNIEJSZEGO

Jeśli gdyby to można dzwonić, jeśli nie do Tomka to zadeklaruję się pomóc w tłumaczeniu trasy i ewentualnym wyjechaniu i poprowadzeniu, czyli dzwonić do mnie 602 327 360 } b202 = Bartek. W czwartek od rana będę dyspozycyjny u Tomka prawdopodobnie, więc możecie dzwonić.

tomajk
27-04-2008, 01:39
Zaliczka dotyczy całego pleneru, nie tylko hotelu, cale rozliczenie będzie przy zameldowaniu się w hotelu i wybraniu menu, ja będę na miejscu więc powinno pójść sprawnie.
Przy kontakcie z kierowniczką hotelu Dorotą proszę powołać się na MAJOWY PLENER TOMKA KRUPIENKO
Parking strzeżony przy hotelu, albo u mnie w gospodarstwie, tu nawet nie przyjdzie nikomu do głowy ryzykować zdrowiem lub czym innym dobieranie się do czyjegoś samochodu ;) dodam, tylko jeszcze że to wieś, i to daleko od większych miast.
Hotel "LUNA" jest zarezerwowany, tylko i wyłącznie na potrzeby moich plenerowiczów, żadnych weselnikow, czy innych gości w czasie waszego pobytu, czyli od 29 maja do 1 czerwca nie będzie, kuchnia i bufet do dyspozycji.
Rzeka Dobrzyca nie jest łatwa, to prawda, ale jest bardzo malownicza, a nas nikt poganiać nie będzie, żadnych zawodów czy wyścigów, no chyba, że ktoś sam się zaweżmie i postanowi przypłynąć przed wszystkimi.
Co do spływu, to ja pływam tą rzeką często i bez obaw biorę aparat, żadnych hermetycznych opakowań, i nie ma problemu, pływają też ludzie z małymi dziećmi.
Rzeka ta płynie dość szybko. więc nie trzeba wiele wiosłować by posuwać się do przodu, naszym zadaniem jest przede wszystkim sterowanie kajakiem, ale za to nie brakuje czasu na zdjęcia a przecież o to chodzi.
Nikt z biorących udział w spływach które organizowałem do tej pory nie ucierpiał, i nie stracił cennych rzeczy.

kurczak
29-04-2008, 13:37
To się nazywa planowanie, wszystko pięknie rozpisane :)
Rozumiem, że codziennie startujemy z miejsc noclegu (chyba nie wszyscy się zmieścimy w jednych miejscu)
Tomajk jak daleko jest od Twojej hacjendy do Zajazdu Luna?

tomajk
29-04-2008, 20:50
Będą tylko dwa miejsca noclegowe, Zajazd Luna i mój domek letni, tylko raz odbędzie się imprezka w zajeździe, kolejne już u mnie nad rzeką i na stawach w Tarnowie.
Do zajazdu mam około 5,5km drogą. a lasem będzie z 4,5km :) często zdarza mi się piechotką śmigać do Wałcza przez las, jak będziemy po pierwszym wieczorku chcieli trochę emocji, nie ma nic lepszego niż spacer nocą po lesie, spotkanie z dzikami murowane :D
Zapanowałem tak, że każda chwila będzie wypełniona, jednego czego nie mogę przewidzieć to POGODY, mam co prawda plan awaryjny, ale wiadomo jak to jest, tfu tfu tfu, nie gadam więcej by nie zapeszyć. :D
Wszystkie samochody pozostają na parkingach, te 3 dni które będziecie na plenerze są tak zaplanowane, by nie wozić tyłków samochodami, zresztą nie byłoby szans powrotu po pozostawione auta.

pebees
02-05-2008, 21:29
Będą tylko dwa miejsca noclegowe, Zajazd Luna i mój domek letni,
Dobra, a zakładając, że będę gdzieś indziej, ani w lunie (bo nie ma mnie na liście), ani u Ciebie (bo np. braknie miejsca), to jak mam z Wałcza do 'bazy' docierać? I jak mam ją odnaleźć? Mapa, kompas, i lecimy? :D

Sl@wcio
02-05-2008, 21:34
I nie zapomnij o obiecanych trakach na Garmina.
Przybedę dopiero w piątek wieczorem więc może mi się przyda.

tomajk
03-05-2008, 06:57
Właśnie od środy testuję 60CSx :)
Szukam teraz map topograficznych z siatką GPS na moje tereny, albo sposobu jak mogę wykorzystać skany z moich.
Dziś będą chłopaki to przepytam ich, może się który wygada :D jak to zrobić.
Zarejestrowałem się też na forum GARMINA to może i oni pomogą.
Tak czy owak od dziś zapisuję każdą ścieżkę.
A tak w ogóle to bardzo fajna zabawka :D

samuraj
05-05-2008, 06:45
tomajk na poczatek polecam http://gpsmaniak.com/ oraz http://ump.waw.pl/ i forum http://www.garniak.pl/index.php... ja niedlugo tez dolacze do tego grona...

Sl@wcio
05-05-2008, 12:58
Tak jak samuraj prawi - GpsManiak to gość który zęby zjadł na mapach i na forum ichnim dużo pomaga.
Ja mam mapy topo calej polski 1 x DVD do Oziego.
Skalibrowane pod WGS84, mozna rysować trasę i wgrywać do Garmina (trasę) - mam GPSMap60C.
Kiedyś jeszcze posiadałem kabelek łączący moje D200 z GPSMap 60C - póki się nie zgubił.

Rysowanie trasy będę testował z takim zestawieniem (jutro, pojutrze) pod trasę rowerową w mojej okolicy.
Podzielę się efektami, a może zrobimy coś pod plener razem.
Czyli sprzęcik taki będzie:
OziExplorer, mapa topo (zeskanowany arkusz), GPSMap60C, rower ;-)

sebah
05-05-2008, 14:22
ja niestety nie pojawie sie na plenerze...

tomajk
05-05-2008, 19:34
Miałem do dziś (pewnie z powodu dużej ilości turystów, i małego limitu transferu ) beznadziejne połączenie z internetem, teraz też nie jest lepiej ale już mogę forum normalnie przeglądać.
Zarejestrowałem się na gpsmaniak i zaczynam naukę :D

Sl@wcio
06-05-2008, 22:10
Chyba nie dostane zbyt dużej bury że nie na temat... no ale właściwie to trochę na temat...
Z załączonym GPS wykonałem rundę i zapisałem trak w Ozi (http://www.szychowscy.eu//Download/GPS/traki/G-Kle-Klo-Kle-G_T1.plt) lub trak w GPX (http://www.szychowscy.eu//Download/GPS/traki/G-Kle-Klo-Kle-G_T1.gpx) jak kto woli.
W Oziexplorerze otworzyłem sobie mapkę i wrzuciłem traka, wyszło coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.szychowscy.eu/albums/userpics/10008/ScreenShot006.jpg)

Oczywiście mając mapkę nie trzeba fizycznie przebyć trasy - można sobie zaprojektować trasę. Tomajk pewnie może sobie pozwolić na taki projekt gdyż zna z pewnością teren jak własną kieszeń.
Czyli do szczęścia byłby potrzebny trak - do wgrania do GPS, oraz mapka do ewentualnego wydruku.
Mile widziane oczywiście kilka najwazniejszych waypoints (szczególnie miejsce pieczenia prosiaka).

tomajk
06-05-2008, 23:11
Już "COŚ" mi się udało wyrzeźbić, dzięki koledze b202 mam mapki i teraz konkretnie mogę się zająć trasami.
To jest akurat trasa jaką zrobiłem podczas spływu i w poniedziałek jak jechałem do pracy.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/img134/2631/wydrukki9.jpg)

zwolak
07-05-2008, 08:19
Jest takie powiedzenie "nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku". Zwracam honor koledze prz3mo, bo i ja nie będę mógł stawić się na plenerze. Życie rodzinne tak się pokomplikowało, że ostatnią rzeczą o której myślę, to wyjazd plenerowy. Przepraszam tomajk za zamieszanie, ale to jest niezależne ode mnie. Nie będę mógł wziąć udziału w twoim plenerze. Wykreśl mnie proszę z listy. :-(

legionize
07-05-2008, 10:44
pytanie. jak ostatecznie z kosztem? i czy sa jeszcze wolnemiejsca?

b202
07-05-2008, 13:57
Już "COŚ" mi się udało wyrzeźbić, dzięki koledze b202 mam mapki i teraz konkretnie mogę się zająć trasami.
To jest akurat trasa jaką zrobiłem podczas spływu

Ależ nie ma za co, zrobiłem to z przyjemności ;) No a na spływie było nieźle więc dobrze, że jest trasa zapisana.

Xathloc
08-05-2008, 00:21
Podłączam się do pytania @legionize.
Odpadło parę osób, może warto listę przeedytować i przemieścić parę osób z rezerwy ;)

tomajk
08-05-2008, 07:30
Wszystko opisałem na pierwszej stronie, sądzę że tak bardzo nie ma się co "listą" sugerować zaklepać miejsce, wpłacić zaliczkę i zabawa gwarantowana :D
PS. wczoraj rozmawiałem z Dorotą i przez tydzień skontaktowała się z nią dopiero jedna osoba, czyli wszyscy chcą załatwić to na ostatnią chwilę :(

Szybszy26
08-05-2008, 15:56
Przykro mi ale 30 będę robił wesele i nie mogę się z wami wybrać. Proszę o wykreślenie mnie z listy. Przepraszam.

hesja
08-05-2008, 16:26
no! rezerwacja zrobiona, baaardzo mila Pani
pieniadze przelane
a za kogo??
juz melduje:
Lans Squad (hesja, wasia, goldie) poszerzony o Gajowego i... Gliska! :)
no i uwaaaaaga!
Piotrek + Gosia Mileccy! (Szanowni Panstwo Adminostwo) :)
a coo!? trzeba chlopa troche zaktywizowac do dzialan plenerowych :)

kurczak
08-05-2008, 16:40
No to pieknie Lans Squad się stawi, Admin z Gosią!! - bardzo miła niespodzianka, Hesja Ty to masz dar przekonywania :)
Ja też postaram się dziś zadzwonic do "bardzo miłej pani" :) i zrobić przelew. W końcu mało czasu zostało a Tomajk tak sie stara, więc trzeba mu pomóc.

hesja
08-05-2008, 16:47
tomajku kochany... Pani kazala przelac tylko 150zł
wiec gdybys potrzebowal finans na "ruchy" jakies to prosze dzwon :)

JAKO ZE NA NOWO ZAWIAZUJE SIE NIKON KLUB POLSKA
bedzie to super okazja by poplotkowac i o sprawach Stowarzyszeniowych
przy okazji oczywiscie :)

tomajk
08-05-2008, 16:59
Podłączam się do pytania @legionize.
Odpadło parę osób, może warto listę przeedytować i przemieścić parę osób z rezerwy ;)

Tak to w życiu bywa, ;(
Dopisywać do listy osób które przysłały mi PM i wyraziły chęć przyjazdu nie ma potrzeby, wystarczy przysłać mi potwierdzenie i kontaktować się z Dorotą.

tomajk
08-05-2008, 20:04
Właśnie dotarła do mnie dobra wiadomość :D

kronos28
08-05-2008, 20:09
noo to zarezerwowane :) - znaczy sie bede :twisted:

b202
08-05-2008, 20:10
noo to zarezerwowane :) - znaczy sie bede :twisted:

tzn, że się bać? ;)

kronos28
08-05-2008, 20:17
tzn, że się bać? ;)

hmmm noooooo hmmmmmmmm

TAK :D ;)

ci co mnie widzieli wiedzą że jestem przerażający - postura tura, temperament byka, agresywność kuguara ;)

Robert_P
09-05-2008, 09:31
Potwierdzam wszem i wobec że jak zapowiadalem już w Borach przybędę w czwartek :)

kurczak
09-05-2008, 12:29
hmmm noooooo hmmmmmmmm

TAK :D ;)

ci co mnie widzieli wiedzą że jestem przerażający - postura tura, temperament byka, agresywność kuguara ;)

Ja widziałem Kronosa, lepiej mu w drogę nie wchodzić, szeroki w barach i zawsze ma coś ciężkiego na ramieniu :)
Do zobaczenia na plenerku!

b202
09-05-2008, 16:42
Ja widziałem Kronosa, lepiej mu w drogę nie wchodzić, szeroki w barach i zawsze ma coś ciężkiego na ramieniu :)
Do zobaczenia na plenerku!

Chyba papugę ma na ramieniu :P BTW ja też codziennie w pracy mam coś ciężkiego na ramieniu :P. Koledzy z P!OZYTYWA już widzieli :P

deoc
10-05-2008, 08:33
ja podtrzymuje swoja rezerwacje (2os) w poniedzialek pojdzie przelew... :) bo w tym tygodniu mam straszne zamieszanie i musze wszystko "poukladac"

hesja
10-05-2008, 08:36
to Ty tez bedziesz????? o jeeeeeezu! :mrgreen:
a juz tak na powaznie to dzwon do Pani z Zajazdu bo ponoc ciasno strasznie :)

deoc
10-05-2008, 09:22
no juz zalatwione :P :twisted: mam nadzieje ze bede mial pokoj ;) Bo Pani cos naprawde krecila - cos o 3os z hesja albo 1os z hesja :P Az sie boje :twisted:

tomajk
10-05-2008, 09:46
To ma byś MASAKRA :D i będzie, więc bądźcie nastawieni na najgorsze :D

Nemeth
10-05-2008, 20:01
To ma byś MASAKRA :D i będzie, więc bądźcie nastawieni na najgorsze :D

Tym bardziej, że i ja będę.
ZuuuoOO nadchodzi :twisted:

KaleidoStar
10-05-2008, 22:34
Nemeth,a jedziesz tym rowerem? Weź mnie na ramę :D

Sl@wcio
10-05-2008, 23:21
Nemeth... przygotuj łódkę.... łódkę bols ;-)
Z zabrania rowerku zrezygnowałem, raczej nie bedzie sposobności pojeździć.

Nemeth
10-05-2008, 23:53
Nemeth,a jedziesz tym rowerem? Weź mnie na ramę :D

Mam rower.
Ale on nie ma ramy :twisted:

b202
11-05-2008, 08:21
Mam rower.
Ale on nie ma ramy :twisted:

Bo to jest monocykl :P zapewne?

kurczak
12-05-2008, 16:19
Nemeth... przygotuj łódkę.... łódkę bols ;-)
Z zabrania rowerku zrezygnowałem, raczej nie bedzie sposobności pojeździć.

Ja też poważnie się zastanawiałem nad rowerkiem, ale po przeczytaniu "rozkładu jazdy" zrezygnowałem :). Rozmawiałem z Tomajkiem i zapewnił mnie, że nie będziemy mieli tyle wolnego czasu co w Tleniu. W sumie tam też nie było wolnego czasu :)

hesja
12-05-2008, 19:50
rozklad jazdy jest bardzo surwiwalowy :))
sie zastanawiam sie...
jak wsiade z kaleidem do kajaka... to od razu pojdziemy na peryskopowa
i tylko czubki glow nad powierchnia wody beda :D
idealne miejsce dla rozmaitych ptakow wodnych hihi

no a jak z Wasia... to chlop siadajac z przodu bedzie mial wodolot
non stop nad powierzchnia wody :DDD

a tak juz na powaznie... Nikon Polska zapowiada wizyte :)
jutro bede wiedzial wiecej
moze w czwartek pod wieczor??

Sl@wcio
12-05-2008, 20:13
.... ;-) drzwi zamienią się ... w kajak, ale jazda - czy chłop to wytrzyma?

kurczak
13-05-2008, 13:24
.... ;-) drzwi zamienią się ... w kajak, ale jazda - czy chłop to wytrzyma?

Tak, to może być tym razem kajak :). Tylko tak się zastanawiam czy to nie za wczesna pora na "drzwi"? :)

deoc
13-05-2008, 13:39
Przypominam tylko, ze przecietny kajak jest drozszy od przecietnego skrzydła drzwiowego ;) No i powierzchnia leżenia jest mniej stabilna, co moze ujemnie wpłynąć (akurat dobre słowo :D) na przyjemnosc spoczynku w pozycji horyzontalnej.... ale damy rade ;)

PrzeMoon
13-05-2008, 21:11
Rezerwacja zrobiona. Ekipa się wykruszyła, więc przyjadę sam w czwartek po południu. Będę jechał trasą Zielona Góra, Świebodzin, Strzelce Krajeńskie - mogę kogoś zabrać (3 miejsca wolne).
Już się cieszę na spotkanie z Wami :)

Imago
19-05-2008, 13:07
Lans Squad w pełnym składzie + Adminostwo = tego nie można przegapić. :mrgreen:
Rezerwejszyn zrobiona. ;-)

wasia
19-05-2008, 17:58
Ponieważ będę dopiero w piątek po południu i chciałbym dojechać na tego pstrąga ;) w końcowej bazie pod Tarnowem Podgórnym - mam jedno zupełnie chyba bezsensowne pytanie - czy ktoś z szanownych koleżanek bądź kolegów z zupełnie irracjonalnych dla mnie powodów byłby w stanie i co ważniejsze chciałby się zopiekować moim hyclowozem (dla niewtajemniczonych to autko, aktualnie renolaguna). Pytam ponieważ obawiam się , wróć !albowiem okazać się może , że gdzieś mi się owo autko zapodzieje :))

pebees
19-05-2008, 21:01
A ja dam znać dopiero w środę, czy w ogóle będę... co najwyżej poproszę wtedy kolegę tomajka o pomoc w wyborze kwaterunku w Wałczu i załatwienie jakiegoś rowerka na dojazdy do bazy :D

Sl@wcio
19-05-2008, 21:28
Ponieważ będę dopiero w piątek po południu i chciałbym dojechać na tego pstrąga ;) w końcowej bazie pod Tarnowem Podgórnym - mam jedno zupełnie chyba bezsensowne pytanie - czy ktoś z szanownych koleżanek bądź kolegów z zupełnie irracjonalnych dla mnie powodów byłby w stanie i co ważniejsze chciałby się zopiekować moim hyclowozem (dla niewtajemniczonych to autko, aktualnie renolaguna). Pytam ponieważ obawiam się , wróć !albowiem okazać się może , że gdzieś mi się owo autko zapodzieje :))

Z tego co Tomajk mi mówił - wzioł pod uwagę takich spóźnialskich jak my i bedziemy mieli transport z miejsca zakwaterunku do bazy grilowej. Więc samochody zostają na parkingu a my czekamy na "PKS", który odjedzie ok 18.00-18.30.

tomajk
19-05-2008, 21:38
W Tarnowie na stawach jest zarezerwowane 40 miejsc i gospodarz powiedział, że większej liczby gości nie przyjmie, nie jest to niestety baza turystyczna, tylko prywatne miejsce znanego lekarza, który i tak zrobił mi olbrzymią przysługę robiąc imprezę dla moich gości. (dla znających nasze tereny informacja, że to nie te stawy w samym Tarnowie, tylko na tyłach domku myśliwskiego koła GRANDEL ) Właśnie wczoraj płynąłem tym szlakiem by sprawdzić w jakim stanie jest rzeka, usunąłem 3 zatory z powalonych drzew, i niespodziewanie zagościłem na stawach, akurat gospodarza zastaliśmy, ugościł nas jak zwykle, i przy okazji dowiedziałem się od ciężko zaskoczonego sąsiada, "TO PAN DOKTOR WAS TAK LUBI ?? ŻE NIE POGONIŁ STRZELBĄ :D " ano lubi i nie pogoni, ugości rewelacyjnie, ale nie mogę nadwyrężać jego gościnności.
A oto mapka z wczorajszego spływu, powiem że było REWELACYJNIE i choć miałem po drodze sporo roboty, to czas był dobry i wszystko jak zaplanowałem da się zrealizować bez problemu.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/6782/rudnicatarnowospl6.jpg)

Dobrze że popłynęli ze mną moi pracownicy, miał mnie kto zastąpić od czasu do czasu :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/2735/dsc1967qn5.jpg)

Chwilami można się poczuć jak na górskim potoku. :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/img230/9318/dsc2242bh1.jpg)

A oto ekipa rzecznych drwali przed wyruszeniem w bój :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img367.imageshack.us/img367/1637/dsc1917tr7.jpg)

Jest zaplanowany transport plenerowiczów, którzy nie będą płynąć kajakami, wieczorem około 18:30 będzie bus który dowiezie ludzi do Tarnowa.

KaleidoStar
19-05-2008, 21:48
Ponieważ będę dopiero w piątek po południu i chciałbym dojechać na tego pstrąga ;) w końcowej bazie pod Tarnowem Podgórnym - mam jedno zupełnie chyba bezsensowne pytanie - czy ktoś z szanownych koleżanek bądź kolegów z zupełnie irracjonalnych dla mnie powodów byłby w stanie i co ważniejsze chciałby się zopiekować moim hyclowozem (dla niewtajemniczonych to autko, aktualnie renolaguna). Pytam ponieważ obawiam się , wróć !albowiem okazać się może , że gdzieś mi się owo autko zapodzieje :))


Nie jest to moja ulubiona marka..ale spoko,moge się zaopiekować. Przynajmniej będę miała czym do domu wrócić ;)

hesja
20-05-2008, 07:43
tomajk!!! pocieliscie drzewa?? :))))
to sie nazywa organizator hihi :)
ale wodu nie spusciliscie tam gdzie glebiej i nie dolaliscie gdzie plycej?? buuu :)

b202
20-05-2008, 09:02
ale wodu nie spusciliscie tam gdzie glebiej i nie dolaliscie gdzie plycej?? buuu :)

dobrze, że zauważyłeś na to bo rzeczywiście są miejsca, że jest dość głęboko, że całe wiosło się chowa i jest płytko, że wystarczy wyjść i trzeba pociągnąć za sobą kajak, ale zazwyczaj tam jest też grząsko i trzeba uważać. Dlatego przydało by się wyrównać nieco poziom :P ale tym zajmiemy się wieczorami ;)

deoc
20-05-2008, 09:09
:wow: jestem w szoku przygotowan i juz sie nie moge doczekac... :)

hesja
20-05-2008, 09:55
nikon polska stanelo na wysokosci zadania ponownie...
i specjalna przesylka do tomajka dzis wystartowala ;)

Sl@wcio
20-05-2008, 10:58
Też chcę D3 do "testów" ;-)

deoc
20-05-2008, 11:05
kto pierwszy ten lepszy... ale Sl@wcio sie podzieli :P bo Tomajkowi to nie potrzebny ;)

kurczak
20-05-2008, 12:54
Tomajk, może mógłbyś podać namiary GPS na Swoją posiadłość, ja wiem, że tam w okolicy nic innego niema, ale zawsze wygodniej jest mieć te koordynaty pod ręką.

tomajk
20-05-2008, 21:09
To podaję koordynaty :
Moje gospodarstwo i park linowy w odległości 200m N53 19.861 E16 27.096
Siedziba główna czyli Hotel Luna N53 17.742 E16 27.438
Jeśli ktoś chce mogę przesłać traki dojazdu na E-maila
Zrobię jeszcze jakąś mapkę i zapodam.

hesja
20-05-2008, 21:12
tomajk... Ty wyluzuj bo Wiesz, serce masz jedno :)
chociaz jakby co to wiemy juz jak dzialac
a co do testow to...
UWAGA!!??
bede mial specjalnie dla NAS z nikon polska Nikkora 200-400 do przestrzelenia ;))
moze jeszcze cos sie uda :)

deoc
20-05-2008, 21:18
pierwszy do testowania :D
@tomajk a Ty juz naprawde przestan, bo nie moze byc az tak "sterylnie" wszystko.... :/

b202
20-05-2008, 21:30
spokojnie Tomek sam wsztstkiego nie szykuje, no może te najważniejsze rzeczy i dużą większość atrakcji, ale ma wsparcie ;) grupy P!OZYTYW

BTW też mam pamiątkę dla uczestników pleneru, a co do testów to już doczekać się nie mogę ;)

andre84
20-05-2008, 21:36
UWAGA!!??
bede mial specjalnie dla NAS z nikon polska Nikkora 200-400 do przestrzelenia ;))
moze jeszcze cos sie uda :)
Noo, to jadę.:-D

deoc
20-05-2008, 21:44
no to widze ze natarcie medalików na Wałcz sie szykuje :D

tomajk
20-05-2008, 22:54
Bez obaw, "COŚ" tam troszkę z tężcem zostawiłem by emocje były, :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img225.imageshack.us/img225/2026/dsc2045qn3.jpg)

b202
20-05-2008, 22:55
Bez obaw, "COŚ" tam troszkę z tężcem zostawiłem by emocje były, :D

O rzesz, dobrze, że my ostatnio na to nie wpadliśmy ;P

tomajk
20-05-2008, 22:58
EE no coś ty, tak daleko nie zapłynęliśmy wtedy :D:D:D

kronos28
21-05-2008, 19:27
kurdeee trza było zostawić te drzewa, to swoją maszynę do cięcia bym wziął :twisted: sie by pocięło

andre84
21-05-2008, 21:37
no to widze ze natarcie medalików na Wałcz sie szykuje :D
Tak, tak nas jedzie ośmiu :mrgreen:

david
26-05-2008, 20:13
Melduje się w piątek wieczorem.

Sl@wcio
26-05-2008, 21:01
Melduje się w piątek wieczorem.

Tak jak i ja.
Nie wpałaszujcie całego prosiaka tylko ;-)

tomajk
26-05-2008, 22:44
Spóźnialskim zostaną tylko kości do ogryzania ;) :D

kurczak
26-05-2008, 23:31
Nie martwcie się coś Wam zostawimy :)

deoc
27-05-2008, 06:51
Nie martwcie się coś Wam zostawimy :)

kurczak'a? :D

tomajk
27-05-2008, 07:33
kurczak'a? :D
:mrgreen:

Mam problem z projektorem, pomimo tego, że próbowałem w wielu miejscach wynająć, to jednak bez powodzenia, zakończenia klas maturalnych, imprezy itp. spowodowały olbrzymie zapotrzebowanie i tam gdzie normalnie sprzęcior stał bezczynnie, w tym okresie jest niestety zajęty.
Wyszło na to że, pozostałem przy 32" LCD 1380/768piks albo całkiem małym monitorze komputerowym 22" 1680/1050piks czyli nie ma co ukrywać, dość lipna to może być prezentacja.
Jeśli wśród plenerowiczów jest osoba która posiada projektor, a byłaby możliwość wzięcia go ze sobą będę bardzo wdzięczny.
Czasu na przeglądanie zdjęć będzie i tak nie wiele, właściwie to tylko czwartek wieczorem i w niedzielę.
Komputer, czytniki itp. mamy.

Przez ostatnie 2 tygodnie nie spadła u mnie ani kropla deszczu, do tego nawet i chmurek było nie wiele, a tu jak na złość pomimo wysokiej temperaturki zapowiadają jakieś przelotne deszcze, chyba mnie trafi coś :evil: już bym wytrzymał z podlewaniem jeszcze te parę dni.
A tak poza tym że pogoda się sypie i brak projektora to reszta OK :D
Telefon do mnie macie, od czwartku rano będę starał się by był zawsze w zasięgu sieci i bateria naładowana, więc dzwonić w razie wątpliwości.
I to by było na tyle :D
DO ZOBACZENIA :D

lechupe
27-05-2008, 08:52
no toz pytalem sie czy cos chcesz... Projektor to nie problem.

kurczak
27-05-2008, 12:36
kurczak'a? :D

kurczaka z rożna :)

tomajk
27-05-2008, 19:07
no toz pytalem sie czy cos chcesz... Projektor to nie problem.
A kierowcę będziesz miał ? :D czy mam kombinować nocleg ? :D

lechupe
27-05-2008, 19:29
A kierowcę będziesz miał ? :D czy mam kombinować nocleg ? :D

toż w piatek niektórzy pracują niestety...

Sl@wcio
27-05-2008, 20:17
Z projektorem to nie ma problemu - mogę zabrać swój, tak jak do Tlenia. Daj tylko znać.

Nivelen
28-05-2008, 15:07
pogoda bardzo ładna dziś :D i na jutro jeszcze lepsza zapowiadana... bardzo dobrze :D

b202
28-05-2008, 18:03
pogoda bardzo ładna dziś :D i na jutro jeszcze lepsza zapowiadana... bardzo dobrze :D

No jasne, że dobrze, bo zamawiana była :P

Nemeth
28-05-2008, 19:05
No tak ... ale upał ma być...
Ciepła woda szkodzi ;)

tomajk
28-05-2008, 21:36
Ze spływu zwolnione są: kobiety w ciąży, dzieci i starcy, cała reszta płynie, proponuję wziąć ze sobą też buty których nie żal będzie wywalić po imprezie, do tego dresy lub inne sportowe ubranko, coś do posiedzenia przy ognisku, jakiś odstraszacz na komarzyska, czyli wdzianka typowo sportowe i wygodne, na defiladę się nie wybieramy :D
Studio plenerowe będzie do wykorzystania, więc osobom zainteresowanym wzięciem udziału w sesji proponuję też zapakować wdzianko w którym chciały by wystąpić przed obiektywami najwybitniejszych polskich fotografów :D
Do hotelu LUNA osoby jadące od Piły, Jastrowia, Człopy, powinny się kierować w stronę Kołobrzegu, po przejechaniu ronda pozostanie jeszcze 2km i po prawej stronie widoczny będzie BALON reklamowy, wątpliwości być nie powinno. Osoby jadące od strony Czaplinka, po minięciu tablicy Wałcz, mają do przejechania jeszcze 600m i wspomniany BALON po lewej stronie.
Ci których odbieramy na dworcu o trafienie martwić się nie muszą :D

Więc właściwie nie pozostało mi nic innego jak życzyć szerokiej drogi i do zobaczenia jutro :D

PS. Jutro jedynie rano zerknę na forum i potem będę już cały czas w Hotelu, więc nr. tel. są na pierwszej stronie tego wątku.

kronos28
28-05-2008, 22:24
nomanie tak - szczoteczkę do klawiatury mam, telefon mam, srajtasiemki zapas jest hmmmm co tu jeszcze mam ja zabrać
.
.
.
.
.
.
.
aaaa aparat mam brać? :mrgreen:

admin
28-05-2008, 22:26
Startujemy z M o 8-ej. Mam nadzieje ze jakies miejsce sie znajdzie...

tomajk
28-05-2008, 22:27
nomanie tak - szczoteczkę do klawiatury mam, telefon mam, srajtasiemki zapas jest hmmmm co tu jeszcze mam ja zabrać
.
.
.
.
.
.
.
aaaa aparat mam brać? :mrgreen:

eee nomalnie aparat PO CO ??? co ty fotografować przyjedziesz czy cóś :D sraj tasiemki są najważniejsze :D reszta to pikuś :D

tomajk
28-05-2008, 22:31
Ta
Startujemy z M o 8-ej. Mam nadzieje ze jakies miejsce sie znajdzie...
No chyba się znajdzie, jakiś materacyk :mrgreen:

Czyli mogę się was spodziewać około 14 i bardzo ale to bardzo dobrze.

admin
28-05-2008, 22:34
Materacyk daje rade. Byle byl dobrze nadmuchany i to przez CALA noc ;)

tomajk
28-05-2008, 22:36
Będziem dmuchać jakby co przez butelkę :mrgreen:

andre84
28-05-2008, 22:47
Więc właściwie nie pozostało mi nic innego jak życzyć szerokiej drogi i do zobaczenia jutro :D

PS. Jutro jedynie rano zerknę na forum i potem będę już cały czas w Hotelu, więc nr. tel. są na pierwszej stronie tego wątku.
Tomek, już Cię Ania z domu wywaliła ha, ha, ha :mrgreen:

admin
28-05-2008, 22:49
Jesli przez wszystkie oproznione naraz, to obawiam sie ze wydmuchamy nowego "Zeppelina" ;)

I oby nie skonczyl jak Hildenbur czy jak go tam zwal ;)))

deoc
28-05-2008, 22:56
srajtasma ;) Wiedzialem ze o czyms zapomnialem :D Po co Wam aparaty ;) Aparat to kazdy ma pewnie w komórce ;)
My wyjezdzamy kolo 9tej - takze planujemy po 15 sie zameldowac u Was :)
Teraz juz idziemy spac :D
Pozdrawiam, i do zobaczenia -
deoc

b202
28-05-2008, 23:21
Aparaty weźcie, choćby tak dla ściemy bo choć miałem nie mówić wcześniej będziemy mieć media w odwiedzinach możliwe, że w piątek więc niech plener fotograficzny będzie fotograficznym a nie poetyckim :P bo z pewnością fraszki i aforyzmy będą się sypać wieczorami :P