PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko o lampę Sunpak 4000AF



kronos28
08-01-2006, 01:51
Noszę sie z zamiarem kupna takiej błyskotki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80660396

i nie jestem pewien czy zapnę ją do swojego nikonka. Niby dedykowana do Canona ale przeciez tyż są te modele do nikonów. To jakieś wymienne stopki sa czy jak? Może pytanko trywialne ale wolę mieć 100% pewności. Jak juz kupię to co wam pokazalem z allegro to da sie w jakis sposob przerobic na stopke nikona czy raczej nie?

Może jakieś inne sugetie co do lampy dla amatora w cenie do 250 zlociszy?

ALF
08-01-2006, 04:03
gdyby udało ci się kupić SB24/25/26 za te pieniądze...może na ebayu...hmmm
a z tańszych na allegro to może np ta:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80078587
tego sunpacka używa mój kolega z F65 i nawet chwali sobie, ale on raczej mało błyska...

Valdek_Tychy
08-01-2006, 11:51
Wszystko da się przerobić i to pewnie też tylko za ile?? Za ok.250 zł. kupisz tego sunpaka dedykowanego do nikona.Kiedys miałem taką lampkę i z moim F70 sprawowala się całkiem przyzwoicie.Nie współpracuje z cyfrowymi nikonami ale z analogami do zastosowań amatorskich jak najbardziej - ale musi być dedykowana - pomysł przerabiania odpuść sobie

slawson38
08-01-2006, 17:09
Mam tę lampę obecnie z F 80 a poprzednio z F 65 (dedykowana do Nikona) zrobiłem nią już wiele fotek w tym śluby i wesela i bardzo se chwale .W planach mam SB 26.

zy_gaus
09-01-2006, 01:08
kronos28,
Witaj kronos28, uzywałem kiedyś takiej lampy z F65, oczywiście dedykowanej do Nikona. W TTL pracowała dobrze, sporo fajnych zdjęć udało się z nią zrobić. Praca w manualu to niestety tylko pełny błysk i jeden ułamkowy (nie pomnę jaki). Bez problemów pracowała z błyskiem na drugą lamelkę. Nie ziała jednak wspomaganie AF - dalej działa reflektorek z korpusu. Nie obsługuje też matrix balanced fill-flash. Głowica podnosi się tylko w pionie.
Reasumując, jeżeli nie potrzebujesz wyrafinowanej lampy i będziesz błyskać tylko na wprost w TTL to spokojnie powinna Ci wystarczyć, zwłaszcza jeżeli cena jest ok.
Pozdrawiam.

glisek
09-01-2006, 01:25
a moze pomysl o jakiejs sabince, albo jak juz Sunpak 5000 AF, mialem to cudo z F65 i chodzilo pieknie.
Pelna wspolpraca z tego co pamietam, a i jeszcze z D70 jakis czas dzialal w trybie A i M.
A najfajniejsze to mial wyzwalanie w trybie Slave :) taki minimalny commander (tyle ze moc blysku trzeba manualnie dobrac)

houseplayer
17-03-2009, 17:21
Odnośnie Sunpaka 4000AF to Valdek_Tychy napisał, że ta lampa nie pracuje z cyfrówkami Nikona. Mam D80 i chciałbym żeby ktoś głęboko siedzący w temacie to potwierdził albo zdementował, bozanim to przeczytałem byłem zdecydowany na zakup tej lampy. Jeśli współpracuje, to w jakim zakresie?

Valdek_Tychy
17-03-2009, 18:37
Odnośnie Sunpaka 4000AF to Valdek_Tychy napisał, że ta lampa nie pracuje z cyfrówkami Nikona. Mam D80 i chciałbym żeby ktoś głęboko siedzący w temacie to potwierdził albo zdementował, bozanim to przeczytałem byłem zdecydowany na zakup tej lampy. Jeśli współpracuje, to w jakim zakresie?

Nie pracuje w trybie TTL a jedynie w manualnych ustawieniach a z racji tej,że Sunpak PZ4000 ma raczej mizerne możliwości manualnych ustawień,o ile pamiętam w trybie M siła błysku jest regulowana następująco 1/1 1/8 i 1/16
więc wykorzystanie jej daje raczej marne rezultaty.Oczywiście jak ktoś się uprze to czemu nie ale moim zdaniem lepsza będzie Sunpak PZ5000 która współpracuje w trybie A i ma bardzo rozbudowane możliwości ustawień manualnych lub jakaś SB np.28 czy 28DX

XXL
18-03-2009, 14:56
Do tego trzeba jeszcze dodać że nie będzie działał również ZOOM który jest sterowany (w zależności od ustawień na obiektywie) przez aparat. Również nie działa wspomaganie autofokusa. Podsumowując- błyskać będzie tylko z pełną mocą i tymi cząstkowymi jak pisał wcześniej kolega.