PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie jeszcze sterowniki [?] -reinstalacja windy



Radosso
27-10-2007, 15:27
Witam

Wreszcie wziąłem się za stawianie nowego systemu. Zanim zrobie format, chce się przygotować. Zastanawiam się jakie strowniki oprócz tych:
-Płyta główna
-Grafika
-pozostałe urządzenia zewnętrzne typu drukarka

będę jeszcze potrzebował. Czy dyski twarde nie wymagają jakichś kontrolerów?

PS.
Kiedyś ktoś dał mi tu nazwę programu, dzięki któremu bez problemu będę mógł przywracać, dobrze skonfigurowany, świeży system. Niestety, zapomniałem tej nazwy. Znacie jakiś godny polecenia?

Dzięki

chicken
27-10-2007, 15:41
Po zainstalowaniu systemu…. i tu jeszcze jest pytanie jakiego??
W nowszych z rodziny Windows „xp, vista” większość podzespołów typu grafika dźwięk, drukarka będą działały ale… no właśnie jeśli będziesz chciał pograć to okaże się ze sterowniki Windows nie dadzą rady i będziesz musiał zainstalować producenta, to samo się tyczy dźwięku. Ja zawsze instaluje sterowniki producenta do każdego urządzenia. Tak wiec jako pryjorytet stawiam Grafikę, dźwięk. Co do dysków to nie musisz nic robić, no chyba ze masz dysk S-ATA a twoja płyta Gł. Wymaga podczas instalacji sytemu podania sterownika, ale jeśli posiadasz nowy sprzęt to nie mam żadnego problemu.
Wracając do programów które pozwalają przywrócić system, ja korzystam z Norton Gohst. Jestem zadowolony z tego rozwiązania i nie ma z nim żadnego programu a przywrócenie pełnego systemu z sterownikami programami o wadze ok. 18 GB zajmuje…. 2 min :) polecam! Oczywiście jest cała masa innych ale nie wypowiem się bo nie korzystałem z nich. Pozdrawiam i 3maj się!

mww7
27-10-2007, 15:41
Witam
Dużo zależy od tego jaki system instalujesz.
Oprócz tego co napisałeś możesz jeszcze potrzebować sterowników do karty dzwiękowej (o ile jest osobna karta- a nie zintegrowana z płytą główną).

Co do dysku twardego nie powinno być problemów - instalator windowsa posiada sterowniki (specjalnych sterowników wymagają chyba tylko kontrolery SATA )

Polecam zainstalowanie sterowników dostarczonych przez producenta sprzętu a nie tych domyślnych instalowanych przez Windowsa - najlepiej pobrać najnowsze wersje szczególnie do karty graf.

Do stworzenia obrazu partycji z nowym systemem - który można potem przywracać w kilka minut używam Norton Ghost'a 2003 .

pozdr
mww

EDIT: znowu ktoś odpowiedział niecałą minute szybciej ode mnie :)

Radosso
27-10-2007, 15:47
Win XP home edition sory. Dyski? SATA... przynajmniej tak mówili w sklepie. Dla ułatwienia powiem, bo nic więcej nie wiem, że oba HDD doprowadzone są do płyty głównej takimi wąskimi jak palec taśmami, a nie tymi szerokimi, co kiedyś. To jak, z tym sata?

Dźwięk zintegrowany z płytą.

(sory ale na prawdę jestem noga w tych sprawach)

chicken
27-10-2007, 15:51
Win XP home edition sory.
W takim bądź razie polecam zaopatrzenie się w najnowsze sterowniki producenta szczególnie jeśli chodzi o grafikę. Czy zrobisz to po czy przed instalacją nie gra roli. O reszte się nie martw :) pozdrawiam

Radosso
27-10-2007, 15:56
A może by tak sobie zainstalować Vistę? Słyszałem że nie jest taka wydajna jak XP... z drugiej strony to nowocześniejszy system... jak myślisz?

chicken
27-10-2007, 16:15
Jak masz taki wąski kabelek od dysku to S-ATA znaczni instalacje Xp i podczas instalacji jak poda komunikat ze niema dysku to znaczy ze potrzebne są sterowniki producenta zazwyczaj na dyskietce, lub na płycie aby zgrać samemu na dyskietkę. Co do systemów powiem tak. Ja osobiście przesiadłem się na viste i jestem BARDZO zadowolony i mam przy okazji kupę zabawy i śmiechu jak czytam wypowiedzi ludzi wypowiadających się na ten system ze to tamto „jednym słowem gówno” a tak naprawdę nie mieli nawet do czynienia z tym systemem i takie bzdury Pisza…. Vista jest nowszym systemem i nie mam co ukrywać wszystko co powstaje to pod „nią” więc siedzenia na xp jest już nie „rozwojowe” a i sam Microsoft powiedział ze od premiery visty max 3 lata będą wspierać xp a to już 10 mc minęło…. Tak wiec szczerze polecam każdemu viste jest bardzo fajnym łatwym systemem i mało tego posiadam go od 7mc i 0 „ZERO” jakich kol wiek problemów jak to inni Piszą. A sterowniki?? Haaa wszystko działa jak ta lala mam sprzęt stary i nowy i z żadnych problemów czy to drukarka skanera kamera bluetooth itp. Nie było i nie ma! Szczerze polecam ten system a swoją drogą prędzej czy później i tak będziemy zmuszeni na niego przejść. Tak jak z 98 na xp pomijając wspaniałe 2000. Pozdrawiam 3majcie się!

PS: czy wista spowalnia… hmmm nie będziemy się oszukiwać w tej kwestii jeśli ktoś miał xp na swoim kompie na którym mu to ledwo chodziło, ale go miał to nie ma bata ze Vista będzie tam chodziła źle! Ale jeśli mamy kompa na którym xp hulało bez żadnych problemów to „no problem”

Rafał_Sz
27-10-2007, 16:25
Radził bym Ci przed reinstalacją zebrać sobie info o podzespołach kompa, np. takim programikiem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=410&t=93

Jak przyjdzie co do czego będziesz wiedział do czego szukać sterowników.

chicken
27-10-2007, 16:43
Radził bym Ci przed reinstalacją zebrać sobie info o podzespołach kompa, np. takim programikiem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=410&t=93

Jak przyjdzie co do czego będziesz wiedział do czego szukać sterowników.

Popieram wypowiedz jeśli nie wiesz do końca co siedzi w twoim kompie warto z tego skorzystać. Będziesz miła jasność co dokładnie siedzi w twoim kompie i czego szukać jak będzie taka potrzeba. Pozdrawiam

wavman
27-10-2007, 16:48
Jeżeli chodzi o sterowniki, to możesz użyć dedykowanego softu, który skopiuje stery z systemu (jeżeli ich nie ma pobierze najnowsze dostępne wersje) a po reinstalacji zainstaluje ponownie np. Driver Magician, DriverMagic, DriverMax. A Vista... stabilna i kompatybilna z większością softu (nowsze wersje). Na drugim kompie mam Ultimate 64-bit i wszystko chodzi stabilnie i szybko (chociaż w trybie emulacji 32-bit). Jest jeszcze parę rzeczy do poprawienia, ale podobnie było z XP na początku. :)

Radosso
27-10-2007, 17:24
a jak mogę sprawdzić czy mój procesor jest 64 bitowy?

Może to pomoże:
(wziąłem to z menadżera urządzeń)
Intel(R)
Pentium(R) 4 CPU 3,20GHz

chicken
27-10-2007, 17:42
a jak mogę sprawdzić czy mój procesor jest 64 bitowy?

Może to pomoże:
(wziąłem to z menadżera urządzeń)
Intel(R)
Pentium(R) 4 CPU 3,20GHz

nie jest

Radosso
27-10-2007, 20:54
zdecydowałem się na VISTE... będzie w poniedziałek. Ciekawi mnie jak wygląda sprawa programów... będą normalnie śmigać wszystkie? Pozdrawiam

chicken
27-10-2007, 21:08
No to gratuluje wyboru :) Myślę że nie będziesz zawiedziony! Co do programów… zależy u mnie był jeden z nero"posiadałem okrutnie starą wersje", ale w końcu skoro mam nowy system to i nowe oprogramowanie tez powoli trzeba :P co do reszty Office, PS, itp. Nic nie dolega :) życzę miłych wrażeń! A i napisz jak to dział u Ciebie :D
pozdrawiam

Władca Pixeli
27-10-2007, 21:34
zdecydowałem się na VISTE...
Witamy w gronie beta-testerów. :mrgreen:

ALF
29-10-2007, 02:26
a mnie ostatnio wyskakuje coś takiego...może mi ktoś wyjaśnić, co trzeba zrobić żeby był dźwięk?...mam zainstalowaną świeżo Sound Blaster Audigy...na jednym kompie działa bez problemu, na drugim takie cóś...
---------------------------
DirectSound output v2.2.6 error
---------------------------
Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration.
Error code: 88780078