PDA

Zobacz pełną wersję : folia na wyswitlacz



Artur25
07-01-2006, 16:58
Witam mam takie pytanko czy ktorys z Was probował tej foli czy warto cos takiego zakupic, czy moze sa jakies inne sposoby zabezpieczenia wyswietlacza d50??

madmips
07-01-2006, 17:00
przyznam sie, ze nie uzywam niczego do ochrony wyswietlacza, ani klapki ani folii i jakos nic sie z nia nie dzieje ...

lesheck
07-01-2006, 17:30
Ja mam folie, ale w D70, wiec ciezko mi powiedziec jak bedzie dzialala z d50 :P
A tak powaznie, to moim zdaniem wygodniejsze niz ten kawal plastiku

Cichy
07-01-2006, 17:34
Jaki jest sens ładowania folii na wtświetlacz ? Przecież szybki w DSLR się nie rysują.

Artur25
07-01-2006, 17:37
oj nie wiem czy sie nie rysuja :D chyba ze tylko moja tak ma lesheck, kupowałes folie na allegro??

krzysztof jot
07-01-2006, 17:44
folie sa rózne, i opinie o nich tez - ja pierwsza kupiłem ponad dwa lata temu -
i mimo, iz pojawiły sie teksty mówiące o tym ze takiej firmy w USA nie ma, i że robi
to gościu gdzieś w polsce - to fakt jest taki, iz folia ZORIN jest absolutnie doskonała.
Jest idealnie krystaliczna, i twarda tak, że po dwu latach eksploatacji na panelu radia samochodowego
który ciągle poniewiera sie pod siedzeniem :) albo gdzies w schowku nie ma na niej rys.
Na wyswietlaczu aparatu tymbardziej. Poprawia kontrast, nie paruje jak to małe
plastikowe g..., i ODKLEJA sią bez problemu z wyswietlacza - a to też wazne. Miałem
na D100, D70 i teraz na D200 tez - choć dawno nie kupowałem - ostatnio rok temu,
ale kilka kawałków. Folia jest kilkuwarstwowa - przykleja sie błyskawicznie - i samemu
sie ja docina do kształtu - ale naprawde jest OK/. A czy to jest nadal aktualne - nie wiem:
zobacz:
http://www.cosmos.pnet.pl/folia.htm
potem tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75267745
ale i tu: http://www.telefon.pl/modules.php?name=_News&file=article&sid=2002

Artur25
07-01-2006, 17:48
ok dzieki napewno sprawdze tez słyszałem ze jest dosyc gruba i dobra no ale warto zebrac wiecej opini :)

VaxBuster
07-01-2006, 17:52
Jezeli jest ktos zainteresowany to mam u siebie trzy rodzaje folii samoprzylepnej nadajacej sie do zabezpieczenia LCD:
- zwykla folia samoprzylepna (przezroczysta) [mat]
- folia transportowa, slabszy klej (przezroczysta) [polysk]
- folia, laminat, mocny klej (przezroczysta) [mat/polysk]

Jezeli ktos chce to prosze o adresy na priv, w miare mozliwosci postaram sie podeslac po kawalku, ofkors za free.

Sam nie widze koniecznosci zaklejania LCD, a zawsze klade aparat obiektywem do gory.

p.s. z gory przepraszam wszystkie te osoby co sprzedaja na allegro podobne folie :twisted:

krzysztof jot
07-01-2006, 18:08
siebie trzy rodzaje folii samoprzylepnej nadajacej sie do zabezpieczenia LCD
bez obrazy - kupienie folii nadajacej się to zakup foli typu JAC itp do zastosowan
poligraficzno-dekoratorskich - niby bezbarwna i klei się, ale nie ma nic w niej,
z cech jakie winna jednak posiadać specjalne w tym celu produkowana folia...

[ Dodano: Sob Sty 07, 2006 5:11 pm ]

ze jest dosyc gruba i dobra
ja kupiłem w dwu grubosciach - ciensza na telefon i gruba na LCD aparatu
oraz wspomniany panel radia - generalnie obie idealne, ale klejenie wymaga
pewnego opanowania manualnego, bo raz "przyłapana" nawet milimetrem powierzchni
juz po oderwaniu nie nadaje sie do ponownego przyklejenia....

sjm
07-01-2006, 21:28
ODKLEJA sią bez problemu z wyswietlacza
Czy odklejona folia pozostawia resztki kleju na wyświetlaczu ?

wigi
07-01-2006, 21:42
a czy nie lepsza będzie folia bez kleju?
mój syn (zdjęcie syna obok :wink: ) używa takiej na wyświetlaczach w Nintendo DS i spisuje sie znakomicie :)

Artur25
07-01-2006, 21:51
a ta folia bez kleju nie bedzie sie odklejac po lekkim zadarciu np o zamek torby albo cos takiego :)

sjm
07-01-2006, 21:55
mój syn (zdjęcie syna obok ) używa takiej na wyświetlaczach w Nintendo DS i spisuje sie znakomicie
Jezeli możesz daj link jakiej foli używa syn :mrgreen:

czesiek
07-01-2006, 21:57
Mam folię na LCD i nie narzekam. Różnie to bywa więc lepiej się zabezpieczyć.

lesheck
07-01-2006, 22:05
Posiadam folie bez kleju, przyczepia sie za pomoca wody i odrobiny ludwika, dzieki temu idealnie przylego i sie nie odkleja. W prawdzie byle odribine za duza, ale ja docialem i byla OK. Kupilem na allegro 5 szt za jakies 7 pln i mam jeszcze 4. Generalnie to polecam

wigi
07-01-2006, 22:37
Proszę bardzo, sjm, poniżej link do aukcji sprzedawcy, u któtrego ja kupiłem folię
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79955460

Artur25
07-01-2006, 23:00
na fotkach z aukcji widac ze troche odchodzi :) trzyma to sie mocno ?/ i jest twarde jak szkło?? :D wigi,

sjm
07-01-2006, 23:02
Dzięki . Napewno muszę coś takiego zakupić :mrgreen:

krzysztof jot
08-01-2006, 01:15
Czy odklejona folia pozostawia resztki kleju na wyświetlaczu
nie, ona jest trzywarstwowa - pierwsza warstwe zabezpieczajaca odklejasz
aby odsłonic warstwe kleju i móc ją przykleić. Pozostają dwie - ipodczas odklejania
zachowują się jak klejona szyba samochodowa(?) - górna twrda bieleje i wygląda na
"spękaną" a ta spodnia -cienka- ma klej który odchodzi zupełnie bezśladowo.

szybki w DSLR się nie rysują.
tak, nawet szafirowe szkło w Tissocie sie rysuje, a co dopiero szybka LCD :)


Sam nie widze koniecznosci zaklejania LCD, a zawsze klade aparat obiektywem do gory
bo one najczęściej rysują się nie w torbie, ale na szyi...od metalowego guzika koszuli,
którą akurat włożyłes tylko raz w życiu, albo od "wisiorka" którego zapomniałeś zdjąć ;)

VaxBuster
08-01-2006, 13:52
"klade" nie znaczylo "wkladam" ;)

Pozdroofka.

żółto-czarny
08-01-2006, 15:32
Kupiłem kiedyś na Alledrogo folie CROCFOL i po drugim naklejeniu przestałem ich używać Powody? Pomimo naniesienia dużej ilości kropel wody nadal pozostało kilka większych "wędrujących" bąbli. Te folie nie są idealnie przeźroczyste - widać to przy obracaniu aparatu. Po jakimś czasie, przy większym zabrudzeniu, po ich wycieraniu pozostają nieapetyczne smugi. W końcu zdecydowałem się na osłonę z klapką (z tych ze srebrnym napisem). Oczywiście body z widocznym TFT milsze dla oka, ale...
Krzysztof jot zaskoczył mnie tym stwierdzeniem o parowaniu, nie pomyślałem o tym :oops: ciekawe jak to będzie w różnych warunkach na zewnątrz? Ja też sporo dobrego słyszałem o ZORIN, jednak własnoręczne docinanie przekracza moją cierpliwość i zdolności manualne :roll:
A tak swoją drogą to szafirowe szkiełko do sprzętu za parę tysiaków mogliby już wsadzić :)

Juan Diego
11-01-2006, 18:23
Uważam ,że folia o której mówi Lesheck to całkiem dobre rozwiązanie. Mam taką "zamontowaną" ;) do D50 i jest ok! kupiona na allegro, w komplecie masz zestaw do obu LCD, były chyba 3 zestawy, instrukcja montażu tak napisana,ze nawet udało mi się to zrobic:) a mechanikiem precyzyjnym nie jestem:) modele lubiłem sklejać,jeśli najmniejszy element był wielkości cegły:) przy montazu ważne jest to ,że trzeba poczekać aż wyschnie, a nie denerwować się,że cały czas "jeździ":) i cokolwiek by nie mówić, lepsze takie zabezpieczenie jak żadne:) hugh!

sadki
16-05-2006, 00:58
http://www.cosmos.pnet.pl/folia.htm
Folia ok, ale zamawiając minimalną ilość (niby 30cm^2) dostałem owszem, więcej, ale co mi po niej, gdy jest ona w .. 3 kawałkach? Nijak całego LCD nie pokryję. Trzeba sztukować.. Uważajcie.

Michał Jędrak
16-05-2006, 11:58
Jak zawsze wkładam kij w mrowisko...

Po co folia? Nie lepiej cienki plastik? Chroni przed zarysowaniami jak również przed mocniejszym uszkodzeniem. Od zawsze kupuję na www.daproducts.com i kosztuje to ok $7

pebees
16-05-2006, 12:03
Michał Jędrak, a jak się to mocuje?

sadki
16-05-2006, 12:06
i jak bardzo przeszkadza w oglądaniu ekranu?

Michał Jędrak
16-05-2006, 13:56
Witam

Na rogach przyczepiona jest specjalna taśma samoprzylepna. Kiedyś używano trochę tańszej taśmy ale za to od razu była ona na ekranie. Obecnie stosują takie specjalne 'gluty' jakich się używa czasami do mocowania płyty CD w czasopismach. Jest to mocno kleiste, ale za to odrywa się bez śladu. Jedyny problem w tym, że teraz te paski z glutów są osobno i przed mocowaniem ekranu trzeba samemu je przykleić, ale jak ktoś nie jest fajtłapą to sobie poradzi. Nie przeszkadza to wcale w oglądaniu ekranu. Nie jest to jakaś tania pleksa, ale faktycznie dobry materiał, w pełni przezroczysty, dokładnie wycięty.

Mocowanie jest takie:
1. odklejasz folię ochronną ze spodu pleksy
2. Mocujesz do spodu 'klejące gluty'
3. Odklejasz folię ochronną z wierzchu pleksy
4. Upewniasz się, że masz czysty spód pleksy (ważne) i ekranik
5. Odklejasz folię ochronną z glutów
6. Przykładasz do LCD. Zrób to dobrze, bo jak przyłożysz to nie przesuniesz.
7. Masz święty spokój na zawsze.

Nie wiem dlaczego w Polsce jest straszna moda na naklejki foliowe, podczas gdy wszędzie indziej używają pleksy. Pomijam też fakt, że niektórzy 'złodzieje' chcą za naklejkę 40-60zł a pleksa kosztuje 30zł i dociera pod same drzwi po tygodniu. Dla przykładu dodam, że pleksa na D70s kosztuje 6.6eur (wraz z przesyłką).

Osobiście też polecam delikatnie pilniczkiem 'przelecieć' cały brzeg pleksy, gdyż wtedy jakoś ładniej się ją czuje w dłoni, ale to już uwaga dla pedantów. Kupiłem od nich już 4 razy i nie narzekam. To chyba jest lepsze niż folia...

pebees
16-05-2006, 14:01
Michał Jędrak, a jaka jest grubość tej pleksy?

Michał Jędrak
17-05-2006, 09:56
Wygląda mi na 2mm.