PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki monitor 17" CRC?



Krzysztof
26-10-2007, 15:56
Witam,

Mój stary Sony zaczyna mnie coraz częściej informować, że chciałby pójść na emeryturę. Przeczytałem caaaaały wątek o LCD i niestety w tym momencie nie stać mnie na dobry model. Przyzwyczaiłem się do trinitronów ale wygląda na to, że już nie ma możliwości ich kupna.
Zacząłem szukać w sieci i znalazłem kilka modeli:
- Philips 107E66 (Shadow Mask)
- HP S7540
- Philips 107E61 (Shadow Mask)
- LG Flatron ezT710PH
Czy ktoś z was używa jakiegoś z nich? Nadaje się do zdjęć?
Który byście wybrali? Może znacie jakieś inne i lepsze dostępne w sprzedaży?
Czy Shadow Mask ma coś wspólnego z trinitronem?
Czy przejście z trinitrona na "zwykły" monitor będzie bolało?

Z góry dziękuję za rady.

rudin
26-10-2007, 17:27
Ależ jest możliwość kupna trinitronów, tylko z drugiej ręki ;) Sam mam IBM P76 (17") zakupiony na allegro chyba jakieś 3 lata temu i powoli będę się przesiadał na coś większego (a konkretnie IBM C190 albo P97). Oczywiście kupno używanego monitora to jakieś tam ryzyko ale to już kwestia oceny ;)

Dominiq
26-10-2007, 17:51
cześć, jeśli jesteś pewny, że kupujesz w pełni nowy monitor CRT! w sieci grom ofert to używki, które niewiadomo ile jeszcze pociągną, z tych co napisałeś znam jedynie LG co do moich odczuć w mojej 10stopniowej skali moge mu dać 6, lecz nie powinieneś tak odrzucać LCD, moge Ci śmiało polecić jako budżetową alternatywe takie coś: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/192850 do kwoty 1300zl nie znajdziesz nic lepszego. Miałem okazje chwile na nim podziałać i to co zobaczyłem co ten monitorek potrafi naprawde mnie zaskoczzyło.
Pozdrawiam

Krzysztof
26-10-2007, 22:26
Ależ jest możliwość kupna trinitronów, tylko z drugiej ręki
Nie biorę pod uwagę używanych.


moge Ci śmiało polecić jako budżetową alternatywe takie coś: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/192850 do kwoty 1300zl nie znajdziesz nic lepszego.
Jak na 19" LCD to cena jest bardzo atrakcyjna tylko że ja nie mam zaufania do firmy BenQ... Za tę cenę można mieć EIZO S1731. Niestety szukam tańszej alternatywy.

Znalazłem coś takiego - Iiyama VisionMasterPro 1413 17" na Diamondtronie. Nie jest tani ale chyba nic lepszego nie znajdę. Jeszcze poszukam.

PS.
W tytule oczywiście powinno być CRT. Chciałem edytować ale można to chyba zrobić tylko z treścią nie z tytułem.

MR
27-10-2007, 11:41
przyczepie sie do tematu.

muszę sobie kupić monitor, niestety obecnie stać mnie jedynie na CRT. Nowych praktycznie już nie ma, na allegro dużo tego jest.

Może znacie jakiś godny polecenia model, które używane monitory najlepiej trzymają parametry, na co zwracać uwagę (czytałem już o ostrości), coś więcej ?
co najlepiej wybrać ?

MR
29-10-2007, 21:51
nikt nie odpowie ?:)


a moze chociaz ktos cos wie o dellach oferowanych na allegro w cenach 300-400 zl, moze to jest jaka alternatywa?

ruffio
29-10-2007, 23:26
Zapomnij o tych Dell'ach. Ogólnie to Dell sprzedaje do firm, a sam wiesz jak to jest. W domu szkoda ci prądu, a tam - niech się świeci. Wyeksploatowane, podkręcone (czyt. wyregulowane) w serwisie, rozjechana geometria. Szkoda twojej kasy.

@Krzysztof: jakbyś mieszkał bliżej to oddałbym ci monitor jeden z tych, które wymieniłeś za piwo. Leżą u mnie i się o nie tylko potykam. A czy się nadaję? Jakbyś zobaczył sam byś ocenił lub oddał komuś innemu.

matka997
30-10-2007, 09:28
odradzam "leżaki magazynowe" iiyamy. mój leżakując tylko w magazynie sporo sie zużył.

MR
30-10-2007, 11:14
a co byscie polecili w przedziale 17-19 cali ?

co myslicie o tych monitorch ?

1.
http://www.allegro.pl/item257456232_iiyama_vm_1451_gwarancja_12ms_faktur a_wroclaw.html

2.
http://www.allegro.pl/item257717434_19_dell_m992_silver_black_flat_olszt yn.html

3.
http://www.allegro.pl/item258542805_17_samsung_755_dfx_0_2mm_dynaflatx_o lsztyn.html

4.
http://www.allegro.pl/item258587613_19_belinea_10_60_55_tco_03_flat_olsz tyn.html

5.
http://www.allegro.pl/item259318433_plaski_ostry_i_wydajny_ibm_1600x1200 _100hz_dvi.html

a moze cos takiego ? http://www.pcbird.pl/monitor-21-sony-e500-p-672.html


polecilibyscie ktorys z tych ? a moze macie inne typy..

Tom01
30-10-2007, 15:27
Prawdopodobieństwo kupna średnio zużytego CRT to 0,5%, a elektronicznego złomu 99,5%. Oferty nowych z kineskopami Diamondtron/Trinitron to oszustwo. Tych kineskopów się nie produkuje od 2003/2004 roku, zależnie od wersji.

MR
30-10-2007, 16:51
czyli idac tym tropem to albo kupujemy nowy lcd za okolo 2k i wtedy mozemy "obrabiac zdjecia" albo ... no i nie ma alternatywy ...

a czytalem ostatnio na forum ze lepiej kupic CRT niz slaby lcd- jednak to nieprawda ?

rudin
30-10-2007, 17:04
przyczepie sie do tematu.

muszę sobie kupić monitor, niestety obecnie stać mnie jedynie na CRT. Nowych praktycznie już nie ma, na allegro dużo tego jest.

Może znacie jakiś godny polecenia model, które używane monitory najlepiej trzymają parametry, na co zwracać uwagę (czytałem już o ostrości), coś więcej ?
co najlepiej wybrać ?

IBM ;) np taki ładny P260 (21") za 300zł+transport ;)

Tom01
30-10-2007, 17:13
a czytalem ostatnio na forum ze lepiej kupic CRT niz slaby lcd- jednak to nieprawda ?

Zużyty CRT:
- Błędy zbieżności. Kiepska ostrość, lub jej brak.
- Brak czerni. Wysoki punkt czerni, nawet pow 0,5cd/m^2. Mydło przy rozsądnej jasności.
- Plamy.
- Bardzo niska jasność kiedy punkt czerni jeszcze względnie mało świeci. Poniżej 60-80cd/m^2. Najefektywniej pracuje się w nocy.

Kiepski LCD:
- Brak płynnych przejść tonalnych.
- Obcięcie cieni i świateł, przekontrastowany obraz.
- Bardzo wysoka jasność, nawet powyżej 200cd/m^2 i brak możliwości regulacji bez zaburzenia stosunków jasności. Najefektywniej pracuje się w bardzo jasnym oświetleniu.
- Przebarwienia w szarościach.

Moim zdaniem, jak nie kijem to pałką...

MR
30-10-2007, 20:25
ok, a moze istnieje jakis sposob na sprawdzenie takiego monitora CRT gdy kupuje go przez internet (allegro) jakeis programy ktore odczytuja poza danymi (np. ostrosc, etc.) takze numery seryjne lub inne niepowtarzalne aby mozna bylo pozniej porownac ?

no i jeszcze jedno, jezeli dostaje gwarancje na taki monitor to czy wymienione przez Ciebie dolegliwosci uzywanych CRT moga byc podstawa do wymiany // naprawy ?
dokladnie to chodzi o IIyame.


no i po raz ostatni, aby was juz nie dreczyc, ktory wybrac, co bedzie mniejszym zlem ? jak CRT to ktory :)
z gory dzieki :)

Tom01
30-10-2007, 20:33
ok, a moze istnieje jakis sposob na sprawdzenie takiego monitora CRT gdy kupuje go przez internet

Absolutnie żadnych.


no i jeszcze jedno, jezeli dostaje gwarancje na taki monitor to czy wymienione przez Ciebie dolegliwosci uzywanych CRT moga byc podstawa do wymiany // naprawy ?

Życzę powodzenia w walce z handlarzem. Jest regułą, że praca w takiej branży wymaga specyficznych cech charakteru. Jeśli handlarz byłby "miękki", zbankrutowałby w dwa miesiące. Z reguły to typ miły przed zainkasowaniem gotówki, ale mutujący w bezczelnego, często niewiarygodnie chamskiego w czasie reklamacji. Podejście jest dla normalnego człowieka, często tak szokujące, że wielu wręcz czuje się winnym i prawie przeprasza, że śmiało się odezwać z roszczeniem. Zapadła komuna i zwrot z "Misia": "Czego, jem przecież", to pikuś.

PS. Powyższe to moje prywatne odczucia, zebrane w czasie wielu lat pracy o obserwacji tej i innych fragmentów branży komputerowej.

Peter
12-11-2007, 14:36
Co do zakupu monitora na Allegro byłbym ostrożny. Często jest to złom po leasingu. Sprowadzany masowo z Niemiec. Generalnie loteria. Jeśli ma być do zdjęć to lepiej sobie sprawdzić konkretny egzemplarz przed zakupem.
To nawet nie gwarantuje poprawnego działania w dłuższym okresie czasu. Serwisowanie może być kłopotliwe.

tomek_d
12-11-2007, 14:59
ja swojego eizo t765 kupiłem "prawie" na allegro, znaczy tam znalazłem sprzedawcę i pojechałem oglądać
były 3 sztuki z czego 2 miały zaje...ste przebarwienia, a ten jeden wyglądał normalnie i służy mi do dzisiaj
jak zmieniłem pulpit na biały i pokazałem sprzedawcy przebarwienia powiedział, że w życiu by ich nie zauważył :) i poza tym na "normalnym" pulpicie tego nie widać -> więc gdybym kupił w ślepo(via przesyłka) taka byłaby odpowiedź na moją reklamację :)
co do mojego monitora to zauważyłem to jest bardzo jasny, pracuję cały czas na minimalej jasności, a chyba powinien być jeszcze nieco ciemniejszy - nie wiem czy to jest taka jego wada, czy one tak mają